Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! Εσείς έχετε καταλήξει που θα γεννήσετε; Εγω αναγκαστικά στο Ιασώ γιατί ο γιατρος μου συνεργάζεται αποκλειστικά με αυτό. Έχετε ακούσει τίποτα; Θα είναι καμία από εσάς εκεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα ! Εγώ σε κάποιο δημόσιο....

Έχω ακούσει τα καλυτερα για το Έλενα και με πολύ καλό γιατρο. Αλλά αυτήν την εβδομάδα θα γεννήσει μια φίλη μου εκεί, και δεν επιτρέπουν να μπει ο σύζυγος στη γέννα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Έχω ακούσει τα καλυτερα για το Έλενα και με πολύ καλό γιατρο. Αλλά αυτήν την εβδομάδα θα γεννήσει μια φίλη μου εκεί, και δεν επιτρέπουν να μπει ο σύζυγος στη γέννα.

Όλο ερωτήσεις έχω σημερα😅 αποφάσισα να ασχοληθώ! Σχετικά με την 9μηνη άδεια του ΟΑΕΔ… δεν βρισκω πουθενά πως μετουσιώνεται σε μειωμένο ωράριο. Μήπως έχει ρωτήσει κάποια από εσάς; Θα πάρω κ εγω αυριο τον λογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω αλλά ακόμα δεν έχουμε συζητήσει σε ποια κλινική απ' όλες.. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες μου είπε.. Αν κάποια έχει εμπειρία από Γένεσις, Άγιο Λουκά ή βιοκλινικη ευπρόσδεκτη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Έχω ακούσει τα καλυτερα για το Έλενα και με πολύ καλό γιατρο. Αλλά αυτήν την εβδομάδα θα γεννήσει μια φίλη μου εκεί, και δεν επιτρέπουν να μπει ο σύζυγος στη γέννα.

Ξέρω για το Έλενα ναι,αλλά θα πάω Θεσσαλονίκη που έχω και κάπου να μείνω εκεί! Στη γέννα δε θα ηθελα κανέναν μεσα,ούτως ή άλλως με καισαρική θα πάω....για παρέα όμως σίγουρα θέλω κάποιον συνοδο! Όταν γέννησα το πρώτο είχαμε μέσα καμία δεκαριά άτομα όλη τη διάρκεια της μέρας... φρίκη! Τώρα δε ξέρω τι θα συναντήσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εσείς έχετε καταλήξει που θα γεννήσετε; Εγω αναγκαστικά στο Ιασώ γιατί ο γιατρος μου συνεργάζεται αποκλειστικά με αυτό. Έχετε ακούσει τίποτα; Θα είναι καμία από εσάς εκεί;

Εγώ το πρώτο το γέννησα σε δημόσιο με γιατρό εφημερίας...δεν έπαθα τίποτα όλα.καλα.... απλά επειδή δεν πλήρωσα με άφησαν στα χειρουργεία πολλές ώρες και δεν είχα και καλή ενημέρωση...

Αυτή τη φορά θα πάω με δικό μου γιατρό... Στην αρχή είπα θα πάω σε ιδιωτικό να δω πως είναι αλλά σκέφτομαι ότι θα πληρώσω τσάμπα λεφτά για ένα ξενοδοχείο... Η γιατρός που με βλέπει τώρα δε ξεγενναει σε δημόσιο αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για έναν γιατρό άλλο και σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό για να γεννήσω Παπαγεωργίου... 

Γενικά όπως βλέπετε επικρατεί μια σύγχυση μεσα μου... Παντως δε θα φοβάμαι καθόλου τα δημόσια...τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη.... Απο την άλλη τα ιδιωτικά είναι μπισνα και με νευριάζουν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Θα γεννήσω στο Έλενας με δικό μου γιατρό! 

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για το νοσοκομείο και για τον συγκεκριμένο γιατρό! 

Στο πρώτο μου παιδάκι είχα γεννήσει στο Αρεταίειο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Εγώ το πρώτο το γέννησα σε δημόσιο με γιατρό εφημερίας...δεν έπαθα τίποτα όλα.καλα.... απλά επειδή δεν πλήρωσα με άφησαν στα χειρουργεία πολλές ώρες και δεν είχα και καλή ενημέρωση...

Αυτή τη φορά θα πάω με δικό μου γιατρό... Στην αρχή είπα θα πάω σε ιδιωτικό να δω πως είναι αλλά σκέφτομαι ότι θα πληρώσω τσάμπα λεφτά για ένα ξενοδοχείο... Η γιατρός που με βλέπει τώρα δε ξεγενναει σε δημόσιο αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για έναν γιατρό άλλο και σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό για να γεννήσω Παπαγεωργίου... 

Γενικά όπως βλέπετε επικρατεί μια σύγχυση μεσα μου... Παντως δε θα φοβάμαι καθόλου τα δημόσια...τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη.... Απο την άλλη τα ιδιωτικά είναι μπισνα και με νευριάζουν 

Όπως τα λες!!! Τα ιδιωτικά έχουν ξεφύγει,έχω ακούσει διάφορα και είναι πραγματικά κρίμα να κλέβεις έτσι κάποιον εκμεταλλευομενος την ευάλωτη θέση στην οποία είναι και να πατάς πάνω στον φόβο του να είναι καλά το μωρό!

Εγώ προς το Ιπποκράτειο κλείνω αλλά για την ώρα δε ξέρω κανέναν γιατρό και ούτε γνωρίζω πως να βρω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2022 at 5:38 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια. 

Εγώ τον γιο μου τον γέννησα στην κλινική. Πραγματικά ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΚΛΙΝΙΚΗ. 😅 Δεν ήταν εξαρχής επιλογή μου,αλλά πέτυχα έναν άθλιο γιατρό στο νοσοκομείο κ επέλεξα τον ιδιώτη και την κλινική. Ευχαριστημένη ως προς τον γιατρό,όχι τις παροχές της κλινικής.

Τώρα η μητέρα μου κ σύζυγος μου λένε ξανά κλινική. Εγώ όμως θα ξεκινήσω κ ραντεβού με γιατρό του νοσοκομείου και αν νιώσω καλά κ ασφάλεια μπορεί να πάω στο νοσοκομείο. Τα τελευταία χρονιά έχει πολύ δυνατή κ καλή ομάδα το νοσοκομείο μας ως προς τους γυναικολόγους και έχω ακούσει καλά λόγια κ για τους παιδιάτρους, δυστυχώς βέβαια "υπολειτουργεί" σε άλλα θέματα. Τέλος πάντων. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Όπως τα λες!!! Τα ιδιωτικά έχουν ξεφύγει,έχω ακούσει διάφορα και είναι πραγματικά κρίμα να κλέβεις έτσι κάποιον εκμεταλλευομενος την ευάλωτη θέση στην οποία είναι και να πατάς πάνω στον φόβο του να είναι καλά το μωρό!

Εγώ προς το Ιπποκράτειο κλείνω αλλά για την ώρα δε ξέρω κανέναν γιατρό και ούτε γνωρίζω πως να βρω! 

Έτσι είναι! οι τιμές έχουν ξεφύγει, δεν ξέρω σε ποιον απευθύνονται... έχε χάρη που είμαι με τον γιατρό μου από την εξωσωματική και κάπως είμαι δεμένη μαζί του συναισθηματικά αλλιώς κ εγώ στο Έλενα θα πήγαινα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω αλλά ακόμα δεν έχουμε συζητήσει σε ποια κλινική απ' όλες.. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες μου είπε.. Αν κάποια έχει εμπειρία από Γένεσις, Άγιο Λουκά ή βιοκλινικη ευπρόσδεκτη! 

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ έχω κάνει δύο γέννες στη βιοκλινικη και τώρα πάω για την τρίτη. Και εμένα ο γιατρός πάει σε όλες και διάλεξα την πιο οικονομική και μου είπε και αυτός ότι έχει καλή συνεργασία με το προσωπικό εκεί όταν του ζήτησα τη γνώμη του. Μπορώ να πω οι μαίες ήταν πολύ εξυπηρετικές εκεί και μόλις πατήσεις το κουμπί έρχονται να σε βοηθήσουν. Εμένα μου έδειξαν κιόλας αρκετά πάνω στο θηλασμό και με βοήθησαν να μου φύγει το πρώτο άγχος με το μωρό. Οι τουαλέτες ήταν πάντα καθαρές, έμπαιναν συχνά να καθαρίσουν και όταν ζήτησα να μη δώσουν ξένο γάλα στο μωρό, τουλάχιστον στο δεύτερο είμαι σίγουρη ότι δεν έδωσαν γιατί το έφερναν συνεχεία να το θηλάσω και επειδή ήμουν μόνη μου μου το άφησαν και στο δωμάτιο σαν rooming in και τις φώναξα μόνο για να το αλλάξουν. Εγώ καθόμουν μόνο 1,5 μέρα μέσα μιας και γέννησα φυσιολογικά και τα μωρά δεν είχαν κάποιο θέμα. Την τρίτη μέρα απλά έπρεπε να έρθει η μαία από το σπίτι να κάνει την εξέταση αίματος από το πόδι που κάνουν στο μωρό και μέτρησε ίκτερο, ζύγισε και είδε και τα ραματα μου, το έκανε μπάνιο και με βοήθησε και με το θηλασμό πάρα πολύ ώστε να μην πάθω μαστίτιδα. Την μαία την πλήρωσα 30-40€ έξτρα αλλά γλύτωσα από το να κάτσω τρεις μέρες άδικα στην κλινική. 

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εχει καμια εντονο "βαρος" και "μπουκωμα" απο κατω? Το νιωθα ελαφρως ανα διαστηματα αλλα χθες με πιασε εντονα ημουν στη δουλεια κ ανυπομονουσα να παω σπιτι να ξαπλωσω. Κοιμηθηκα ξεκουραστηκα ολο το βραδυ αλλα ακομα νιωθω περιεργα. Οχι τοσο πολυ οσο εχθες αλλα καπως ακομα.. δλδ νιωθω σα να κατεβαινει το μωρο φανταζομαι ετσι θα νιωθεις οταν γεννας σα να πιεζει το κεφαλι του μωρου..ξερω ειναι φυσιολογικο αλλα σε μεγαλυτερες εβδομαδες.. τι να πω. Εχω ψιλοχεστει αλλα εχω ραντεβου αυριο..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εχει καμια εντονο "βαρος" και "μπουκωμα" απο κατω? Το νιωθα ελαφρως ανα διαστηματα αλλα χθες με πιασε εντονα ημουν στη δουλεια κ ανυπομονουσα να παω σπιτι να ξαπλωσω. Κοιμηθηκα ξεκουραστηκα ολο το βραδυ αλλα ακομα νιωθω περιεργα. Οχι τοσο πολυ οσο εχθες αλλα καπως ακομα.. δλδ νιωθω σα να κατεβαινει το μωρο φανταζομαι ετσι θα νιωθεις οταν γεννας σα να πιεζει το κεφαλι του μωρου..ξερω ειναι φυσιολογικο αλλα σε μεγαλυτερες εβδομαδες.. τι να πω. Εχω ψιλοχεστει αλλα εχω ραντεβου αυριο..

Καλημέρα...βάρος όχι, σαν ανοιγμα νιώθω καμιά φορά και φοβάμαι 😐 επιπλέον εχω καφέ αίμα δύο μερες τώρα.... Την πρώτη φορά ήταν καφεκοκκινο...είμαι σε μεγάλη εβδομάδα για αυτό και δε ξέρω τι να υποθέσω. Περιμένω το ραντεβού μου αύριο και γω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα...βάρος όχι, σαν ανοιγμα νιώθω καμιά φορά και φοβάμαι 😐 επιπλέον εχω καφέ αίμα δύο μερες τώρα.... Την πρώτη φορά ήταν καφεκοκκινο...είμαι σε μεγάλη εβδομάδα για αυτό και δε ξέρω τι να υποθέσω. Περιμένω το ραντεβού μου αύριο και γω

Ευχομαι να ειναι καλα ολα, και τα μωρακια μας υγιη ❤️ ποσο εισαι τωρα? Εγω μπαινω μεθαυριο 19η και ομολογω οτι φοβαμαι περισσοτερο απο τις αρχες μιας και εχω μια πολυ ευκολη εγκυμοσυνη.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...