Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερααα ναιιιι τα λεγαμε!! Απο εκεινη τη μερα σκεφτηκα πως λπορει να είσαι η @Bluee19 απο 2 πραγματα π ειπες! Χαχαχαχαχα!

      Ελα ρε μιση ωρα?? αυτα ειναι! Εμενα 11 μ ειπε και πηγα 7.10!! Μπορεί να σ φανει παραξενο αλλα εχω φουλ αγχος κ ας ξερω οτι ειναι θετικο! Φοβαμαι μη δεν είναι καλη η τιμη ή μετα οι αυξησεις..

      Χαχαχαχα με είχες καταλάβει !!!! Και εγώ τώρα κατάλαβα ποια είσαι !!!! Εσύ που είπες πήγαινε εσυ έχω μάθει να κρατιέμαι σωστά ;;; 
      μονη μου σε δικό μου πλανήτη μου χάλασαν το όνειρο εκείνες 😂 μου είπαν 12:30 τώρα πήγα εγώ αλλά τους είπα κάντε πιο γρήγορα και μου είπαν να τους πάρω στις 11 για να δούμε !!! Και εγώ έχω άγχος για τον ίδιο λόγοοοο!!!! Επίσης βλέπω στον ύπνο μου εδώ και δυο μέρες το 140 λες να είναι συμβολικό ;😂

      • Μου αρέσει 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια κι από μένα..

Είδα ότι η Gemini μας λογικά έχει γεννήσει τώρα.. Με το καλό κοριτσάρα μου.. τα θαυματάκια σου επιτέλους προσγειώθηκαν στην αγκαλιά σου και ξεκινάει επιτέλους αυτό το υπέροχο ταξίδι της μητρότητας!

Πίγκυ μου και για σένα λίγο έμεινε.. Με το καλό κι εσύ κοριτσάρα μου και όσο το δυνατόν γρηγορότερα να επιστρέψεις κοντά μας..

Λένη μου αύριο το νούμερο θα μετριέται σε χιλιάδες και πολύ σύντομα θα δείτε και το δικό σας θαυματάκι στον υπέρηχο.. Μην κουράζεσαι σε παρακαλώ..

Angelik δυστυχώς όπως είναι η κατάσταση σήμερα δεν μπορούμε να αρνηθούμε σχεδόν σε τίποτε.. ευκαιρία έχει βρει η εργοδοσία γενικότερα και κάνει πάρτυ.. Ας ελπίσουμε να καλυτερέψουν κάπως τα πράγματα.. πάντως μην παίρνεις τοις μετρητοίς ότι κι αν σου λένε, ότι κι αν ακούς!

Κοπελιά μου η Δημητρούλα κάθε μέρα που περνάει σε κάνει και πιο ευτυχισμένη.. τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ!

Μαράκι μου με το καλό να κάνεις τις εξετάσεις σου και ύστερα με την ησυχία σας να πάτε και στο γιατρό για να δείτε τι θα κάνετε.. ότι κι αν αποφασίσετε εγώ είμαι μαζί σου..

Από μένα ουδέν νεότερο..

Σας φιλώ!

να εισαι καλα κοριτσακι μου και εσυ οτι επιθυμεις να το αποκτησεις γρηγορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω μια ερωτηση τι ειναι η θρομβοφιλια??? με εξεταση αιματος βλεπεις αν εχεις ή οχι??? αν ειναι να την κανω και αυτη την εξεταση εσεις τι λετε??

Και βέβαια να την κάνεις κοριτσάκι.. Είναι σημαντική εξέταση διότι αναλόγως το βαθμό που την έχεις (καθόλου, ελαφρύ, ήπια, βαριά) πρέπει να πάρεις και ανάλογη φαρμακευτική υποστήριξη.. Η θρομβοφιλία είναι υπεύθυνη για αποβολές πρώτου τριμήνου καθώς και για ενδομήτριο θάνατο γ' τριμήνου.. Μην αφήσεις τίποτε στην τύχη κοριτσάρα μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια να την κάνεις κοριτσάκι.. Είναι σημαντική εξέταση διότι αναλόγως το βαθμό που την έχεις (καθόλου, ελαφρύ, ήπια, βαριά) πρέπει να πάρεις και ανάλογη φαρμακευτική υποστήριξη.. Η θρομβοφιλία είναι υπεύθυνη για αποβολές πρώτου τριμήνου καθώς και για ενδομήτριο θάνατο γ' τριμήνου.. Μην αφήσεις τίποτε στην τύχη κοριτσάρα μου!

ευχαριστωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυυ:-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι πολυ κουρασμένη σήμερα και πάω για ύπνο. Θα σας γράψω όταν ξύπνησω.

Μόλις ξύπνησω όμως περιμένω να διαβάσω και μια τεράστια χοριακη της Λενης μας! Έγινε φιλενάδα;

Φιλια πολλα σε όλες!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδια κοριτσακια μου τι κανετε??? εγω οπως παντα στην δουλεια ειμαι,αυριο πρωτα ο θεος θα παω να κανω τις εξετασεις,την ΑΜΗ δεν μου την εγραψε ο γιατρος και πρεπει να την πληρωσω ειναι ακριβη κοριτσια??? και για την εξεταση θρομβοφιλιας που πρεπει να κανω δεν την κανουν εδω και πρεπει να παω ηρακλειο......αρα θα την αφησω και θα μου πει ο γιατρος τι να κανω.....

Περιμενουμε τα νεας της Λενης μας για την χοριακη της .......

την καλημερα μου και τα φιλια μου

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια να την κάνεις κοριτσάκι.. Είναι σημαντική εξέταση διότι αναλόγως το βαθμό που την έχεις (καθόλου, ελαφρύ, ήπια, βαριά) πρέπει να πάρεις και ανάλογη φαρμακευτική υποστήριξη.. Η θρομβοφιλία είναι υπεύθυνη για αποβολές πρώτου τριμήνου καθώς και για ενδομήτριο θάνατο γ' τριμήνου.. Μην αφήσεις τίποτε στην τύχη κοριτσάρα μου!

Ασε Δομνινα, και γω από αυτό πιστευω ότι απέβαλλα και τωρα δεν μπορώ να ξαναμεινω ευκολα έγκυος γιατι έχω στερεψει από ωαρια. Επομενως προσοχή κοριτσια στο παραγοντα θρομβοφιλια.

Link to comment
Share on other sites

Ασε Δομνινα, και γω από αυτό πιστευω ότι απέβαλλα και τωρα δεν μπορώ να ξαναμεινω ευκολα έγκυος γιατι έχω στερεψει από ωαρια. Επομενως προσοχή κοριτσια στο παραγοντα θρομβοφιλια.

καλημερα κοριτσακι μου ειναι ακριβη αυτη η εξεταση ξερεις??? γιατι αλλοι μου λενε 100 ευρω και αλλοι 1000,00 και εχω λιγο μπερδευτει....εχω και ερυθηματωδη λυκο και ισως πρεπει να την κανω οποσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αργησαν να με παρουν και ειχα κατααγχωθει! Τελικα ολα καλα!!

2600!!

Ο γιατρος μου ειπε πιστεψε το εισαι εγκυος!;)

Μου ειπε να παω σε 10 μερες για υπερηχο αλλα εγω δεν αντεχα να περιμενω και τελικα μου ειπε, αντε τι να σε κανω? Ελα σε μια εβδομαδα! ετσι την αλλη Τεταρτη θα παω να δουμε σακο!! αχ ρε κοριτσια μου βγηκε ενα τρομερο αγχος γενικα, ειναι λογικο το ξερω.. Ομως ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι αρχιζει και "εδραιωνεται" το γεγονος!!

καλημερα κοριτσακι μου ειναι ακριβη αυτη η εξεταση ξερεις??? γιατι αλλοι μου λενε 100 ευρω και αλλοι 1000,00 και εχω λιγο μπερδευτει....εχω και ερυθηματωδη λυκο και ισως πρεπει να την κανω οποσδηποτε

Κατερινα μου εγω κανα "Πακετο θρομβοφιλιας" και "μοριακο ελεγχο" και πληρωσα ιδιωτικα στο Ιασω 850 ευρω.. . Εσυ μπορεις να κανεις σκετο το πακετο θρομβοφιλιας αλλα οι γιατροι δινουν συνηθως μαζι και τα δυο απ'οτι ξερω, ειναι πιο ολοκληρωμενο. Αν το κανεις μεσω ταμειου θα ειναι καλυτερα αλλα δεν ξερω τι ακριβως καλυπτει το ταμειο ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα..

Η θρομβοφιλια εχει σχεση με την πηκτικοτητα του αιματος. Αν το αιμα ειναι πηχτο, η μητρα δεν αιματωνεται σωστα, δημιουργουνται ισως και θρομβωσεις κι ετσι υπαρχει ελλιπής ανάπτυξη του εμβρύου. Γιαυτο και δημιουργουνται αποβολες. Εγω μετα απο αυτο που επαθα, δεν θα σταματησω να λεω οτι αυτη η εξεταση ειναι MUST!! Καμια κοπελα δεν πρεπει κατα την γνωμη μου να κανει εξωσωματικη αν δεν εχει κανει και εξετασεις θρομβοφιλιας! Δες την Πιγγυ μας. Εμεινε εγκυος στα διδυμακια και κανει εξεταση θρομβοφιλιας και βγηκε οτι εχει. Φαντασου να μην ειχε κανει! Εγω δεν θελω ουτε να το φανταστω!

Κι εγω? Δεν το ηξερα οτι εχω θρομβοφιλια και εχασα αδικα το 2ο μωρακι. Γενικα πιστευω οτι δεν πρεπει πια να αφηνουμε τιποτα στην τυχη του γιατι ειναι κριμα να κανεις τοσο μεγαλη προσπαθεια, να ξοδευεις τοσα λεφτα και να πηγαινει στραφι απο χαζομαρα...

Τελοσπαντων αυτα!!

Πηρα φορα, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες!!!

Η Λενη μας δεν μπηκε ακομα να μας γραψει τα ευχαριστα?

Κατερινα μου εγω δεν την εχω κανει αυτη την εξεταση, αλλα ειχα ακουσει διαφορες τιμες. Καλυτερα παρε ενα τηλ στο κεντρο που θα την κανεις να σου πουν.

Πιγκυ μου πως εισαι απο εμετους και πονακια? Εφτασε η Πεμπτη,τα καταφερες.Μπραβο,εισαι θηριο στη δυναμη και την αντοχη.Αξιζει ομως για δυο πανεμορφα ζουζουνακια που ζουν μεσα σου.

Δομνινα τελειωσατε με τις επισκευες?

Αγγελικ πως ειναι το μωρακι σου? Οσο μπορεις μη φορτιζεσαι στη δουλεια και στο σπιτι να ξεκουραζεσαι πολυ.

Το Τζεμινακι μας θα περασε το πρωτο του βραδυ με τα μικρα της. Τι ομορφα!!!

Οι υπολοιπες καλα?

Η Δημητρα χθες επαιζε με τον θειο της κι ενω νυσταζε,δεν πηγαινε για υπνο. Την εβαζα στο κρεβατι και σηκωνοταν και φωναζε. Τελικα την εβαλε ο θειος της για υπνο και ετσι κοιμηθηκε. Κοριτσια ειναι ερωτευμενη μαζι του. Τον βλεπει σπανια γιατι μενει σε αλλη πολη,αλλα τρελαινεται μολις τον δει. Σημερα ομως κουτουλαει απο τη νυστα,χαχα.

Φιλια πολλα και περιμενουμε τη λενη μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Λενη μου τελεια. Οντως τωρα μπορεις να ρο πιστεψεις οτι εισαι εγκυος,αν και το ειχαμε πιστεψει ολες προν τα επισημα αποτελεσματα...

Με το καλο να δεις και τον σακο και αργοτερα και το μωρακι σου!!!

πολλα φιλια στο μωρακι που μεγαλωνει μεσα στην κοιλιτσα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αργησαν να με παρουν και ειχα κατααγχωθει! Τελικα ολα καλα!!

2600!!

Ο γιατρος μου ειπε πιστεψε το εισαι εγκυος!;)

Μου ειπε να παω σε 10 μερες για υπερηχο αλλα εγω δεν αντεχα να περιμενω και τελικα μου ειπε, αντε τι να σε κανω? Ελα σε μια εβδομαδα! ετσι την αλλη Τεταρτη θα παω να δουμε σακο!! αχ ρε κοριτσια μου βγηκε ενα τρομερο αγχος γενικα, ειναι λογικο το ξερω.. Ομως ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι αρχιζει και "εδραιωνεται" το γεγονος!!

Κατερινα μου εγω κανα "Πακετο θρομβοφιλιας" και "μοριακο ελεγχο" και πληρωσα ιδιωτικα στο Ιασω 850 ευρω.. . Εσυ μπορεις να κανεις σκετο το πακετο θρομβοφιλιας αλλα οι γιατροι δινουν συνηθως μαζι και τα δυο απ'οτι ξερω, ειναι πιο ολοκληρωμενο. Αν το κανεις μεσω ταμειου θα ειναι καλυτερα αλλα δεν ξερω τι ακριβως καλυπτει το ταμειο ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα..

Η θρομβοφιλια εχει σχεση με την πηκτικοτητα του αιματος. Αν το αιμα ειναι πηχτο, η μητρα δεν αιματωνεται σωστα, δημιουργουνται ισως και θρομβωσεις κι ετσι υπαρχει ελλιπής ανάπτυξη του εμβρύου. Γιαυτο και δημιουργουνται αποβολες. Εγω μετα απο αυτο που επαθα, δεν θα σταματησω να λεω οτι αυτη η εξεταση ειναι MUST!! Καμια κοπελα δεν πρεπει κατα την γνωμη μου να κανει εξωσωματικη αν δεν εχει κανει και εξετασεις θρομβοφιλιας! Δες την Πιγγυ μας. Εμεινε εγκυος στα διδυμακια και κανει εξεταση θρομβοφιλιας και βγηκε οτι εχει. Φαντασου να μην ειχε κανει! Εγω δεν θελω ουτε να το φανταστω!

Κι εγω? Δεν το ηξερα οτι εχω θρομβοφιλια και εχασα αδικα το 2ο μωρακι. Γενικα πιστευω οτι δεν πρεπει πια να αφηνουμε τιποτα στην τυχη του γιατι ειναι κριμα να κανεις τοσο μεγαλη προσπαθεια, να ξοδευεις τοσα λεφτα και να πηγαινει στραφι απο χαζομαρα...

Τελοσπαντων αυτα!!

Πηρα φορα, χαχα

Λενακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μουυυυυυυυυυ γλυκο και ομορφο εγκυουλαααααααααα μαςςςςςςςςςς απο το πρωι μπαινω και ξαναμπαινω για να δω τα νεα σου και να σου πω την αληθεια αγχωθηκα και εγω λιγο.......ομως ολα ειναι τελειααααααααααα και χαρηκα παρα πολυ αντε να περιμενουμε μεχρι την αλλη εβδομαδα να κανεις τον υπερηχο να δεις το μωρακι σου .....μπραβο κοριτσακι μου μια χαρα θα ειναι ολα........σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν αυτες οι εξετασεις αλλα θα πω στον γιατρο να μου τις γραψει σιγουρα και οχι να μου πει εγω θα επιμενω........φιλακια πολλα και παλι σ'ευχαριστω πολυ και να μας προσεχεις το μωρακι σου....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλες μου!!!Τι μου κανετε?

Λενι μου ειδες ολα πανε καλα αντε την αλλη βδομαδα θα δεις και σακο μπορει να ακουσεις και καρδουλα!!!

Gemini moy λογικα θα κρατας τους ποδοσφαιριστες σου αγκαλια να σου ζησουν κοριτσακι μου να τους καμαρωνεις που θα γινουν δυο πανεμορφα παλικαρια περιμενουμε νεα σου!!!

Κατερινακι μου για την θρομβοφιλια εμεις εδω στην Κρητη ειμαστε απο τις τυχερες,λοιπον ακου να δεις πως εχουν τα πραγματα.ΤροποςΑ πας στο Βενιζελειο και κλεινει ραντεβου στα πρωινά περνεις Ραντεβου σχεδον μετα απο δυο μηνες και πας και την κανεις,ειναι ΔΩΡΕΑΝ.Τροπος Β περνεις τηλεφωνο στα απογευματινα ραντεβου και σου κλεινουν το πολυ σε μια βδομαδα και δινεις 60 ευρο.Αν θελεις αυριο θα παω βενιζελιο μπορω να σου κλεισω εγω ραντεβου για πρωινα!!!Και η γιατρος εκει ειναι παρα πολυ καλη να φανταστεις οτι εγω δεν εχω θρομβοφιλια και ομως επιδη ειμαι γεματουλα και η εγκυμοσινη ειναι ενας πικτικος παραγωντας μου ειπε οτι μολις ξεκινησω θα πρεπει να κανω και ενεσεις ηπαρινης!!!

Miss piggy μου εσυ πως εισαι συνεχιζουν οι ενωχλησεις?

Δομνινα μου το σπιτι πως παει?

Αγγελικ μου σε τρεχουν στη δουλεια ε?Με τοση δουλεια οταν βγει το μωρακι σου θα ξερει να μετραει χαχα!!!

Athenian εσυ που χαθηκες με τις αλλαγες στη δουλει πως πανε τα πραγματα?

Κοπελια μου τι καινουριο εκανε σημερα η πολυλογου η Δημητρουλα μας?

Κουκλιτσες μου εμεις αυριο παμε για σπερματοδιαγραμμα καντε το σταυρό σας να δουμε εστω και και το παραμικρο εστω και μια ουριτσα!!!Εχω παρα πολυ αγωνια για το αποτελεσμα μακαρι παναγιτσα μου να εχουμε κατι εστω και μικρο...

Αυτα κουκλιτσες μου σας φιλω !!!!!


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.

Leni μου , μπραβο κοριτσι μου, εισαι εγκυος πιστεψετω. 2600 τελεια χοριακη!!

Χθες μιλησα με τον Βασιλοπουλο , τον καλο μας το γιατρο γιατι δεξια και αριστερα περιπου εκει που ειναι οι σαλπιγγες ειχα κατι μικρα τραβηγματακια και τον πειρα τηλ και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα ειναι η μητρα που τωρα μεγαλωνει για να εχει χορο το μικρακι μου, μου εδωσε και μαγνησιο και μου ειπε ολα καλα. Του ειπα και για εσενα Leni , ποσο χαρηκα με τα ευχαριστα και μου ειπε οτι ολα θα πανε καλα και για εσενα. Εισαι εγκυουλα και να προσεχεις το μικρακι σου, με το καλο να πας να το δεις και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.

katerina μου η θρομβοφιλια ειναι πολυ σημαντικη εξεταση και εγω πιστευω πως οποια κοπελα παει για εξωσωματικη πρεπει να την κανει οποσδηποτε, ειναι βεβαια λιγο ακριβη αλλα μπορει να σωσει πολλες κοπελες απο αποβολες .Εχει να κανει με την πηξη του αιματος, εγω να φανταστεις ενω δεν εχω θρομβοφιλια προληπτικα επειδη ημουν δυσκολη περιπτωση κανω ενεσεις αντιπηκτικες (δηλαδη βοηθουν στην καλη ροη του αιματος και να μην γινουν θρομβωσεις στο αιμα) και μαλιστα νομιζα οτι μετα το 1 τριμηνο θα σταματαγα , αλλα η αιματολογος μου ειπε οτι θα τις κανω σε ολη την εγκυμοσυνη .

kopelia μου η Δημητρουλα εχει και αδυναμια στομ θειο της ε?

MissPiggy μου πως εισαι? Κοντευει ο καιρος ε? Πως πας με τους εμετους σου?

Φιλακια σε ολες!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακι μου ειναι ακριβη αυτη η εξεταση ξερεις??? γιατι αλλοι μου λενε 100 ευρω και αλλοι 1000,00 και εχω λιγο μπερδευτει....εχω και ερυθηματωδη λυκο και ισως πρεπει να την κανω οποσδηποτε

Gia 100 ευρω δεν παιζει καθολου. Ενας πολυ βασικος γονιδιακός έλεγχος στοιχιζει στο Αλεξανδρας 300 ευρώ. Αλλά ειναι και κάποιοι άλλοι παραγοντες που δεν περιλαμβανονται. Αν θες να τα κα΄νεις όλα ειναι γυρω στα 1000 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...