Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Πηρα το γιατρο τηλ και μου ειπε οτι αν ερθει η περιοδος 22-24 του μηνα θα αρχισουμε.Το θελω περισσοτερο για να μην εχω παλι προβλημα με την δουλεια. Ας το ευχηθουμε......

Τα νεα σας?Τι κανετε?


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα,

Αντε βρε Αγγελική μου... Μακάρι...

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα, πρέπει να φροντίσω να πάρω τα φάρμακα.... Πριν φύγω για διακοπες. Αρα ας παω σε ένα ΚΕΠ να πάρω ληξιαρχική πράξη γάμου... (ακομα να το χωνέψω αυτό!)

Λαλου μου ξεκουράζεσαι? Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να εισαι ταβλα, αλλά δεν πρέπει να κουράζεσαι, να στέκεσαι και να φοράς τακούνια.

Μελανια!!! Δεν αντέχω εγω να περιμένω μέχρι αυριο... φαντάσου εσυ...

Κοπελια για σένα δεν έχω λόγια....

Gemini πως είσαι με τις ενέσεις? Σε εχουν επιρεάσει σε διάθεση? Εχεις πριξίματα? Το ξέρεις ότι προκαλούν ενα αίσθημα κατάθλιψης ε? Οπότε αν δεν είσαι πολύ στα χαϊ σου να ξέρεις από τι είναι...

Φιλιά πολλά σε όλες!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια :)

Μισπίγκυ, καλύτερα να τα πάρεις απο τώρα τα φάρμακα για να είσαι έτοιμη και να μην έχεις και το αγχος μετά που θα ξεκινήσεις...

Gemini, ισχύει η ίδια ερώτηση με την Μισπίγκυ :)

AGELIK με το καλό, κοπέλα μου... Να είναι η τυχερή σου προσπάθεια και να πάνε όλα πολύ καλά!!!

Λένη, που είσαι? Αποφασίσατε τί θα κάνετε με τις διακοπές? Ο κουνιάδος σου πώς είναι?

Λαλού ξεκουράζεσαι? Και το άγχος απαγορεύεται, έτσι? Και οι ταραχές... Δεν θα επιτρέψεις σε κανέναν να σε ταράξει, να σε αγχώσει και να σε κουράσει... Διαβάζεις κανένα βιβλίο?

Μελανία, έφτασε η μεγάλη μέρα :) θα ακούσεις και καρδούλες , θα δεις... Και το δάκρυ θα πάει κορόμηλο!!! Να έχεις μαντηλάκια μαζί κι εσύ και ο άντρας σου :)

Εμείς καλά πάμε,αν εξαιρέσετε το πρήξιμο στα πόδια που έχει φτάσει στο απροχώρητο και μου είπαν οτι ίσως πρηστούν κι άλλο. Μα που θα φτάσουν??? Έτοιμα να σκάσουν είναι, χαχα. Η κοιλιά σαν μπαλόνι και η μπέμπα δεν χωράει και πολύ τώρα μέσα και κάνει έντονες κινήσεις... :)

Η mummysoon δεν μπήκε στην παρέα μας ακόμα,ε? Την περιμένουμε...

Φιλιά σε όλες και καλή δύναμη με την ζέστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Πριν φύγω για διακοπες. Αρα ας παω σε ένα ΚΕΠ να πάρω ληξιαρχική πράξη γάμου... (ακομα να το χωνέψω αυτό!)

Καλημέρα MissPiggy!Σήμερα πλακώθηκα με ένα να μην πω στα ΚΕΠ.Πήγα με τον αδερφό μου για μια εξουσιοδότηση κι αυτος εκεί αντί να μου πει πάρε το χαρτί και συμπλήρωσε το καθόταν και με κοροιδευε μπροστα στα μάτια μου επειδή τον ρωτούσα τι πρέπει να γράψουμε:mad:Και φυσικά δεν εννοούσα το οτι εξουσιοδωτω κάποιον αλλα τι στοιχεία χρειάζοταν.Μου λέει την έχετε μαζί σας(την εξουσιοδότηση;; :?:???: εγώ νόμιζα οτι σου δίνουν κάποιο χαρτί να συμπληρώσεις...)Και μου κάνει σε μια φάση τώρα τι θέλεις;Εγώ θα σου πω τι να γράψετε και φώναζε.Εεεεε τα πήρα κι εγώ και τον έβρισα να μην αναφέρω πως τον χαρακτήρισα και τον έστειλα κι εκεί που έπρεπε κιολας!!Και με τα πολλά μου λέει πάρε ένα χαρτί να το συμπληρώσεις(το οποίο δεν μου είπε καν που ήταν και το βρήκα μόνη μου:|.Και βέβαια επειδή εγώ τον έστειλα πέσαν όλοι να με φάνε οτι δεν μιλάνε έτσι κλπ.Ενώ εκείνος που το χαιρόταν και με κοροιδευε όση ώρα τον ρωτούσα ήταν καλός:evil:.Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να μην πέσεις σε κανέναν μ@κ@κα όπως έπεσα εγώ.Κορίτσια απο το πρωί τώρα ηρέμησα γιατί και μετά στο σπίτι απο τα νεύρα μου με πιασαν τα κλάματα:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας Κορίτσια,

Απο προχθες θελω να σας γραψω κι ολο κατι γινεται!

Laloo μου καλα αποτελέσματα κοπέλα μου! Ποτέ σου είπανε να κανεις χοριακη; Εύχομαι να πανε Ολα τέλεια!! Ξεκούραση και προσοχή Τώρα Λίγες μέρες..

Κοπελια μου πώς είσαι με την τενοντιτιδα; Σου πέρασε; Η μπεμπούλα σου; Βαρέθηκε εκει Μέσα και σε κλωτσαει να βγει; :-) Χαχα, τι να κανει κι αυτη?!

Gemini Καλή Αρχή και σε σένα και Υπομονή! Ξέρω, όταν αρχίσεις τις ενέσεις της εξωσωματικης το μόνο που σ'ενδιαφερει Είναι αυτο. Ποιο θα Είναι το επόμενο βήμα, ανυπομονησία για την ολοκλήρωση της διαδικασίας και για τα αποτελέσματα φυσικά... Παρολη τη δυσκολια του, εχει όλο αυτο μια γλυκιά αναμονη..

Miss Piggy μου που εκλεισες τελικα διακοπες? Ειπες θα μας πεις!

Agelik με το καλο να αρχισεις κι εσυ!

Μελανια μου, τι να πω για σενα? Η αγωνια εχει κορυφωθει!!! Περιμενουμε αυριο αμεσως τα νεα σου!

Εγω παιδια, τι να σας γραψω? Ημουν στο χωριο της "κοπελας" το ΠΣΚ για τα 40. Μεγαλη συναισθηματικη ενταση..

Διακοπες δεν εχουμε κανονισει ακομα αν και ψιλοτεθηκε το θεμα...Θα δουμε, το εχω τοσο αναγκη...

Κατα τ'αλλα μεσα στον Ιουλιο πρεπει να γραψω κι εγω τα φαρμακα γιατι οπως ειπαμε με τον γιατρο θα αρχισω τις ενεσεις Daronda 20-25 Αυγουστου, μια και θα κανω το μακρυ πρωτοκολλο. Ρε κοριτσια ξερει καμια μεχρι ποσες εξωσωματικες σου δικαιολογουν τα ταμεια?

Αυτα εν'ολιγοις, σας φιλω πολυ και ευχομαι να πανε σε ολες μας ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Leni μου καλή επιτυχία.Θα περάσουν οι μέρες γρήγορα με τις ενέσεις αν θα είσαι και διακοπές ουτε που θα σου φανει!Τι ταμείο είσαι;Στο ΙΚΑ 4 δικαιολογουν.Δεν ξέρω αν μετά μπορείς να ξαναπεράσεις απο επιτροπή όμως για άλλες προσπάθειες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα MissPiggy!Σήμερα πλακώθηκα με ένα να μην πω στα ΚΕΠ.Πήγα με τον αδερφό μου για μια εξουσιοδότηση κι αυτος εκεί αντί να μου πει πάρε το χαρτί και συμπλήρωσε το καθόταν και με κοροιδευε μπροστα στα μάτια μου επειδή τον ρωτούσα τι πρέπει να γράψουμε:mad:Και φυσικά δεν εννοούσα το οτι εξουσιοδωτω κάποιον αλλα τι στοιχεία χρειάζοταν.Μου λέει την έχετε μαζί σας(την εξουσιοδότηση;; :?:???: εγώ νόμιζα οτι σου δίνουν κάποιο χαρτί να συμπληρώσεις...)Και μου κάνει σε μια φάση τώρα τι θέλεις;Εγώ θα σου πω τι να γράψετε και φώναζε.Εεεεε τα πήρα κι εγώ και τον έβρισα να μην αναφέρω πως τον χαρακτήρισα και τον έστειλα κι εκεί που έπρεπε κιολας!!Και με τα πολλά μου λέει πάρε ένα χαρτί να το συμπληρώσεις(το οποίο δεν μου είπε καν που ήταν και το βρήκα μόνη μου:|.Και βέβαια επειδή εγώ τον έστειλα πέσαν όλοι να με φάνε οτι δεν μιλάνε έτσι κλπ.Ενώ εκείνος που το χαιρόταν και με κοροιδευε όση ώρα τον ρωτούσα ήταν καλός:evil:.Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να μην πέσεις σε κανέναν μ@κ@κα όπως έπεσα εγώ.Κορίτσια απο το πρωί τώρα ηρέμησα γιατί και μετά στο σπίτι απο τα νεύρα μου με πιασαν τα κλάματα:evil::evil::evil:

Σε καταλαβαίνω ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!!

Ηρεμια για το μωράκι σου... Οτι και να συμβαίνει εσυ θα κάνεις το βούδα!!

Τα λέω για να τα ακούω... :rolleyes:


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!!

Ηρεμια για το μωράκι σου... Οτι και να συμβαίνει εσυ θα κάνεις το βούδα!!

Τα λέω για να τα ακούω... :rolleyes:

Μία είναι η λύση.Δεν ξαναπάω μέχρι να γεννήσω ή μόνο σε προχωρημένη εγκυμοσύνη για να έχω το ακατολόγιστο:D:D:tongue:.Πήγαινε τώρα που προλαβαίνεις ακόμα και βγάλε και κανένα χαρτί παραπάνω που μπορεί να σου χρειάζεται αργότερα για να μην έχεις τέτοια θέματα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Νομίζω σ/κ χανόμαστε λίγο, ε?

Καταρχήν ευχαριστώ που ρωτάτε. Η αλήθεια είναι οτι είμαι στην 4η μέρα των ενέσεων και νιώθω πολύ χαρούμενη... Τόσο πολύ που δε με νοιάζει τίποτα άλλο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, δεν θέλω να πάω βόλτα, να πάω για μπάνιο, τίποτα δεν θέλω να κάνω...:o Εχω μόνο την εξωσωματική στο κεφάλι μου και μόνο αυτό με νοιάζει...

Κατά τ άλλα ακόμα ούτε κατάθλιψη, ούτε τίποτα. Εχω πρηχτεί βέβαια κάπως αλλά δεν μπορώ να πω οτι φταίνε οι ενέσεις γιατί και τρώω αρκετα (μιας και προσπαθώ να μην καπνίζω:-() και ήμουνα ήδη αρκετά πρησμένη αφού τον τελευταίο χρόνο αντιμετώπιζα ορμονικά προβλήματα.

Το θέμα είναι οτι φοβάμαι οτι αν ένα μήνα τώρα ζω στον δικό μου κόσμο οτι θα μείνω έγκυος και τι ωραία τι καλά, μετά στην περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος θα απογοητευτώ πααααρα πολύ και δεν ξέρω πως θα μπορέσω να "ανακάμψω!"

Εσείς οι παλιότερες πως είχατε βιώσει αυτήν την διαδιακσία-προσμονή? Είναι φυσιολογικο΄να νιώθω έτσι?

Αgelik άντε ν αδιαθετήσεις-προλαβαίνεις ακόμα!!! Κάλεσέ τη για τελευταία φορά και μετά απο 9 μήνες πάλι!

Leni7 σ'ευχαριστ'ω! Με κατάλαβες αμέσως... Να πας διακοπούλες για ν αποσυμοιεστείς λίγι κι εσύ μετά απ όλα αυτά. Θα σου κάνει πολύ καλο!!

miss piggy κανόνισε κι εσύ διακοπούλες (που θα πας αλήθεια?!)και οτάν είναι για τις ενέσεις θα σου δίνω οδηγίες, έχω γίνει εξπέρ!!!:tongue:

Lalloo καλά αποτελ'έσματα!!!!!!!!!!

Kopelia κάνε λίιιιιιιγη υπομονή ακόμα. Έχεις φάει τον γάιδαρο! Έτυχες κι εσυ ετοιμόγεννη με τον καύσωνα του καλοκαιριού..τι να σε κάνουμε:rolleyes: Που θα γεννήσεις αλήθεια? Τα έχεις όλα έτοιμα φαντάζομαι....

Melany μη συγχίζεσαι!!!!!!!!Από βλάκες ο κόσμος άλλο τίποτα! Τα εμβρυάκια σου να ναι καλά και ....μπαινάκης-βγαινάκης!;) Τι ωραία αύριο θα χουμε νέα για τα μωρούλια σου...Μην ξεχάσεις να μπεις να ενημερώσεις!

Σας φιλώ όλες!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Gemini85 έτσι γίνεται στην περίοδο των ενέσεων. Λογικό είναι να ασχολείσαι μόνο το θέμα της εξωσωματικής και της εγκυμοσύνης, αφού αυτό είναι το θέμα σου, αφού πρέπει να μετράς τις ώρες, να κάνεις τις ενέσεις, να μετράς δόσεις κλπ... Εσύ δεν θα σκέφτεσαι τί θα γίνει αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό. Θα σκέφτεσαι θετικά και οτι όλα γίνονται για να έχεις μια θετική χοριακή. Στις αρνητικές περιπτώσεις όλες το αντιμετωπίσαμε και προχωρήσαμε. Σημασία έχει ο στόχος μας κι εσύ θα τον πετύχεις, όπως και οι υπόλοιπες κοπέλες...

Στο ΙΜΠ στη Ρήγα Φεραίου θα γεννήσω... Εσένα ο γιατρός σου που κάνει τις γέννες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Koppelia 73, Leni, Gemini85 σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας, τις χρειαζομαι για να παρω δυναμη.

Koppelia 73 πρεπει να κανεις λιγο ακομα υπομονη ,γιατι με αυτη την ζεστη και την κοιλιτσα μεχρι εκει επανω και τα ποδια σου, σε καταλαβαινω απολυτα.Λιγο ακομα υπομονη και με το καλο να μας ερθει η μικρουλα.

Gemini85 να σκεφτεσαι θετικα.Να εισαι σιγουρη οτι θα μεινεις εγκυος για να μεινεις.Μην σκεφτεσαι καθολου την αλλη περιπτωση.Δεν την θελουμε, εμεις θα μεινουμε εγκυες.....

Melany επειδη ειμαι λογιστρια αυτους τους εχω φαει με το κουταλι.ΔΕν τους ξερεις τους δημοσιους υπαλληλους.Για να κανεις την δουλεια σου, υπομονη και να μην δινεις σημασια.Εσυ τωρα να προσεχεις να εισαι ηρεμη για να ειναι και τα μωρακια σου.


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες μου! Τι κάνετε??? Σα να δρόσισε σήμερα λικάκι μου φαίνεται....

Σήμερα έκανα την πρώτη οιστραδιόλη και είναι 782 -πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα μου είπε ο γιατρός!!Μου μείωσε και τις μονάδες και το απόγευμα θα κάνω υπερηχο να δούμε τ αυγα!!! Αυτή είναι μια νότα αισιοδοξίας και ανακούφισης Ελπίζω να συνεχίσει έτσι:cool:

agelιk σε περιμένω ν αρχίσεις κ εσυ!!!!!!!!!!!

kopelia με τους γιατρούς εδώ έχω μπλέξει λίγο τα μπούτια μου:-( Την εξωσωματική την κάνω πειραια, εδώ με παρακολουθεί ένας που δεν μ ενθουσιάζει γιατί δε μιλάει κάθόλου, και μέχρι τώρα πήγαινα σ εναν που κάνει γέννες στο ολύμπιο... Αλλά αν με ρώταγες πριν κάμποσο καιρό θα ήθελα να γεννήσω σ έναν στο νοσοκομέιο...:?: Σε φώτισα δηλάδη!!!!

Μωρε ας μείνω εγώ εγκυος και πάω και στον Έβρο!!!

Και πάλι σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας παρόλο που δεν είμαστε στην ίδια φάση. Έχει μεγααααααααααλη σημασία να μπορέις να πεις κάπου όλα αυτά που περνάς σ αυτήν την δύσκολη περίοδο και να νιώθεις ότι σε καταλαβαίνουν...

Φιλιά!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Melany επειδη ειμαι λογιστρια αυτους τους εχω φαει με το κουταλι.ΔΕν τους ξερεις τους δημοσιους υπαλληλους.Για να κανεις την δουλεια σου, υπομονη και να μην δινεις σημασια.Εσυ τωρα να προσεχεις να εισαι ηρεμη για να ειναι και τα μωρακια σου.

Απορώ με την υπομονή σου Agelik.ΚΑι θα συμπληρώσω πως δεν θέλω και να τους μάθω...

Κορίτσια στον υπέρηχο είδαμε 2 σάκους αλλά δεν ακούσαμε καρδούλες.Είναι φυσιολογικό αυτό στην 5η βδομάδα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...