Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Εμένα μου έδωσε σίδηρο, ασβέστιο και προολιπτικα utrogestan από την μέρα έκανα την πρώτη χοριακη... Διάβασα ότι το utrogestan το παίρνουν αρκετές γυναίκες, είμαι λίγο στα τυφλά η αλήθεια είναι, προσπαθώ να ενημερωθώ από όπου μπορώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εμένα μου έδωσε σίδηρο, ασβέστιο και προολιπτικα utrogestan από την μέρα έκανα την πρώτη χοριακη... Διάβασα ότι το utrogestan το παίρνουν αρκετές γυναίκες, είμαι λίγο στα τυφλά η αλήθεια είναι, προσπαθώ να ενημερωθώ από όπου μπορώ! 

Τι utrogestan το δίνουν οι γιατροί όταν δουν αίμα ή αποκόλληση απ ότι ξέρω εγώ. Όπως και το vasclor. Τώρα μπορεί να σου το εδωαε για να είναι πιο σίγουρος! Ο κάθε γιατρός πάντως δίνει τελείως διαφορετικά συμπληρώματα ακόμα κ οδηγιες ! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Τι utrogestan το δίνουν οι γιατροί όταν δουν αίμα ή αποκόλληση απ ότι ξέρω εγώ. Όπως και το vasclor. Τώρα μπορεί να σου το εδωαε για να είναι πιο σίγουρος! Ο κάθε γιατρός πάντως δίνει τελείως διαφορετικά συμπληρώματα ακόμα κ οδηγιες ! 

Αυτό βλέπω/διαβάζω.

Ακολουθώ ότι λέει και βλέπουμε, βήμα βήμα.. έτσι κ αλλιώς είμαστε πολύ αρχή ακόμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα με το καλο σε ολες σας,  κι εγω ειμαι 5w και 2d αλλα ειμαι χαλια και θα ηθελα τη βοηθεια σας οποια μπορει.. Εχω κανει 3 καισαρικες η 3η πριν 1 χρονο ακριβως και ενω μου ειχαν πει μην μεινεις εγκυος παλι εγω ειμαι εγκυος .. Εδω επαρχια δε νομιζω να με αναλαβουν για 4η καισαρικη τι να κανω ? Μου τα λενε τραγικα οτι μπορει να ανοιξει η μητρα ποσες φορες ραβε ξηλωνε δηλαδη και να συμβει κατι κακο. Που να απευθυνθω? Δε θελω να το ριξω το μωρο μου . Υπαρχει αλλη λυση? Εχουν γεννησει εδω μανουλες με 4 καισαρικες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ιωαννα ναταλια είπε:

Κοριτσια καλημερα με το καλο σε ολες σας,  κι εγω ειμαι 5w και 2d αλλα ειμαι χαλια και θα ηθελα τη βοηθεια σας οποια μπορει.. Εχω κανει 3 καισαρικες η 3η πριν 1 χρονο ακριβως και ενω μου ειχαν πει μην μεινεις εγκυος παλι εγω ειμαι εγκυος .. Εδω επαρχια δε νομιζω να με αναλαβουν για 4η καισαρικη τι να κανω ? Μου τα λενε τραγικα οτι μπορει να ανοιξει η μητρα ποσες φορες ραβε ξηλωνε δηλαδη και να συμβει κατι κακο. Που να απευθυνθω? Δε θελω να το ριξω το μωρο μου . Υπαρχει αλλη λυση? Εχουν γεννησει εδω μανουλες με 4 καισαρικες

Καλησπέρα κοριτσι μου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Η αλήθεια είναι ότι τ έχω ακούσει κ εγω αυτό αλλά επίσης έχω διαβάσει για μανουλες που εχουν κάνει 4 κ 5 καισαρικες χωρίς να έχουν κάποιο πρόβλημα. Μήπως ο γιατρός σου φοβάται για κάποιο λόγο; αν επιτρέπεται σε ποια πόλη μένεις?Μήπως να πάρεις και τ γνώμη κάποιου άλλου γιατρου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 εβδομαδων και 1 ημερας εγω!

Μετα απο 1 χρονο προσπαθειων. Ακαρπων. Το 1ο μας. Ειμαι ευτυχισμενη και σουπερ φοβισμενη.

Ξεκινησα με χοριακη 11.4 2 μερες πριν την περιοδο και τωρα ειμαι 6 μερες καθυστερηση στις 1013.9!

Δευτερα εχω ραντεβου για πρωτο υπερηχο. Παρακαλαω να ειναι ολα σωστα και καλα.  Αν ολα πανε καλα, εχω ΠΗΤ γυρω στις 20 Μαιου. 

Δε το πιστευω καν οτι γραφω αυτες τις γραμμες

 Ευχομαι να παραμεινω σε αυτο το τοπικ και να μη προκυψει κατι ασχημο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

5 εβδομαδων και 1 ημερας εγω!

Μετα απο 1 χρονο προσπαθειων. Ακαρπων. Το 1ο μας. Ειμαι ευτυχισμενη και σουπερ φοβισμενη.

Ξεκινησα με χοριακη 11.4 2 μερες πριν την περιοδο και τωρα ειμαι 6 μερες καθυστερηση στις 1013.9!

Δευτερα εχω ραντεβου για πρωτο υπερηχο. Παρακαλαω να ειναι ολα σωστα και καλα.  Αν ολα πανε καλα, εχω ΠΗΤ γυρω στις 20 Μαιου. 

Δε το πιστευω καν οτι γραφω αυτες τις γραμμες

 Ευχομαι να παραμεινω σε αυτο το τοπικ και να μη προκυψει κατι ασχημο!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε τέλεια, θετικές σκέψεις μόνο!!! Νομίζω πως όλες έχουμε ένα άγχος λίγο- πολύ! Εμένα μου έδωσε ΠΗΤ 27/05 περιπου, θα το δούμε σίγουρα αργότερα! Από συμπτώματα πως είσαι;;;

Εγώ σήμερα πήρα τις πρώτες εξετάσεις, τις έστειλα στον γιατρό μου είπε όλα καλά, θα τα πούμε αναλυτικά στον δεύτερο υπέρηχο την άλλη εβδομάδα. Δεν περνάνε οι μέρες!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marianne είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε τέλεια, θετικές σκέψεις μόνο!!! Νομίζω πως όλες έχουμε ένα άγχος λίγο- πολύ! Εμένα μου έδωσε ΠΗΤ 27/05 περιπου, θα το δούμε σίγουρα αργότερα! Από συμπτώματα πως είσαι;;;

Εγώ σήμερα πήρα τις πρώτες εξετάσεις, τις έστειλα στον γιατρό μου είπε όλα καλά, θα τα πούμε αναλυτικά στον δεύτερο υπέρηχο την άλλη εβδομάδα. Δεν περνάνε οι μέρες!! :wub:

Απο συμπτωματα τιποτα αξιοσημειωτο ακομα. Πρησμενο στηθος, και ελαφρα και διασπαρτα κοψιματακια περιοδου.

Τιποτα αλλο. Ισως εχει αρχισει να με πιανει μια κοπωση παραπανω. Αλλα ειμαι πολυ καλα. Δλδ αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος θα ελεγα απλα μου ερχεται περιοδος! Μακαρι να μην εχω ναυτιες.. αυτο μονο, γιατι δε θα τη παλεψω στη δουλεια..

Αλλα ενα ενα.. προς το παρον πηραμε την καλη χοριακη μας. Και αναμενουμε εναγωνιως τη Δευτερα το βραδυ, που λογικα θα εχει φτασει η χοριακη γυρω στις 5.000, να δουμε σακο και σπορακι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elle12 είπε:

Απο συμπτωματα τιποτα αξιοσημειωτο ακομα. Πρησμενο στηθος, και ελαφρα και διασπαρτα κοψιματακια περιοδου.

Τιποτα αλλο. Ισως εχει αρχισει να με πιανει μια κοπωση παραπανω. Αλλα ειμαι πολυ καλα. Δλδ αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος θα ελεγα απλα μου ερχεται περιοδος! Μακαρι να μην εχω ναυτιες.. αυτο μονο, γιατι δε θα τη παλεψω στη δουλεια..

Αλλα ενα ενα.. προς το παρον πηραμε την καλη χοριακη μας. Και αναμενουμε εναγωνιως τη Δευτερα το βραδυ, που λογικα θα εχει φτασει η χοριακη γυρω στις 5.000, να δουμε σακο και σπορακι.. 

Τα ίδια και εγώ, διάσπαρτα πονακια και στήθος! Ώρες ώρες πριζομαι αλλά περνάει. 

Χθες το βράδυ είχα πρόβλημα με το στομάχι. Είχα μια αίσθηση πως θέλω εμετό, πέρασε γρήγορα αλλά με ξανά έπιασε και σήμερα το πρωί. Από την μια χαίρομαι να σου πω την αλήθεια, γιατί μάλλον όλα πάνε καλά, από την άλλη έχω κ εγώ θέμα με την δουλειά! Αυτές είναι οι λεγόμενες ναυτίες να φανταστώ;; 

Όσο για την χοριακη σου είναι σούπερ πιστεύω!!! Στο έχω ξανά πει η πρώτη μου χοριακη βγήκε 19 και μετά από 4 μέρες που πήγα γιατρό είδαμε σάκο. Οπότε ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι θα δεις από το σπορακι σου με τέτοια χοριακη!!

Είναι το πρώτο μου και εμένα και αγχώνομαι αρκετά. Προσπαθούσαμε κοντά 10 μήνες και ήρθε τον μήνα που δεν το περιμέναμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marianne είπε:

Τα ίδια και εγώ, διάσπαρτα πονακια και στήθος! Ώρες ώρες πριζομαι αλλά περνάει. 

Χθες το βράδυ είχα πρόβλημα με το στομάχι. Είχα μια αίσθηση πως θέλω εμετό, πέρασε γρήγορα αλλά με ξανά έπιασε και σήμερα το πρωί. Από την μια χαίρομαι να σου πω την αλήθεια, γιατί μάλλον όλα πάνε καλά, από την άλλη έχω κ εγώ θέμα με την δουλειά! Αυτές είναι οι λεγόμενες ναυτίες να φανταστώ;; 

Όσο για την χοριακη σου είναι σούπερ πιστεύω!!! Στο έχω ξανά πει η πρώτη μου χοριακη βγήκε 19 και μετά από 4 μέρες που πήγα γιατρό είδαμε σάκο. Οπότε ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι θα δεις από το σπορακι σου με τέτοια χοριακη!!

Είναι το πρώτο μου και εμένα και αγχώνομαι αρκετά. Προσπαθούσαμε κοντά 10 μήνες και ήρθε τον μήνα που δεν το περιμέναμε..

Και εμεις κλεισαμε 12μηνο. Εχουμε κανει ΟΛΕΣ τις εξετασεις. Αυτον τον μηνα καναμε σεξ 15 μερες σερι αλλα ταυτοχρονα ετυχε να χαλασει ο κυκλος μου και αντι να κανω ωορρηξια την 18η μερα εκανα 23η! Ευτυχως κανω τεστ ωορρηξιας γιατι θα την εχανα!!!

Με 19 και ειδες σακο? Ουαου! Μακαρι να πανε ολα καλα. Να εχουμε υγιεις εγκυμοσυνες και μωρακια.. γιατι ενω γενικα ειμαι σουπερ κουλ ανθρωπος, σε αυτο το θεμα ΤΡΕΜΩ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό με το καλό @Elle12 και σε εσένα κοριτσι μου!!! Κ εγω με 11.5 χοριακη ξεκίνησα. Η αλήθεια είναι ότι δεν μ ζήτησε ο γιατρός να κάνω αλλη μέχρι να με δει και κάθομαι σε αναμενα καρβουνα 4+6 σήμερα! Εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elle12 είπε:

Και εμεις κλεισαμε 12μηνο. Εχουμε κανει ΟΛΕΣ τις εξετασεις. Αυτον τον μηνα καναμε σεξ 15 μερες σερι αλλα ταυτοχρονα ετυχε να χαλασει ο κυκλος μου και αντι να κανω ωορρηξια την 18η μερα εκανα 23η! Ευτυχως κανω τεστ ωορρηξιας γιατι θα την εχανα!!!

Με 19 και ειδες σακο? Ουαου! Μακαρι να πανε ολα καλα. Να εχουμε υγιεις εγκυμοσυνες και μωρακια.. γιατι ενω γενικα ειμαι σουπερ κουλ ανθρωπος, σε αυτο το θεμα ΤΡΕΜΩ.

19 ήταν 4 μέρες πριν πάω για υπέρηχο. Τα υπολόγισε ο γιατρός, σε δύο εβδομάδες είπε θα ακούσουμε καρδουλα. Περασε η μια, να δω πως θα περάσει η δεύτερη.

Δεν παρακολούθησα ωορρηξία γιατί θεωρούσα ότι θα με αγχωνει περισσότερο. Γενικά ο κύκλος ήταν ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ! Για αυτό το λόγο μου είπε ότι θα δούμε αργότερα για σίγουρη ΠΗΤ κλπ ...

Προσπάθησε (όσο μπορείς), το λέω να το "ακούω" και εγώ , να μην αγχώνεσαι. Είναι η μόνη συμβουλή που μου έδωσε, αλλά είναι κάτι πρωτόγνωρο και δεν γίνεται ρε φίλε! 

Ευτυχώς που υπάρχουν αυτά τα ψιλοσυμπτωματα ! :rolleyes:

Βήμα βήμα, τα όμορφα είναι μπροστά μας!

πρίν από 6 λεπτά , Mar-micky είπε:

Με το καλό με το καλό @Elle12 και σε εσένα κοριτσι μου!!! Κ εγω με 11.5 χοριακη ξεκίνησα. Η αλήθεια είναι ότι δεν μ ζήτησε ο γιατρός να κάνω αλλη μέχρι να με δει και κάθομαι σε αναμενα καρβουνα 4+6 σήμερα! Εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσυνη!!

Νομίζω ότι το κάνουν σε μια προσπάθεια να αποφύγουμε περιττό άγχος! Πότε με το καλό έχεις ραντεβού;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!!

Τρίτη εγκυμοσύνη για εμάς!!!

Σήμερα 4 εβδομάδων ακριβώς!!!

Πρώτη χοριακη 6 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου 60 η επανάληψη τής ήταν 157!!

Πητ βάση εφαρμογής κινητού 26/5.

Ραντεβού με την γυναικολόγο αρχές Οκτώβριου!

Προς το παρόν όλα καλά!!!

Εύχομαι σε όλες μια καλή εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

@Marianne την Πέμπτη έχω! Θα είμαι 5κ 5 τότε! Ελπίζω κάτι να δούμε γιατί για καρδούλα λογικά θα ναι νωρίς! 

Υπομονή!!! Πλησιάζουν οι μέρες!!

1 hour ago, Konvat22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!!

Τρίτη εγκυμοσύνη για εμάς!!!

Σήμερα 4 εβδομάδων ακριβώς!!!

Πρώτη χοριακη 6 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου 60 η επανάληψη τής ήταν 157!!

Πητ βάση εφαρμογής κινητού 26/5.

Ραντεβού με την γυναικολόγο αρχές Οκτώβριου!

Προς το παρόν όλα καλά!!!

Εύχομαι σε όλες μια καλή εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Με το καλό το μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...