Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Elenst είπε:

Αχ πριν είπα για τον ύπνο και ξέχασα να πω τα υπόλοιπα! Με το καλό το πρώτα σας μωράκι!!! Να πάνε όλα όπως τα φαντάζεσαι!!! Εγώ ξεκίνησα το παιδικό γύρω στον έκτο έβδομο...μετά τη β επιπέδου θυμάμαι... Στον 8 παραγγείλαμε καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου.... Γενικά κατά Φλεβάρη ξεκίνα :) αλλα αυτά δεν έχουν ημερομηνία ... Άφησε τον ενθουσιασμό να σου πει πότε να ξεκινήσεις! :)

Εγώ γέννησα το πρώτο καλοκαίρι Αύγουστο... Στο νοσοκομείο είχα πάρει μακρυμάνικο κορμάκι με τα πόδια έξω γιατί μου είχαν πει όταν βγαίνουν θέλουν ζεστασιά... Του έβαζαν εκεί ένα σαν σεντονακι δικό τους... Από τη μέρα που βγήκαμε φορούσε αμανικα κορμάκια με γυμνά χέρια πόδια... Γενικά νομίζω δε θέλει υπερπροστασια γιατί θα σκάσουν και θα γίνουν νευρικά θα κλαίνε και θα λέμε γιατί κλαίνε... Δεν πρόκειται να αρρωστήσουν έτσι και αλλιώς από το κρύο η τη δροσιά ... Εγώ προσωπικά θα πάρω κοβτομανικα κορμάκια πάλι γιατί τέλος μαϊου πιστεύω θα έχει καλό καιρό... Πάρτε όμως και ένα δύο μακρυμάνικα να βρίσκονται... Αλλά οι ποδαρες έξω :)

Άρα την βγάζεις και με ζιπουνακια άνετα !!  Σίγουρα θα υπάρχει και λεπτο μακρυμάνικο στο σπίτι για μια βραδινή βόλτα πχ.

Αχ ρε κορίτσια ,εγώ τελευταία δε καθυσυχαζομαι με τίποτα. Αγχωνομαι που δεν το ακούω ακομα. Φοβάμαι ακόμα και να παραδέχομαι ότι είμαι έγκυος όταν μιλαω με κάποιον έξω. Δεύτερη εγκυμοσύνη με οπίσθιο πλακούντα υποτίθεται έπρεπε κάτι να είχα νιώσει😑

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Άρα την βγάζεις και με ζιπουνακια άνετα !!  Σίγουρα θα υπάρχει και λεπτο μακρυμάνικο στο σπίτι για μια βραδινή βόλτα πχ.

Αχ ρε κορίτσια ,εγώ τελευταία δε καθυσυχαζομαι με τίποτα. Αγχωνομαι που δεν το ακούω ακομα. Φοβάμαι ακόμα και να παραδέχομαι ότι είμαι έγκυος όταν μιλαω με κάποιον έξω. Δεύτερη εγκυμοσύνη με οπίσθιο πλακούντα υποτίθεται έπρεπε κάτι να είχα νιώσει😑

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Προέρχομαι και από αποβολή και έχω πολύ άγχος! Δεν αισθάνεσαι καμιά φορά σαν μούδιασμα στην κοιλιά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elenst είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Προέρχομαι και από αποβολή και έχω πολύ άγχος! Δεν αισθάνεσαι καμιά φορά σαν μούδιασμα στην κοιλιά; 

Και γω από αποβολή προέρχομαι και είμαι στην τσίτα αυτή τη φορά... Μούδιασμα όχι,πεταλούδες όχι...μια φορά νόμιζα ότι αισθάνθηκα γαργαλητα διαχυτα στη κοιλιά αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ήταν η ιδέα μου γιατί δεν συνεχίστηκε τις επόμενες μέρες. Σε δύο μέρες που θα αλλάξω εβδομάδα και θα μπαίνω 19η νομίζω ότι θα με πιάσει πανικός🙄 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Και γω από αποβολή προέρχομαι και είμαι στην τσίτα αυτή τη φορά... Μούδιασμα όχι,πεταλούδες όχι...μια φορά νόμιζα ότι αισθάνθηκα γαργαλητα διαχυτα στη κοιλιά αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ήταν η ιδέα μου γιατί δεν συνεχίστηκε τις επόμενες μέρες. Σε δύο μέρες που θα αλλάξω εβδομάδα και θα μπαίνω 19η νομίζω ότι θα με πιάσει πανικός🙄 

Αχ κορίτσια μου, και εγώ παρόλο που τον νιώθω πλέον το άγχος παραμένει άγχος. Και εγώ προέρχομαι από 5 αποβολές και φόβος είναι εδώ μήπως και κάτι πάει στραβά. Αλλά αυτό που λέω στον εαυτό μου είναι πως δεν γίνεται να συμβούν όλα σε μας. Και θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου από εδώ και πέρα γιατί έχω χάσει πολλές στιγμές λόγω άγχους.. πίστη θέλει και υπομονή. Σε μια εβδομάδα, δύο το πολύ σίγουρα θα νιώσεις το μωράκι σου και όλα θα είναι καλύτερα.. ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Annasdg είπε:

Αχ κορίτσια μου, και εγώ παρόλο που τον νιώθω πλέον το άγχος παραμένει άγχος. Και εγώ προέρχομαι από 5 αποβολές και φόβος είναι εδώ μήπως και κάτι πάει στραβά. Αλλά αυτό που λέω στον εαυτό μου είναι πως δεν γίνεται να συμβούν όλα σε μας. Και θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου από εδώ και πέρα γιατί έχω χάσει πολλές στιγμές λόγω άγχους.. πίστη θέλει και υπομονή. Σε μια εβδομάδα, δύο το πολύ σίγουρα θα νιώσεις το μωράκι σου και όλα θα είναι καλύτερα.. ☺️

Συμφωνώ!!!! Ήταν ένα τυχαίο γεγονός!!! Δε γίνεται συνέχεια... Είμαι σίγουρη ότι όλες θα μιλάμε τον Μάιο και θα λέμε γέννησα γέννησα γέννησα... Σας το λέω από καρδιάς! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Νομίζω ότι το εμβρυάκι μου με λυπήθηκε χθές και εμφανίστηκε σήμερα το πρωί! 😅Την ώρα που ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου το πρωί ένιωσα δύο χτυπήματα στη πλευρά που πιεζόταν η κοιλιά.. φυσικά μόλις το κατάλαβα και συγκεντρώθηκα εκεί σταμάτησαν όλα, αλλά σίγουρα ήταν αυτό😍 Μακάρι Παναγία μου ! Το άγχος βέβαια δε θα μας φύγει ποτέ,κάθε εξέταση ή υπέρηχος που στέφεται με επιτυχία θα μας ικανοποιεί για λίγο και μετά πάλι θα σκεφτόμαστε το επόμενο, δυστυχώς στις περισσότερες από μας έτσι πάει!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Elenst σ´ευχαριστω για το καλωσόρισμα και τις πληροφοριες….

Katerinaaa για ρούχακια ακόμα δεν ειδα γιατι ολα ειναι γλυκουλικά αλλα Χριστουγιεννιατικα! 😆 ειπα κατα Φεβρουάριο που θα αρχίζουν σιγά σιγά τα ανοιξιάτικα… 

Λογικά θα χρειαστούμε και κοντομάνικα και μακριμανικα γιατι ειναι «ιδιαίτερη» περίοδος για ρούχα για το τι να βάλουμε ακόμα και για εμας… 

Κι εγω είναι η αλήθεια δεν νιώθω ακόμη κάτι αλλα όπως μου είπε και ο γιατρός να μην επηρεάζομαι κ πολύ ακόμη από αυτό γιατι μπορεί να πάρει ακόμα εβδομάδες μέχρι να το καταλάβω… βέβαια εμένα είναι πρώτο… αλλά όπως και να χει δεν κάνατε στα κοντά υπέρηχο; Πότε κάνατε αλήθεια τελευταία φορα και πότε ειναι ο επόμενος; Κάθε Πότε σας κλείνουν ραντεβού;

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Νομίζω ότι το εμβρυάκι μου με λυπήθηκε χθές και εμφανίστηκε σήμερα το πρωί! 😅Την ώρα που ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου το πρωί ένιωσα δύο χτυπήματα στη πλευρά που πιεζόταν η κοιλιά.. φυσικά μόλις το κατάλαβα και συγκεντρώθηκα εκεί σταμάτησαν όλα, αλλά σίγουρα ήταν αυτό😍 Μακάρι Παναγία μου ! Το άγχος βέβαια δε θα μας φύγει ποτέ,κάθε εξέταση ή υπέρηχος που στέφεται με επιτυχία θα μας ικανοποιεί για λίγο και μετά πάλι θα σκεφτόμαστε το επόμενο, δυστυχώς στις περισσότερες από μας έτσι πάει!! 

Αυτό ήταν Κατερινά σίγουρα !!! 🥰 μην αγχώνεσαι και μια χαρά κολυμπάει ζωηρούτσικο εκεί μεσα… 😆

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Live, Love, Laugh είπε:

 

… αλλά όπως και να χει δεν κάνατε στα κοντά υπέρηχο; Πότε κάνατε αλήθεια τελευταία φορα και πότε ειναι ο επόμενος; Κάθε Πότε σας κλείνουν ραντεβού;

Αυτό ήταν Κατερινά σίγουρα !!! 🥰 μην αγχώνεσαι και μια χαρά κολυμπάει ζωηρούτσικο εκεί μεσα… 😆

Αυτό είναι μια πονεμένη ιστορια γιατί μένω σε δυσπροσιτο μέρος και έχουμε γιατρό μια φορά το μήνα ο οποίος είναι να τον αρχίσεις στις μπατσες,εν ολίγοις δεν ασχοληται καθόλου...πήγα μετά την αυχενική να την δείξω,όλα ήταν καλά,μου την είπε βέβαια κιόλας που ήθελα πάλι να κάνουμε υπέρηχο (ασχολιαστο), τώρα έχω ραντεβού σε νοσοκομείο μέσα στις γιορτές στην πόλη που θα πάμε για Χριστούγεννα...από κει όσο να ναι περιμένω καλύτερη αντιμετώπιση!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Αυτό είναι μια πονεμένη ιστορια γιατί μένω σε δυσπροσιτο μέρος και έχουμε γιατρό μια φορά το μήνα ο οποίος είναι να τον αρχίσεις στις μπατσες,εν ολίγοις δεν ασχοληται καθόλου...πήγα μετά την αυχενική να την δείξω,όλα ήταν καλά,μου την είπε βέβαια κιόλας που ήθελα πάλι να κάνουμε υπέρηχο (ασχολιαστο), τώρα έχω ραντεβού σε νοσοκομείο μέσα στις γιορτές στην πόλη που θα πάμε για Χριστούγεννα...από κει όσο να ναι περιμένω καλύτερη αντιμετώπιση!! 

Ε δεν είμαστε καλα…. Και τι θα κανεις; Θα μείνεις μεχρι τέλους σε αυτόν; Πόση απόσταση ειναι η επόμενη πολη(που να εχει γιατρό) απο  κει που μένεις; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Αυτό είναι μια πονεμένη ιστορια γιατί μένω σε δυσπροσιτο μέρος και έχουμε γιατρό μια φορά το μήνα ο οποίος είναι να τον αρχίσεις στις μπατσες,εν ολίγοις δεν ασχοληται καθόλου...πήγα μετά την αυχενική να την δείξω,όλα ήταν καλά,μου την είπε βέβαια κιόλας που ήθελα πάλι να κάνουμε υπέρηχο (ασχολιαστο), τώρα έχω ραντεβού σε νοσοκομείο μέσα στις γιορτές στην πόλη που θα πάμε για Χριστούγεννα...από κει όσο να ναι περιμένω καλύτερη αντιμετώπιση!! 

Α μπράβο! Τελεια που το αισθάνθηκες! Κι εγω σήμερα μπηκα στην 18 και δεν την έχω αισθανθεί ακόμα… έχω κ ένα μηνα να κάνω υπέρηχο και έχω λίγο αγχωθει. Θα πάω επιτέλους τη Δευτέρα.

Κι εγω δεν έχω ψωνίσει τίποτα αλλά κοιταω συνέχεια, δεν κρατιέμαι!! Χαχχαχα έχω βάλει όριο τον Ιανουάριο που θα αρχίσουν και οι εκπτώσεις. ευτυχώς βέβαια η ανίψια μου είναι μόλις 1,5 και γεννήθηκε Απρίλιο όποτε έχω αρκετά πράγματα ήδη.

εγω μόνο διαβάζω κοριτσια προς το παρόν. 

@Live, Love, Laugh καλως όρισες στην παρεα🧡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Αχ κορίτσια μου, και εγώ παρόλο που τον νιώθω πλέον το άγχος παραμένει άγχος. Και εγώ προέρχομαι από 5 αποβολές και φόβος είναι εδώ μήπως και κάτι πάει στραβά. Αλλά αυτό που λέω στον εαυτό μου είναι πως δεν γίνεται να συμβούν όλα σε μας. Και θέλω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου από εδώ και πέρα γιατί έχω χάσει πολλές στιγμές λόγω άγχους.. πίστη θέλει και υπομονή. Σε μια εβδομάδα, δύο το πολύ σίγουρα θα νιώσεις το μωράκι σου και όλα θα είναι καλύτερα.. ☺️

Ρε συ τώρα το διάβασα καλά...γιατί 5 αποβολές;;; Το απέδωσαν κάπου;;; Έχεις αλλά παιδακια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Ε δεν είμαστε καλα…. Και τι θα κανεις; Θα μείνεις μεχρι τέλους σε αυτόν; Πόση απόσταση ειναι η επόμενη πολη(που να εχει γιατρό) απο  κει που μένεις; 

Χρειάζομαι αναγκαστικά να έχω κάποιον εδώ να με κοιτάει και να μου γράψει τις μηνιαίες εξετάσεις μου. Είμαι σε νησι, δεν είναι καθόλου εύκολη η μετακίνηση. Όταν οδευω προς το τελος-πρωτα ο Θεός- θα πάω σε κάποια πόλη ,σε νοσοκομείο να γεννήσω όπως έγινε και με το πρώτο μου παιδί. Εύχομαι απλά να πάνε όλα καλά έως τότε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Ρε συ τώρα το διάβασα καλά...γιατί 5 αποβολές;;; Το απέδωσαν κάπου;;; Έχεις αλλά παιδακια;

Είχα αδιαγνωστο αυτοάνοσο (συστηματικό ερυθηματώδη λύκο) και παλινδρομουσαν γύρω στην 8-9η εβδομάδα. Ευτυχώς μετά από 4 χρόνια το βρήκαμε και τώρα αναμένω τον παίδαρο μου. Όχι, δεν έχω άλλο παιδάκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Είχα αδιαγνωστο αυτοάνοσο (συστηματικό ερυθηματώδη λύκο) και παλινδρομουσαν γύρω στην 8-9η εβδομάδα. Ευτυχώς μετά από 4 χρόνια το βρήκαμε και τώρα αναμένω τον παίδαρο μου. Όχι, δεν έχω άλλο παιδάκι.

Κορίτσι μου τελείωσαν τα βάσανα σου!!! Τώρα που ξέρεις όλα θα πάνε τέλεια!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elenst είπε:

Κορίτσι μου τελείωσαν τα βάσανα σου!!! Τώρα που ξέρεις όλα θα πάνε τέλεια!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Το ίδιο εύχομαι για όλες μας! Ο Θεός να μας έχει καλά, να μας χαρίσει υγιή μωρά ❤️ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...