Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Elle12 είπε:

Και εγω δεν κανω σεξ ενω δεν μας εχει πει κανεις να μη κανουμε. Ποναω και εχω τοση ενοχληση απο κατω που τρεμω μη γινει καμια στραβη.. δευτερα εχω κ γω τη β. Ας ειναι ολα καλα κ θα κανουμε και ενα σεξακι στο τσακιρ κεφι. Αλλα φοβομαστε γαμωτο!!!

Και μεις μια απ' τα ίδια.... υπάρχει πολύ άγχος και φόβος σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Αναπολώ την πρώτη που δεν ήξερα τίποτα δε διάβαζα τίποτα και συνέχιζα κανονικά τη ζωή μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες στη β επιπέδου!! Εμείς είχαμε σήμερα εξέταση απλή στο γυναικολόγο, όλα καλά με το μωρό μας είναι ήδη 700 gr! Από βδομάδα πάω και για εξετάσεις αίματος και καμπύλη σακχάρου! Επίσης για γέννα μου πρότεινε γενεσις ή άγιο Λουκά στη θεσσαλονίκη, έχει καμία σχετική εμπειρία;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Και μενα πετρώνει καμιά φορά από τη μια πλευρά αλλά νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να αρχίσει να συμβαίνει σιγά σιγά έτσι δεν είναι? Για μας το σεξ κομμένο μαχαίρι εδώ και μήνες. Έχω χαμηλό πλακούντα και συνεχή ενόχληση στην περιοχή του κόλπου/τραχήλου . Φοβάμαι για το τι θα ακουσω στη β επιπέδου . Σταμάτησα και τις αγορές και όλα μεχρι να δω ότι είναι όλα καλά!

Εγω νομιζω ότι είναι το κεφάλι που «κλωτσάει»… αλλά ενταξει πρέπει να ρωτήσω τον γιατρο γιατί με φοβίζει.

καλη επιτυχια σε όλες που έχετε β επιπέδου! Με το καλό!

🧡

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!

Καναμε τον υπερηχο μας χθες. Ολα καλα. Δεν φανηκε πουθενα η κυστη που ειχε στο κεφαλι πριν 20 μερες. Μαλλον εφυγε!! Εχει φτασει ηδη 455γρ! Σημερα ακροβως 22 εβδομων, μπαινω επισημα στον 6ο. Σαν ψεμα μου φαινεται. Ο γιατρος μου σουπερ κουλ σουπερ αισιοδοξος. Δευτερα εχω την β αλλα μου λεει εχουμε ηδη δει το 80% του παιδιου πιστευω θα ειναι εξαιρετικη. Μακαρι! 

Ειδαμε την αιματωση στη δεξια μητριαια και ηταν σουπερ, την αριστερη δε τη βρηκαμε μου ειπε θα τη δουμε στην Β. Το παρακολουθω καπως στενα γιατι εχω ενα θεμα με την αιματωση εξου και το σαλοσπιρ..

Για τον πονο στο ηβικο μου ειπε οτι δεν ειναι κατι κακο περα απο τη δυσφορια, δε κανει κατι στο παιδι οποτε το αντιμετωπιζω με ξεκουραση κ αν χρειαστει παυσιπονο.

Στις 28 θα κανω και την καμπυλη, στις 24 εβδομαδες δηλαδη να δουμε τι θα γινει γιατι παντα ειμαι οριακα με το ζαχαρο.. 

Φυσικα η κορη μας μας ειχε γυρισει πλατη.. κλασικα μονο τον κωλο και το μνι της μας δειχνει αλλα αφου ειναι καλα χαλαλι της.. 

Ποση ανασα παιρνεις οταν βγαινεις απο τον γιατρο και ολα ειναι καλα... <3

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καλημερα και απο εμας!

Καναμε τον υπερηχο μας χθες. Ολα καλα. Δεν φανηκε πουθενα η κυστη που ειχε στο κεφαλι πριν 20 μερες. Μαλλον εφυγε!! Εχει φτασει ηδη 455γρ! Σημερα ακροβως 22 εβδομων, μπαινω επισημα στον 6ο. Σαν ψεμα μου φαινεται. Ο γιατρος μου σουπερ κουλ σουπερ αισιοδοξος. Δευτερα εχω την β αλλα μου λεει εχουμε ηδη δει το 80% του παιδιου πιστευω θα ειναι εξαιρετικη. Μακαρι! 

Ειδαμε την αιματωση στη δεξια μητριαια και ηταν σουπερ, την αριστερη δε τη βρηκαμε μου ειπε θα τη δουμε στην Β. Το παρακολουθω καπως στενα γιατι εχω ενα θεμα με την αιματωση εξου και το σαλοσπιρ..

Για τον πονο στο ηβικο μου ειπε οτι δεν ειναι κατι κακο περα απο τη δυσφορια, δε κανει κατι στο παιδι οποτε το αντιμετωπιζω με ξεκουραση κ αν χρειαστει παυσιπονο.

Στις 28 θα κανω και την καμπυλη, στις 24 εβδομαδες δηλαδη να δουμε τι θα γινει γιατι παντα ειμαι οριακα με το ζαχαρο.. 

Φυσικα η κορη μας μας ειχε γυρισει πλατη.. κλασικα μονο τον κωλο και το μνι της μας δειχνει αλλα αφου ειναι καλα χαλαλι της.. 

Ποση ανασα παιρνεις οταν βγαινεις απο τον γιατρο και ολα ειναι καλα... ❤️

 Καλά εμείς είμαστε χεράκι χεράκι! 1 μέρα διαφορά έχουμε! εγώ αύριο θα είμαι 22 ακριβώς🥰

Τέλεια νέα. Προχωράμε δυναμικά κορίτσια💪

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , μάφιν είπε:

 Καλά εμείς είμαστε χεράκι χεράκι! 1 μέρα διαφορά έχουμε! εγώ αύριο θα είμαι 22 ακριβώς🥰

Τέλεια νέα. Προχωράμε δυναμικά κορίτσια💪

Τεεελεια!!! Αχ να ναι γερα τα μωρακια ολου του κοσμου.. τιποτα αλλο. ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Αχ εγώ σκέφτομαι τώρα την καμπύλη σακχάρου.. Δε ξέρω για σας αλλά ένα γλυκάκι την ημέρα το χτυπάω μετά το μεσημεριανό, καφές, αλκοόλ δε με νοιάζουν καθόλου δεν έχω πιει καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά η σοκολάτα δύσκολα κόβεται η άτιμη.. Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Spring_girl είπε:

Αχ εγώ σκέφτομαι τώρα την καμπύλη σακχάρου.. Δε ξέρω για σας αλλά ένα γλυκάκι την ημέρα το χτυπάω μετά το μεσημεριανό, καφές, αλκοόλ δε με νοιάζουν καθόλου δεν έχω πιει καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά η σοκολάτα δύσκολα κόβεται η άτιμη.. Ελπίζω να είναι όλα καλά! 

Άντε ρε δε θα φας ένα γλυκό;;; Εγώ με διαβήτη κύησης και τρώω κανονικά κάθε μέρα... Μην αγχώνεσαι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα το πρωί την β επιπέδου και δόξα τω Θεώ όλα καλά. Είχα πάρα πολύ άγχος κ με έπιασαν κ τα κλάματα κάποια στιγμή πριν ξεκινήσει η εξέταση (ευτυχώς δεν κράτησαν πολύ ώρα,αλλά ...😅😅😅. ) Μετά πετούσα. Πήγα απευθείας και πήρα τα λίγα ρουχαλακια και ήμουν τόσο ευτυχισμένη...☺️

Πραγματικά μέσα απ' την καρδιά μου να έχετε όλες τέλεια αποτελέσματα ... 

Είναι 550 γραμμάρια ο μικρός μας. 

Επειδή γίνεται στο ιατρείο του γιατρού μου η εξέταση και ήταν εκεί κ ο γιατρός μου,είδε τις μετρήσεις της πίεσης κ μου είπε όλα καλά,απλά το παρακολουθούμε ακόμα. Θα ξεκινήσω ινσουλίνη βέβαια γιατί το πρωινό ζάχαρο είναι λίγο ανεβασμένο και δεν κατεβαίνει μόνο με διατροφή. Όλα οκ όμως. 

Αυτό που με ανησυχεί λίγο είναι ότι μετά από επαφή,την επόμενη μέρα είχα αρκετή βλέννη κ λιιιγο ροζ πάνω στη βλέννη και νιώθω τσιμπήματακια κ πολλές κλωτσιές χαμηλά. Θα το έβλεπε πιστεύω αν υπήρχε κάτι. Και ο τράχηλος καλός ήταν,μου είπαν. Δεν το είπα στον γιατρό,στις 17 έχουμε ραντεβού κ θα του το πω. 

Αυτά από εμένα...

 

  • Μου αρέσει 6

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια με κλωτσισε!!!  Έβαλε και ο άντρας μου το κεφάλι του και το ένιωσε ...τι χαρά είναι αυτή!!! Τι συναίσθημα!!!! 

Σας το εύχομαι από καρδιάς να το νιώσετε όλες αυτές τις μέρες!!!

Ο θεός να είναι μαζί μας! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenst είπε:

Κορίτσια με κλωτσισε!!!  Έβαλε και ο άντρας μου το κεφάλι του και το ένιωσε ...τι χαρά είναι αυτή!!! Τι συναίσθημα!!!! 

Σας το εύχομαι από καρδιάς να το νιώσετε όλες αυτές τις μέρες!!!

Ο θεός να είναι μαζί μας! 

Συγχαρητήρια!! Αντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!! 

Και εγώ που λέτε έκανα την Β'επιπεδου έδω στον Καναδά στην 19 εβδομάδα και έπρεπε να πάω άλλη μια φορά για να δουν τα υπόλοιπα που δεν μπορούσαν λόγω θέσης. Το μωρό από θέμα ανάπτυξης και ανωμαλιών βγήκε τέλειο στις μετρήσεις δόξα το θεό αλλά στο report που πήρα αυτή την εβδομάδα από την γυναικολόγο μου έλεγε για σωματίδια που αιωρούνται στο αμνιακό. Μου είπε ότι είναι από προηγούμενη αιμορραγία. Οταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο με ρώτησε η τεχνικός αν είχα κάποια αιμορραγία, της είπα ναι στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά μόνο λίγο, την ρώτησα γιατί και μου είπε τίποτα, αλλά στο report και στην εικόνα και στο βίντεο φαίνονται αυτά τα σωματίδια.. Εύχομαι να μην επηρεάζουν το μωρό.. 

Συγγνώμη για το σεντόνι 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elen4 είπε:

 

 στο report που πήρα αυτή την εβδομάδα από την γυναικολόγο μου έλεγε για σωματίδια που αιωρούνται στο αμνιακό.αλλά στο report και στην εικόνα και στο βίντεο φαίνονται αυτά τα σωματίδια.. 

καταρχάς τέλεια που είναι όλα καλά. Αλλά αυτό με τα σωματίδια δεν το έχω ξανακουσει. Λογικά πιστεύω ότι θα σου έλεγαν αν επηρεάζει κάπου όλο αυτό. 

 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elen4 είπε:

Συγχαρητήρια!! Αντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!! 

Και εγώ που λέτε έκανα την Β'επιπεδου έδω στον Καναδά στην 19 εβδομάδα και έπρεπε να πάω άλλη μια φορά για να δουν τα υπόλοιπα που δεν μπορούσαν λόγω θέσης. Το μωρό από θέμα ανάπτυξης και ανωμαλιών βγήκε τέλειο στις μετρήσεις δόξα το θεό αλλά στο report που πήρα αυτή την εβδομάδα από την γυναικολόγο μου έλεγε για σωματίδια που αιωρούνται στο αμνιακό. Μου είπε ότι είναι από προηγούμενη αιμορραγία. Οταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο με ρώτησε η τεχνικός αν είχα κάποια αιμορραγία, της είπα ναι στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά μόνο λίγο, την ρώτησα γιατί και μου είπε τίποτα, αλλά στο report και στην εικόνα και στο βίντεο φαίνονται αυτά τα σωματίδια.. Εύχομαι να μην επηρεάζουν το μωρό.. 

Συγγνώμη για το σεντόνι 

Τίποτα δε θα είναι! Αλλιώς θα σου έλεγαν οι γιατροί κάτι..νωρίς κάνετε την β επιπέδου εκεί ...εμάς εδώ ιδανικά λέει 21-23... Μπράβο που όλα είναι καλά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Τίποτα δε θα είναι! Αλλιώς θα σου έλεγαν οι γιατροί κάτι..νωρίς κάνετε την β επιπέδου εκεί ...εμάς εδώ ιδανικά λέει 21-23... Μπράβο που όλα είναι καλά!!!!

Σ'ευχαριστώ!! Εύχομαι πραγματικά να μην είναι τίποτα.. Όχι εδώ maximum στις 20 εβδομάδες. Το ρώτησα και μου είπαν μετά μεγαλώνει πολύ το μωρό και οι μετρήσεις δεν είναι σωστές!?! Τι να πω κάθε κράτος έχει τα δικά του. 

10 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

καταρχάς τέλεια που είναι όλα καλά. Αλλά αυτό με τα σωματίδια δεν το έχω ξανακουσει. Λογικά πιστεύω ότι θα σου έλεγαν αν επηρεάζει κάπου όλο αυτό. 

 

Θέλω να το πιστεύω.. Στα βίντεο που πήρα φαίνονται γύρω από το μωρό.. Αλλά μου κάνει εντύπωση όταν είχα αίμα μου είχαν πει ότι είναι από τον τράχηλο, προηγούμενο αίμα και ότι δεν επηρεάζει το μωρό και τώρα ξαφνικα είναι μέσα στο αμνιακό? Τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...