Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλό σε όλες μας!!!!!! Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. 2 μέρες πριν την αναμενόμενη με χαμηλή ακόμα όμως χοριακη κ αγχώνομαι!

Για πείτε κ εσείς βρε κορίτσια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλό σε όλες μας!!!!!! Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. 2 μέρες πριν την αναμενόμενη με χαμηλή ακόμα όμως χοριακη κ αγχώνομαι!

Για πείτε κ εσείς βρε κορίτσια!

Καλησπέρα και από εμένα !!! Το επιβεβαιώσαμε την Τετάρτη με χοριακη 19 και χθες είδαμε σάκο!!! Έχω σε δύο εβδομάδες ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα! Υπολογίζει ότι είμαι γύρω στις 4 εβδομάδες, αν και θα το δούμε σίγουρα αργότερα (είχα άστατο κυκλο)!

Όλα θα πάνε καλά, θετική σκέψη!!

Με το καλό ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλησπέρα και από εμένα !!! Το επιβεβαιώσαμε την Τετάρτη με χοριακη 19 και χθες είδαμε σάκο!!! Έχω σε δύο εβδομάδες ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα! Υπολογίζει ότι είμαι γύρω στις 4 εβδομάδες, αν και θα το δούμε σίγουρα αργότερα (είχα άστατο κυκλο)!

Όλα θα πάνε καλά, θετική σκέψη!!

Με το καλό ♥️♥️

Μπραβο με το καλό. 

Εμένα χοριακη 12 σήμερα! Τη  άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλώς σας βρήκα κι εγώ. Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. 

Η πρώτη χοριακη 31/8 ήταν 44 και 2 μέρες μετά 148,2. 

Πήγα εχθές Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο. Ξανά ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Ούτε εγώ ξέρω ακριβώς πόσο εβδομάδων είμαι. Ο υπέρηχος έδειξε 5+3 . Κάπου εκεί λογικά. 

Με το καλό,μια καλή κ ήρεμη εγκυμοσύνη να έχουμε...

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλώς σας βρήκα κι εγώ. Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. 

Η πρώτη χοριακη 31/8 ήταν 44 και 2 μέρες μετά 148,2. 

Πήγα εχθές Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο. Ξανά ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Ούτε εγώ ξέρω ακριβώς πόσο εβδομάδων είμαι. Ο υπέρηχος έδειξε 5+3 . Κάπου εκεί λογικά. 

Με το καλό,μια καλή κ ήρεμη εγκυμοσύνη να έχουμε...

8 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Μπραβο με το καλό. 

Εμένα χοριακη 12 σήμερα! Τη  άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού!

Καλημέρα κορίτσια μου!  Από συμπτώματα τι είχατε/έχετε ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλώς σας βρήκα κι εγώ. Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. 

Η πρώτη χοριακη 31/8 ήταν 44 και 2 μέρες μετά 148,2. 

Πήγα εχθές Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο. Ξανά ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Ούτε εγώ ξέρω ακριβώς πόσο εβδομάδων είμαι. Ο υπέρηχος έδειξε 5+3 . Κάπου εκεί λογικά. 

Με το καλό,μια καλή κ ήρεμη εγκυμοσύνη να έχουμε...

Με το καλοοο. Αντε και καρδούλα τώρα!!

Αχ το στικερακι θύμισε μου πως το βάζουμε;

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!  Από συμπτώματα τι είχατε/έχετε ;; 

Έχω προς το παρόν ένα φούσκωμα νιώθω και το στήθος βαρύ!!

Εσεις;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Mar-micky είπε:

Με το καλοοο. Αντε και καρδούλα τώρα!!

Αχ το στικερακι θύμισε μου πως το βάζουμε;

Έχω προς το παρόν ένα φούσκωμα νιώθω και το στήθος βαρύ!!

Εσεις;; 

Ποιο στικερακι; Τη φωτό προφίλ; Ή που μετράει την εγκυμοσύνη;Λίγο που το έψαξα,πας προφίλ, επεξεργασία προφίλ,Προσθήκη επιπρόσθετου υλικού και καταχώρηση εικόνας από σύνδεσμο url. Πριν,θα το έχεις φτιάξει κ θα το κάνεις αντιγραφή κ επικόλληση. Πατάς πάνω σε κάποιο και σε βγάζει στην ιστοσελίδα.

Φαίνεται στο προφίλ μου; Εμένα δεν μου το εμφανίζει.

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!  Από συμπτώματα τι είχατε/έχετε ;; 

Εγώ απ' τα αρχικά στάδια είχα συχνοουρια. Ξυπνούσα το βράδυ για να πάω στην τουαλέτα. Πρηστηκα κάπως . Κούραση... Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Κάποιες στιγμές λίγο το στομάχι,την κούραση θα πω ως κυρίαρχο σύμπτωμα. Αφήστε που ήδη περπατάω σαν 9 μηνών κ θέλω να κρατάω κάποιον.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Ποιο στικερακι; Τη φωτό προφίλ; Ή που μετράει την εγκυμοσύνη;Λίγο που το έψαξα,πας προφίλ, επεξεργασία προφίλ,Προσθήκη επιπρόσθετου υλικού και καταχώρηση εικόνας από σύνδεσμο url. Πριν,θα το έχεις φτιάξει κ θα το κάνεις αντιγραφή κ επικόλληση. Πατάς πάνω σε κάποιο και σε βγάζει στην ιστοσελίδα.

Φαίνεται στο προφίλ μου; Εμένα δεν μου το εμφανίζει.

Εγώ απ' τα αρχικά στάδια είχα συχνοουρια. Ξυπνούσα το βράδυ για να πάω στην τουαλέτα. Πρηστηκα κάπως . Κούραση... Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Κάποιες στιγμές λίγο το στομάχι,την κούραση θα πω ως κυρίαρχο σύμπτωμα. Αφήστε που ήδη περπατάω σαν 9 μηνών κ θέλω να κρατάω κάποιον.

Αυτο που μετραει την εγκυμοσυνη! Σ ευχαριστω πολυ! Φαινεται σε εσενα!

Το αλλο σου παιδακι ποσο ειναι; προσεχεις τωρα με τις αγκαλιες; εμενα ολο μ κλωτσαει κ θελςι αγκαλια 2 κ 4 μηνων ο μπομπος!

Link to comment
Share on other sites

 

5 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Αυτο που μετραει την εγκυμοσυνη! Σ ευχαριστω πολυ! Φαινεται σε εσενα!

Το αλλο σου παιδακι ποσο ειναι; προσεχεις τωρα με τις αγκαλιες; εμενα ολο μ κλωτσαει κ θελςι αγκαλια 2 κ 4 μηνων ο μπομπος!

Ο μικρός μου είναι 4 χρονών. Τον σηκώνω,ευτυχώς είναι ελαφρύς,γύρω στα 15 κιλά. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Αυτο που μετραει την εγκυμοσυνη! Σ ευχαριστω πολυ! Φαινεται σε εσενα!

Το αλλο σου παιδακι ποσο ειναι; προσεχεις τωρα με τις αγκαλιες; εμενα ολο μ κλωτσαει κ θελςι αγκαλια 2 κ 4 μηνων ο μπομπος!

 

13 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

 

Ο μικρός μου είναι 4 χρονών. Τον σηκώνω,ευτυχώς είναι ελαφρύς,γύρω στα 15 κιλά. 

Να σας ζήσουν κορίτσια!! Να τα χαίρεσρε τα παιδάκια σας! 

Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

 

Ο μικρός μου είναι 4 χρονών. Τον σηκώνω,ευτυχώς είναι ελαφρύς,γύρω στα 15 κιλά. 

Και εμένα 14μισο είναι.. αλλεπειδη πριν 10μηνες έκανα χειρουργείο στη μέση φοβάμαι ακόμα πιο πολύ με τη  εγκυμοσυνη!

23 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εγώ έχω ένα πριξιμο σε κοιλιά, στήθος και Κάποια ελαφριά πονακια ώρες ώρες! Αύριο πάω για τις πρώτες αιματολογικές!! 

Εντάξει με τις εξετάσεις σου; ποτε θα σε δει ο γιατρός; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Και εμένα 14μισο είναι.. αλλεπειδη πριν 10μηνες έκανα χειρουργείο στη μέση φοβάμαι ακόμα πιο πολύ με τη  εγκυμοσυνη!

Εντάξει με τις εξετάσεις σου; ποτε θα σε δει ο γιατρός; 

Οι εξετάσεις θα βγουν την Δευτέρα... Θα της στείλω στον γιατρό και θα πάω το επόμενο σκ να με δει! 

Εσείς κάνατε εξετάσεις; Σας έχει δώσει σίδηρο, ασβέστιο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Οι εξετάσεις θα βγουν την Δευτέρα... Θα της στείλω στον γιατρό και θα πάω το επόμενο σκ να με δει! 

Εσείς κάνατε εξετάσεις; Σας έχει δώσει σίδηρο, ασβέστιο; 

 

Καλά αποτελέσματα!!!

Εγώ όχι προς το παρών. Σίδηρο παίρνω ούτως ή άλλως γιατί έχω παρά πολύ χαμηλή φεριτινη. Ασβέστιο δεν μ είχε δώσει ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου! Το iofolen μου είπε να ξεκινήσω. Αυτό επερνα κ στην προηγούμενη μέχρι να γεννήσω! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εσείς κάνατε εξετάσεις; Σας έχει δώσει σίδηρο, ασβέστιο; 

Κι εμένα μου έγραψε τη Δευτέρα εξετάσεις αλλά δεν πήγα ακόμα. Οι πρώτες που μου είχε γράψει με το που βγήκε θετικό ήταν η χοριακη, προγεστερόνη,tsh και ζάχαρο. 

Τώρα έχω όλες τις άλλες. 

Εγώ από συμπληρώματα παίρνω το pregnall bio-plus.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...