Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε εξέταση β επιπέδου χθες και είναι όλα τέλεια! Είδαμε και σε 3d πεντακάθαρα το προσωπάκι, είμαστε ενθουσιασμένοι! 😍

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και περαστικά σε όσες είναι αρρωστουλες...στο δεύτερο μήνα με είχε πιάσει ένας απίστευτος βήχας που πονούσε όλο το σώμα μου ... φοβόμουν πολύ γιατί ήμουν και στην αρχη της εγκυμοσύνης αλλά τέλος καλό όλα καλά . Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι αυτές τις μέρες έχω πολλές ενοχλήσεις χαμηλά,δεν είναι καν στη κοιλιά, νιώθω περίεργα τον κόλπο...τσιμπήματα,πονακια, πιέσεις...έχω πανικοβληθεί. Τα έχει αυτά καμία;

Καλησπερα κοριτσια, χρόνια πολλά με υγεία για εμας και τα μωράκια μας🤗

μην ανησυχείς τα έχω κ εγω! Είμαι στην 19η εβδομάδα τώρα. Απ ότι καταλαβαίνω κοριτσια μπαίνουμε στη φαάση που μετατοπίζονται όλα τα όργανα για να χωρέσει το μωρό και έχουμε διάφορους πόνους. Έτσι μου είπε ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε εξέταση β επιπέδου χθες και είναι όλα τέλεια! Είδαμε και σε 3d πεντακάθαρα το προσωπάκι, είμαστε ενθουσιασμένοι! 😍

Τέλεια, τέλεια... Με το καλό και οι υπόλοιπες να παίρνουμε σειρά και να είναι σε όλες μας τέλεια.

 

Κορίτσια κι εγώ εδώ κ 4-5 μέρες έχω βήχα. Εδώ και 2 μέρες έχει χειροτερέψει. Έκανα ένα ραπίντ στις 26 και ένα ραπίντ -γριπης  στις 27. Ευτυχώς αρνητικά. Είμαι με καραμέλες κ ένα σιρόπι που μας πρότεινε ο γυναικολόγος. Αλλά σήμερα έκλεισα ραντεβού σε παθολόγο το απόγευμα. Ήταν κλειστά τις πρώτες ημέρες,είπα μήπως είναι κάτι περαστικό αλλά πλέον κουράστηκα. Ευτυχώς δεν είχα πυρετό,αλλά με πέθανε ο βήχας. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε εξέταση β επιπέδου χθες και είναι όλα τέλεια! Είδαμε και σε 3d πεντακάθαρα το προσωπάκι, είμαστε ενθουσιασμένοι! 😍

Το ωραίαααααα!!! 🥰 Συγχαρητήρια ! Αχ άντε ανυπομονούμε κι εμείς…. Μακάρι όλες να έχουμε  όμορφα αποτελέσματα!!!

Αχ βρε κορίτσια… πολυ βήχας έπεσε από όλες ακούω…. Εύχομαι να σας φύγει πολύ γρήγορα οποιοδήποτε ενοχλητικό σύμπτωμα ….!!! Το καλό ειναι οτι το μωράκι δεν επηρεάζεται καθολου απο αυτο…. ❤️

Εμένα με απασχολεί που δε νιώθω καθολου το μωρό… μα πολτε επιτέλους θα ξεκινήσει αυτη η υπέροχη αίσθηση;;;; 😅 υπαρχει καμια άλλη που να μην το αισθάνεται ακόμη ή έμεινα εγω μονο; Το Σάββατο κλείνω 20 εβδομάδες! 

Δεν ανησυχώ βέβαια γιατι σήμερα το είδαμε και το ακούσαμε και μεγαλώνει υγιέστατο…. 🥰

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Το ωραίαααααα!!! 🥰 Συγχαρητήρια ! Αχ άντε ανυπομονούμε κι εμείς…. Μακάρι όλες να έχουμε  όμορφα αποτελέσματα!!!

Αχ βρε κορίτσια… πολυ βήχας έπεσε από όλες ακούω…. Εύχομαι να σας φύγει πολύ γρήγορα οποιοδήποτε ενοχλητικό σύμπτωμα ….!!! Το καλό ειναι οτι το μωράκι δεν επηρεάζεται καθολου απο αυτο…. ❤️

Εμένα με απασχολεί που δε νιώθω καθολου το μωρό… μα πολτε επιτέλους θα ξεκινήσει αυτη η υπέροχη αίσθηση;;;; 😅 υπαρχει καμια άλλη που να μην το αισθάνεται ακόμη ή έμεινα εγω μονο; Το Σάββατο κλείνω 20 εβδομάδες! 

Δεν ανησυχώ βέβαια γιατι σήμερα το είδαμε και το ακούσαμε και μεγαλώνει υγιέστατο…. 🥰

Εγώ σαν να μην είμαι έγκυος! Έχω απελπιστεί.. Ούτε νιώθω και ότι κοιλιά έχω είναι σαν φούσκωμα μόνο χαμηλα,ευτυχώς σήμερα έχω τον υπέρηχο, να δω τι γίνεται να ηρεμήσω λιγο

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Elen4 είπε:

Εγώ σαν να μην είμαι έγκυος! Έχω απελπιστεί.. Ούτε νιώθω και ότι κοιλιά έχω είναι σαν φούσκωμα μόνο χαμηλα,ευτυχώς σήμερα έχω τον υπέρηχο, να δω τι γίνεται να ηρεμήσω λιγο

Αααχ καλύτερα αυτό από αυτό που περνάω, ακόμα εμετούς έχω και ναυτίες... Στον 4ο πήγε να ηρεμήσει λίγο τώρα είμαι στην 21η εβδομάδα και ακόμα εμετούς καθημερινά και δυσπεψία! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια! 

Εγώ πήγα στον γιατρό 19+3 ήμουν και μου είπε ότι είναι 325γρ η μικρή συγκεκριμένα μου είπε είναι μπαμπατσικο μωρό, απλά κοιτάω καθημερινά το ζάχαρο μου γιατι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα διαβήτη κύησης να δούμε πως θα εξελιχθεί τώρα, το καλό είναι ότι δεν έχω πάρει καθόλου βάρος μέχρι στιγμής! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Καλή χρόνια με υγεία για όλες μας κοριτσια! Το 2023 θα είναι για όλες μας χρόνια ορόσημο 🤍 εγω ειμαι με συνάχι και βήχα χαλια,  αλλά ενταξει θα περάσει😅

Καλή χρονιά με υγεία και κάθε χαρά. 🎉🎉🎉🥳🥳🥳♥️♥️♥️ Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας. ♥️

 

Κι εγώ έχω ακόμα βήχα που έχει υποχωρήσει λίγο,αλλά ακόμα με παιδεύει. Καλά πάμε.😬😂

 

  • Μου αρέσει 4

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή χρονιά σε όλες μας με μια καλή γέννα και τα μωράκια μας υγιέστατα και αγκαλίτσα!

 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ του «έδωσα και κατάλαβε» από γλυκά και φαί αυτές τις ημέρες! 😅

@Katerinaaa όλα καλά με τις ενοχλήσεις που είχαν (αιματακι) έφυγαν φαντάζομαι; 
@elen4 «συμπάσχουμε» λοιπόν! 😄 αρκεί που ειναι καλα! το είδατε ενταξει; 
 

Πάντως πλέον κάθε εβδομάδα που περνάει το Φούσκωμα γίνεται πολύ έντονο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Live, Love, Laugh είπε:

 

@Katerinaaa όλα καλά με τις ενοχλήσεις που είχαν (αιματακι) έφυγαν φαντάζομαι; 
 

Καλημέρα! Δε μάθαμε ποτέ τι και πώς καθώς δε θέλανε να με δούνε στο νοσοκομείο,το θεώρησαν άσκοπο απ' τη στιγμη που δεν είχα εκείνη τη μέρα 🤔

πρίν από 3 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα! Δε μάθαμε ποτέ τι και πώς καθώς δε θέλανε να με δούνε στο νοσοκομείο,το θεώρησαν άσκοπο απ' τη στιγμη που δεν είχα εκείνη τη μέρα 🤔

Τώρα ξανά θα πάω για β επιπέδου σε δύο βδομάδες

(έκανα παράθεση το σχόλιο μου καταλάθως 🙃)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, εχει καμια πονο/ενοχληση απο κατω?

Εχω παρατηρησει εδω και κανα μηνα, οταν κουραζομαι ή περπαταω πολυ, ποναω απο κατω. Ξεκιναει σαν βαρος/μπουκωμα, και φτανει μεχρι πονο. Δεν εχω προσδιορισει που ακριβως ειναι. Δεν ειναι εσωτερικα. Δλδ δεν ειναι μητρα τραχηλος κτλ. Ισως κολπος εξω εξω ακομα και αιδοιο.. χθες περπατησα 8χλμ κ το βραδυ σερνομουν. Κοιμηθηκα ξεκουραστηκα κ σημερα ειμαι πολυ καλυτερα αν κ ακομα με ενοχλει.

Ο γιατρος που του τα ειπα μου ειπε δε μπορει να προσδιορισει τι μπορει να ειναι αλλα εφοσον δεν εχω αιμα, το μωρο ειναι καλα και ψηλα, ο τραχηλος και το αμνιακο οπως πρεπει, και γενικα ολα υγιη και νορμαλ, δεν ανησυχει.

Εγω βεβαια το σκεφτομαι χωρια που ειναι σουπερ ενοχλητικο..

Εχει καμια κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε κοριτσια, εχει καμια πονο/ενοχληση απο κατω?

Εχω παρατηρησει εδω και κανα μηνα, οταν κουραζομαι ή περπαταω πολυ, ποναω απο κατω. Ξεκιναει σαν βαρος/μπουκωμα, και φτανει μεχρι πονο. Δεν εχω προσδιορισει που ακριβως ειναι. Δεν ειναι εσωτερικα. Δλδ δεν ειναι μητρα τραχηλος κτλ. Ισως κολπος εξω εξω ακομα και αιδοιο.. χθες περπατησα 8χλμ κ το βραδυ σερνομουν. Κοιμηθηκα ξεκουραστηκα κ σημερα ειμαι πολυ καλυτερα αν κ ακομα με ενοχλει.

Ο γιατρος που του τα ειπα μου ειπε δε μπορει να προσδιορισει τι μπορει να ειναι αλλα εφοσον δεν εχω αιμα, το μωρο ειναι καλα και ψηλα, ο τραχηλος και το αμνιακο οπως πρεπει, και γενικα ολα υγιη και νορμαλ, δεν ανησυχει.

Εγω βεβαια το σκεφτομαι χωρια που ειναι σουπερ ενοχλητικο..

Εχει καμια κατι παρομοιο?

Καλησπέρα κορίτσι μου. Το ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ. Σαν πόνος περιόδου αλλά ήπιος να το πω. Το είχα αναφέρει στην γιατρό και μου είπε πως δεν είναι κάτι. Το παρατήρησα και χθες που κουράστηκα αρκετά, σήμερα όμως δεν νιώθω κάτι. Λογικά είναι κάτι που συμβαίνει απλά ίσως να χρειάζεσαι περισσότερη ξεκούραση και να αποφεύγεις βάρη και βαριές δουλειές ή πολύωρη ορθοστασία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...