Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ειχα παρει κατι απο το φαρμακειο ειδικες, μολις ειπα οτι ειμαι εγκυος. Διαλεξα με μελι που στο κεντρο εχει αληθινο μελι και ηταν πολυ πολυ καλες.. 

Εμενα ο φοβος μου ειναι επειδη εχω πολυ και εντονο  φλεγμα μη μου το γυρισει σε καμια πνευμονια ή μου αφησει κανα κουσουρι.. ειχα περασει κ κοβιντ πριν μεινω εγκυος.. δε ξερω.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εγω ειχα παρει κατι απο το φαρμακειο ειδικες, μολις ειπα οτι ειμαι εγκυος. Διαλεξα με μελι που στο κεντρο εχει αληθινο μελι και ηταν πολυ πολυ καλες.. 

Εμενα ο φοβος μου ειναι επειδη εχω πολυ και εντονο  φλεγμα μη μου το γυρισει σε καμια πνευμονια ή μου αφησει κανα κουσουρι.. ειχα περασει κ κοβιντ πριν μεινω εγκυος.. δε ξερω.. 

λοιπόν, έχω μιλήσει μ ένα πολύ καλό παθολόγο τηλεφωνικά και μου τα εξήγησε πολύ καλα ο άνθρωπος. Μου είπε  ότι δίνει οδηγίες και τηλεφωνικά και μου είπε να του εξηγησω τα συμπτώματα για να δούμε αν πρέπει να με δει ή όχι. Να μην στα πολύλόγω μου είπε ότι έχω μια απλή ίωση και να τον ξαναπάρω να πάω μόνο αν βγάζω πράσινα ή κίτρινα φλέματα. Αν δηλαδή αρχίσουν να βγαίνουν πισω από τον θώρακα και όχι από τη μύτη. Τοτε μου το έχει γυρίσει σε λοίμωξη και θα πρέπει να πάρω λιγο αντιβίωση. Και ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ κουλ και μου είπε αν χρειαστεί πες μου ποιες σου πρότεινε να σου πω ποια να πάρεις.

Κι εγω αυτες με το μέλι στη μέση πήρα και ήταν πολύ ωραίες!!επειδη είχα πάρει ένα σκασμό έχω ακόμα. Είναι οι Waldhonig Salbel της Kaizer.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , μάφιν είπε:

λοιπόν, έχω μιλήσει μ ένα πολύ καλό παθολόγο τηλεφωνικά και μου τα εξήγησε πολύ καλα ο άνθρωπος. Μου είπε  ότι δίνει οδηγίες και τηλεφωνικά και μου είπε να του εξηγησω τα συμπτώματα για να δούμε αν πρέπει να με δει ή όχι. Να μην στα πολύλόγω μου είπε ότι έχω μια απλή ίωση και να τον ξαναπάρω να πάω μόνο αν βγάζω πράσινα ή κίτρινα φλέματα. Αν δηλαδή αρχίσουν να βγαίνουν πισω από τον θώρακα και όχι από τη μύτη. Τοτε μου το έχει γυρίσει σε λοίμωξη και θα πρέπει να πάρω λιγο αντιβίωση. Και ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ κουλ και μου είπε αν χρειαστεί πες μου ποιες σου πρότεινε να σου πω ποια να πάρεις.

Κι εγω αυτες με το μέλι στη μέση πήρα και ήταν πολύ ωραίες!!επειδη είχα πάρει ένα σκασμό έχω ακόμα. Είναι οι Waldhonig Salbel της Kaizer.

Ναι τελειες!

Ρε συ εμενα ειναι ασπροκιτρινο το φλεγμα και γι αυτο φοβαμαι

 Ασε που ενιωθα βρασιμο χαμηλα στο διαφραγμα.. αρα εχει κατεβει στο κατω αναπνευστικο.. λεω να τον παρω ενα τηλ κ να παω σε εναν πνευμονολογο... δε θελω να ρισκαρω.. εδω η αλλη η δολια μια ιωση ειχε κ της το γυρισε μυοκαρδιτιδα κ πεθανε..  ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ναι τελειες!

Ρε συ εμενα ειναι ασπροκιτρινο το φλεγμα και γι αυτο φοβαμαι

 Ασε που ενιωθα βρασιμο χαμηλα στο διαφραγμα.. αρα εχει κατεβει στο κατω αναπνευστικο.. λεω να τον παρω ενα τηλ κ να παω σε εναν πνευμονολογο... δε θελω να ρισκαρω.. εδω η αλλη η δολια μια ιωση ειχε κ της το γυρισε μυοκαρδιτιδα κ πεθανε..  ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ

Δεν ξέρω για ποια λες αλλά με έπιασε η καρδιά μου! Ναι, προτεινω να τα δούμε λίγο πιο αισιόδοξα τα πράγματα και να πάρεις τον γιατρούλη τηλ να πας να ξεαγχωθεις🙃

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες !! Σήμερα το βράδυ ξύπνησα με αέρα από τον κόλπο μου, ξέρω οτι συμβαίνει αυτό όταν έρχεσαι σεξουαλική επαφή αλλά έχω μέρες να έρθω σε σεξουαλική επαφή,είναι κάτι ανησυχητικό ; Έχει τύχει σε καμία άλλη νέα εγκυουλα ;  

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marion32 είπε:

Καλημέρα μανούλες !! Σήμερα το βράδυ ξύπνησα με αέρα από τον κόλπο μου, ξέρω οτι συμβαίνει αυτό όταν έρχεσαι σεξουαλική επαφή αλλά έχω μέρες να έρθω σε σεξουαλική επαφή,είναι κάτι ανησυχητικό ; Έχει τύχει σε καμία άλλη νέα εγκυουλα ;  

Εγώ που δεν κατάλαβα τι εννοείς πειράζει;;α χαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Εγώ έκανα την 2η μου εμβρυομεταφορα, βάλαμε 2 εμβρυακια και 13 μέρες μετά βγήκε η χοριακη 268,4. Μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ υψηλή, αλλά μέσα στον πανικό μου δεν σκέφτηκα να ρωτήσω, αν αυτό σημαίνει δίδυμα. Γνωρίζει κάποια από εσάς; Έχω σε 2 μέρες να ξανακάνω χοριακη να δούμε πως πάει. Έχω πολυ αγωνια! 

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 10:56 ΠΜ, Marion32 είπε:

Καλημέρα μανούλες !! Σήμερα το βράδυ ξύπνησα με αέρα από τον κόλπο μου, ξέρω οτι συμβαίνει αυτό όταν έρχεσαι σεξουαλική επαφή αλλά έχω μέρες να έρθω σε σεξουαλική επαφή,είναι κάτι ανησυχητικό ; Έχει τύχει σε καμία άλλη νέα εγκυουλα ;  

Καλα απίστευτο που μας συνέβη ταυτόχρονα! Εγω πρώτη φορά το έπαθα χθες αυτό, όταν βγηκα από το αυτοκίνητο και περπάτησα. Και μετά το ξαναέπαθα πάλι! 
 

Δεν με ανησύχησε βέβαια. Τόσα πράγματα συμβαίνουν εκεί κατω🤣 θα πάω αυριο και για τη β’ και θα ρωτησω

11 ώρες πρίν, Μαρια88 είπε:

Γεια σας και από μένα. Εγώ έκανα την 2η μου εμβρυομεταφορα, βάλαμε 2 εμβρυακια και 13 μέρες μετά βγήκε η χοριακη 268,4. Μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ υψηλή, αλλά μέσα στον πανικό μου δεν σκέφτηκα να ρωτήσω, αν αυτό σημαίνει δίδυμα. Γνωρίζει κάποια από εσάς; Έχω σε 2 μέρες να ξανακάνω χοριακη να δούμε πως πάει. Έχω πολυ αγωνια! 

Γεια σου κορίτσι μου! Επειδή κ εγω από εξωσωματική προέρχομαι μα σου ευχηθώ καλούς διπλασιασμούς και τελειόμηνη εγκυμοσυνη!! Νομιζω σε λάθος chat room όμως το έχεις γραψει😇 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Πώς είστε κορίτσια? Τι κάνετε? 

Μια χαρά δόξα το θεό! Περιμένω τη β επιπέδου την άλλη βδομάδα με αγωνία για να πάρω κανένα κορμάκι :)

Κλωτσιες έχουμε πιο εντατικές μέσα στη μέρα και είναι υπέροχο! 

ΕΣυ; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Πώς είστε κορίτσια? Τι κάνετε? 

Εγω καλα αν εξαιρεσεις οτι μπαινω στη 3η εβδομαδα γριπης-κρυωματος-δε ξερω τι ειναι αυτο, και εχω ακομα μπουκωμα και φλεμα, αλλα σαφως καλυτερα απο την προηγουμενη εβδομαδα.

Παρασκευη ή Σαββατο θα κανω την καμπυλη και Δευτερα εχω υπερηχο. Η μπεμπα κλωτσαει πιο δυνατα πια, βλεπω και τη κοιλια να κουνιεται οταν ειμαι ξαπλωμενη!

Ο πονος στο ηβικο οστο που με πεθαινε εχει βελτιωθει αισθητα αλλα δεν εχει περασει.

Ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα με μοναδικο μελανο σημειο τη δουλεια που με εχει κουρασει πολυ και μετραω αντιστροφα μεχρι τα μεσα Μαρτιου οπου και θα σταματησω! Ολο αυτο το τρεξιμο νιωθω οτι με εχει κανει να μη χαρω την εγκυμοσυνη μου. Δε το εχω συνειδητοποιησει καν καλα καλα και ας εχω ηδη μαζεψει πραγματα για το παιδι.

Ανυπομονω να σταματησω τη δουλεια κ να παω ενα ταξιδακι στους γονεις μου❤️ και οταν γυρισουμε, θα φτιαξουμε το δωματιο της μικρης και θα απολαυσουμε τις τελευταιες μερες μας ως οικογενεια των δυο!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάω από το κακό στο χειρότερο,δεν ξέρω αν είναι γρίπη ή ίωση αλλά με έχει καταβάλει πάρα πολύ, χθες αναγκάστηκα και πήρα φάρμακα..... πραγματικά νόμιζα ότι θα πέθαινα απο το βήχα και την έλλειψη αναπνοής. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο , έφτασα στο αμήν. Ο λαιμός μου είναι τόσο ταλαιπωρημένος, δεν μπορω να βγάλω ούτε άχνα όσο κι αν προσπαθησω, φωνή δε βγαίνει... Πονάω ολόκληρη. Έχω ξεχάσει ότι ειμαι έγκυος το μονο που σκέφτομαι είναι πότε θα γινω καλά

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάω από το κακό στο χειρότερο,δεν ξέρω αν είναι γρίπη ή ίωση αλλά με έχει καταβάλει πάρα πολύ, χθες αναγκάστηκα και πήρα φάρμακα..... πραγματικά νόμιζα ότι θα πέθαινα απο το βήχα και την έλλειψη αναπνοής. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο , έφτασα στο αμήν. Ο λαιμός μου είναι τόσο ταλαιπωρημένος, δεν μπορω να βγάλω ούτε άχνα όσο κι αν προσπαθησω, φωνή δε βγαίνει... Πονάω ολόκληρη. Έχω ξεχάσει ότι ειμαι έγκυος το μονο που σκέφτομαι είναι πότε θα γινω καλά

Εχεις κανει τεστ? Να δεις αν ειναι κοβιντ Η1Ν1 γριπη Α ή Β? Και εννοειται αν εισαι τοσο χαλια θα παρεις φαρμακα μη το σκεφτεσαι. Φυσικα αυτα που θα σου επιτρεψει ο γιατρος σου. Ισως χρειαστεις κ αντιβιωση! Περαστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Elle12 είπε:

Εχεις κανει τεστ? Να δεις αν ειναι κοβιντ Η1Ν1 γριπη Α ή Β? Και εννοειται αν εισαι τοσο χαλια θα παρεις φαρμακα μη το σκεφτεσαι. Φυσικα αυτα που θα σου επιτρεψει ο γιατρος σου. Ισως χρειαστεις κ αντιβιωση! Περαστικα!!!

Ο γιατρος δεν επιτρέπει τίποτα αλλά τι είναι χειρότερο αναρωτιέμαι? Έχω προκαλέσει ήδη αναστάτωση στο μωρό με αυτήν την κατάσταση στην οποία είμαι😔 από κόβιντ είμαι καθαρή, τεστ γρίπης δεν έκανα ,λες να με έπιασε τόσο πολύ ενώ είμαι εμβολιασμενη? Μπορεί,τι να πω. Μου έδωσε ο παθολόγος λίγο περιθώριο για αντιβιωση. Αν δε δω βελτίωση αύριο μεθαύριο σίγουρα θα ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...