Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Η αλήθεια είναι ότι τ έχω ακούσει κ εγω αυτό αλλά επίσης έχω διαβάσει για μανουλες που εχουν κάνει 4 κ 5 καισαρικες χωρίς να έχουν κάποιο πρόβλημα. Μήπως ο γιατρός σου φοβάται για κάποιο λόγο; αν επιτρέπεται σε ποια πόλη μένεις?Μήπως να πάρεις και τ γνώμη κάποιου άλλου γιατρου; 

Να πάω να ψάξω στην Αθήνα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο κάποιον γυναικολόγο αλλά δεν ξέρω κανέναν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ιωαννα ναταλια είπε:

Να πάω να ψάξω στην Αθήνα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο κάποιον γυναικολόγο αλλά δεν ξέρω κανέναν.. 

Καλησπέρα!!! Εμένα η γυναικολόγος μου ,μου είχε πει μέχρι 4 πάμε σίγουρα δεν υπάρχει θέμα όμως αυτό έχει να κάνει και με την κατάσταση της μήτρας....

Εχω φίλη με 2 καισαρικές που ο γιατρός της είπε θα το ρισκάρουμε για τρίτη καισαρική η μήτρα τής δεν ήταν σε καλή κατάσταση και φοβόταν ότι δεν θα αντέξει μέχρι τέλους τρίτη γέννα!!!

Ειναι θέμα οργανισμού δλδ κάποιες φορές!!!

Δεν ξέρω και εγώ κάποιον γιατρό δημοσίου να σου προτεινω γιατί εμένα είναι ιδιώτης!!! Εύχομαι να βρείς έναν καλό γιατρό να σε κατευθύνει ανάλογα!!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 11:18 ΠΜ, ιωαννα ναταλια είπε:

Να πάω να ψάξω στην Αθήνα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο κάποιον γυναικολόγο αλλά δεν ξέρω κανέναν.. 

Δεν ξέρω κ εγω κανέναν να σου συστήσω κοπέλα μου. Κ εγω από επαρχία είμαι! 

Αλλά όπως κ να χει παρε μια δεύτερη γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ σημερα ξεκίνησα προγεστερόνη λόγω ενοχλήσεων στη κοιλιά ειδικά μετά από ορθοστασία κάνοντας δουλειές και έχοντας και την μικρή μου να τρέχει πέρα δώθε δεν το γλιτώσαμε!!

Για μένα πολύ αγχωτική η διαδικασία της εγκυμοσύνης ειδικά μέχρι την μερά της αυχενικής που πάει πάει πακέτο με λήψη τροφοβλάστης καθώς αντιμετωπίζουμε ιστορικό με γενετική ασθένεια!!! Συν το άγχος ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν και για άλλα σύνδρομα εκτός από αυτό που ξέρουμε σίγουρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Konvat22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ σημερα ξεκίνησα προγεστερόνη λόγω ενοχλήσεων στη κοιλιά ειδικά μετά από ορθοστασία κάνοντας δουλειές και έχοντας και την μικρή μου να τρέχει πέρα δώθε δεν το γλιτώσαμε!!

Για μένα πολύ αγχωτική η διαδικασία της εγκυμοσύνης ειδικά μέχρι την μερά της αυχενικής που πάει πάει πακέτο με λήψη τροφοβλάστης καθώς αντιμετωπίζουμε ιστορικό με γενετική ασθένεια!!! Συν το άγχος ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν και για άλλα σύνδρομα εκτός από αυτό που ξέρουμε σίγουρα!!!

Κοριτσι μου όλα θα πάνε καλά!!! Όσο τα σκεφτόμαστε μόνο κακό κάνουμε! Σκέψου θετικά κ ο χρόνος θα περάσει τόσο γρήγορα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Είμαι 7 εβδομάδων + 2 ημ, περιμένουμε αύριο να ακούσουμε καρδούλα έχω αρκετή αγωνία.. :wub: Αν όλα πάνε καλά μου έδωσε πιθανή ημερομηνία τοκετού 5/5/23. Με το καλό σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Είμαι 7 εβδομάδων + 2 ημ, περιμένουμε αύριο να ακούσουμε καρδούλα έχω αρκετή αγωνία.. :wub: Αν όλα πάνε καλά μου έδωσε πιθανή ημερομηνία τοκετού 5/5/23. Με το καλό σε όλες!! 

Με το καλό και σε εσένα!!!

Ολες την ίδια αγωνία έχουμε οπότε σε καταλαβαίνουμε!!! Θα περιμένουμε νέα σού αύριο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konvat22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ σημερα ξεκίνησα προγεστερόνη λόγω ενοχλήσεων στη κοιλιά ειδικά μετά από ορθοστασία κάνοντας δουλειές και έχοντας και την μικρή μου να τρέχει πέρα δώθε δεν το γλιτώσαμε!!

Για μένα πολύ αγχωτική η διαδικασία της εγκυμοσύνης ειδικά μέχρι την μερά της αυχενικής που πάει πάει πακέτο με λήψη τροφοβλάστης καθώς αντιμετωπίζουμε ιστορικό με γενετική ασθένεια!!! Συν το άγχος ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν και για άλλα σύνδρομα εκτός από αυτό που ξέρουμε σίγουρα!!!

Καλησπέρα!!! Και εγώ έχω ενοχλήσεις από την αρχή, σαν πονακια περιόδου! Παίρνω από την αρχή προγεστερόνη προληπτικά...Όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι για να ελαττώσουμε τα πονακια αν και τα θεωρεί φυσιολογικά. 

Τελευταία παρατηρώ ότι τα έχω όταν είμαι πολλές ώρες όρθια... 

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!!:wub:

πρίν από 47 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Είμαι 7 εβδομάδων + 2 ημ, περιμένουμε αύριο να ακούσουμε καρδούλα έχω αρκετή αγωνία.. :wub: Αν όλα πάνε καλά μου έδωσε πιθανή ημερομηνία τοκετού 5/5/23. Με το καλό σε όλες!! 

Με το καλοοο!!! περιμένουμε νεακια!! 

 

Εντωμεταξυ, κορίτσια, με το στήθος τι γίνεται; Το δικό μου κάθε μέρα ανεβαίνει επίπεδο! Δεν ξέρω που θα φτάσει, πονάει απίστευτα :blink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Έρχομαι και γω σε αυτήν την παρεούλα διστακτικά μεν αισιόδοξη δε! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη αλλά το δεύτερο (ελπίζω) παιδάκι μου. Έκανα αποξεση πέντε μήνες πριν ενώ ήμουν 9 εβδομάδων λόγω απουσίας καρδιακου παλμού. Το έχω αφήσει πίσω μου πλέον και προχωράω μπροστά! Δεν έχω φτάσει καν στη μέρα καθυστέρησης ακόμα ,αλλά έχω τρία θετικά τέστ και αύριο πάω για χοριακη! Σύμφωνα με το ημερολόγιο διανύω την 4η εβδομάδα και έχω Πητ 30/5. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Μακαρι να είμαστε όλες εδώ μεχρι το τέλος!!!! Η Παναγίτσα μαζί μας!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marianne είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ έχω ενοχλήσεις από την αρχή, σαν πονακια περιόδου! Παίρνω από την αρχή προγεστερόνη προληπτικά...Όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι για να ελαττώσουμε τα πονακια αν και τα θεωρεί φυσιολογικά. 

Τελευταία παρατηρώ ότι τα έχω όταν είμαι πολλές ώρες όρθια... 

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!!:wub:

Με το καλοοο!!! περιμένουμε νεακια!! 

Ναι και εμένα για αυτό μου τα έδωσε βέβαια με πειράζουν αρκετά τρομερή υπνηλία δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα νιώθω κομμένη ελπίζω να τα συνηθίσω και να μην με ενοχλούν τόσο!!!

πρίν από 8 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Έρχομαι και γω σε αυτήν την παρεούλα διστακτικά μεν αισιόδοξη δε! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη αλλά το δεύτερο (ελπίζω) παιδάκι μου. Έκανα αποξεση πέντε μήνες πριν ενώ ήμουν 9 εβδομάδων λόγω απουσίας καρδιακου παλμού. Το έχω αφήσει πίσω μου πλέον και προχωράω μπροστά! Δεν έχω φτάσει καν στη μέρα καθυστέρησης ακόμα ,αλλά έχω τρία θετικά τέστ και αύριο πάω για χοριακη! Σύμφωνα με το ημερολόγιο διανύω την 4η εβδομάδα και έχω Πητ 30/5. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Μακαρι να είμαστε όλες εδώ μεχρι το τέλος!!!! Η Παναγίτσα μαζί μας!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! Και εγώ στην 4η εβδομάδα είμαι χθες μπήκα!!!

Και εγώ είχα πολύ νωρίς το πρώτο θετικό τέστ σκέψου 7 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου και με βραδινά ουρα!! Δύο μέρες μετά ειχα χοριακη 60!!!!

Πόσο συμφωνώ μαζί σου μακάρι να είμαστε όλες εδώ μέχρι το τέλος!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Έρχομαι και γω σε αυτήν την παρεούλα διστακτικά μεν αισιόδοξη δε! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη αλλά το δεύτερο (ελπίζω) παιδάκι μου. Έκανα αποξεση πέντε μήνες πριν ενώ ήμουν 9 εβδομάδων λόγω απουσίας καρδιακου παλμού. Το έχω αφήσει πίσω μου πλέον και προχωράω μπροστά! Δεν έχω φτάσει καν στη μέρα καθυστέρησης ακόμα ,αλλά έχω τρία θετικά τέστ και αύριο πάω για χοριακη! Σύμφωνα με το ημερολόγιο διανύω την 4η εβδομάδα και έχω Πητ 30/5. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!!! Μακαρι να είμαστε όλες εδώ μεχρι το τέλος!!!! Η Παναγίτσα μαζί μας!!

Ελάτε να γίνουμε πολλές!!!! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη αύριο!!! Με το καλό!!:wub:

πρίν από 6 λεπτά , Konvat22 είπε:

Ναι και εμένα για αυτό μου τα έδωσε βέβαια με πειράζουν αρκετά τρομερή υπνηλία δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα νιώθω κομμένη ελπίζω να τα συνηθίσω και να μην με ενοχλούν τόσο!!!

Έχω πάρει ήδη ένα κουτί, τώρα είμαι στο Δευτέρα, 3 την ημέρα ανά 8 ώρες. Προς το παρόν δεν με έχουν πειράξει... Αν και έχω διαβάσει ότι στις περισσότερες δημιουργούν θέματα... Ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα!!! Υπομονή!!

Να σε ρωτήσω, όταν σε πιάνουν τα πονακια, έχεις και πριξιμο;; Γιατί εγώ έτσι το παθαίνω και μόλις κάθομαι ή ξαπλώνω μου περνάει... λόγω δουλειάς όμως είμαι αρκετές ώρες όρθια..

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marianne είπε:

Ελάτε να γίνουμε πολλές!!!! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη αύριο!!! Με το καλό!!:wub:

Έχω πάρει ήδη ένα κουτί, τώρα είμαι στο Δευτέρα, 3 την ημέρα ανά 8 ώρες. Προς το παρόν δεν με έχουν πειράξει... Αν και έχω διαβάσει ότι στις περισσότερες δημιουργούν θέματα... Ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα!!! Υπομονή!!

Να σε ρωτήσω, όταν σε πιάνουν τα πονακια, έχεις και πριξιμο;; Γιατί εγώ έτσι το παθαίνω και μόλις κάθομαι ή ξαπλώνω μου περνάει... λόγω δουλειάς όμως είμαι αρκετές ώρες όρθια..

 

 

Μακάρι τι να πω!!! Ναι έτσι και εγώ το ίδιο μόλις ξαπλώσω μου περνάει!!! Κάποιες μέρες είναι πολύ πρησμένη η κοιλιά μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια παίρνω μόνο φυλλικό οξύ και σαλοσπιρ προληπτικά...λόγω κάποιων θετικών αντισωμάτων σε εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα μετά την απόξεση.....την άλλη βδομάδα θα μάθω αν θα αρχίσω και ενεσουλες.....είμαι σε επικοινωνία με τον αιματολογο. Γυναικολόγο δεν έχω και επειδή είμαι σε νησί είναι ακόμα πιο δύσκολο. Ας κυλήσει ομαλά και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Konvat22 είπε:

Μακάρι τι να πω!!! Ναι έτσι και εγώ το ίδιο μόλις ξαπλώσω μου περνάει!!! Κάποιες μέρες είναι πολύ πρησμένη η κοιλιά μου !!!

Ο γιατρός μου που του τα λέω είναι πολύ χαλαρός τα θεωρεί φυσιολογικά. 

Με τρώει το άγχος γενικά, προσπαθώ να το αποβάλλω όσο μπορώ αλλά δεν γίνεται. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, καρδούλα ακούμε την άλλη εβδομάδα και όλα μου φαίνονται περίεργα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marianne είπε:

Ο γιατρός μου που του τα λέω είναι πολύ χαλαρός τα θεωρεί φυσιολογικά. 

Με τρώει το άγχος γενικά, προσπαθώ να το αποβάλλω όσο μπορώ αλλά δεν γίνεται. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, καρδούλα ακούμε την άλλη εβδομάδα και όλα μου φαίνονται περίεργα...

Μα είναι φυσιολογικά απλά εμείς έχουμε συνδέσει τον πόνο με κάτι κακό για αυτό και αγχωνόμαστε!!! Και εμένα που είναι η τρίτη μου το ίδιο αγχώνομαι παρόλο που τα έχω ξανά περάσει!!!

Υπομονή και εγώ 5/10 έχω ραντεβού θα είμαι 6 και 2!

Αθήνα μένεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...