Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Περαστικα κοπελια μου... Το σημαντικοτερο ειναι οτι η μπεμπουλα μας ειναι μια χαρα! Μπηκατε στην τελικη ευθεια!!!! Αντε με το καλο:D:D

Miss Piggy μου Μπραβο που το αποφασισες τελικα! Ευχομαι να πανε ολα καλα! Μεχρι τοτε κανε τα μπανακια σου & εδω ειμαστε απο Σεπτεμβριο!

Εμεις δεν ξερω ακομα που θα παμε και τι θα κανουμε... Αυτη τη Κυριακη ειναι τα 40 της κοπελας..Ισως μετα απο αυτο να αρχισουμε να ρωταμε τον αδερφο του αντρα μου αν θελει να παμε καπου ολοι μαζι και με κανεναν φιλο του. Επειδη μενει και μαζι μας, δεν θα μας αρεσε να τον αφησουμε μονο του... Τι να σας λεω? Ειναι δυσκολα...

Νικολ μου κι εγω λυπαμαι που δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη σου τελικα, ευχομαι ομως η επομενη σου φορα να ειναι η τυχερη... Ολες μαζι θα αρχισουμε απο Σεπτεμβριο - Οκτωβριο οπως βλεπω!!

Πηγα την Παρασκευη κι εγω στον γιατρο και συζητησαμε...Μου ειπε οτι τελικα μου ταιριαζει το μακρυ πρωτοκολο. Ετσι, αφου θελω να κανω εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο, θα αρχισω ενεσεις απο τελη Αυγουστου περιπου. Κοριτσια δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι πολυ... Ειναι η 4η μου προσπαθεια... Οταν καποιες αλλες κοπελες μου λεγανε οτι πανε πχ για 3η, για 4η, για 5η προσπαθεια κλπ, εμενα μου φαινοταν τραγικο! Τωρα, ειμαι εγω σε αυτη τη θεση και φοβαμαι για μια ενδεχομενη αποτυχια παλι.

Ομως, θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο θετικη μπορω...

Αgelik kai Gemini, εσεις σε τι φαση ειστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nikol είναι δύσκολο αλλά σκέψου οτι είναι καλή εποχή για ξεκούραση, χαλαρότητα και μπανάκια όσο γίνεται.. κανόνισε τις διακοπες σου, κάνε πράγματα για τον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά;)

Εγώ κορίτσια έχω κάνει την ένεση καταστολής και μάλλον την παρασκευή ξεκινάω gonal. Το είχα προγραμματίσει για νωρίτερα αλλά η περίοδος άργησε να έρθει (τι πρωτότυπο!:tongue:). Τώρα δεν έχω κοιτάξει καν το ημερολόγιο να δω πότε θα κάνω ωοληψία κτλ γιατί είδα πως οτι προγραμματίζω μου πάει ανάποδα.... Για να δουμε λοιπόν.

Πάντως απ οτι βλέπω με την Αgelik θα συμπίπτω μόνο χρονικά...αχ πως θα σας λέω τον πόνο μου???:confused: Miss Piggy μου κ εσύ για Σεπτέμωριο μάλλον ε?

Μελανία που είσαι διδυμομανούλα να παίρνουμε λίγο θάρρος??!!! Ευχόμαι να ξεκουράζεσαι και να είσαι ξάπλα σε καμια παραλία!;)

Έχει και φοβερή ζέστη σήμερα... ευτυχώς θα πάω θάλασσα σε λίγο..


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!!τι καλα που εκανε η miss piggy κ ανοιξε θεματακι!!

τωρα θα λεμε οτι θελουμε!!

ακουω βολτιτσες εε?

εμεις σκ μεσα,εκατσα λιγο να χωνεψω την καθοδο της χοριακης κ να μαζεψω τα κομματια μου...

αλλα τωρα ολα καλα,θα παμε διακοπουλες κ θα ξενοιασουμε για λιγο....

λεω να χασω κ καμια 10αρια κιλα να ειμαι πιο ετοιμη για τον οκτωβρη!!!!

θα ειναι καμια μαζι μου τοτε???:D

Δεν το ηξερα ούτε εγώ Νικόλ μου... Λυπάμαι πολύ, αλλά δεν το βάζουμε κάτω ποτε και για τίποτα!!! Ξεκουράσου τώρα όσο μπορείς, να ξεκουραστεί και το σώμα σου και απο Σεπτέμβριο ξεκινάτε πάλι τις προσπάθειες!!!

Περαστικα κοπελια μου... Το σημαντικοτερο ειναι οτι η μπεμπουλα μας ειναι μια χαρα! Μπηκατε στην τελικη ευθεια!!!! Αντε με το καλο:D:D

Πηγα την Παρασκευη κι εγω στον γιατρο και συζητησαμε...Μου ειπε οτι τελικα μου ταιριαζει το μακρυ πρωτοκολο. Ετσι, αφου θελω να κανω εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο, θα αρχισω ενεσεις απο τελη Αυγουστου περιπου. Κοριτσια δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι πολυ... Ειναι η 4η μου προσπαθεια... Οταν καποιες αλλες κοπελες μου λεγανε οτι πανε πχ για 3η, για 4η, για 5η προσπαθεια κλπ, εμενα μου φαινοταν τραγικο! Τωρα, ειμαι εγω σε αυτη τη θεση και φοβαμαι για μια ενδεχομενη αποτυχια παλι.

Ομως, θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο θετικη μπορω...

Αgelik kai Gemini, εσεις σε τι φαση ειστε?

Κι εσύ Λένη μου έχεις αναγκη απο ξεκούραση. Σου έπεσαν όλα μαζί και είναι δύσκολο, αλλά το οφείλεις στον εαυτό σου και στην οικογένειά σου να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις για να έχεις δυνάμεις απο τον Σεπτέμβριο. Προσπάθησε μέσα απο τον πόνο του κουνιάδου σου να αναθεωρήσεις κι εσύ πολλά για την ζωή και να βάλεις νέους στόχους στην ζωή σου... Πάντα ο πόνος μας δίνει τα καλύτερα μαθηματα.

nikol είναι δύσκολο αλλά σκέψου οτι είναι καλή εποχή για ξεκούραση, χαλαρότητα και μπανάκια όσο γίνεται.. κανόνισε τις διακοπες σου, κάνε πράγματα για τον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά;)

Εγώ κορίτσια έχω κάνει την ένεση καταστολής και μάλλον την παρασκευή ξεκινάω gonal. Το είχα προγραμματίσει για νωρίτερα αλλά η περίοδος άργησε να έρθει (τι πρωτότυπο!:tongue:). Τώρα δεν έχω κοιτάξει καν το ημερολόγιο να δω πότε θα κάνω ωοληψία κτλ γιατί είδα πως οτι προγραμματίζω μου πάει ανάποδα.... Για να δουμε λοιπόν.

Πάντως απ οτι βλέπω με την Αgelik θα συμπίπτω μόνο χρονικά...αχ πως θα σας λέω τον πόνο μου???:confused: Miss Piggy μου κ εσύ για Σεπτέμωριο μάλλον ε?

Μελανία που είσαι διδυμομανούλα να παίρνουμε λίγο θάρρος??!!! Ευχόμαι να ξεκουράζεσαι και να είσαι ξάπλα σε καμια παραλία!;)

Έχει και φοβερή ζέστη σήμερα... ευτυχώς θα πάω θάλασσα σε λίγο..

Καλά επιτυχία κούκλα μου και υπομονή!!! Κάνε βουτιές και για μας!!!

Το χέρι μου είναι καλύτερα τώρα. Το ξεκουράζω όσο μπορώ κι ελπίζω να είναι κάτι περαστικό! Πάντως κορίτσια άκουγα τις εγκυμονούσες που έλεγαν για δύσπνοιες και πρησμένα πόδια κι έλεγα οτι είναι υπερβολικές... Αχ, τα λούζομαι τώρα όλα, χαχα. Τα πόδια μου είναι τόσο πρησμένα που έχουν πάρει το σχήμα της σαγιονάρας που φοράω μέσα στο σπίτι...Και οι δύσπνοιες καλά κρατούν!!! Αλλά σημασία έχει να είναι καλά η μπεμπούλα και όλα αυτά θα περάσουν...

Πάω να ξαπλώσω. Καλό απόγευμα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια η Μελανία είμαι αλλα στα αγγλικα γιατι το κινητό μου δεν γραφει παντα ελληνικα και θελω να μπαίνω κι απο εκεί.Εχω χάσει επειδόδια μαλλον ε;Απλά δεν ήμουνα καλά είχα περίεργους πόνους και ήμουν χάλια έμεινα ξάπλα αλλά ευτυχώς δεν είχα αίμα και τώρα νιώθω καλύτερα.Την τεταρτη πάω για χοριακή.Γενικά όμως δεν είμαι και πολύ καλά ψυχολογικά.Η αδερφή μου μπήκε σε διαδικασία εξετάσεων γονιμότητας λόγω που μου είχαν πει κι εμένα περίεργα περι πρόωρης εμμηνόπαυσης και δεν βγήκαν καλά.Είχε fsh 34:shock::eek: και είναι 1 χρόνο πιο μεγάλη απο μένα μόνο.Πολύ στεναχωριέμαι ξαι για εκείνη και δεν είναι καν σε φάση να κάνει παιδιά είναι ελεύθερη...Δεν ξέρω ρε παιδιά όλη η γκαντεμιά πάνω μας είναι οικογενειακώς;;Κι εμείς τόσα χρόνια που δεν το ψάχναμε μου φαίνεται στην άγνοια μας καλύτερα νιώθαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια κι απο μενα...ευχαριστω leni μου που με καλεσες...

Λενη μου εχεις χρονο και για τριτη γνωμη αν θες...

Κοπελια μια χαρα τα πας...η μικρουλα απο οτι κατααβα ετοιμαζεται!

Εχω να μπω καιρο και δεν εχω δει τα "νεα" σας.Λυπαμαι για τα κοριτσια που ειχαν αρνητικη χοριακη και ευχομαι καλη συνεχεια σε αυτες που το πετυχαν...

Εγω κοριτσια παω αυριο για ωοληψια στην 3η μου προσπαθεια ,αυτη τη φορα με τον Παντο,ελπιζω να πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια η Μελανία είμαι αλλα στα αγγλικα γιατι το κινητό μου δεν γραφει παντα ελληνικα και θελω να μπαίνω κι απο εκεί.Εχω χάσει επειδόδια μαλλον ε;Απλά δεν ήμουνα καλά είχα περίεργους πόνους και ήμουν χάλια έμεινα ξάπλα αλλά ευτυχώς δεν είχα αίμα και τώρα νιώθω καλύτερα.Την τεταρτη πάω για χοριακή.Γενικά όμως δεν είμαι και πολύ καλά ψυχολογικά.Η αδερφή μου μπήκε σε διαδικασία εξετάσεων γονιμότητας λόγω που μου είχαν πει κι εμένα περίεργα περι πρόωρης εμμηνόπαυσης και δεν βγήκαν καλά.Είχε fsh 34:shock::eek: και είναι 1 χρόνο πιο μεγάλη απο μένα μόνο.Πολύ στεναχωριέμαι ξαι για εκείνη και δεν είναι καν σε φάση να κάνει παιδιά είναι ελεύθερη...Δεν ξέρω ρε παιδιά όλη η γκαντεμιά πάνω μας είναι οικογενειακώς;;Κι εμείς τόσα χρόνια που δεν το ψάχναμε μου φαίνεται στην άγνοια μας καλύτερα νιώθαμε...

Μελανία μου δεν χρειάζεται απογοήτευση... Οι τιμές δεν σημαίνουν πάντα αυτό που δείχνουν και στο λέω επειδή και μια φίλη μου που είναι 45 τώρα, της ελεγαν οτι ετοιμάζεται για εμμηνόπαυση λόγω τιμών απο τα 39 της, που δεν είχε παντρευτεί ακόμα. Παντρεύτηκε στα 41 και έκανε παιδί πέρυσι, στα 44 και η περίοδος της ξαναήρθε κανονικά.

Εσυ να ξεκουράζεσαι. Τα πονάκια δεν σημαίνουν κάτι κακό. Η μήτρα αρχίζει και παίρνει το σχήμα της για να μεγαλώσει το εμβρυάκι ή τα εμβρυάκια μέσα. Θα έχεις πονάκια... Πότε θα κάνεις υπέρηχο να ακούσεις καρδούλες και να δεις αν είναι και τα δύο?

Καλησπερα κοριτσια κι απο μενα...ευχαριστω leni μου που με καλεσες...

Λενη μου εχεις χρονο και για τριτη γνωμη αν θες...

Κοπελια μια χαρα τα πας...η μικρουλα απο οτι κατααβα ετοιμαζεται!

Εχω να μπω καιρο και δεν εχω δει τα "νεα" σας.Λυπαμαι για τα κοριτσια που ειχαν αρνητικη χοριακη και ευχομαι καλη συνεχεια σε αυτες που το πετυχαν...

Εγω κοριτσια παω αυριο για ωοληψια στην 3η μου προσπαθεια ,αυτη τη φορα με τον Παντο,ελπιζω να πανε ολα καλα...

Λαλού μου καλή επιτυχία να έχεις αυτή τη φορά. Να είναι η 3η σου και τυχερή σου!!! Θα περιμένουμε να μας πεις πόσα ωάρια σου πήραν και τί έγινε...

Καλό ξημέρωμα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Λαλου, συγνώμη που δεν σου εστειλα ειδοποίηση εξαρχής. Εχω ξεχάσει και καμια αλλη αραγε? Σκεφτείτε και εσεις!

Μακαρι να σου πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου αυτη τη φορά... Σου ευχομαι να ειναι η τυχερή σου!

Μελανια, μην ανησυχεις για την αδερφή σου, ποτέ δεν ξέρεις... Ας πάει σε ενα καλο γιατρό να το συζητησει και θα δει τι θα κάνει... Η επιστήμη πλεον εχει λύση για ολα!

Εσυ να εισαι χαλαρή και να σκέφτεσαι το μωράκι σου! Τιποτα αλλο...

Gemini καλή επιτυχια και σε σένα! Λύσε μου μερικές απορίες τώρα που σε βρήκα, επειδή μαλλον και εγω θα κάνω το μακρυ πρωτοκολλο. Πότε κάνεις ενέσεις καταστολής και πόσες?

Και μετα από πόσες μέρες ξεκινάς gonal? και μετα από πόσες μέρες πας για ωαριοληξία?

Και όποια άλλη κοπέλα εχει εμπειρία ας μου πει Please.

Λενη μου, δυσκολα τα πράγματα... σε φαντάζομαι... Αλλά πρέπει να κανονίσετε κάτι. Το χρειάζεται σίγουρα και ο κουνιάδος (κουνιάδος? καλά το λέω) σου, αλλά και εσεις! Πρέπει να τον πάτε κάπου χαλαρά, εστω και σηκωτό!

Νικολ το ίδιο ισχύει και για σένα. Περιμένουμε τα σχεδια σου!

Κοπελια... ποσες μέρες μέινανε? Βάλε και εδω ticker να ξέρουμε!!!

Φιλια σε όλες!

Περιμένω νέα!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!τι κανετε??

μελανια μου λυπαμαι για την αδερφη σου...νομιζω ομως οτι θα βρεθει λυση..δεν ξερω τι σημαινει αυτο που λες,αλλα μια φιλη μου,η οποια ειναι γυρω στα 40 κ ειναι ακομη ελευθερη,σκεφτεται να καταψυξει τα ωαρια της για μελλοντικη χρηση..σε ζοριζει το μπεμπακι απο τωρα εε??να σου πω,η πρωτη σου εξωσ ηταν?

lalloo τριτη κ τυχερη!!ολα καλα θα πανε!!

leni νομιζω οτι θα τις χρειαστειτε τις διακοπουλες,εστω κ 2 μερες..

φιλακια πολλα πολλα πολλα σε ολες

εγω μαλλον οκτωβρη με βλεπω για την επομενη προσπαθεια,να χαλαρωσω λιγο πρωτα..τωρα διακοπες!!πολλες διακοπες!!5 βδομαδες!!


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Gemini85 απο οτι φαινεται μαλλον μαζι θα συμπεσουν οι ημερομηνιες , τουλαχιστον θα ειμαστε δυο.

Melania εσυ μην στεναχωριεσε πρωτον διοτι μπορει τα πραγματα να μην ειναι ετσι ακριβως και δευτερον και κυριοτερων πρεπει να εισαι ηρεμη, για να ειναι ηρεμο και το ή τα εμβρυακια.Ξαπλωσε χαλαρωσε και ηρεμησε.Οταν εισαι χαλαρη και το μικρο χαλαρω θα ειναι.MissPlggy οι ενεσεις στο μακρυ πρωτοκολλο ξεκινουν 21 ημερα απο την ημερα της περιοδου και κρατουν ωσπου να ερθει η περιοδος.Κανεις και μια εξεταση οιστραδιολης και ετσι καθοριζεται ποτε θα αρχισεις gonal.Μετα βαση υπερηχων που κανεις σε ενημερωνουν για την ημερα της ωοληψιας .Περιπου 12-14 μερες(gonal) αναλογα την καθε κοπελα.Ο Βασιλοπουλος σου ειπε οτι θα τα φτασει σε βλαστοκυστες?


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Ζέστη πάλι σήμερα, ουΦ!!

Miss Piggy στο μακρύ πρωτόκολλο ξεκινάς 1η ή 21η μέρα του κύκλου με τις ενέσεις καταστολής και κάνεις κάθε μέρα για 10-14 μέρες. Μετά κάνεις εξέταση οιστραδιόλης για να δεις αν "σ έχουν πιάσει" οι ενέσεις, δηλαδή η τιμή πρέπει να είναι χαμηλή (νομίζω κάτω από 50).

Μετά ξεκινάς καθημερινά ενέσεις διέγερσης πχ. Gonal που κάνουν ακρβώς το αντίθετο, δηλαδή ανεβαίνει η οιστραδιόλη και δημιουργούνται πολλά ωάρια. Αυτό διαρκεί πάλι 10-12 μέρες αλλά ήδη από την 5η μέρα κάνεις υπέρηχο και αίματος για να παρακολουθούν τα ωάρια.

Όταν τα ωάρια είναι ικανοποιητικά μεγάλα τότε κάνεις ένεση ωορρηξίας πχ. Pregnyl και μετά απο 36 ώρες πας για ωοληψία. Την ίδια μέρα παίρνουν και σπέρμα, γονιμοποιούν και μετά από 3-5 μέρες γίνεται η μεταφορά...

....μετά ξάπλα και καλή επιτυχία. Α! Φυσικά και μέχρι τη χοριακή παίρνεις κάτι φαρμακάκια έτσι για ενίσχυση και για να μη σου πέσει βαρύ να μην παίρνεις τίποτα μετά από τόσες ενέσεις:D

Αυτά για το μακρύ πρωτόκολλο! Απλά εγω είμαι σ ενα μικρό κέντρο στον Πειραιά και οι ενέσεις καταστολής είναι μόνο μία:confused: έκανα δηλαδή την daronda ενδομυικά και περιμένω να περάσουν οι μέρες να δω αν μ έπιασε...

Συγκεκριμένα την παρασκευή θα πάω...

Η αλήθεια είναι οτι ανησυχώ λίγο τώρα γιατί μπήκα στο φόρουμ και δεν βρήκα καμία να κάνει μόνο μία ένεση στην αρχή και γιατί το κέντρο που πάω επίσης δεν είναι και πολύ γνωστο...αλλά λέω μιας και το αποφάσισες τώρα προχώρα~!!!! Το αποτέλεσμα θα δείξει!

Εσύ άυριο πας γιατρό??

Sorry για το σεντόνι!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Gemini85 απο οτι φαινεται μαλλον μαζι θα συμπεσουν οι ημερομηνιες , τουλαχιστον θα ειμαστε δυο.

Melania εσυ μην στεναχωριεσε πρωτον διοτι μπορει τα πραγματα να μην ειναι ετσι ακριβως και δευτερον και κυριοτερων πρεπει να εισαι ηρεμη, για να ειναι ηρεμο και το ή τα εμβρυακια.Ξαπλωσε χαλαρωσε και ηρεμησε.Οταν εισαι χαλαρη και το μικρο χαλαρω θα ειναι.MissPlggy οι ενεσεις στο μακρυ πρωτοκολλο ξεκινουν 21 ημερα απο την ημερα της περιοδου και κρατουν ωσπου να ερθει η περιοδος.Κανεις και μια εξεταση οιστραδιολης και ετσι καθοριζεται ποτε θα αρχισεις gonal.Μετα βαση υπερηχων που κανεις σε ενημερωνουν για την ημερα της ωοληψιας .Περιπου 12-14 μερες(gonal) αναλογα την καθε κοπελα.Ο Βασιλοπουλος σου ειπε οτι θα τα φτασει σε βλαστοκυστες?

Μαζί γράφαμε αλλά εγω μακρυγόρησα μάλλον λίγο:shock:!!

Ναι απ οτι φαίνεται θα συμπέσουν! Τι καλά! Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι να ξεκινήσω παρασκευή να δω τι θα γίνει... έχω μια χαζή ανησυχία οτι δεν θα με πιάσουν οι ενέσεις και τέτοια... Οτι να ναι!!

Εσυ αν δεν κάνω λαθος περιμένεις ν αδιαθετήσεις και ξεκινάς, ε? Είσαι στο βραχύ?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

Laloo μου σου ευχομαι να πανε ολα καλα! Διαβασα και το πμ σου, καλα εκανες και ξεκινησες εκει, εχω ακουσει οτι εχει βοηθησει πολλες κοπελες! Εγω 3η γνωμη εχω παρει απο γυναικολογο φιλο της μαμας μου οποτε δεν ειμαι να πηγαινω κι αλλου. Τον εμπιστευομαι αυτον που παω τωρα αν και μερικες φορες ειναι λιγο "χυμα"! Τελοσπαντων.. Ελπιζω να τα πας καλα εσυ, θα περιμενουμε νεα σου, αντε να παρουμε λιγο κουραγιο!!!

MissPiggy μου, κι εγω το μακρυ πρωτοκολλο θα κανω, το ειχα κανει και την προηγουμενη φορα. Ξεκινας με Daronda την 21η μερα του κυκλου και αφου αδιαθετησεις αρχιζεις το Gonal. Καλα σε παρακολουθουν κιολας για να σου πουν ποτε θα το ξεκινησεις, ποσες μοναδες κλπ.

Ειναι το πιο βαρετο πρωτοκολλο απο την αποψη οτι κραταει πολλες μερες αλλα εμενα μου ταιριαξε πιο πολυ και απο το βραχυ και απο του ανταγωνιστη.

Χαιρομαι που θα ξεκινησουμε μαζι, "κρατα με να σε κρατω" θα ειμαστε μου φαινεται τον Σεπτεμβριο!!

nikol μου και σε σενα ευχομαι απο δω και περα να πανε ολα καλα..Ξεκουρασου και γεμισε μπαταριες. 5 εβδομαδες! ποιος τη χαρη σου!!!

Κοπελια μου, εχεις δικιο σε αυτα που μου λες, εχω αναθεωρησει τα παντα στη ζωη και εχω αλλαξει πολυ..Ευχομαι σε κανεναν να μην τυχουν τετοια δυσαρεστα γεγονοτα στη ζωη του ωστε να μαθει αυτα που εμαθα εγω μεσα απο αυτο το γεγονος..

Αληθεια, βαλε μας ενα τικερακι να ξερουμε κι εμεις τις εβδομαδες σου ωστε να μην σε ρωταμε συνεχεια ποσο μενει και ποσο μενει για να γεννησεις!

Εμεις ρε κοριτσια, θελουμε να παμε καπου και προσπαθουμε να πεισουμε διακριτικα και τον κουνιαδο μου να ερθει μαζι μας αλλα μας λεει συνεχως οτι δεν θελει..Τι να πω ελπιζω να αλλαξει γνωμη γιατι κι αυτος κι εμεις θα τρελλαθουμε σε ενα σπιτι ολο τον Αυγουστο!

Αυτα...Φιλια σε ολες :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια.Gemini85 το βραχυ κανω , τις 2 προιγουμενες φορες εκανα το μακρυ.Ειμαι στην αναμονη για το ποτε θα αρχισω.

Θα ηθελα να σας ρωτησω η διαδικασια για το βραχυ πρωτοκολο ποια ειναι? αρχιζεις πρωτη μερα? Ποσες μερες κανεις ενεσεις?


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια.Gemini85 το βραχυ κανω , τις 2 προιγουμενες φορες εκανα το μακρυ.Ειμαι στην αναμονη για το ποτε θα αρχισω.

Θα ηθελα να σας ρωτησω η διαδικασια για το βραχυ πρωτοκολο ποια ειναι? αρχιζεις πρωτη μερα? Ποσες μερες κανεις ενεσεις?

AGELIΚ το βραχύ ήταν να ξεκινήσω κι εγώ αλλά δεν το έκανα τελικά.Τότε μου είχε πει ο γιατρός οτι το ξεκινάμε 2η μέρα του κύκλου και κρατάει σχετικά λίγες μέρες μάλλον κάπου στις 10-15 μέρες.Αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...