Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Αποβολή α τριμήνου


Recommended Posts

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας. Απέβαλα πριν 20 ημέρες και μου ήρθε περίοδος η γυναικολόγος μου είπε ότι συνήθως έρχεται μετά από 30-40 ημέρες , είναι αυτό φυσιολογικό; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας. Απέβαλα πριν 20 ημέρες και μου ήρθε περίοδος η γυναικολόγος μου είπε ότι συνήθως έρχεται μετά από 30-40 ημέρες , είναι αυτό φυσιολογικό; 

Σε πια εβδομάδα απεβαλες ....εγώ είχα βιοχημική στην 6 εβδομάδα κ η περίοδος μου ήρθε αμέσως ..μια είδαμε τις τιμές να έχουμε πέσει κ την επόμενη μέρα είχα αίμα κ πόνους πολλούς...η περίοδος έρχεται όταν μηδενιζει η β χοριακη....θεωρώ ότι είναι φυσιολογικο...βέβαια δεν ξέρω κ πως έγινε η αποβολή σου..σε ποια εβδομάδα ήσουν...συνηθως εάν είσαι στην αρχή όπως εγώ είναι φυσιολογικό να σου έρθει αμέσως...σαν μια πιο βαριά περίοδος με περισσότερους πόνους...Δώσε στον οργανισμός σου την ξεκούραση που θέλει αυτές τις μέρες ..κ φυσικά εάν ανυσηχεις για κάτι μιλά με την γιατρό σου..!Λυπαμε για την απώλεια σου...καταλαβαίνω πως είναι είχα κ εγώ πριν 2 μήνες ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 2:42 ΜΜ, Pagor είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Λυπάμαι κι εγώ για την απώλεια σου! Απέβαλα την 6εβδομαδα μόνη μου , η γυναικολόγος μου είπε ότι θα έρθει η περίοδος μετά  από 30-40 ημέρες απλώς παραξενεύτηκα γιατί μου ήρθε νωρίτερα… Όποτε να καταλάβω δεν είναι ανησυχητικό , θα πάρω την γυναικολόγο για να σιγουρευτώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/9/2022 at 12:13 ΠΜ, Σμαραγδένια είπε:

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας. Απέβαλα πριν 20 ημέρες και μου ήρθε περίοδος η γυναικολόγος μου είπε ότι συνήθως έρχεται μετά από 30-40 ημέρες , είναι αυτό φυσιολογικό; 

Σε μεγαλύτερες κυήσεις όπου η χοριακη είναι πολύ ανεβασμένη, η περίοδος αργεί να έρθει 30-40 ημέρες επειδή αργεί να πέσει η τιμή της χοριακης και εν τέλει να φτάσει 0.  Σε αυτές τις κυήσεις χρειάζεται απόξεση. 

Στην βιοχημική κύηση όπως είχες εσύ η περίοδος έρχεται πολύ πιο σύντομα επειδή η τιμή της χοριακης δεν είναι αρκετά ανεβασμένη οπότε μέχρι να μηδενιστεί περνά λιγότερος χρόνος. 

Στις βιοχημικές συνήθως δεν κάνεις καν απόξεση. Ουσιαστικά είναι σαν μια καθυστερημένη περίοδο. 

Άρα με προβλημάτισε αρκετά αυτό που σου είπε η γιατρός σου γιατί τα έχω βιώσει και τα δύο οπότε ξέρω τι γίνεται. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...