Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Βρε κορίτσια αύριο μπαίνω 23η εβδομάδα και πέταξα απότομα κοιλιά....τρώω και μου κόβεται η ανάσα,πάω σαν βραδυποδας...πως θα τη παλέψω τόσους μήνες; 😳 Εσείς πώς είστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ το ίδιο με το φαγητό άρχισε η παλινδρόμηση.. Πήγα για καμπύλη σακχάρου σήμερα, οριακά την παλεύω περιμένω τώρα τη δεύτερη μέτρηση.. Απορώ αν κάποια έγκυος έχει εμετούς πώς θα αντέξει να το κάνει αυτό. 😑

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ το ίδιο με το φαγητό άρχισε η παλινδρόμηση.. Πήγα για καμπύλη σακχάρου σήμερα, οριακά την παλεύω περιμένω τώρα τη δεύτερη μέτρηση.. Απορώ αν κάποια έγκυος έχει εμετούς πώς θα αντέξει να το κάνει αυτό. 😑

Καλά αποτελέσματα. 

Ξέρω ότι ορισμένα άτομα,λόγω προβλημάτων ή δυσκολίας στην ολοκλήρωση της αντί για γλυκόζη πίνουν χυμό ή αναψυκτικού κ τρώνε κάτι. Τώρα αν έχει κ γενικά εμετούς,δεν ξέρω. 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ το ίδιο με το φαγητό άρχισε η παλινδρόμηση.. Πήγα για καμπύλη σακχάρου σήμερα, οριακά την παλεύω περιμένω τώρα τη δεύτερη μέτρηση.. Απορώ αν κάποια έγκυος έχει εμετούς πώς θα αντέξει να το κάνει αυτό. 😑

Καλημερα!

Υγρη ή σκονη σε νερο σου δωσανε? Εχω τελος του μηνα κ το σκεφτομαι. Δε μας στελνουν για μπουγατσα και μιλκο καλυτερα ρε γαμωτο?!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Βρε κορίτσια αύριο μπαίνω 23η εβδομάδα και πέταξα απότομα κοιλιά....τρώω και μου κόβεται η ανάσα,πάω σαν βραδυποδας...πως θα τη παλέψω τόσους μήνες; 😳 Εσείς πώς είστε;

Εγω από την 21 είμαι έτσι και κοιλιά και λίγο παραπάνω να φαω μετά υποφέρω! Από την άλλη, πλησιάζουμε σιγά σιγά αυτό να σκέφτεσαι… μεγαλωνει το σκατούλι

πρίν από 25 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ το ίδιο με το φαγητό άρχισε η παλινδρόμηση.. Πήγα για καμπύλη σακχάρου σήμερα, οριακά την παλεύω περιμένω τώρα τη δεύτερη μέτρηση.. Απορώ αν κάποια έγκυος έχει εμετούς πώς θα αντέξει να το κάνει αυτό. 😑

Κουραγιο!! Είναι απαίσιο! Και ξεροσταλιάζεις και τόσες ώρες εκεί! Είχα κάνει στην εξωσωματική και ήταν χαλια. Καλα αποτελέσματα!! Ψάχνε παιδικά να ξεχαστείς όσο περιμένεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλημερα!

Υγρη ή σκονη σε νερο σου δωσανε? Εχω τελος του μηνα κ το σκεφτομαι. Δε μας στελνουν για μπουγατσα και μιλκο καλυτερα ρε γαμωτο?!

Μου έδωσαν ένα μπουκαλάκι με το υγρό με γεύση πορτοκάλι υποτίθεται να σπάσει λίγο η αηδία! Κάποιοι πλάκα πλάκα έχω ακούσει ότι έλεγαν πήγαινε να φας ένα σιροπιαστο αυτό θα το έκανα άνετα 🤣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Spring_girl είπε:

Μου έδωσαν ένα μπουκαλάκι με το υγρό με γεύση πορτοκάλι υποτίθεται να σπάσει λίγο η αηδία! Κάποιοι πλάκα πλάκα έχω ακούσει ότι έλεγαν πήγαινε να φας ένα σιροπιαστο αυτό θα το έκανα άνετα 🤣

Ναι το μπουκαλακι το υγρο θα κανω κ γω αλλα πηρα λεμονι. Η σκονη ειναι χειροτερη.. 

Το κανε μια φιλη μου τη στειλαν για κρουασαν παστα και χυμο.. ετσι τη κανω και γω καθε μερα :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά το είχα πιεί στην πρώτη εγκυμοσύνη, είμαι και γλυκατζου δεν είχα θέμα...τώρα που γενικά το στομάχι μου είναι χάλια δε ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω . Αργεί ακόμα βέβαια ,μου είπαν να το κάνω δύο εβδομάδες μετά τη β επιπέδου δλδ θα χω μπει 25η, εσείς πόσο είστε τώρα που το κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Εγώ μια χαρά το είχα πιεί στην πρώτη εγκυμοσύνη, είμαι και γλυκατζου δεν είχα θέμα...τώρα που γενικά το στομάχι μου είναι χάλια δε ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω . Αργεί ακόμα βέβαια ,μου είπαν να το κάνω δύο εβδομάδες μετά τη β επιπέδου δλδ θα χω μπει 25η, εσείς πόσο είστε τώρα που το κάνετε;

Εγω θα τη κανω 24η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την Β. Ολα καλα!

Η μπεμπα περιπου 550γρ υγιης, καρδια εγκεφαλος οργανα κοκκαλα, ολα δε μου ειπε κατι. Μου λεει δεν εχω κατι να σου πω ειναι ολα μια χαρα. Και μαλιστα δεν υπαρχει πια η κυστουλα στο κεφαλακι της. Και αιματωνεται καλυτερα η αριστερη μητριαια μου που στην αυχενικη δεν ηταν πολυ καλα.. συνεχιζω τα σαλοσπιρ λογικα βεβαια αλλα οκ δε με νοιαζει.

Τα στειλε στον γιατρο μου περιμενω να μιλησουμε για το τυπικο. Ηρεμησα και απο αυτο. 

Επομενη σταση, καμπυλη σε 2 βδομαδες! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, agapi27 είπε:

Τέλεια.☺️☺️

 

Κορίτσια,πόσο χρόνο κράτησε η εξέταση β επιπέδου; Εμένα νομίζω γύρω στα 20-25 λεπτά.

Εμενα περιπου 35-40.. αλλα πιστευω αν δεν εχουν λογο να ανησυχουν για κατι ή δε βλεπουν κατι δεν εχουν λογο να το ψειριζουν. Φαινονται πια τα παιδακια μας δεν ειναι εμβρυα ειναι μωρακια πια.. φαινονται σχεδον τα παντα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ πήγα γυναικολόγο σήμερα....όλα καλά με το μωρό...330 γραμμάρια, τράχηλος 3.5... έβαλα 2 κιλά μου είπε να μη βάλω άλλα γιατί ήδη είμαι παχύσαρκη τρίτου βαθμού ... Μου έδωσε τις τιμές για τις κλινικές αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω ιδιωτικό ή δημόσιο....για να πάω δημόσιο πρέπει να αλλάξω γιατρό και βαριέμαι (δε φοβάμαι) ... 

Σε 2 βδομάδες έχω β επιπέδου που θα τα δούμε όλα πιο καθαρά :)

σεξ επέτρεψε λόγο του τραχήλου αλλά ο άντρας μου έκανε ότι δεν ακούει 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Elenst είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Ελπίζω να είστε καλά!

Εγώ πήγα γυναικολόγο σήμερα....όλα καλά με το μωρό...330 γραμμάρια, τράχηλος 3.5... έβαλα 2 κιλά μου είπε να μη βάλω άλλα γιατί ήδη είμαι παχύσαρκη τρίτου βαθμού ... Μου έδωσε τις τιμές για τις κλινικές αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα πάω ιδιωτικό ή δημόσιο....για να πάω δημόσιο πρέπει να αλλάξω γιατρό και βαριέμαι (δε φοβάμαι) ... 

Σε 2 βδομάδες έχω β επιπέδου που θα τα δούμε όλα πιο καθαρά :)

σεξ επέτρεψε λόγο του τραχήλου αλλά ο άντρας μου έκανε ότι δεν ακούει 

Με το καλό κοριτσια! Μπράβο για τα ωραια αποτελέσματα!!
 

@Elenst στην αθηνα είσαι; 
 

Κ εμείς πήγαμε στο γιατρο, είναι 450 γρ η μικρή και όλα καλα! Σε 1 εβδομάδα έχουμε τη Β’🙂

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , μάφιν είπε:

Με το καλό κοριτσια! Μπράβο για τα ωραια αποτελέσματα!!
 

@Elenst στην αθηνα είσαι; 
 

Κ εμείς πήγαμε στο γιατρο, είναι 450 γρ η μικρή και όλα καλα! Σε 1 εβδομάδα έχουμε τη Β’🙂

Θεσσαλονίκη :)

με το καλό η β επιπέδου!!! Αν και όλα τέλεια θα είναι...

αυτό μου είπε έφτασες στα μισά φτάνει το άγχος ... Θα γεννήσεις και όλα θα πάνε μια χαρά ... Σε 4 μήνες κορίτσια θα στέλνουμε και θα λέμε γέννησα γέννησα γέννησα... :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...