Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Κοριτσακια η χαρα μου κράτησε λίγο μια και σημερα που πήγα να κάνω την εγχυση με τον ορό, επανελαβα την χοριακη και τελικα έπεσε στο 18. Ο γιατρός μου είπε ότι κατι παίζει τελικα που δεν το γνωρίζουμε προφανώς.. Κατι με το εμβρυο. Αυτα

Έχω 3 πιθανά σενάρια στο μυαλο μου.. Θα αφήσω πάλι κάποιο καιρο και βλέπουμε.

Δομνινακι ίσως κάποια στιγμη χρειαστω τις συμβουλές σου.. Θα δούμε..

Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια η χαρα μου κράτησε λίγο μια και σημερα που πήγα να κάνω την εγχυση με τον ορό, επανελαβα την χοριακη και τελικα έπεσε στο 18. Ο γιατρός μου είπε ότι κατι παίζει τελικα που δεν το γνωρίζουμε προφανώς.. Κατι με το εμβρυο. Αυτα

Έχω 3 πιθανά σενάρια στο μυαλο μου.. Θα αφήσω πάλι κάποιο καιρο και βλέπουμε.

Δομνινακι ίσως κάποια στιγμη χρειαστω τις συμβουλές σου.. Θα δούμε..

Φιλια σε ολες!

Λενάκι μου λυπάμαι αφάνταστα.. ξέρω πως είναι να σου παίρνουν τη χαρά πίσω με τόσο σκληρό τρόπο..

Άσε τον καιρό να περάσει και εγώ είμαι στη διάθεσή σου όποτε το θελήσεις!

Σήμερα σαραντίσαμε κορίτσια.. Συγκινήθηκα κι εγώ και ο άντρας μου πολύ! Αλλά τώρα μπορούμε να αρχίσουμε επιτέλους τις βόλτες!:tongue:

Αύριο θα πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για να πάω το μωρό να το δει. Είναι καλύτερα ο μικρούλης μου αλλά θέλω να μου φύγει τελείως το άγχος!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια η χαρα μου κράτησε λίγο μια και σημερα που πήγα να κάνω την εγχυση με τον ορό, επανελαβα την χοριακη και τελικα έπεσε στο 18. Ο γιατρός μου είπε ότι κατι παίζει τελικα που δεν το γνωρίζουμε προφανώς.. Κατι με το εμβρυο. Αυτα

Έχω 3 πιθανά σενάρια στο μυαλο μου.. Θα αφήσω πάλι κάποιο καιρο και βλέπουμε.

Δομνινακι ίσως κάποια στιγμη χρειαστω τις συμβουλές σου.. Θα δούμε..

Φιλια σε ολες!

Δεν θα σου πω τιποτα τα λογια ειναι περιττα...........ψαξε το καλυτερα :|

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μανούλες και πανέμορφα μπεμπάκια..

Τι μου κάνετε; Που είστε χαμένες; Μάλλον ο καιρός είναι.. αλλιώς δεν εξηγείται..

Εμείς είμαστε μια χαρούλα. Πήγαμε τελικά στην παιδίατρο χθες.. Σε 24 μέρες το μωρό μου πήρε 4 ολόκληρους πόντους και 1.100 γρμ και όλα αυτά από το γάλα της μανούλας! Τον ακροάστηκε και ευτυχώς δεν έχει ακροαστικά. Το χουρχουρητό που ακούγαμε είναι μυξούλες που του κάθονται στο λαιμό και γι' αυτό πρέπει σχεδόν συνέχεια να τον πλακώνω με τον φυσιολογικό ορό.. Δεν περίμενα ότι θα το έλεγα ποτέ διότι εγώ είμαι ψύχραιμη με αυτά αλλά όταν χθες είδα να του χώνει το ξυλάκι στο λαιμό σφίχτηκε η καρδιά μου... τελικά μόνο όταν κάνεις το δικό σου παιδί καταλαβαίνεις ορισμένα πράγματα.. Ο καημενούλης μου χθες τσαντίστηκε τόσο πολύ που τον πείραζε η γιατρός που μετά κάναμε ώρα να τον συνεφέρουμε και γυρίσαμε σπίτι και θήλαζε λιμασμένα για μια ώρα σχεδόν.. με ξεζούμισε σας λέω!

Μας έδωσε την άδεια να πάμε στο χωριό μας για το πάσχα, μας είπε αν κάνει ζέστη να βάλουμε πιο ελαφριά ρουχαλάκια και θα μας ξαναδεί μετά τις 16 Μαϊου για να κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο το οποίο θα είναι ή εξαπλό ή πενταπλό.. Πολύ φορτωμένα τα εμβόλια βρε κορίτσια.. ας ελπίσουμε να μην έχει καμία παρενέργεια. Μέχρι τότε συνεχίζουμε τις πολλές αγκαλίτσες και το άφθονο γαλατάκι της μαμάς!

Σας σκέφτομαι όλες και σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια μου τι μου κανετε? το ξερω οτι εχω χαθει αλλα εδω και μια εβδομαδα αρχισα δουλεια και καταλαβαινεται ο χρονος μου ειναι τωρα πολυ περιορισμένος..........εμεις μια χαρα τα παμε τα μωρακια μεγαλωνουν μερα με την μερα αρχισαν και οταν τους μιλας σου γελανε και βγαζουν κραυγουλες χαρας απο το στοματακι τους.Αρχισαμε και τις βολτες με το καροτσι και γενικα περνανε οι μερες χωρις να μπορουμε εστω και ενα δεκαλεπτο να αφιερωσουμε χρονο για τον εαυτο μας,ολα τωρα πια ειναι γυρω απο τα μωρακια μας.Καλη μεγαλοβδομαδα να εχουμε και καλο πασχα να περασουμε σας φιλω γλυκαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Χάθηκα εδώ και 3 μέρες διότι ο κακομοίρης ο μπεμπάκος μου ταλαιπωρείται ακόμη με τα φλέγματα στο λαιμό του.. Προχθές το βράδυ ήταν δραματική η κατάσταση. Κάθε μισή ώρα το μωρό πεταγόταν από τον ύπνο του διότι πνιγότανα από τα φλέγματα. Εννοείται ότι πεταγόμουν κι εγώ μαζί του και φυσικά δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου.. Αφού είδα και αποείδα πήρα πάλι χθες την παιδίατρο τηλέφωνο και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε γιατί όλος ο κόσμος είναι με μύξες είναι πολύ ορός στα ρουθουνάκια και να τον κοιμίζουμε στο καρότσι αφού βάλουμε λίγο πιο ψηλά την πλάτη γιατί τελείως ανάσκελα ζορίζεται πολύ.. Προσπαθήσαμε να το κάνουμε αυτό χθες το βράδυ αλλά ο μπέμπης δεν βολευόταν στο καρότσι. Αποτέλεσμα ... κοιμήθηκε όλο το βράδυ μπρούμητα στην κυριολεξία πάνω μου.. Όταν ανέφερα στην παιδίατρο ότι μπρούμητα δεν έχει πρόβλημα ο μικρός και ότι τον παίρνω και κοιμόμαστε μαζί μου είπε ότι θα μάθει στην αγκαλιά.. Ε, προκειμένου να ταλαιπωρείται το μωρό μου και να μην κοιμάται κανείς, ας μάθει.. Αν δεν τον πάρω τώρα αγκαλίτσα πότε θα τον πάρω;

Σήμερα πρέπει να πάω και ΟΑΕΔ για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας.. Ο μπέμπης κοιμάται όμως τώρα και περιμένω να ξυπνήσει για να τον ετοιμάσω να πάμε.. Ο καιρός είναι τόσο ζεστός εδώ που χθες τον είχα μόνο με το ζιπουνάκι.. για πρώτη φορά βγάλαμε μπρατσάκια και μπουτάκια έξω και πραγματικά ήταν για φάγωμα!

Κατερινάκι πολύ γρήγορα γύρισες στη δουλειά. Είμαι σίγουρη ότι δυσκολεύτηκες πολύ να τα αφήσεις αλλά αφού είναι τέτοια η φύση της δουλειάς σου τι να κάνεις.. Το καλό είναι ότι είναι ο μπαμπάς μαζί τους όλη μέρα και έτσι δεν ανησυχείς για το αν περνάνε καλά!

Καλό Πάσχα σε όλα τα κοριτσάκια και μακάρι πολύ σύντομα να έρθει και η δική μας Ανάσταση!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΨΑΧΝΩ ALTERMON ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλες σας!!!!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.....σκέφτομαι να ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής με τον κ.Λαινά, όμως είχα κάποια αρνητικά σχόλια και έχω προβληματιστεί πολύ!

Η γνώμη σας είναι πολύτιμη!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο κος Λαινάς είναι ένας αξιολογος άνθρωπος και επιστημονας... ενα ραντεβου μαζι του θα σου λύσει όλες τις αποριες σου. Καλά και κακά σχόλια θα ακούσεις για όλους.

Εγώ έμεινα έγκυος σε αυτόν και συνέχισα να με ξεγενήσει τον Σεπτεμβριο πρώτα ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει ήδη συνάντηση μαζί του και αυτα που γράφεις διαπίστωσα κι εγώ.

Απλώς επηρεάστηκα κάπως από τα σχόλια μιας κοπέλας που μου ανάφερε τις περιπτώσεις από φίλες της που πήγαν εκεί και τελικά κατέληξαν στο νοσοκομείο με υπερδιέγερση.

Επειδή όμως δεν μπορώ να ξέρω τις περιπτώσεις μάλλον θα επιστευτώ το ένστικτό μου και θα τον εμπιστευτώ τελικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...