Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα και εγώ την β επιπέδου σήμερα 23 εβδομάδων ακριβώς!! Πήγαν όλα τέλεια!! Μας έδωσε και φωτογραφίες το προσωπάκι της! Είναι 655γρ το κορίτσι μου! Με το καλό σε όλες μας!!! :):)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ σήμερα μπήκα 26η χθες έκανα την καμπύλη όλα καλά! Λίγο ο αιματοκρίτης μου έπεσε θα με πάρει ο γιατρός αργότερα να μου πει αν θα αυξήσω τη δόση του σιδήρου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Εγώ σήμερα μπήκα 26η χθες έκανα την καμπύλη όλα καλά! Λίγο ο αιματοκρίτης μου έπεσε θα με πάρει ο γιατρός αργότερα να μου πει αν θα αυξήσω τη δόση του σιδήρου.. 

Πόσο αιματοκρίτη έχεις κορίτσι μου? Εγώ είμαι στο 36 αλλά δεν μπορώ να πιω σίδηρο γιατί έχω ακόμα εμετούς...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Πόσο αιματοκρίτη έχεις κορίτσι μου? Εγώ είμαι στο 36 αλλά δεν μπορώ να πιω σίδηρο γιατί έχω ακόμα εμετούς...

Τώρα είχα 33.. λογικά θα μου αυξήσει το legofer δε με πήρε ακόμα τηλ να μου πει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια...εγώ είμαι στο κρεβατι με 38 μισό πυρετό πονολαιμο και ατονία..  . φοβάμαι πολύ για τον πυρετό μην επηρεάσει το έμβρυο.. παίρνω ντεπον συνέχεια αναγκαστικά

😔

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπερα κορίτσια...εγώ είμαι στο κρεβατι με 38 μισό πυρετό πονολαιμο και ατονία..  . φοβάμαι πολύ για τον πυρετό μην επηρεάσει το έμβρυο.. παίρνω ντεπον συνέχεια αναγκαστικά

😔

Δε παθαινει τιποτα το μωρο σε αυτη την ηλικια κυησης. Μη φοβασαι καθολου. Ντεπον και πολυ νερακι. Περαστικα ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπερα κορίτσια...εγώ είμαι στο κρεβατι με 38 μισό πυρετό πονολαιμο και ατονία..  . φοβάμαι πολύ για τον πυρετό μην επηρεάσει το έμβρυο.. παίρνω ντεπον συνέχεια αναγκαστικά

😔

Περαστικα μωρέ! Μη φοβάσαι κ εγω όταν αρρώστησα μου είπε ο γιατρος ότι πρέπει να έχω 40+ για πολλή ωρα για να ανησυχήσουμε για το μωρό. Παρε και καραμέλες από το φαρμακείο να έχεις τον λαιμό σου ενυδατωμένο και πολλά υγρά!! Ελπιζω να μην κρατήσει πολυ🧡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μακάρι να ναι έτσι. Έκανα και τη β επιπέδου σήμερα και δόξα το θεό ήταν όλα καλά αλλά δε πρόλαβα να το χαρώ με πιάσανε τα συμπτώματα με το που έφυγα απ' το νοσοκομείο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μακάρι να ναι έτσι. Έκανα και τη β επιπέδου σήμερα και δόξα το θεό ήταν όλα καλά αλλά δε πρόλαβα να το χαρώ με πιάσανε τα συμπτώματα με το που έφυγα απ' το νοσοκομείο. 

Καλε εδω περναμε κοβιντ και Η1Ν1 με εγκυμοσυνες.. μην αγχωνεσαι καθολου. Ολα καλα θα πανε

 Ξεκουραση, νερακι, χαμομηλακια, μεντα, αν σε πιασει λαιμος κανα αλατονερο και εισαι κομπλε. Υπομονη 3-4 μερουλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οσες εχετε βηχα μπουκωμα κτλ σας αφηνουν να παρετε τιποτα?

Εχω 10 μερες γερο μπουκωμα κ βηχα παραγωγικο με φλεγματα, και βαζω μονο φυσιομερ κ μου ειπε αν δε νιωθω καλα ντεπον.

Του λεω ρε ανθρωπε, ενα σιροπακι, μια εισπνοη? Μου λεει θελω να το αποφυγεις.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Οσες εχετε βηχα μπουκωμα κτλ σας αφηνουν να παρετε τιποτα?

Εχω 10 μερες γερο μπουκωμα κ βηχα παραγωγικο με φλεγματα, και βαζω μονο φυσιομερ κ μου ειπε αν δε νιωθω καλα ντεπον.

Του λεω ρε ανθρωπε, ενα σιροπακι, μια εισπνοη? Μου λεει θελω να το αποφυγεις.. 

σε πιο μικρη ηλικια κυησης,μονο φυσιολογικο ορο,εισπνοες υδρατμους,κ φυζιομερ παιδικο λιγες φορες μεσα στη μερα

για το βηχα ενα φυτικο σιροπι παιδικο

εμενα με βοηθουσαν οι καυτερες τσιχλες

γενικα απο τοτε που εχω μικρα τα παιδια,μαθαμε για την προπολη κ παιρνουμε βαμμα σαν εξτρα για το ανοσοποιητικο,ειδικα αν εχουμε πονολαιμο

κ στο αλλο φορουμ ειχε γραψει μια κοπελα για ενα σπιτικο σιροπι για το βηχα,που δινω κ στα παιδια μου

τοτε η γυναικολογος μου ειχε γραψει αλλο,τωρα με τα παιδια,οταν χρειαστηκε εδωσα προσπαν(οχι συχνα) κ νομιζω ειναι καλο

με το καλο σε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Οσες εχετε βηχα μπουκωμα κτλ σας αφηνουν να παρετε τιποτα?

Εχω 10 μερες γερο μπουκωμα κ βηχα παραγωγικο με φλεγματα, και βαζω μονο φυσιομερ κ μου ειπε αν δε νιωθω καλα ντεπον.

Του λεω ρε ανθρωπε, ενα σιροπακι, μια εισπνοη? Μου λεει θελω να το αποφυγεις.. 

Εμενα με βήχα μου έδωσε κ σιρόπι κ εισπνοές με κορτιζόνη,αλλά με ελάχιστη δόση μέσα. Επίσης καραμέλες για το βήχα απ' το φαρμακείο. Δεν άντεχα βέβαια. Πονούσαν απ' τον βήχα. 5 μέρες πήρα,αν κ άργησε να φύγει ο βήχας.

Τώρα που διάβασα ένα σχόλιο,θυμήθηκα ένα ρόφημα που έκανα για τον μικρό μου όταν ήταν μικρότερος. Βράζεις μήλο, ακτινίδιο, χαμομήλι, μέντα και μετά προσθέτεις χυμό πορτοκάλι κ λεμόνι και λίγο μέλι. Αυτό μου το είχε πει ο παιδίατρος.

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Οσες εχετε βηχα μπουκωμα κτλ σας αφηνουν να παρετε τιποτα?

Εχω 10 μερες γερο μπουκωμα κ βηχα παραγωγικο με φλεγματα, και βαζω μονο φυσιομερ κ μου ειπε αν δε νιωθω καλα ντεπον.

Του λεω ρε ανθρωπε, ενα σιροπακι, μια εισπνοη? Μου λεει θελω να το αποφυγεις.. 

Τίποτα δε μου έδωσαν και μένα.... Το προσπαν το φυτικό και ντεπον και φυσιολογικό ορό..... Έκανα πολλληηη  υπομονή. ... Και με έπιασε μάλιστα 2 φορές το άτιμο.... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Οσες εχετε βηχα μπουκωμα κτλ σας αφηνουν να παρετε τιποτα?

Εχω 10 μερες γερο μπουκωμα κ βηχα παραγωγικο με φλεγματα, και βαζω μονο φυσιομερ κ μου ειπε αν δε νιωθω καλα ντεπον.

Του λεω ρε ανθρωπε, ενα σιροπακι, μια εισπνοη? Μου λεει θελω να το αποφυγεις.. 

εγω για το μπούκωμα έβαζα και vix εξωτερικά γύρω γύρω στη μύτη και άνοιγε κάπως. Επίσης, για το βήχα άπειρες καραμέλες για να κρατάς ενυδατωμένο τον λαιμό. Είναι η μόνη λύση. Και τσάγια, μέλια, σούπες κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...