Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ενέσεις Bemfola ώρα εφαρμογής


Recommended Posts

Καλημέρα σας

Πρόκειται να κάνω κρυοσυντήρηση ωαρίων και απ' ότι έχω καταλάβει μάλλον θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο λόγω ηλικίας και χαμηλού αποθέματος ωοθηκών. Χθες ξεκίνησα την 1η ένεση Bemfola 300μονάδες, αλλά λόγω του ότι ήταν Σάββατο και για να μη κάνω την 1η ένεση μόνη μου, ο φαρμακοποιός μου την έκανε στις 14:45. Απ' ότι διάβασα οι ενέσεις αυτές πρέπει να γίνονται την ίδια ώρα κάθε μέρα(το λέει και το φυλλάδιο των οδηγιών), αλλά στο ίντερνετ επίσης διάβασα ότι οι ενέσεις για διέγερση των ωοθηκών καλό είναι να γίνονται βράδυ. Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως πρέπει να γίνονται την ίδια ώρα κάθε μέρα κατά προσέγγιση, αλλά όταν τον ρώτησα αν μπορώ τις επόμενες να τις κάνω βράδυ μου είπε πως μπορώ. Το αποτέλεσμα είναι ότι έχω μπερδευτεί πάρα πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν γνωρίζει κάποια από την εμπειρία της, παρακαλώ ας μου απαντήσει, έχω αγχωθεί πάρα πολύ και θα ήθελα να κάνω το καλύτερο δυνατό  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Joanne82 είπε:

Καλημέρα σας

Πρόκειται να κάνω κρυοσυντήρηση ωαρίων και απ' ότι έχω καταλάβει μάλλον θα κάνω το βραχύ πρωτόκολλο λόγω ηλικίας και χαμηλού αποθέματος ωοθηκών. Χθες ξεκίνησα την 1η ένεση Bemfola 300μονάδες, αλλά λόγω του ότι ήταν Σάββατο και για να μη κάνω την 1η ένεση μόνη μου, ο φαρμακοποιός μου την έκανε στις 14:45. Απ' ότι διάβασα οι ενέσεις αυτές πρέπει να γίνονται την ίδια ώρα κάθε μέρα(το λέει και το φυλλάδιο των οδηγιών), αλλά στο ίντερνετ επίσης διάβασα ότι οι ενέσεις για διέγερση των ωοθηκών καλό είναι να γίνονται βράδυ. Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως πρέπει να γίνονται την ίδια ώρα κάθε μέρα κατά προσέγγιση, αλλά όταν τον ρώτησα αν μπορώ τις επόμενες να τις κάνω βράδυ μου είπε πως μπορώ. Το αποτέλεσμα είναι ότι έχω μπερδευτεί πάρα πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν γνωρίζει κάποια από την εμπειρία της, παρακαλώ ας μου απαντήσει, έχω αγχωθεί πάρα πολύ και θα ήθελα να κάνω το καλύτερο δυνατό  

Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Εμένα μου ειχε πει ο γιατρός να τις κάνω την ίδια ώρα κατά προσέγγιση. Δεν μου ανάφερε κάτι για πρωί η βράδυ.

Οπότε θεωρώ από την εμπειρία μου και εάν δεν σε ενοχλει να την κάνεις μεσημέρι.

Από την άλλη αυτός που πρέπει να εμπιστεύεσαι είναι ο γιατρός σου και εάν σου είπε για μια φορά δεν υπάρχει πρόβλημα ακόλουθα την συμβουλή του.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...