Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ευχομαι να ειναι καλα ολα, και τα μωρακια μας υγιη ❤️ ποσο εισαι τωρα? Εγω μπαινω μεθαυριο 19η και ομολογω οτι φοβαμαι περισσοτερο απο τις αρχες μιας και εχω μια πολυ ευκολη εγκυμοσυνη.  

19 είμαι και γω και το ότι το νιώθω με καθυσυχαζει κάπως...σπάνια μεν αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι είναι εκεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Katerinaaa είπε:

19 είμαι και γω και το ότι το νιώθω με καθυσυχαζει κάπως...σπάνια μεν αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι είναι εκεί

Εγω δε τη νιωθω ακομα.. μθα στο τοσο, καθε 2 μερεε νιωθω ενσ γκλουπ σαν βουτια στιγμιαια. Σαν εντερικο, δε ξερω καν αν ειναι το μωρο.. οπου να ναι πρεπει να τη νιωσω κ περιμενω πως κ πως να ησυχασω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω δε τη νιωθω ακομα.. μθα στο τοσο, καθε 2 μερεε νιωθω ενσ γκλουπ σαν βουτια στιγμιαια. Σαν εντερικο, δε ξερω καν αν ειναι το μωρο.. οπου να ναι πρεπει να τη νιωσω κ περιμενω πως κ πως να ησυχασω!!

Ούτε εγώ νιώθω τίποτα.. φουλ κλεισμενες 18 εβδομάδες, αλλά έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε εύχομαι να είναι γι αυτό το λόγο, κατά τα άλλα ούτε συμπτώματα, ούτε κοιλιά ούτε τίποτα.. Ανυπομονώ για τις 29 που έχω την Β'επιπεδου 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!!

Και εγώ είμαι 17 και 4 σήμερα!!!

Έχω σχεδόν από την 15 εβδομάδα που καταλαβαίνω το μωρό στην αρχή νόμιζα ήταν το έντερο αλλά τα χτυπήματα ήταν αρκετά δυνατά μπορώ να πω που αφού το ένιωθα καθημερινά επιβεβαίωσα πως ήταν το μωρό!! Η αλήθεια είναι πως έχω οπίσθιο πλακούντα και μάλλον για αυτό το κατάλαβα τόσο νωρίς!!! Επίσης είναι και πάρα πολύ χαμηλά το μωρό ίσως και για αυτό!

Εγώ ήμουν σε αναζήτηση δημοσίου γιατρού καθώς οικονομικά δεν μπορούμε να πάμε πάλι σε ιδιωτικό οπότε βρήκα έναν στο Έλενα να με παρακολουθει πήγα την Δευτέρα πρώτο ραντεβού εντάξει ο υπέρηχος κράτησε 3 λεπτά το πολύ ούτε και είδαμε το μωρό βασικά μας είπε όλα καλά είναι 212 γρ και μετά μιλήσαμε για τα υπόλοιπα.τωρα τι να πω θα δούμε!!

Η αλήθεια είναι πως πάω με φόβο μιας και είναι τρίτη καισαρική και δεν τον γνωρίζω κιόλας τον γιατρό θα δούμε το να πω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καναμε την επισκεψη μας στον γιατρο. Η μπεμπα μεγαλωνει. 280γρ πια! Υγιης και ενεργητικη φαινεται. Σουπερ ικανοποιημενος ο γιατρος απο ολα, μωρο, πλακουντα, αμνιακο.. ενα πραγμα ομως με θορυβησε.

ειδε μια κυστουλα στο κεφαλι της. Ομως μου τονισε οτι απλα μου το λεει επειδη το βλεπει και ειναι ανευ κλινικης σημασιας. Φυσικα για μενα τιποτα δεν ειναι ανευ σημασιας, ουτε το στραβο νυχακι. Οποτε δε ξερω αν πρεπει να φρικαρω ή οχι..

Ενιγουει, επομενη επισκεψη 12 Γεναρη και 16 Β επιπεδου.. να ναι καλα το μωρακι μου.. μη με φαει το αγχος.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Καναμε την επισκεψη μας στον γιατρο. Η μπεμπα μεγαλωνει. 280γρ πια! Υγιης και ενεργητικη φαινεται. Σουπερ ικανοποιημενος ο γιατρος απο ολα, μωρο, πλακουντα, αμνιακο.. ενα πραγμα ομως με θορυβησε.

ειδε μια κυστουλα στο κεφαλι της. Ομως μου τονισε οτι απλα μου το λεει επειδη το βλεπει και ειναι ανευ κλινικης σημασιας. Φυσικα για μενα τιποτα δεν ειναι ανευ σημασιας, ουτε το στραβο νυχακι. Οποτε δε ξερω αν πρεπει να φρικαρω ή οχι..

Ενιγουει, επομενη επισκεψη 12 Γεναρη και 16 Β επιπεδου.. να ναι καλα το μωρακι μου.. μη με φαει το αγχος.. 

Λογικό να αγχώνεσαι και εγώ έτσι είμαι!!!

Συνήθως αυτές οι κύστες υποχωρούν και αν δεν υπάρχουν άλλα ευρήματα τότε δεν δίνουν βάση!! Όλα καλά θα είναι μακάρι μέχρι την β επιπέδου να έχει υποχωρήσει!

Και εγώ κάπου εκεί γύρω θα την κάνω από 14 μέχρι 28 μου είπαν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Konvat22 είπε:

Λογικό να αγχώνεσαι και εγώ έτσι είμαι!!!

Συνήθως αυτές οι κύστες υποχωρούν και αν δεν υπάρχουν άλλα ευρήματα τότε δεν δίνουν βάση!! Όλα καλά θα είναι μακάρι μέχρι την β επιπέδου να έχει υποχωρήσει!

Και εγώ κάπου εκεί γύρω θα την κάνω από 14 μέχρι 28 μου είπαν!!

Ναι πολυ κουλ ο γιατρος μου κ γενικα του εχω τυφλη εμπιστοσυνη. Και αυτο δε το λεω ευκολα. Μονο γι αυτο ηρεμω. Θα το δουμε κ τον αλλο μηνα..

Αντε με το καλο κ συ να τα δουμε να ναι καλα και δυνατα!

Και να δω κ λιγο το προσωπο της που ολο το τετοιο της μας δειχνει λες και ειναι διακοπες στη Μυκονο!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elle12 είπε:

Ναι πολυ κουλ ο γιατρος μου κ γενικα του εχω τυφλη εμπιστοσυνη. Και αυτο δε το λεω ευκολα. Μονο γι αυτο ηρεμω. Θα το δουμε κ τον αλλο μηνα..

Αντε με το καλο κ συ να τα δουμε να ναι καλα και δυνατα!

Και να δω κ λιγο το προσωπο της που ολο το τετοιο της μας δειχνει λες και ειναι διακοπες στη Μυκονο!

Και εγώ την β επιπέδου περιμένω να τον δω  γιατί άλλαξα γυναικολόγο και πήγα σε δήμοσιο και το μηχάνημα εκεί του 1800!!

Αφού δεν ήρθε καμία μαμυ να με εξετάσει πάλι καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...και μας όλα καλά φαίνονται μόνο που παραμένει αναπάντητο ερώτημα το αιματακι που βλέπω που και που..... πρέπει να πηγαίνω όταν εμφανίζεται γιατί μετέπειτα δε μπορούν να καταλάβουν τίποτα, έτσι μου είπαν....θα δείξει! Β επιπέδου στις 18/1 πρώτα ο Θεός

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες! 🥰 τι καλά που οι εξετάσεις όλων πάνε καλα και τα μωράκια μας μεγαλώνουν… 

Katerinaaaa συνεχίζεις να εργάζεσαι ή είσαι στην ηρεμια του σπιτιού; Άντε με το καλό να γίνει και η Β επιπέδου για να ησυχάσεις πλήρως να μην εχεις αυτο το άγχος… αφού το εμβρυάκι κι εσυ είστε καλα αυτο εχει σημασία!

Εμείς πριν δυο μέρες κάναμε βολτούλα στη θεσσαλονικη κ πήγε τέλεια! Ήταν πολύ βοηθητική η πρώτη αναγνωριστική που κάναμε και ανακαλύψαμε πόσα προϊόντα τελικα που χρειάζεται να πάρουμε και δεν το ξέραμε! 😅

Επειδη για εμας ειναι πρώτο, πρέπει να πάρουμε τα πάντα απο το μηδέν… οπότε πέρα απο έπιπλα και καρότσι είδαμε πόσα άλλα πράγματα υπάρχουν (όπως πχ διάφορες μικροσυσκευές τύπου αποστειρωτές, ατμό μάγειρας, για ζέσταμα κλπ… κλπ…) Οπότε πήραμε μια ιδέα για το τι μας περιμένει…😅

Πήραμε ιδέες απο τιμές και προϊόντα ώστε μετά τη Β επιπέδου να ξεκινήσουμε τις παραγγελίες σιγά σιγά για να μη μας έρθουν όλα μαζι απότομα και πελαγώσουμε!😅

Αγοράσαμε κι ένα μακρύ μαξιλάρι εγκυμοσύνης - ύπνου το οποίο πραγματικά ειναι πολύ βολικό!!!

πάντως απο ο.τι και αν πήραμε από την Θεσσαλονίκη το τσουρέκι κάστανου του τερκενλή  ηταν Όλα τα λεφτά!!! Το έφαγα σχεδόν όλο μόνη μου!!! 😅 

Το μωράκι δυστυχώς, παρότι  «κλεισμένες» αύριο οι  19 εβδομάδες ,ακόμη δεν το αισθάνομαι… βέβαια ο γιατρός είπε οτι επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα θα αργήσω λίγο οπότε περιμένω…. 😏 φαντάζομαι θα είναι τέλεια να το νιώθουμε ..

φιλιά σε όλες! 🥰 ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλημέρα σε ολες! 🥰 τι καλά που οι εξετάσεις όλων πάνε καλα και τα μωράκια μας μεγαλώνουν… 

Katerinaaaa συνεχίζεις να εργάζεσαι ή είσαι στην ηρεμια του σπιτιού; Άντε με το καλό να γίνει και η Β επιπέδου για να ησυχάσεις πλήρως να μην εχεις αυτο το άγχος… αφού το εμβρυάκι κι εσυ είστε καλα αυτο εχει σημασία!

Εμείς πριν δυο μέρες κάναμε βολτούλα στη θεσσαλονικη κ πήγε τέλεια! Ήταν πολύ βοηθητική η πρώτη αναγνωριστική που κάναμε και ανακαλύψαμε πόσα προϊόντα τελικα που χρειάζεται να πάρουμε και δεν το ξέραμε! 😅

Επειδη για εμας ειναι πρώτο, πρέπει να πάρουμε τα πάντα απο το μηδέν… οπότε πέρα απο έπιπλα και καρότσι είδαμε πόσα άλλα πράγματα υπάρχουν (όπως πχ διάφορες μικροσυσκευές τύπου αποστειρωτές, ατμό μάγειρας, για ζέσταμα κλπ… κλπ…) Οπότε πήραμε μια ιδέα για το τι μας περιμένει…😅

Πήραμε ιδέες απο τιμές και προϊόντα ώστε μετά τη Β επιπέδου να ξεκινήσουμε τις παραγγελίες σιγά σιγά για να μη μας έρθουν όλα μαζι απότομα και πελαγώσουμε!😅

Αγοράσαμε κι ένα μακρύ μαξιλάρι εγκυμοσύνης - ύπνου το οποίο πραγματικά ειναι πολύ βολικό!!!

πάντως απο ο.τι και αν πήραμε από την Θεσσαλονίκη το τσουρέκι κάστανου του τερκενλή  ηταν Όλα τα λεφτά!!! Το έφαγα σχεδόν όλο μόνη μου!!! 😅 

Το μωράκι δυστυχώς, παρότι  «κλεισμένες» αύριο οι  19 εβδομάδες ,ακόμη δεν το αισθάνομαι… βέβαια ο γιατρός είπε οτι επειδή έχω πρόσθιο πλακούντα θα αργήσω λίγο οπότε περιμένω…. 😏 φαντάζομαι θα είναι τέλεια να το νιώθουμε ..

φιλιά σε όλες! 🥰 ❤️

Από πού πήρες το μαξιλάρι ύπνου;; Κι εγώ Θεσσαλονίκη είμαι, περιμένω πώς και πώς να κάνω β επιπέδου και να ξεχυθούμε μετά για ψώνια χαχα! Σε ποια μαγαζιά πήγες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ είχα ραντεβού την Τρίτη και ήταν όλα τέλεια.Μας έβγαλε κ 3D φωτογραφίες κ βιντεάκι. 

Εμάς για β επιπέδου είναι 2 γιατροί. Η μία μόνιμη και η άλλη έρχεται από Αθήνα κάθε 2 εβδομάδες κ ο  γιατρός μου συνεργάζεται με αυτήν. Αλλά από 9 έως 24 Γενάρη λένε θα κλείσει το αεροδρόμιο,που είναι οι μέρες που θα πρέπει να την κάνω. Μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα να έρθει οδικώς, καθώς το έχει ξανακάνει,αλλά κ πάλι, αγχώνομαι λίγο καθώς δεν ξέρω σίγουρα τι θα γίνει κ δεν θέλω να φτάσω τελευταία στιγμή για να κάνω την εξέταση. 

Είναι μια επιλογή κ η άλλη γιατρός,αλλά δεν είμαστε πολύ θετικοί. Μετά,αν πάμε Γιάννενα ή Αθήνα εμείς. Επίσης δεν ενθουσιάζομαι.

Έκανα και καμπύλη ζαχάρου(νωρίτερα λόγω προδιάθεσης -κανονικα γίνεται 24-28 εβδομάδες) . Ήταν ανεβασμένη η μέτρηση νηστείας,οπότε σήμερα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο που , λογικά,θα μου δώσει ινσουλίνη. Δυστυχώς δεν προσέχω με τη διατροφή.

 

Για τα ψώνια ,μην παίρνετε ότι βλέπετε. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου ταιριάξει σε σένα ή στο μωρό. Εγώ ας πούμε στον πρώτο μου χρησιμοποίησα αποστείρωτη μόνο λίγες μέρες. Ευτυχώς μου τον είχε δώσει η κουμπάρα μου. Μετά θήλασα αποκλειστικά και δεν έδωσα ούτε μπιμπερο ,ούτε πιπίλα. Αλλά θεωρώ ότι ακόμα κ αν έχεις στο μυαλό σου να θηλάσει, πρέπει να έχεις μην χρειαστεί,αλλά αν υπάρχει κάποιος να σου δανείσει,έστω στην αρχή.  Αλλά είναι καθαρά τι θα ταιριάξει στον καθένα.

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Spring_girl το μαξιλάρι ύπνου το πήρα από το prenatal … γενικά το κατάστημα που είχε τα πάντα από βρεφικά και μας βοήθησε να πάρουμε ιδέες ήταν το Λητώ που ειναι απέναντι από την ΙΚΕΑ.  

@agapi27 έτσι ειναι έχεις δίκιο γι αυτο και δεν πηλραμε ΤΙΠΟΤΕ απολύτως ακόμη πέραν του μαξιλαριού που με βολεύει απο τωρα γιατι όπως ειπα απλά είδαμε τι υπάρχει και πήραμε ιδέες… ειναι τόςα πολλα που πολλα απο αυτά ειμαι σίγουρη πως ειναι «περιττά» οποτε θα πρέπει να σκεφτούμε τι και πως! 😅

Λογικά αφού το εχει ξανακάνει οδικώς και σου είπε ο γιατρός σου οτι θα έρθει ετςι θα γίνει… μην αγχώνεσαι… 

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε ολες μας!!!🥰 ❤️

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 12:44 ΜΜ, agapi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ είχα ραντεβού την Τρίτη και ήταν όλα τέλεια.Μας έβγαλε κ 3D φωτογραφίες κ βιντεάκι. 

Εμάς για β επιπέδου είναι 2 γιατροί. Η μία μόνιμη και η άλλη έρχεται από Αθήνα κάθε 2 εβδομάδες κ ο  γιατρός μου συνεργάζεται με αυτήν. Αλλά από 9 έως 24 Γενάρη λένε θα κλείσει το αεροδρόμιο,που είναι οι μέρες που θα πρέπει να την κάνω. Μου είπε ο γιατρός ότι πιθανότατα να έρθει οδικώς, καθώς το έχει ξανακάνει,αλλά κ πάλι, αγχώνομαι λίγο καθώς δεν ξέρω σίγουρα τι θα γίνει κ δεν θέλω να φτάσω τελευταία στιγμή για να κάνω την εξέταση. 

Είναι μια επιλογή κ η άλλη γιατρός,αλλά δεν είμαστε πολύ θετικοί. Μετά,αν πάμε Γιάννενα ή Αθήνα εμείς. Επίσης δεν ενθουσιάζομαι.

Έκανα και καμπύλη ζαχάρου(νωρίτερα λόγω προδιάθεσης -κανονικα γίνεται 24-28 εβδομάδες) . Ήταν ανεβασμένη η μέτρηση νηστείας,οπότε σήμερα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο που , λογικά,θα μου δώσει ινσουλίνη. Δυστυχώς δεν προσέχω με τη διατροφή.

 

Για τα ψώνια ,μην παίρνετε ότι βλέπετε. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου ταιριάξει σε σένα ή στο μωρό. Εγώ ας πούμε στον πρώτο μου χρησιμοποίησα αποστείρωτη μόνο λίγες μέρες. Ευτυχώς μου τον είχε δώσει η κουμπάρα μου. Μετά θήλασα αποκλειστικά και δεν έδωσα ούτε μπιμπερο ,ούτε πιπίλα. Αλλά θεωρώ ότι ακόμα κ αν έχεις στο μυαλό σου να θηλάσει, πρέπει να έχεις μην χρειαστεί,αλλά αν υπάρχει κάποιος να σου δανείσει,έστω στην αρχή.  Αλλά είναι καθαρά τι θα ταιριάξει στον καθένα.

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου. Είσαι από Κέρκυρα από ότι κατάλαβα ε; Το κατάλαβα από το αεροδρόμιο που έγραψες και την γιατρό που έρχεται από Αθήνα... εννοείς την Όλγα Κουρή προφανώς. 

Ήθελα να σε ρωτήσω αν όντως είσαι από Κέρκυρα,γιατί δεν προτιμάς την κλινική; Κι εγώ για το νοσοκομείο το πήγαινα με την Τρανακα αλλά η κατάσταση είναι χαοτική εκεί μέσα... οπότε θα γεννήσω στη κλινική με το καλό. Τι δε σου άρεσε στη κλινική; Παίρνω διάφορες απόψεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...