Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Spring_girl είπε:

Τι να πω ο δικός μου μου είπε να μην βάζω ούτε αλοιφή με κορτιζόνη.. Μάλλον ο καθένας λέει τα δικά του :-D

Καλά σίγουρα, γι'αυτό λέω πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οπότε καλύτερα να ρωτήσει τον γιατρό της. Εγώ ούτως ή άλλως παίρνω καθημερινά κορτιζόνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Spring_girl είπε:

Χαχαχα καλά και ο δικός μου αγόρι ήθελε και τώρα έχει τρελαθεί με το κορίτσι! Εγώ πάλι ήθελα κορίτσι δαγκωτο από την αρχή :D

To dexharina έχει κορτιζόνη ησουν έγκυος όταν το έπαιρνες; Γιατί δεν ενδείκνυται γενικά.

Tα ιδια και γω.. κοριτσι εξαρχης δεν ηθελα τιποτα αλλο.  Ο αντρας μου ηθελε γιο σωνει και ντε και τελικα εχει ηδη τρελαθει. Η μανα μου μου λεει σε λυπαμαι κακομοιρα θα υποφερεις οταν γεννηθει το παιδι. Θα στο δινει μονο για να θηλαζεις χαχαχα!

Πλακα πλακα, το χαιρομαι. Τουλαχιστον θα ειναι απο τους μπαμπαδες που ειναι παροντες και ασχολουνται. Οχι πατ πατ και ενα φιλακι και τελος.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Elle12 είπε:

Tα ιδια και γω.. κοριτσι εξαρχης δεν ηθελα τιποτα αλλο.  Ο αντρας μου ηθελε γιο σωνει και ντε και τελικα εχει ηδη τρελαθει. Η μανα μου μου λεει σε λυπαμαι κακομοιρα θα υποφερεις οταν γεννηθει το παιδι. Θα στο δινει μονο για να θηλαζεις χαχαχα!

Πλακα πλακα, το χαιρομαι. Τουλαχιστον θα ειναι απο τους μπαμπαδες που ειναι παροντες και ασχολουνται. Οχι πατ πατ και ενα φιλακι και τελος.. 

Καλά δε το συζητώ δε βγαίνει αλλιώς! Παρόντες και οι 2 εξίσου, καλύτερα και για το παιδί και για εμάς φυσικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Τι σπρέι σου επιτρέπει ο γιατρός?? Το πέρασα πριν λίγες μέρες αυτό και τα σκευασματα με αλατονερο δε κάνουν απολύτως τίποτα!! Αγόρασα ένα παιδικό οτριβιν και μετά ρώτησα τη γιατρό αν και απάντηση δε πήρα ποτέ,απλά με κοίταξε και είπε οκ<_<

Dexarinasprei

Εγώ παιδιά έχει 8 μέρες βάζω dexarinasprey και ακόμα σκατα είμαι...βάζω και από το παιδικό με το θαλασσινό νερό... Εμβόλιο για κοβιντ έχω κάνει δύο δόσεις στις αρχές και δε θα κάνω άλλη με τίποτα... Για τη γρίπη θα ρωτήσω Τετάρτη που εχω ραντεβού με την γιατρό...

Χθες δεν κρατήθηκα και έκανα πρώτη φορά σεξ... 

Οι αναγουλες ευτυχώς σταμάτησαν!!! Μόνο αν φάω βαριά ίσως να δυσκολευτω να χωνέψω... Πάω και δουλειά κανονικά... Στο στήθος νιώθω τσιμπήματα που και που...μέση ακόμα ευτυχώς δε με έπιασε... 

Σε ποια στάση κοιμαστε;;; Προσπαθώ να κοιμάμαι νορμάλ αλλά το βράδυ γυρίζω ....

Γενικά είμαστε στο καλύτερο τρίμηνο!!! Χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά και δόξα το θεό!!! Για πότε θα περάσει ο καιρός δε θα το καταλάβουμε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Dexarinasprei

Εγώ παιδιά έχει 8 μέρες βάζω dexarinasprey και ακόμα σκατα είμαι...βάζω και από το παιδικό με το θαλασσινό νερό... Εμβόλιο για κοβιντ έχω κάνει δύο δόσεις στις αρχές και δε θα κάνω άλλη με τίποτα... Για τη γρίπη θα ρωτήσω Τετάρτη που εχω ραντεβού με την γιατρό...

Χθες δεν κρατήθηκα και έκανα πρώτη φορά σεξ... 

Οι αναγουλες ευτυχώς σταμάτησαν!!! Μόνο αν φάω βαριά ίσως να δυσκολευτω να χωνέψω... Πάω και δουλειά κανονικά... Στο στήθος νιώθω τσιμπήματα που και που...μέση ακόμα ευτυχώς δε με έπιασε... 

Σε ποια στάση κοιμαστε;;; Προσπαθώ να κοιμάμαι νορμάλ αλλά το βράδυ γυρίζω ....

Γενικά είμαστε στο καλύτερο τρίμηνο!!! Χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά και δόξα το θεό!!! Για πότε θα περάσει ο καιρός δε θα το καταλάβουμε 

Της γρίπης πήγα και το έκανα...καμία παρενέργεια, λίγο πόνο στο χέρι όπως συμβαίνει πάντα....γενικά όσες έχουμε μικρα παιδιά στο σχολείο πρέπει να το σκεφτόμαστε εις διπλούν!!! Εγώ κολλάω οτιδήποτε κι αν φέρει ο γιος μου είμαι πολύ επιρρεπής.

Κοιμάμαι στο πλάι αγκαλιά με μαξιλάρι εγκυμοσύνης που φτάνει μέχρι τα πόδια. Για σεξ ούτε λόγος, πέρα το ότι δε θέλει ο άντρας μου, ο πλακούντας μου είναι ακόμα πολύ χαμηλά αν και δεν έχω ξαναδεί αίμα ευτυχώς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , μάφιν είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Ερώτηση αν ξέρετε: μπορώ να παίρνω μαζί πριν το μεσημερινό την πολυβιταμίνη και τον σίδηρο?

 

Καλημέρα και καλή εβδομαδα να έχουμε! 
Αν εννοείς αν επιτρέπεται δεν κάνει κακό, απλά αν πάρεις πρώτα την βιταμίνη θα απορροφηθεί και ο Σίδηρος καλύτερα. Όπως λέει κ ο γιατρός μου , το πολύ πολύ να κανεις ακριβά κακά μετά .. 

 

12 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Dexarinasprei

Εγώ παιδιά έχει 8 μέρες βάζω dexarinasprey και ακόμα σκατα είμαι...βάζω και από το παιδικό με το θαλασσινό νερό... Εμβόλιο για κοβιντ έχω κάνει δύο δόσεις στις αρχές και δε θα κάνω άλλη με τίποτα... Για τη γρίπη θα ρωτήσω Τετάρτη που εχω ραντεβού με την γιατρό...

Χθες δεν κρατήθηκα και έκανα πρώτη φορά σεξ... 

Οι αναγουλες ευτυχώς σταμάτησαν!!! Μόνο αν φάω βαριά ίσως να δυσκολευτω να χωνέψω... Πάω και δουλειά κανονικά... Στο στήθος νιώθω τσιμπήματα που και που...μέση ακόμα ευτυχώς δε με έπιασε... 

Σε ποια στάση κοιμαστε;;; Προσπαθώ να κοιμάμαι νορμάλ αλλά το βράδυ γυρίζω ....

Γενικά είμαστε στο καλύτερο τρίμηνο!!! Χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά και δόξα το θεό!!! Για πότε θα περάσει ο καιρός δε θα το καταλάβουμε 

Νομίζω ότι το dexa πρέπει να το σταματάς στη βδομάδα και να περιμένεις μερικές μέρες να το να αρχίσεις λόγω κορτιζόνης. Είναι μικρή η ποσότητα αλλά επειδή το χρησιμοποιείς εκτενώς θέλει διάλειμμα.. 

Η καλύτερη στάση γενικά είναι πλαγια και καλύτερα αριστερά για να μην πιέζεται μια αρτηρία, εγώ έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης και βοηθάει πολύ πλέον αν και σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω ακόμα πόνους στη λεκάνη.

Σεξ σου είχε πει ο γιατρός να το κόψεις; Εμένα μου το απαγόρευσε μόνο στο πρώτο τρίμηνο και μετά μας είπε ναι μεν συγκρατημένα ( ότι και καλά εμείς κρεμιομαστε από πολυελαίους- νοτ ), το μόνο που απαγόρευσε ρητά όμως είναι το ελεύθερο , γιατί το σπερμα δημιουργεί από μια ουσία που έχει έντονους σπασμούς στη μήτρα. 

Ισχύει ότι είμαστε στο καλύτερο τρίμηνο , εγώ το τρίτο φοβάμαι γιατι θυμάμαι την προηγούμενη εγκυμοσύνη και αναβιώνω πάλι τα πάντα από δυσκολίες .. μακάρι να περάσει γρήγορα γιατι και η μικρή με φέρνει νοκ αουτ..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Το νιώθετε όλες το μωράκι τώρα; Εγώ ρε κορίτσια τίποτα και είναι και η δεύτερη εγκυμοσύνη.Με πιάνει ένα άγχος που και που. Σήμερα μπήκα 18 ε δηλαδή πρώτη μέρα του 5ου μήνα!! Δε το πιστεύω ποσό γρήγορα περνάει ο καιρός

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Το νιώθετε όλες το μωράκι τώρα; Εγώ ρε κορίτσια τίποτα και είναι και η δεύτερη εγκυμοσύνη.Με πιάνει ένα άγχος που και που. Σήμερα μπήκα 18 ε δηλαδή πρώτη μέρα του 5ου μήνα!! Δε το πιστεύω ποσό γρήγορα περνάει ο καιρός

εγώ στη 17 δεν το νιώθω πάντως ακόμα. Ναι κορίτσια είναι η πιο ωραία περίοδος και έχω περάσει πολύ δύσκολα τα 2 προηγούμενα χρόνια και τώρα είμαι πανευτυχής:)

 

3 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομαδα να έχουμε! 
Αν εννοείς αν επιτρέπεται δεν κάνει κακό, απλά αν πάρεις πρώτα την βιταμίνη θα απορροφηθεί και ο Σίδηρος καλύτερα. Όπως λέει κ ο γιατρός μου , το πολύ πολύ να κανεις ακριβά κακά μετά .. 

 

Νομίζω ότι το dexa πρέπει να το σταματάς στη βδομάδα και να περιμένεις μερικές μέρες να το να αρχίσεις λόγω κορτιζόνης. Είναι μικρή η ποσότητα αλλά επειδή το χρησιμοποιείς εκτενώς θέλει διάλειμμα.. 

Η καλύτερη στάση γενικά είναι πλαγια και καλύτερα αριστερά για να μην πιέζεται μια αρτηρία, εγώ έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης και βοηθάει πολύ πλέον αν και σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω ακόμα πόνους στη λεκάνη.

Σεξ σου είχε πει ο γιατρός να το κόψεις; Εμένα μου το απαγόρευσε μόνο στο πρώτο τρίμηνο και μετά μας είπε ναι μεν συγκρατημένα ( ότι και καλά εμείς κρεμιομαστε από πολυελαίους- νοτ ), το μόνο που απαγόρευσε ρητά όμως είναι το ελεύθερο , γιατί το σπερμα δημιουργεί από μια ουσία που έχει έντονους σπασμούς στη μήτρα. 

Ισχύει ότι είμαστε στο καλύτερο τρίμηνο , εγώ το τρίτο φοβάμαι γιατι θυμάμαι την προηγούμενη εγκυμοσύνη και αναβιώνω πάλι τα πάντα από δυσκολίες .. μακάρι να περάσει γρήγορα γιατι και η μικρή με φέρνει νοκ αουτ..

α σε ευχαριστώ για την απάντηση!! Αυτη την εκδοχή με τα ακριβά κακά :Pθα ακολουθήσω γιατί το πρωί πίνω ένα καφεδάκι με λιγο γάλα οποτε δεν μπορώ να πάρω τον σίδηρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας....κάποια κοπέλα διάβασα ότι κάνει ινσουλίνη??? Μπορεί οποια κάνει να μου απαντήσει??? Να κάνω μια ερώτηση???ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας....κάποια κοπέλα διάβασα ότι κάνει ινσουλίνη??? Μπορεί οποια κάνει να μου απαντήσει??? Να κάνω μια ερώτηση???ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Εγώ κάνω 

Παιδιά όσες παίρνετε μαγνήσιο...μου είπαν ότι το τροφοκαρντ το σταμάτησαν να το δίνουν σε εγκύους και μου έγραψαν πόσιμο....εσείς τι παίρνετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια το σταματησαν??? Πωπω....κ εγω αυτο παιρνω... ποσες μοναδες κανεις κοριτσι μου??? Κ πως ειναι η διαδικασια??? Τρως κανονικα πλεον??? Εμενα μου εδωσε 2 μοναδες καθε βραδυ πριν τον υπνο κ μου ειπε πάλι με διατροφη... στην κοιλια θα την κανω... επισης οταν την βγαζεις απο το ψυγειο την κανεις αμεσως??? Η πρεπει μετα απο καποια ωρα??? 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenst είπε:

Εγώ κάνω 

Παιδιά όσες παίρνετε μαγνήσιο...μου είπαν ότι το τροφοκαρντ το σταμάτησαν να το δίνουν σε εγκύους και μου έγραψαν πόσιμο....εσείς τι παίρνετε;

Και μένα έτσι μου είπε η γιατρός,ότι το σταμάτησαν και θα αρχίσω πόσιμα....αλλά η γραμματέας μπόρεσε και μου τα έγραψε κανονικα!! Τα έχω πάρει ήδη....δε ξέρω τι γίνεται. Είναι τα τροφοκαρντ max , ένα μεγάλο άσπρο χάπι. Το πόσιμο πίνεται ή είναι αηδία;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Αληθεια το σταματησαν??? Πωπω....κ εγω αυτο παιρνω... ποσες μοναδες κανεις κοριτσι μου??? Κ πως ειναι η διαδικασια??? Τρως κανονικα πλεον??? Εμενα μου εδωσε 2 μοναδες καθε βραδυ πριν τον υπνο κ μου ειπε πάλι με διατροφη... στην κοιλια θα την κανω... επισης οταν την βγαζεις απο το ψυγειο την κανεις αμεσως??? Η πρεπει μετα απο καποια ωρα??? 

Ξεκίνησα με 10 μονάδες επειδή είχα πρωινό ζάχαρο γύρω στο 98... Δεν κατέβαινε και κάθε βράδυ ανέβαζα από 2... Έχω φτάσει στις 38 μονάδες πριν τον ύπνο και πρωινό ζάχαρο 85... Τρώω το φαγητό μου και την κάνω πριν πέσω για ύπνο...δεν έχει σχέση με τα γεύματα αυτη, είναι βραδειας καύσης... Διατροφή μου είπε και μένα αλλά δεν ακολουθώ ...είμαι και παχύσαρκη και έχω μάθει να τρώω σκατα... Μετράω 4 φορές τη μέρα (όταν θυμάμαι) ...

Την κάνω στο χέρι γιατί μου είχαν πει όχι στην κοιλιά όταν ξεκίνησα... Μπορείς χέρι μπούτι και κοιλιά...

Μην αγχώνεσαι καθόλου για την ισνουλινη... 

4 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Και μένα έτσι μου είπε η γιατρός,ότι το σταμάτησαν και θα αρχίσω πόσιμα....αλλά η γραμματέας μπόρεσε και μου τα έγραψε κανονικα!! Τα έχω πάρει ήδη....δε ξέρω τι γίνεται. Είναι τα τροφοκαρντ max , ένα μεγάλο άσπρο χάπι. Το πόσιμο πίνεται ή είναι αηδία;

Πίνεται μέσα σε χυμό :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου κ σε ευχαριστώ που μου απάντησες... εγώ δεν έχω θέμα με τις μετρήσεις οριακές αλλά οκ διαχειρισιμες...όμως το αμνιο αυξάνεται κ είναι λίγο πάνω από το όριο γι αυτό ξεκινάνε... είμαιεσα στο άγχος...πιστεύεις 2 μονάδες να βοηθήσουν στο αμνιο??? Πφφφφ να σκάσω είμαι...που θα γεννήσεις??? Μου είπε ο γιατρός μου λόγω ινσουλίνη θα είναι την 1η μέρα στα πρόωρα...δεν θα το έχω εγώ το μωρό...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...