Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου. Είσαι από Κέρκυρα από ότι κατάλαβα ε; Το κατάλαβα από το αεροδρόμιο που έγραψες και την γιατρό που έρχεται από Αθήνα... εννοείς την Όλγα Κουρή προφανώς. 

Ήθελα να σε ρωτήσω αν όντως είσαι από Κέρκυρα,γιατί δεν προτιμάς την κλινική; Κι εγώ για το νοσοκομείο το πήγαινα με την Τρανακα αλλά η κατάσταση είναι χαοτική εκεί μέσα... οπότε θα γεννήσω στη κλινική με το καλό. Τι δε σου άρεσε στη κλινική; Παίρνω διάφορες απόψεις....

Ναι, ακριβώς. 

Θα σου στείλω π.μ. ...

Καλές γιορτές με υγεία σε όλες μας... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια με ματιασαν....κάνω γιορτές στο κρεβάτι ... Πριν μια βδομάδα ήμουν χάλια για 15 μέρες....τώρα πάλι με έπιασε απότομα βήχας παραγωγικός πυρετός και αναγουλα τα βγάζω... Ένα χάλι... Και αγχωνομαι μήπως κάνω κακό και στο μωρό 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Elenst είπε:

Κορίτσια με ματιασαν....κάνω γιορτές στο κρεβάτι ... Πριν μια βδομάδα ήμουν χάλια για 15 μέρες....τώρα πάλι με έπιασε απότομα βήχας παραγωγικός πυρετός και αναγουλα τα βγάζω... Ένα χάλι... Και αγχωνομαι μήπως κάνω κακό και στο μωρό 

Κορίτσι μου καλησπέρα και χρόνια πολλά. Απλώς θα ήθελα να σε καθησυχάσω μιας και είμαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Το μωράκι σου δεν παθαίνει κάτι. Είναι πολύ καλά προστατευμένο στη μήτρα σου. Εννοείται όμως ότι πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου για την αγωγή που τυχόν χρειάζεται να πάρεις γιατί στην εγκυμοσύνη δεν πρέπει να ανεβάζουμε υψηλό πυρετό. Μόνο τότε κινδυνεύει το έμβρυο. Στην εγκυμοσύνη επιτρέπεται αυστηρά μόνο η παρακεταμόλη δηλαδή Ντεπον, παναντολ κτλ. Εύχομαι περαστικά και να σε προσέχεις ❤️ όσο μπορείς βέβαια γιατί είναι όλοι άρρωστοι με ιώσεις, γρίπη και τον ιό βεβαίως βεβαίως.... υπομονή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Κορίτσια με ματιασαν....κάνω γιορτές στο κρεβάτι ... Πριν μια βδομάδα ήμουν χάλια για 15 μέρες....τώρα πάλι με έπιασε απότομα βήχας παραγωγικός πυρετός και αναγουλα τα βγάζω... Ένα χάλι... Και αγχωνομαι μήπως κάνω κακό και στο μωρό 

Περαστικά σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κ

16 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Γρίπη α κορίτσια....μόνο ντεπον και προσπαν

Κορίτσι μου περαστικά σου, το πέρασα και εγώ πριν περίπου 3 εβδομάδες... Με κόλλησε η μικρή μου και ήμουν σε χάλια κατάσταση! Αλλά ευτυχώς πέρασε, άργησε αλλά πέρασε! Υπομονή!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Κ

Κορίτσι μου περαστικά σου, το πέρασα και εγώ πριν περίπου 3 εβδομάδες... Με κόλλησε η μικρή μου και ήμουν σε χάλια κατάσταση! Αλλά ευτυχώς πέρασε, άργησε αλλά πέρασε! Υπομονή!! 

Τι συμπτώματα είχες;;; Και σένα μόνο ντεπον σου έδωσαν; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Τι συμπτώματα είχες;;; Και σένα μόνο ντεπον σου έδωσαν; 

Είχα πολύ μπούκωμα δεν μπορούσα να πάρω ανάσα από το στόμα με τίποτα, με πονούσε ο λαιμός μου και τα κόκαλα μου και ένιωθα πολύ ατονία, πυρετό δν έκανα παρά μόνο σκόρπια δέκατα που και που! 

Μου είπε ο γιατρός να βάλω φυσιομερ για το μπούκωμα τίποτα δεν έκανε, εξαλεν γαργαρες και φυτικές καραμέλες για το λαιμό και Ντεπον για τους πόνους και αν κάνω πυρετό! Τίποτα άλλο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Είχα πολύ μπούκωμα δεν μπορούσα να πάρω ανάσα από το στόμα με τίποτα, με πονούσε ο λαιμός μου και τα κόκαλα μου και ένιωθα πολύ ατονία, πυρετό δν έκανα παρά μόνο σκόρπια δέκατα που και που! 

Μου είπε ο γιατρός να βάλω φυσιομερ για το μπούκωμα τίποτα δεν έκανε, εξαλεν γαργαρες και φυτικές καραμέλες για το λαιμό και Ντεπον για τους πόνους και αν κάνω πυρετό! Τίποτα άλλο! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τρίτη μέρα σήμερα...η μύτη φουλ μπουκωμενη...για να δούμε... Μόνο το μωρό με νοιάζει! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τρίτη μέρα σήμερα...η μύτη φουλ μπουκωμενη...για να δούμε... Μόνο το μωρό με νοιάζει! 

Μην αγχώνεσαι για το μωρό! Δεν παθαίνει κάτι! 

Περαστικά σου και υπομονή!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Με τόσο βήχα ρε κορίτσια όποτε κουνιέμαι έχω τσιμπήματα κάτω δεξιά...αγχώνομαι λίγο... 

Μην αγχώνεσαι, το είχα πάθει κ εγώ από το βήχα και μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικο , είναι ένας μύες που έχει ένα συγκεκριμένο όνομα το οποίο δεν θυμάμαι και κρατάει την κοιλιά. Αν νοιωθεις μυϊκούς πόνους εκεί , ίσως σου λείπει μαγνήσιο. Πάντως όσο τρομακτικό να να σου φαίνεται , ειναι συχνό φαινόμενο και φυσιολογικο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και περαστικά σε όσες είναι αρρωστουλες...στο δεύτερο μήνα με είχε πιάσει ένας απίστευτος βήχας που πονούσε όλο το σώμα μου ... φοβόμουν πολύ γιατί ήμουν και στην αρχη της εγκυμοσύνης αλλά τέλος καλό όλα καλά . Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι αυτές τις μέρες έχω πολλές ενοχλήσεις χαμηλά,δεν είναι καν στη κοιλιά, νιώθω περίεργα τον κόλπο...τσιμπήματα,πονακια, πιέσεις...έχω πανικοβληθεί. Τα έχει αυτά καμία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...