Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

Είδες;; Όλα καλά!!!! Μια βδομάδα ξεκούραση δεν είναι τίποτα ,θα περάσει! Αρκεί που ειναι(και θα είναι) καλά το μπεμπέ🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ βρε @μάφιντι καλα!!!!! Διάβασα αυτό που έγραψες μετά τη Β επιπεδου και δεν ήξερα τι να γράψω… έβαζα τον εαυτό μου στη θέση σου και ένιωθα όλη τη στεναχώρια και το άγχος που μπορεί να τραβούσες κι έτσι τώρα αντίστοιχα ανακουφίστηκα τόσο πολύ!!! 😅 αχ Θεέ μου ας είναι καλά όλα τα μωράκια ολονών μας και μας έμεινε «λιγο» ακόμη σχετικά… όλα μα όλα καλά εύχομαι και στις υπόλοιπες εξετάσεις!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις πλήρως! 
 

εμείς τελειώνουμε πια σιγά σιγά και με το βάψιμο του δωματίου της μικρής… 😁 τι πλάκα έχει να ετοιμάζεις κάτι για να υποδεχτεί ένα νέο μέλος της οικογένειας.. θυμίζω πως μας είναι το πρώτο και πραγματικά ακόμη δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω στο 100%! 
Εμείς κάναμε τη β επιπέδου την προηγούμενη Δευτέρα και ευτυχώς δόξα  τω θεω πήγαν όλα τέλεια! ! Τώρα νομίζω είναι αυτή η καμπύλη σακχάρου που λένε σωστά; Άντε να δουμε… 

Πάντως η κοιλιά αρχίζει να γίνεται όλο και πιο μεγάλη…

αλήθεια… μαθήματα θα ξεκινήσετε; Θα πάτε με φυσιολογικό ή σκέφτεστε και την καισαρική; 

Μια όμορφη καλη μέρα σε όλες μας εύχομαι!❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Live, Love, Laugh είπε:

αχ βρε @μάφιντι καλα!!!!! Διάβασα αυτό που έγραψες μετά τη Β επιπεδου και δεν ήξερα τι να γράψω… έβαζα τον εαυτό μου στη θέση σου και ένιωθα όλη τη στεναχώρια και το άγχος που μπορεί να τραβούσες κι έτσι τώρα αντίστοιχα ανακουφίστηκα τόσο πολύ!!! 😅 αχ Θεέ μου ας είναι καλά όλα τα μωράκια ολονών μας και μας έμεινε «λιγο» ακόμη σχετικά… όλα μα όλα καλά εύχομαι και στις υπόλοιπες εξετάσεις!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις πλήρως! 
 

εμείς τελειώνουμε πια σιγά σιγά και με το βάψιμο του δωματίου της μικρής… 😁 τι πλάκα έχει να ετοιμάζεις κάτι για να υποδεχτεί ένα νέο μέλος της οικογένειας.. θυμίζω πως μας είναι το πρώτο και πραγματικά ακόμη δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω στο 100%! 
Εμείς κάναμε τη β επιπέδου την προηγούμενη Δευτέρα και ευτυχώς δόξα  τω θεω πήγαν όλα τέλεια! ! Τώρα νομίζω είναι αυτή η καμπύλη σακχάρου που λένε σωστά; Άντε να δουμε… 

Πάντως η κοιλιά αρχίζει να γίνεται όλο και πιο μεγάλη…

αλήθεια… μαθήματα θα ξεκινήσετε; Θα πάτε με φυσιολογικό ή σκέφτεστε και την καισαρική; 

Μια όμορφη καλη μέρα σε όλες μας εύχομαι!❤️

Και εγω τη προηγουμενη δευτερα εκανα τη Β και αυριο 24 εβδομαδες ακριβως παω για καμπυλη.

Το δωματιο θα το ξεκινησουμε σε κανα δυο βδομαδες γιατι τωρα ειναι γραφειο/αποθηκη/ξενωνας/πλυσταριο:lol:

Μαθηματα λεω να κανω απο μαρτιο, θα παρω μαια σιγουρα δικη μου. Και θελω να το παω φυσιολογικα μεχρι οσο δε παει. Καισαρικη θελω μονο αν προκυψει θεμα σοβαρο.. εννοειται με επισκληριδιο βεβαια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

Αχ αυτο το digeorge, 10 χρονια απ τη ζωη μου αφαιρεσε!! Και εμας γι αυτο μας φοβισαν!ολα τελεια θα ειναι κοπελα μου εγω ειμαι σιγουρη!αυτο το arsa που αναφερεις τι ειναι; Προσπαθησε να εισαι οσο πιο συνεργασιμη στην αμνιο κ μετα ξεκουραση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

Αχ μπραβο τελεια νεα!!! Καλά αποτελεσματα με την αμνιοπαρακεντηση!! Ολα θα πανε σουπερ! 😍

6 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

αχ βρε @μάφιντι καλα!!!!! Διάβασα αυτό που έγραψες μετά τη Β επιπεδου και δεν ήξερα τι να γράψω… έβαζα τον εαυτό μου στη θέση σου και ένιωθα όλη τη στεναχώρια και το άγχος που μπορεί να τραβούσες κι έτσι τώρα αντίστοιχα ανακουφίστηκα τόσο πολύ!!! 😅 αχ Θεέ μου ας είναι καλά όλα τα μωράκια ολονών μας και μας έμεινε «λιγο» ακόμη σχετικά… όλα μα όλα καλά εύχομαι και στις υπόλοιπες εξετάσεις!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις πλήρως! 
 

εμείς τελειώνουμε πια σιγά σιγά και με το βάψιμο του δωματίου της μικρής… 😁 τι πλάκα έχει να ετοιμάζεις κάτι για να υποδεχτεί ένα νέο μέλος της οικογένειας.. θυμίζω πως μας είναι το πρώτο και πραγματικά ακόμη δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω στο 100%! 
Εμείς κάναμε τη β επιπέδου την προηγούμενη Δευτέρα και ευτυχώς δόξα  τω θεω πήγαν όλα τέλεια! ! Τώρα νομίζω είναι αυτή η καμπύλη σακχάρου που λένε σωστά; Άντε να δουμε… 

Πάντως η κοιλιά αρχίζει να γίνεται όλο και πιο μεγάλη…

αλήθεια… μαθήματα θα ξεκινήσετε; Θα πάτε με φυσιολογικό ή σκέφτεστε και την καισαρική; 

Μια όμορφη καλη μέρα σε όλες μας εύχομαι!❤️

Αχ κι εμεις βαψαμε το δωματιάκι της< χθες ηρθαν και κάποια πραγματα κουνια, συρταριερα κτλ το σ/κ ανυπομονω να τα συναρμολογησουμε!! 🤩

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

Όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και ξεκούραση ❤️

Κορίτσια μου βλέπω πολλές ταλαιπώρειστε με γριπες και έξτρα εξετάσεις.. Εύχομαι από την καρδιά μου όλα καλά και από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο χαρές ❤️ 

Ήθελα να ρωτήσω, όπως είχα αναφέρει έχω πρόσθιο πλακούντα, είμαι 23+1 και δεν αισθάνομαι ή δεν καταλαβαίνω την μικρή.. Τις προάλλες είχα πάει στο νοσοκομείο και ακούσαμε καρδιά και μου είπαν όλα καλά. Την Κυριακή έκανα το doppler μόνη μου σπίτι και επίσης άκουσα την καρδιά και ησύχασα, αλλά δεν την αισθάνομαι.. 

Εσείς πως πάτε με τις κινήσεις του μωρού? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elen4 είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και ξεκούραση ❤️

Κορίτσια μου βλέπω πολλές ταλαιπώρειστε με γριπες και έξτρα εξετάσεις.. Εύχομαι από την καρδιά μου όλα καλά και από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο χαρές ❤️ 

Ήθελα να ρωτήσω, όπως είχα αναφέρει έχω πρόσθιο πλακούντα, είμαι 23+1 και δεν αισθάνομαι ή δεν καταλαβαίνω την μικρή.. Τις προάλλες είχα πάει στο νοσοκομείο και ακούσαμε καρδιά και μου είπαν όλα καλά. Την Κυριακή έκανα το doppler μόνη μου σπίτι και επίσης άκουσα την καρδιά και ησύχασα, αλλά δεν την αισθάνομαι.. 

Εσείς πως πάτε με τις κινήσεις του μωρού? 

Κι εγω προσθιο εχω και αρχισα να καταλαβαινω το μωρο περιπου στην 21 πριν τη β επιπεδου.. Τωρα ειμαι 26+2 και γινεται παρτυ μιλαμε τρελο κλωτσιδι χαχαχα. Μην αγχωνεσαι πολυ ξαφνικα αλλάζει, από εκεί που μολις καταλαβαινα ενα χτυπο τωρα τραντάζομαι ολόκληρη 😂

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elen4 είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και ξεκούραση ❤️

Κορίτσια μου βλέπω πολλές ταλαιπώρειστε με γριπες και έξτρα εξετάσεις.. Εύχομαι από την καρδιά μου όλα καλά και από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο χαρές ❤️ 

Ήθελα να ρωτήσω, όπως είχα αναφέρει έχω πρόσθιο πλακούντα, είμαι 23+1 και δεν αισθάνομαι ή δεν καταλαβαίνω την μικρή.. Τις προάλλες είχα πάει στο νοσοκομείο και ακούσαμε καρδιά και μου είπαν όλα καλά. Την Κυριακή έκανα το doppler μόνη μου σπίτι και επίσης άκουσα την καρδιά και ησύχασα, αλλά δεν την αισθάνομαι.. 

Εσείς πως πάτε με τις κινήσεις του μωρού? 

Και εγω προσθιο εχω. Ενιωσα τα πρωτα σκιρτηματα γυρω στην 21η. Αλλα πολυ ελαφρα κ πολυ αραια. Σαν εντερικα. Τωρα κουνιεται πιο εντονα, πεταει και η κοιλια οταν κλωτσαει και απο χθες τη νιωθω κ τη μερα στη δουλεια ενω πριν ενιωθα μονο το βραδυ που ξαπλωνα.. αφου ακους υγιη καρδουλα μη φοβασαι.. ειναι ακομα μικρακι❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Αχ αυτο το digeorge, 10 χρονια απ τη ζωη μου αφαιρεσε!! Και εμας γι αυτο μας φοβισαν!ολα τελεια θα ειναι κοπελα μου εγω ειμαι σιγουρη!αυτο το arsa που αναφερεις τι ειναι; Προσπαθησε να εισαι οσο πιο συνεργασιμη στην αμνιο κ μετα ξεκουραση!

Λοιπόν το Arsa είναι ότι μια αρτηρία αντι να πηγαίνει μπροστα από τον οισοφάγο πηγαίνει από πισω. Όλα καλα με αμνιο! Τώρα κλωσάω🙃

3 ώρες πρίν, Elen4 είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! Υπομονή και ξεκούραση ❤️

Κορίτσια μου βλέπω πολλές ταλαιπώρειστε με γριπες και έξτρα εξετάσεις.. Εύχομαι από την καρδιά μου όλα καλά και από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο χαρές ❤️ 

Ήθελα να ρωτήσω, όπως είχα αναφέρει έχω πρόσθιο πλακούντα, είμαι 23+1 και δεν αισθάνομαι ή δεν καταλαβαίνω την μικρή.. Τις προάλλες είχα πάει στο νοσοκομείο και ακούσαμε καρδιά και μου είπαν όλα καλά. Την Κυριακή έκανα το doppler μόνη μου σπίτι και επίσης άκουσα την καρδιά και ησύχασα, αλλά δεν την αισθάνομαι.. 

Εσείς πως πάτε με τις κινήσεις του μωρού? 

Κι εγω πρόσθιο υψηλό έχω και ξεκίνησα να την αισθάνομαι πριν από 2 εβδομαδες περίπου. Τώρα είμαι 22 + 5. Αλλά ο άντρας κου κατάφερε να τη νιώσει πριν καμία εβδομάδα νομιζω. Πιο πριν μόνο πετάρισματα ήταν που τα ένιωθα μόνο εγω εσωτερικά. Είναι μικρούλα ακόμα. 

11 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

αχ βρε @μάφιντι καλα!!!!! Διάβασα αυτό που έγραψες μετά τη Β επιπεδου και δεν ήξερα τι να γράψω… έβαζα τον εαυτό μου στη θέση σου και ένιωθα όλη τη στεναχώρια και το άγχος που μπορεί να τραβούσες κι έτσι τώρα αντίστοιχα ανακουφίστηκα τόσο πολύ!!! 😅 αχ Θεέ μου ας είναι καλά όλα τα μωράκια ολονών μας και μας έμεινε «λιγο» ακόμη σχετικά… όλα μα όλα καλά εύχομαι και στις υπόλοιπες εξετάσεις!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις πλήρως! 
 

εμείς τελειώνουμε πια σιγά σιγά και με το βάψιμο του δωματίου της μικρής… 😁 τι πλάκα έχει να ετοιμάζεις κάτι για να υποδεχτεί ένα νέο μέλος της οικογένειας.. θυμίζω πως μας είναι το πρώτο και πραγματικά ακόμη δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω στο 100%! 
Εμείς κάναμε τη β επιπέδου την προηγούμενη Δευτέρα και ευτυχώς δόξα  τω θεω πήγαν όλα τέλεια! ! Τώρα νομίζω είναι αυτή η καμπύλη σακχάρου που λένε σωστά; Άντε να δουμε… 

Πάντως η κοιλιά αρχίζει να γίνεται όλο και πιο μεγάλη…

αλήθεια… μαθήματα θα ξεκινήσετε; Θα πάτε με φυσιολογικό ή σκέφτεστε και την καισαρική; 

Μια όμορφη καλη μέρα σε όλες μας εύχομαι!❤️

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλα!
 

κι εγω για φυσιολογικό με επισκληρηδιο με βλέπω. Επισης, μου έδωσε ο γιατρος μου το τηλ της μαίας. Μου είπε ότι είναι μια έξτρα υπηρεσία ουσιαστικά αλλά αν έχουμε τη δυνατότητα καλό θα ήταν να την πάρω γιατί είμαι πρώτη φορά μανούλα. 300€ μου είπε ότι παίρνει και θα με μάθει πράγματα και για το πριν και για το μετά και θα την παίρνω και αν την χρειαστώ στον θηλασμό. Θέλω να ξεμπερδέψουμε με αμνιοπαρακεντησεις, αποτελέσματα κτλ για να την πάρω και να δω τι θα μου πει. Αν με καλύψει για την προετοιμασία μπορεί να κάνω κανένα έξτρα μάθημα στα κέντρα που ακολουθώ αλλιώς λέω να πάω να κάνω και τα μαθήματα τοκετού κανονικά, θα δω…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , μάφιν είπε:

Λοιπόν το Arsa είναι ότι μια αρτηρία αντι να πηγαίνει μπροστα από τον οισοφάγο πηγαίνει από πισω. Όλα καλα με αμνιο! Τώρα κλωσάω🙃

Κι εγω πρόσθιο υψηλό έχω και ξεκίνησα να την αισθάνομαι πριν από 2 εβδομαδες περίπου. Τώρα είμαι 22 + 5. Αλλά ο άντρας κου κατάφερε να τη νιώσει πριν καμία εβδομάδα νομιζω. Πιο πριν μόνο πετάρισματα ήταν που τα ένιωθα μόνο εγω εσωτερικά. Είναι μικρούλα ακόμα. 

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλα!
 

κι εγω για φυσιολογικό με επισκληρηδιο με βλέπω. Επισης, μου έδωσε ο γιατρος μου το τηλ της μαίας. Μου είπε ότι είναι μια έξτρα υπηρεσία ουσιαστικά αλλά αν έχουμε τη δυνατότητα καλό θα ήταν να την πάρω γιατί είμαι πρώτη φορά μανούλα. 300€ μου είπε ότι παίρνει και θα με μάθει πράγματα και για το πριν και για το μετά και θα την παίρνω και αν την χρειαστώ στον θηλασμό. Θέλω να ξεμπερδέψουμε με αμνιοπαρακεντησεις, αποτελέσματα κτλ για να την πάρω και να δω τι θα μου πει. Αν με καλύψει για την προετοιμασία μπορεί να κάνω κανένα έξτρα μάθημα στα κέντρα που ακολουθώ αλλιώς λέω να πάω να κάνω και τα μαθήματα τοκετού κανονικά, θα δω…

Εμας εχει δεξι αορτικο τοξο! Ενω θα επρεπε να ειναι αριστερα! Ο γιατρος ειπε πως κ εγω μπορει να ειμαι ετσι και να μην το ξερω! Οπως κ αρκετος κοσμος! Ποσο σου κοστισε; Τωρα ξεκουραση και ολα θα πανε τελεια! Καλα αποτελεσματα να εχεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Εμας εχει δεξι αορτικο τοξο! Ενω θα επρεπε να ειναι αριστερα! Ο γιατρος ειπε πως κ εγω μπορει να ειμαι ετσι και να μην το ξερω! Οπως κ αρκετος κοσμος! Ποσο σου κοστισε; Τωρα ξεκουραση και ολα θα πανε τελεια! Καλα αποτελεσματα να εχεις

Έτσι είναι και για το Arsa! Μπορεί να το έχουμε κ εμείς, κ γενικά να το έχεις και να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα.  Απλώς επειδή συνδέεται με ένα σύνδρομο θέλαμε να το αποκλείσουμε σίγουρα! Μας πήρε 650€ και αισθάνομαι ότι ήταν πολύ καλή και ήξερε πολύ καλα τι έκανε!! Μαρία Σίμου λέγεται. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ιατρειο για την καμπυλη... ηπια μονορουφι τη γλυκοζη και ηθελα κι αλλη..

Τωρα περιμενω..και τρεμω.. τη διατροφη τη θεωρω αυτονοητη φοβαμαι ομως οτι θα παω σε ινσουλινη . Οχι οτι θα ναι κ το τελος του κοσμου αλλα θα θελα να αποφυγω... τωρα οτι ειναι.. τουλαχιστον πηρα αδεια απο τη δουλεια και θα κατσω 3ημερο να κανω τις δουλειες μου κ να χαλαρωσω.. το εχω αναγκη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ειμαι στο ιατρειο για την καμπυλη... ηπια μονορουφι τη γλυκοζη και ηθελα κι αλλη..

Τωρα περιμενω..και τρεμω.. τη διατροφη τη θεωρω αυτονοητη φοβαμαι ομως οτι θα παω σε ινσουλινη . Οχι οτι θα ναι κ το τελος του κοσμου αλλα θα θελα να αποφυγω... τωρα οτι ειναι.. τουλαχιστον πηρα αδεια απο τη δουλεια και θα κατσω 3ημερο να κανω τις δουλειες μου κ να χαλαρωσω.. το εχω αναγκη...

Χαχα άντεξες με τη γλυκόζη μπράβο! Καλά αποτελέσματα!! 

Link to comment
Share on other sites

Ημουν πολυ σιγουρη οτι θα με βαζαν σε σκληρο προγραμμα με ινσουλινες κτλ.. βγηκαν τα αποτελεσματα κ εχω μεινει!

Ζαχαρο νηστειας 89 με οριο <92

60'  136 με οριο <180

120' 103 με οριο <153

Απο τις υπολοιπες, μου πεσε ο αιματοκριτης στο 37 απο 41, η φερριτινη ειναι στο 21, και η D3 στο 22. Αναμενομενα και τα παλευω με διατροφη κ χαπια. Εχω ραντεβου τη Δευτερα να με δει κ να τα πουμε αλλα τα βλεπω ολα πολυ καλα! Τι λετε εσεις??

Καλα η μπεμπα σημερα εχει παθει τρελο κοκομπλοκο απο τη ζαχαρη, ολη μερα κοπανιεται :lol:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@μάφιν να ξέρεις με το που διάβασα ότι κατι σας βρήκαν στην β επιπέδου, μου κόπηκαν τα πόδια. Έμπαινα μόνο να δω νεότερα και δεν μπορούσα να γράψω γιατί αναβίωσα τα δικά μου. Ξέρω ποσο ψυχοφθόρο είναι από πρώτο χέρι, το μεσοδιάστημα μέχρι να πάρεις το οκ και δεν φαντάζεσαι ποσό χάρηκα που όλα πήγαν καλά ! 

Οσον αφορά τις νέες μανούλες που σκέφτεστε μαια, να πάρετε! Είναι το μοναδικό που έχω μετανοιωσει γιατί τότε δεν ήξερα ! Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα έπαιρνα σίγουρα (μόνο έμπιστη )γιατί η βοήθεια της η ψυχολογική και η προστασία της από γνωστό ‘bullying’ των μαιών βάρδιας στο μαιευτήριο, θα ήταν σωτηρία και δεν θα είχα βιώσει τόσο τραυματική γεννα! Θεωρώ κλεμμένη στιγμή κατι που δεν ξαναγυρίζει κ η πρώτη γεννα ειναι πολύ μοναδική γιατί ειναι όλα πρωτόγνωρα. Επίσης μετά που έρχεται το μωρο σε βοηθάει με θηλασμό κ με όλα - κατι που δεν γίνεται ποτέ στο μαιευτήριο! Ρωτάς κ τους έχουν απαγορεύσει να βοηθάνε και να συμβουλεύουν γιατί θέλουν να προωθήσουν έτοιμο γάλα εταιρειών κ παίζουν συμφέροντα! Μας το εκμυστηρεύτηκε μαια που δουλεύει εκεί.  Έτυχε να είχα κάνει σεμινάρια κ ήμουν σχετικά κουλ αλλά πραγματικά ειναι επένδυση κ σε εσάς κ το μωράκι ! Κ κατι χαζο που ζήλεψα λίγο είναι ότι σε βγάζει και φωτογραφίες όταν γεννήσεις με τις πρώτες στιγμές, και είναι μοναδικό 🥹.. εμένα μου πέταξαν ένα ξερό ‘θες να το δεις ;’ Και μου το άφησαν πάνω μου για ένα λεπτό και έφυγαν όλοι. Είχα γουρλωσει μάτια κ το κοιτούσα γιατί ήταν σαν ψεύτικο. Μετά το πήραν κ δεν το ξαναείδα για ώρες .. 😮💨 αργότερα έμαθα ότι μπορείς να μείνεις στην ανάνηψη με το μωρό αγκαλιά και να θηλάσει ή να το έχεις skin to skin. Κ αυτό το έχασα κ δεν ξαναγυρνάει .. Η μαια όλα αυτά κ πολλά ακόμα τα φροντίζει. Απλά πάρτε κάποια έμπιστη γιατί έχω ακούσει κ αντίστοιχα άσχημες ιστορίες από το γιατρό μου και είχα πάθει σοκ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...