Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Leica είπε:

Κορίτσια όταν είχα άγριες ναυτίες έτρωγα κάθε μέρα παρά μέρα σαλάτα μαρούλι από τα goody's...δεν ξέρω καν αν το πλένουν...κάνω εξετάσεις κάθε μήνα για τοξόπλασμα...ευτυχώς αρνητικές ως τώρα. Δεν γίνεται να τα προσέχουμε όλα στην εντέλεια....απλά δεν γίνεται.

 

Pozi είναι φυσιολογικό να έχεις μικρές ή και πιο έντονες κράμπες σαν πόνους περιόδου. Το έχω κι εγώ και το είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κι όλα καλά. Η μήτρα σου μεγαλώνει και τεντώνει για να χωράει το μωράκι. Τα πάτε μία χαρά μαμά και κόρη! Μην ανησυχείς! Οι συσπάσεις είναι σαν σφίξιμο και πέτρωμα στο στομάχι μαζί με πόνο. Οπότε δεν έχεις κάτι τέτοιο.

Roses κι εσύ αν το σκέφτεσαι και σε φοβίζει μπορεί να νιώθεις πιο έντονα τις συσπάσεις οπότε όσο μπορείς χαλαρά!

Μαρία Μ. είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι μία χαρά! Ακόμα κι αν κάτι υπάρχει θα το αντιμετωπίσεις ... καλή επιτυχία!

Ουφ σας διαβάζω όλες και λέω κ εγώ με τις σαλάτες μαρούλι δν είμαι προσεκτική ! Κατ αρχας λιγουρεύομαι συχνά σιζαρς και δν μπορώ καθόλου αν δν την φάω ! 
κανω κ εγώ τον Σταυρό μου και την τρώω :$$$

κανω κάθε μήνα εξετάσεις και ζαχαρου και όλες γιατί έτσι είναι η γιατρός μου εμένα ://

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , marylouu είπε:

Ουφ σας διαβάζω όλες και λέω κ εγώ με τις σαλάτες μαρούλι δν είμαι προσεκτική ! Κατ αρχας λιγουρεύομαι συχνά σιζαρς και δν μπορώ καθόλου αν δν την φάω ! 
κανω κ εγώ τον Σταυρό μου και την τρώω :$$$

κανω κάθε μήνα εξετάσεις και ζαχαρου και όλες γιατί έτσι είναι η γιατρός μου εμένα ://

Έτσι είμαι και εγώ θέλω συνέχεια να την τρώω και φυσικά ότι πιο βρόμικο υπάρχει. Ο θεος βοηθός. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marina21 είπε:

Έτσι είμαι και εγώ θέλω συνέχεια να την τρώω και φυσικά ότι πιο βρόμικο υπάρχει. Ο θεος βοηθός. 

Σκέφτομαι ότι αν πάθεις σαλμονέλα μπορείς να πάθεις κ όταν δν είσαι εγγυος :/ λέω τόσα χρόνια τρώω κ δν έχω πάθει τπτ τώρα θα πάθω;; Λάθος μ βέβαια αλλά :$$

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marylouu είπε:

Σκέφτομαι ότι αν πάθεις σαλμονέλα μπορείς να πάθεις κ όταν δν είσαι εγγυος :/ λέω τόσα χρόνια τρώω κ δν έχω πάθει τπτ τώρα θα πάθω;; Λάθος μ βέβαια αλλά :$$

 

Οχι καλα σκέφτεσαι. Ε τωρα τι  να κάνουμε. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Ας το απόλαυσουμε το φαγητα κι μας. Εγω πίνω και coca cola δν μπορω αν δν πιω. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marina21 είπε:

Οχι καλα σκέφτεσαι. Ε τωρα τι  να κάνουμε. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Ας το απόλαυσουμε το φαγητα κι μας. Εγω πίνω και coca cola δν μπορω αν δν πιω. 

Χαχαχ σε καταλαβαίνω :))) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Marina21 είπε:

Οχι καλα σκέφτεσαι. Ε τωρα τι  να κάνουμε. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Ας το απόλαυσουμε το φαγητα κι μας. Εγω πίνω και coca cola δν μπορω αν δν πιω. 

Και εγώ πίνω τρία ποτήρια την εβδομάδα κόκα κολα..πριν την εγκυμοσύνη δεν τη ζητούσα τόσο... Ισως επειδή έχει ανθρακικό με βοηθάει κ με τις καούρες... Πάντως η γιατρός μου δεν μου έβαλε απαγορευτικό στην κόκα κόλα...βέβαια δεν Μ είπε να πίνω και κάθε μέρα... Μου είπε μια στο τόσο .Αλλά πόσους περιορισμούς να βάλουμε πια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, marylouu said:

Σκέφτομαι ότι αν πάθεις σαλμονέλα μπορείς να πάθεις κ όταν δν είσαι εγγυος :/ λέω τόσα χρόνια τρώω κ δν έχω πάθει τπτ τώρα θα πάθω;; Λάθος μ βέβαια αλλά :$$

 

Ακριβώς κορίτσια! Τόσα χρόνια τρώω από την συγκεκριμένη σαλάτα κ τίποτα δεν έπαθα. Εκτός αυτού κρατούσε την ναυτία μου σε ύφεση για ώρες και ήταν κυριολεκτικά αυτό μαζί με τις τηγανητές και το burger κυριολεκτικά ότι έτρωγα μέχρι τον σεπτέμβριο...με κράτησαν μακριά από το νοσοκομείο και ασφαλή. Νομίζω δεν χρειάζεται παντού υπερβολή. Μπράβο σας πάντως γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πολύ ψαρωμένη. Τώρα έτρωγα ότι με κρατούσε σε μία καλή κατάσταση. Μία φορά ήπια και δυο τρεις γουλίτσες κρασί..

9 hours ago, Roses! said:

Καλησπέρα! 

Έχω συσπάσεις άλλα καμία σχέση με εχθές η αλήθεια είναι φοβήθηκα...δεν σταματούσε με τίποτα..έβαλα μια θερμοφορα και πήρα και buscopan και το βράδυ που κοιμήθηκα και ξεκουράστηκα ηρέμησα...Φαίνεται να αντιδράει καλά σήμερα η μήτρα και έχω κάνει λίγες... Βέβαια μου έχει πέσει πολύ ο αιματοκρίτης και νιώθω αδύναμη .Ξεκουράζομαι πάρα πολύ οπότε όλα καλά!

Ηρωίδα μας εσύ.....μπράβο! Να δεις που θα πάνε όλα τέλεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Κάναμε και εμείς β επιπέδου χτες το πρωί αλλά είχε το ένα της χεράκι πίσω από το κεφάλι και καθόταν πολύ μαζεμενγ. Έφαγα σοκολάτα περπάτησα έφαγα αλμυρά ξάπλωσα στο πλάι... Τίποτα η γλυκούλα..μετα από 3 ώρες φεύγουμε στο σπίτι και ξανά πάμε το απόγευμα... Το χεράκι ακόμα εκεί χαχχα.. το κακό είναι ότι της βρηκαν ότι κάνει αρρυθμίες στην καρδούλα της.. έκτακτες συστολές το είπαν... Θα ξανά πάμε την δεύτερα να το ξανά δει και αν κάνει πάλι τοοτε θα μας συστήσουν παιδο.καρδιολογο... κάποια που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο,? Να δω τι εξέλιξη έχει....

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Leica είπε:

Κορίτσια όταν είχα άγριες ναυτίες έτρωγα κάθε μέρα παρά μέρα σαλάτα μαρούλι από τα goody's...δεν ξέρω καν αν το πλένουν...κάνω εξετάσεις κάθε μήνα για τοξόπλασμα...ευτυχώς αρνητικές ως τώρα. Δεν γίνεται να τα προσέχουμε όλα στην εντέλεια....απλά δεν γίνεται.

 

Pozi είναι φυσιολογικό να έχεις μικρές ή και πιο έντονες κράμπες σαν πόνους περιόδου. Το έχω κι εγώ και το είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κι όλα καλά. Η μήτρα σου μεγαλώνει και τεντώνει για να χωράει το μωράκι. Τα πάτε μία χαρά μαμά και κόρη! Μην ανησυχείς! Οι συσπάσεις είναι σαν σφίξιμο και πέτρωμα στο στομάχι μαζί με πόνο. Οπότε δεν έχεις κάτι τέτοιο.

Roses κι εσύ αν το σκέφτεσαι και σε φοβίζει μπορεί να νιώθεις πιο έντονα τις συσπάσεις οπότε όσο μπορείς χαλαρά!

Μαρία Μ. είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι μία χαρά! Ακόμα κι αν κάτι υπάρχει θα το αντιμετωπίσεις ... καλή επιτυχία!

Αχ,σε καταλαβαίνω κ εγώ έχω φάει MacDonald κάποιες φορές....Πάντως σε τέτοια μαγαζιά αλυσίδες από όσο γνωρίζω τα μαρούλια πλένονται σε μεγάλα πλυντήρια ειδικά για πλύσιμο λαχανικων,οπότε θεωρητικά σκοτώνεται το τοξόπλασμα...Βέβαια σε ένα άρθρο είχα διαβάσει ότι οι έτοιμες σαλάτες οι πλυμμενες του σούπερ μάρκετ έχουν λιστερια,εξίσου επικινδυνο για την κύηση.Εντωμεταξυ με τον προηγούμενο γιατρό είχα στις εξετάσεις κάθε μήνα κ έλεγχο λιστεριας,τώρα δεν μου βάζει αυτός που έχω...Εσείς κάνετε;

17 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Οχι καλα σκέφτεσαι. Ε τωρα τι  να κάνουμε. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Ας το απόλαυσουμε το φαγητα κι μας. Εγω πίνω και coca cola δν μπορω αν δν πιω. 

Κ εγώ έπινα με μέτρο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα λίγο παραπάνω σε αυτή...Βέβαια η zero που πινω εγώ νομίζω ότι δεν επιτρέπεται επειδή έχει γλυκαντικά, αλλά μια το ζάχαρο ,μια η άλλη απαγόρευση τι να κάνουμε...

6 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Κάναμε και εμείς β επιπέδου χτες το πρωί αλλά είχε το ένα της χεράκι πίσω από το κεφάλι και καθόταν πολύ μαζεμενγ. Έφαγα σοκολάτα περπάτησα έφαγα αλμυρά ξάπλωσα στο πλάι... Τίποτα η γλυκούλα..μετα από 3 ώρες φεύγουμε στο σπίτι και ξανά πάμε το απόγευμα... Το χεράκι ακόμα εκεί χαχχα.. το κακό είναι ότι της βρηκαν ότι κάνει αρρυθμίες στην καρδούλα της.. έκτακτες συστολές το είπαν... Θα ξανά πάμε την δεύτερα να το ξανά δει και αν κάνει πάλι τοοτε θα μας συστήσουν παιδο.καρδιολογο... κάποια που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο,? Να δω τι εξέλιξη έχει....

Εγώ δεν έχω εμπειρία, αλλά προληπτικά είχε πάει μια φίλη μου κ είχαν ακούσει την καρδιά του μωρού στην κοιλιά με ειδικό γιατρό,νομίζω παιδοκαρδιολογο ...Ο γυναικολόγος της έστελνε όλες τις εγκύους σε αυτόν τον γιατρό για να εξετάσουν αποκλειστικά την καρδιά του μωρου...Πάντως το έχω ξαναδθαβασει να συμβαίνει αυτο με τις συστολες..Μπορεί να έτυχε...Επίσης μπορείς για να νιώθεις ασφαλής να κάνεις κάποια παραπάνω ραντεβού για να ακούτε τους παλμούς...Εύχομαι να πάνε όλα καλα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mpimpikos said:

Κορίτσια καλημέρα. Κάναμε και εμείς β επιπέδου χτες το πρωί αλλά είχε το ένα της χεράκι πίσω από το κεφάλι και καθόταν πολύ μαζεμενγ. Έφαγα σοκολάτα περπάτησα έφαγα αλμυρά ξάπλωσα στο πλάι... Τίποτα η γλυκούλα..μετα από 3 ώρες φεύγουμε στο σπίτι και ξανά πάμε το απόγευμα... Το χεράκι ακόμα εκεί χαχχα.. το κακό είναι ότι της βρηκαν ότι κάνει αρρυθμίες στην καρδούλα της.. έκτακτες συστολές το είπαν... Θα ξανά πάμε την δεύτερα να το ξανά δει και αν κάνει πάλι τοοτε θα μας συστήσουν παιδο.καρδιολογο... κάποια που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο,? Να δω τι εξέλιξη έχει....

Αρχικά ηρέμησε. Το σημαντικό είναι ότι δεν βρήκαν δομική ανωμαλία στην καρδούλα. Να ρωτήσεις εάν τυχόν πίνεις καφέ αν επηρεάζει. Διάβασα σε ένα φόρουμ ξένο ότι εφόσον η καρδιά είναι οκ στην δομή απλά το παρακολουθείτε και συνήθως φτιάχνει από μόνο του. Θετική σκέψη γιατί αρχικά μπορεί να ήταν μεμονωμένο εντελώς και αφετέρου αντιμετωπίζεται. Έχω εγώ αρρυθμίες και είμαι μία χαρά..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, mpimpikos εύχομαι να μην είναι κάτι η αρρυθμια στην καρδούλα και να εξαφανιστεί από μόνη της! Δεν έχω ακούσει σχετικά με το θέμα για να σε βοηθήσω δυστυχώς... Αν χρειαστεί να δειτε παιδοκαρδιολογο, θα σας  ηρεμησει και θα σας ενημερώσει σωστά για το θέμα..

Ούτε εμένα μου έχει γράψει ποτέ για λιστερια ! Επρεπε λετε? Αχ μέχρι τώρα φοβόμουν το τοξόπλασμα , τώρα έχουμε κι άλλο μιρκοβιο; Μακριά από μαςςςς

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Με ρώτησε αν πίνω καφέδες η τσάι και είπα ότι καφέ θα πιω μια φορά την εβδομάδα και αν... Γιατί μου ανεβάζει πολύ της σφίξεις .. μου πρότεινε έναν παιδο καρδιολόγο ήδη στην Αθήνα . Απλά να πάμε και Δευτέρα πρωί να δούμε αν κάνει πάλι.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 4:53 ΜΜ, WomensPower είπε:

Εύχομαι όλα καλά να πάνε με το ζάχαρο... Έχεις πάρει 9 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης κ σου είπε ότι πρέπει να χάσεις? Ή το δεύτερο τρίμηνο πήρες 9? Γιατί αν είναι το συνολικό σου...είναι ιεροσυλία να τα γράφεις αυτά αχαχαχαχ. Παιδιά εμένα μου είπε γενικώς να προσέχω...κ ότι επειδή ήμουν ελλιποβαρης πριν την εγκυμοσύνη δεν είναι δικαιολογία να βάλω τόσα πολλά..αλλά ξεκίνησε να Μ μετράει το βάρος όταν μπήκα στον 4ο μήνα...που ήδη είχα πάρει 10 κιλά....οπότε στα επίσημα έχω πάρει 12...στα ανεπίσημα 22... Αλλά μάλλον επειδη κάθε φορά πάω έτοιμη να κλάψω και αγχωμενη τα κιλά τα παραβλέπει...τώρα και να με πει να χάσω...έχω πάρει την κάτω βόλτα...για την ακρίβεια την "πάνω βόλτα" :-)

Όσο για το σίδερο λογικό ρε συ να μην το αγγίζεις αφού δουλεύεις κιόλας...εγώ όλη μέρα το ξύνω... ντρέπομαι να τον βλέπει τόσος κόσμος τον άντρα μου ασιδερωτο...θα λένε αυτή η αρκούδα όλη μέρα κάθεται..μεγαλώνει τον κώλο της κ μια μπλούζα δεν τον σιδερωνει... Παιδιά, σκυλιά, γατιά δεν εχω, δεν δουλεύω οπότε επιεικώς αδικαιολόγητη..Μου έχουν πει κ η μαμά μου κ η πεθερά μου να βοηθάνε με το σίδερο...αλλά  ήδη πολλές φορές μας μαγειρεύουν...η πεθερά μου πλένει τα μπαλκόνια μου... Θράσος να πηγαίνω και το σίδερο...

Καλά κ ν αφήσεις κάποια στο διαβάστηκε δεν έγινε και κάτι..τόσα που λέμε εδώ !!! 

9 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά φαντάζομαι είναι τόσο αυστηρός λόγω προδιαβητη... Άσε που τα περισσότερα κιλά μπαίνουν προς το τέλος της εγκυμοσύνης οπότε σου λέει χάσε λίγα γιατί δεν τα γλυτώνεις... Ο άλλος ο γιατρός ας πούμε ποτέ δεν μου σχολίασε τίποτα για τα κιλά λες και δεν με ζύγιζε.. όσο για τη δουλειά..πολύ κούραση. Σκέψου μόλις τελειώσω και γυρίσω σπίτι γύρω στις 5 βγάζω κατευθείαν τον σκύλο μην τον έχω μετά και κοιμάμαι σίγουρα ένα τρίωρο, έχει τύχει και τετράωρο.. δεν μπορώ να χορτάσω ύπνο με τίποτα!

On 25/11/2022 at 4:15 ΜΜ, Amalia! είπε:

Τόσο πολύ σου κράτησε ο κορονοιος?? Γιατί έτσι?? Είσαι εντάξει τώρα?

Τώρα είμαι μια χαρά! Όχι δεν μου κράτησε πολύ απλά κόλλησα την ημέρα που είχα ραντεβού και μετά όταν έπαιρνα τηλέφωνο για να κλείσω το επόμενο μου έλεγαν συνέχεια ότι θα με πούνε εκείνοι πότε να πάω. Οι μέρες περνούσαν, τηλέφωνο δεν με παίρνανε μέχρι που έφτασε ο καιρός να κάνω την β επιπέδου και ξανά πήρα τηλέφωνο και λέω τι θα γίνει; Και τότε μου ειπαν ελα να σε δούμε . Κάπως έτσι πέρασε ένα δίμηνο..

17 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Κάναμε και εμείς β επιπέδου χτες το πρωί αλλά είχε το ένα της χεράκι πίσω από το κεφάλι και καθόταν πολύ μαζεμενγ. Έφαγα σοκολάτα περπάτησα έφαγα αλμυρά ξάπλωσα στο πλάι... Τίποτα η γλυκούλα..μετα από 3 ώρες φεύγουμε στο σπίτι και ξανά πάμε το απόγευμα... Το χεράκι ακόμα εκεί χαχχα.. το κακό είναι ότι της βρηκαν ότι κάνει αρρυθμίες στην καρδούλα της.. έκτακτες συστολές το είπαν... Θα ξανά πάμε την δεύτερα να το ξανά δει και αν κάνει πάλι τοοτε θα μας συστήσουν παιδο.καρδιολογο... κάποια που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο,? Να δω τι εξέλιξη έχει....

Πιστεύω δεν είναι κάτι σοβαρό! Η αλήθεια δεν το έχω ξανά ακούσει όμως αφενός όλα τα άλλα τα βρήκαν φυσιολογικα και αφετέρου αν ήταν κάτι ίσως σας λέγανε να κάνετε αμνιοπαρακέντηση. Βασικά ακόμα και αμνιοπαρακέντηση να σας πούνε να κάνετε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι θα έχει το μωρό. Η αδερφή μου στον πρώτο της τον γιο είχε κάνει παρόλο που ήταν και νέα ηλικιακά γιατί φαινόταν υγρό στα νεφρά του μωρού που είναι σημάδι για σύνδρομο down και για υδροκεφαλια. Τελικά δεν είχε κάτι όλα ήταν καλά! Προσπάθησε να ηρεμισεις (τώρα τι σου λέω και εγώ) και την Δευτέρα θα περιμένουμε νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Με ρώτησε αν πίνω καφέδες η τσάι και είπα ότι καφέ θα πιω μια φορά την εβδομάδα και αν... Γιατί μου ανεβάζει πολύ της σφίξεις .. μου πρότεινε έναν παιδο καρδιολόγο ήδη στην Αθήνα . Απλά να πάμε και Δευτέρα πρωί να δούμε αν κάνει πάλι.. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Πιστεύω ότι δε θα είναι τίποτα!! Περιττό να σου πω ότι εχω κατααγχωθει γιατί πίνω έναν καφέ την ημέρα πφφφ

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια πίνω ένα καφεδάκι την ημέρα, αφού το επιτρέπει ο γιατρός! Δε νομίζω να πειράζει ..αρκεί να μην πίνεις και διάφορα άλλα με καφεινη, πχ τσάι , κακάο κλπ (πολλά την ημέρα ) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...