Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εγω καλα αν εξαιρεσεις οτι μπαινω στη 3η εβδομαδα γριπης-κρυωματος-δε ξερω τι ειναι αυτο, και εχω ακομα μπουκωμα και φλεμα, αλλα σαφως καλυτερα απο την προηγουμενη εβδομαδα.

Παρασκευη ή Σαββατο θα κανω την καμπυλη και Δευτερα εχω υπερηχο. Η μπεμπα κλωτσαει πιο δυνατα πια, βλεπω και τη κοιλια να κουνιεται οταν ειμαι ξαπλωμενη!

Ο πονος στο ηβικο οστο που με πεθαινε εχει βελτιωθει αισθητα αλλα δεν εχει περασει.

Ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα με μοναδικο μελανο σημειο τη δουλεια που με εχει κουρασει πολυ και μετραω αντιστροφα μεχρι τα μεσα Μαρτιου οπου και θα σταματησω! Ολο αυτο το τρεξιμο νιωθω οτι με εχει κανει να μη χαρω την εγκυμοσυνη μου. Δε το εχω συνειδητοποιησει καν καλα καλα και ας εχω ηδη μαζεψει πραγματα για το παιδι.

Ανυπομονω να σταματησω τη δουλεια κ να παω ενα ταξιδακι στους γονεις μου❤️ και οταν γυρισουμε, θα φτιαξουμε το δωματιο της μικρης και θα απολαυσουμε τις τελευταιες μερες μας ως οικογενεια των δυο!

 

αχ κι εγώ μετράω αντίστροφα να σταματησω τη δουλεια τέλη φεβρουαρίου.. Κάναμε και ανακαίνιση στο σπίτι επιστρέψαμε επιτέλους χθες όλα καλά. Το μόνο θετικό είναι ότι στρώθηκαν όλοι να καθαρίζουν κι εγώ μπηκα κυρία χωρίς να κάνω τίποτα χαχα! Κατά τα άλλα μια χαρά, πολύ κλωτσίδι, ευτυχώς γιατι αμα δεν κλωτσάει αγχώνομαι.. Από βδομάδα πρέπει να κάνω και την ένεση λόγω ρέζους αρνητικού που έχω.. Σας έχει πει εσάς τίποτα ο γιατρός;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Spring_girl είπε:

αχ κι εγώ μετράω αντίστροφα να σταματησω τη δουλεια τέλη φεβρουαρίου.. Κάναμε και ανακαίνιση στο σπίτι επιστρέψαμε επιτέλους χθες όλα καλά. Το μόνο θετικό είναι ότι στρώθηκαν όλοι να καθαρίζουν κι εγώ μπηκα κυρία χωρίς να κάνω τίποτα χαχα! Κατά τα άλλα μια χαρά, πολύ κλωτσίδι, ευτυχώς γιατι αμα δεν κλωτσάει αγχώνομαι.. Από βδομάδα πρέπει να κάνω και την ένεση λόγω ρέζους αρνητικού που έχω.. Σας έχει πει εσάς τίποτα ο γιατρός;;

Για ενεση? Οχι πρωτη φορα το ακουω..αλλα δεν εχω ρεζους αρνητικο.. αγχωνομαι με τη καμπυλη ειναι η αληθεια, τι θα δειξει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elle12 είπε:

Για ενεση? Οχι πρωτη φορα το ακουω..αλλα δεν εχω ρεζους αρνητικο.. αγχωνομαι με τη καμπυλη ειναι η αληθεια, τι θα δειξει.. 

Ναι αν είσαι αρνητική κάνεις μια ένεση γιατί σε περίπτωση που το μωρό είναι θετικό μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με αναιμία κτλ.. Οπότε προληπτικά πρέπει να την κάνω! Καλή επιτυχία με την καμπύλη!! Παρε μια βαθιά ανάσα και πιες το γρήγορα για να μην αηδιάσεις πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Ελπίζω όλα να είναι καλά. ♥️🙏

Προσπάθησε να έχεις θετική σκέψη.

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Κορίτσι μου, υπομονή και θετικές σκέψεις. Όλα θα είναι μια χαρά ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Θετική σκέψη και ψυχραιμία! Όταν θελήσεις στείλε μας! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Εγω στην αυχενικη ειχα ενα ευρημα που συνηθως γινεται αντιληπτο στην β επιπεδου αλλα ο γιατρος ηταν πολυ εμπειρος κ το βρηκε! Εκανα τροφοβλαστη ευτυχως βγηκαν ολα τελεια! Τωρα ειμαι 19w+4d και μιλησα με εμβρυοκαρδιολογο ο οποιος μου ειπε οτι μπορω να παω για εξεταση αλλα δεν το θεωρει απαραιτητο! Μου ειπε να περιμενω τη β επιπεδου γιατι απ οτι φαινεται το μωρακι απλα εχει κατι ανατομικο κ οχι κατι λειτουργικο! Ευχομαι να πανε  ολα τελεια! Δυσκολο, αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να μην αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Μια χαρά δόξα το θεό! Περιμένω τη β επιπέδου την άλλη βδομάδα με αγωνία για να πάρω κανένα κορμάκι :)

Κλωτσιες έχουμε πιο εντατικές μέσα στη μέρα και είναι υπέροχο! 

ΕΣυ; 

Τέλειαααα!!! Και εγώ από κλωτσιές άλλο τίποτα, ακόμα έχω όμως εμετούς και δεν νομίζω να μου φύγουν ως τη μέρα που θα είναι να γεννήσω! 

 

15 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εγω καλα αν εξαιρεσεις οτι μπαινω στη 3η εβδομαδα γριπης-κρυωματος-δε ξερω τι ειναι αυτο, και εχω ακομα μπουκωμα και φλεμα, αλλα σαφως καλυτερα απο την προηγουμενη εβδομαδα.

Παρασκευη ή Σαββατο θα κανω την καμπυλη και Δευτερα εχω υπερηχο. Η μπεμπα κλωτσαει πιο δυνατα πια, βλεπω και τη κοιλια να κουνιεται οταν ειμαι ξαπλωμενη!

Ο πονος στο ηβικο οστο που με πεθαινε εχει βελτιωθει αισθητα αλλα δεν εχει περασει.

Ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα με μοναδικο μελανο σημειο τη δουλεια που με εχει κουρασει πολυ και μετραω αντιστροφα μεχρι τα μεσα Μαρτιου οπου και θα σταματησω! Ολο αυτο το τρεξιμο νιωθω οτι με εχει κανει να μη χαρω την εγκυμοσυνη μου. Δε το εχω συνειδητοποιησει καν καλα καλα και ας εχω ηδη μαζεψει πραγματα για το παιδι.

Ανυπομονω να σταματησω τη δουλεια κ να παω ενα ταξιδακι στους γονεις μου❤️ και οταν γυρισουμε, θα φτιαξουμε το δωματιο της μικρης και θα απολαυσουμε τις τελευταιες μερες μας ως οικογενεια των δυο!

 

Ωωωχ ακόμα σε ταλαιπωρεί ε? Και εμένα καμία 20αρια μέρες έκανε να με αφήσει δυστυχώς τα περνάμε όλα λίγο πιο βαριά στην κατάσταση μας! 

Η δουλειά ναι είναι ένα θέμα η αλήθεια είναι, ευτυχώς όμως δεν έμεινε πολύ ακόμα!! Ναι ναι καλά θα κάνεις να πάτε το χρειάζεστε και εμείς λέμε να πάμε ένα ταξιδακι την επόμενη βδομάδα πριν έρθει και το 4ο μέλος! 

12 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ πάω από το κακό στο χειρότερο,δεν ξέρω αν είναι γρίπη ή ίωση αλλά με έχει καταβάλει πάρα πολύ, χθες αναγκάστηκα και πήρα φάρμακα..... πραγματικά νόμιζα ότι θα πέθαινα απο το βήχα και την έλλειψη αναπνοής. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο , έφτασα στο αμήν. Ο λαιμός μου είναι τόσο ταλαιπωρημένος, δεν μπορω να βγάλω ούτε άχνα όσο κι αν προσπαθησω, φωνή δε βγαίνει... Πονάω ολόκληρη. Έχω ξεχάσει ότι ειμαι έγκυος το μονο που σκέφτομαι είναι πότε θα γινω καλά

Κορίτσι μου περαστικά σου εύχομαι, καταλαβαίνω πως νιώθεις τα είχα περάσει και εγώ τον Δεκέμβριο!! 

1 hour ago, μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλα με το μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Έλα ρε κορίτσι μου!!! Στέλνουμε όλες μας τις προσευχές και τις ευχές να μην είναι τίποτα!!!!! Μόνο ένα άγχος της στιγμής.... Μέσα από την καρδιά μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Ολα καλα να πανε κοριτσι μου.. και θα πανε. Κανε λιγο υπομονη. Καταλαβαινω απολυτα τη ψυχολογια σου αλλα προσπαθησε να μη στρεσαρεσσαι. Θα τα πειτε ολα με τον εμβρυολογο.. μια χαρα θα ειναι το μωρακι ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Εγω κοριτσια έχω κατά στενοχωρηθεί. Μας βρήκε κάτι β επιπέδου και να μην σας τα πολυλογώ τώρα, αυριο θα πάμε σε έναν εμβρυοκαρδιολογο και την Πέμπτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. Ελπιζω όλα να πάνε καλα🧡

Όλα καλά θα είναι ,δε σου λέω να μην αγχώνεσαι γιατί θα ήταν ειρωνεία ,όλες θα αγχωνόμασταν! Αλλά τα στατιστικά είναι με το μέρος σου!να δεις που δεν θα είναι τίποτα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημερα κοριτσια και να είστε καλα για την θετικη ενέργεια!! Η εμβυοκαρδιολογος μας είπε ότι η μικρή έχει τελεια καρδούλα😅 πάει το ένα! Να φύγει και η αμνιο και να ησυχάσουμε. Μας είπαν ότι το 3% από τα παιδάκια που έχουν Arsa έχουν σύνδρομο digeorge. Όλα καλα θα πάνε, απλώς θέλει να μας παιδέψει από νωρίς η σκατουλα❤️ τώρα σε πρώτη φάση φοβάμαι μην κάνω καμία βλακεία και αποβάλω τις πρώτες μέρες που πρέπει να είμαι ξάπλα. Μετά σκέφτομαι τοσες γυναικες κάνουν αμνιο εγω θα τα κάνω ολα λαθοσ; Τα αποτελέσματα θα βγουν σε 10 μέρες🥴

Μπραβο κοριτσι μου! Να κατσεις ξαπλα 5 μερουλες να ηρεμησεις, να ξεκουραστεις κ να συνελθεις. Μονο για τουαλετα θα σηκωνεσαι και να φας. Προσεξε πολυ και ολα θα πανε καλα! Καλα αποτελεσματα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...