Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!

Μελανια μου τα πας τελεια! Μπραβο! Με το καλο και η καρδουλα/ες :-)

Κοπελια μου περαστικα σου, τι να πω? Τι σε βρηκε καλοκαιριατικα? Να παει ολο το ματι μονο εκει! ευχομαι παντως να σου περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρεισαι...

Laloo μου, δεν θα εχουμε την ιδια πορεια. Εσυ θα πετυχεις! Κοιτα, καταλαβαινω οτι οι πιθανοτητες πεφτουν με ενα ωαριο. Αλλα στην τελικη αν ειναι καλο, θα προχωρησει κι ας ειναι μονο 1. Εμενα μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχει μια κοπελα που εκανε μονο 2 ωαρια και ενω η αποτυχια ηταν πιο σιγουρη τελικα αυτη η κοπελα ειναι τωρα εγκυος! Οποτε μην βγαζεις συμπερασματα. Θα δουμε..Υπομονη και ψυχραιμια!!

MissPiggy μου με το καλο να ερθει ο Σεπτεμβριος και να εχεις μια επιτυχημενη προσπαθεια! Κι εμενα μου ειχε δωσει αντισυλληπτικα την πρωτη φορα ο γιατρος για να κοιμηθουν οι ωοθηκες και μετα να ξυπνησουν ορεξατες και ξεκουραστες! Να περασεις καλα αυτο το καιρο και να χαλαρωσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!!!

Όλες να έχετε πολλή καλή επιτυχία, όποτε αρχίσει η κάθε μία το δικό της τρέξιμο!!! Χωρίς απαισιοδοξία όμως. Απολαύστε τώρα το καλοκαίρι σας και μετά θα βάλετε μπροστά ξεκούραστες και ορεξάτες...

Μελανία πώς είσαι? Περιμένουμε τον υπέρηχο τώρα για να δούμε πόσα μωράκια έχεις και μαλλον θα ακούσετε και καρδούλες ή καρδούλε. Εμείς απο τον πρώτο υπέρηχο είχαμε ακούσει καρδούλα και το δάκρυ έτρεχε κορόμηλο, χιχι.

Το χέρι μου είναι αρκετά καλύτερα. Βάζω πάγο, βολταρεν και έμπλαστρο και κάπως κοιμάμαι... Ελπίζω οτι θα περάσει. Η μπεμπούλα όσες ώρες μένω ξύπνια, κουνιέται και μου κάνει παρέα. Μιλάμε και όποτε με ακούει απαντάει με κλωτσίτσες. Είναι πολύ ωραία και παράξενα συναισθήματα που δεν περίμενα να τα ζήσω και τα εύχομαι να τα ζήσετε όλες, αν και αυτό είναι σίγουρο οτι θα γίνει μέσα στους επόμενους μήνες.

Πολλά φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Gemini μπορεί τώρα να ακούγομαι κακιά αλλά όταν πάω θάλασσα και είναι όλα τα παιδάκια εκεί και μου στέλνουν τα κουβαδάκια και τα φτιαράκια στο κεφάλι μόνο να τα ρουφήξω δεν μου ερχεται.:tongue::tongue::tongue:

Χα χα!! Δίκιο έχεις! Μόνο που ήταν μωράκια δηλ. το πολύ μέχρι 9 μηνών!Ασε σου λέω ήταν γλύκες!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Miss Piggy μια χαρά το βρίσκω να ξεκινήσεις τότε! Σου δίνει την ευκαιρία να απολάυσεις το καλοκαιράκι...

Εγώ οταν λέω οτι φέτος δεν πάμε διακοπές με ρωτάνε με ύφος: "μήπως έχουμε τίποτα ευχάριστο???????" Γκρρρρρρ!:mad: Με τον πόνο μου παίζουν?? ΚΑι φυσικά απαντάω το δίπτυχο κρίση-κρίση. Αν και τώρα σκέφτομαι να λέω οτι θα φύγω για να μην μπάινω σ' αυτήν την διαδικασία...

Kopelia από πάτρα είσαι? Συντοπίτισσα??


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Miss Piggy μια χαρά το βρίσκω να ξεκινήσεις τότε! Σου δίνει την ευκαιρία να απολάυσεις το καλοκαιράκι...

Εγώ οταν λέω οτι φέτος δεν πάμε διακοπές με ρωτάνε με ύφος: "μήπως έχουμε τίποτα ευχάριστο???????" Γκρρρρρρ!:mad: Με τον πόνο μου παίζουν?? ΚΑι φυσικά απαντάω το δίπτυχο κρίση-κρίση. Αν και τώρα σκέφτομαι να λέω οτι θα φύγω για να μην μπάινω σ' αυτήν την διαδικασία...

Kopelia από πάτρα είσαι? Συντοπίτισσα??

Ναι, απο Πάτρα είμαι. Κι εσύ? Κέντρο Πάτρας ή περίχωρα? Εγώ κέντρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια και μαλλον ετσι πρεπει να το δω,απλα πολλες φορες βαζω τη λογικη μπροστα και ισως δεν κανει.

Κοπελια το ειχαπαθεικαι γω και ειναι τρομερος ο πονος,το σημαντικοτερο απ ολα ειναι να μην το κουραζεις καθολου,κρατησε το σε ακινησια.Αυτο θελει ξεκουραση.Περαστικα κοριτσι...

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρίο μένω!Ποιον γιατρό έχεις?

Στην Πάτρα έχω τη Μαχά. Και την εξωσωματική την έκανα στον Λαϊνά στο Ευγονία. Εσύ?

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια και μαλλον ετσι πρεπει να το δω,απλα πολλες φορες βαζω τη λογικη μπροστα και ισως δεν κανει.

Κοπελια το ειχαπαθεικαι γω και ειναι τρομερος ο πονος,το σημαντικοτερο απ ολα ειναι να μην το κουραζεις καθολου,κρατησε το σε ακινησια.Αυτο θελει ξεκουραση.Περαστικα κοριτσι...

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν το κουράζω, αλλά και ακίνητο πονάει. Το είχα ξαναπάθει στο αριστερό και απο τον πόνο έκανα ένεση κορτιζόνης μέσα στον ώμο. Πόνεσε πολύ, αλλά μου πέρασε η τενοντίτιδα. Τώρα ούτε φάρμακο κάνει να πάρω, μόνο αλοιφούλα κι αυτή με φειδώ...

Πότε θα κάνεις εμβρυομεταφορά ή την έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθώ! Για να σου γράψουν τα φάρμακα της εξωσωματικής στο ΙΚΑ χρειάζονται ληξιαρχική πράξη γάμου????!!!!????

Δηλαδη ανήπαντρες γυναίκες δεν δικαιούνται να κάνουν εξωσωματική????

Που ζούμε στο μεσαίωνα?

Μην με ρωτήσετε, παντρεμενη είμαι με παπα και με κουμπάρο (-ους, 2 συγκεκριμένα) αλλά και πάλι φρικάρω!!! Είναι δυνατον????? Φασισμός κανονικά!!!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθώ! Για να σου γράψουν τα φάρμακα της εξωσωματικής στο ΙΚΑ χρειάζονται ληξιαρχική πράξη γάμου????!!!!????

Δηλαδη ανήπαντρες γυναίκες δεν δικαιούνται να κάνουν εξωσωματική????

Που ζούμε στο μεσαίωνα?

Μην με ρωτήσετε, παντρεμενη είμαι με παπα και με κουμπάρο (-ους, 2 συγκεκριμένα) αλλά και πάλι φρικάρω!!! Είναι δυνατον????? Φασισμός κανονικά!!!

Εμένα πάντως στο ταμείο εμπόρων, ΟΑΕΕ δλδ, δεν μου ζήτησαν κανένα Χαρτί. Το ΙΚΑ Είναι το προβληματικό!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα πάντως στο ταμείο εμπόρων, ΟΑΕΕ δλδ, δεν μου ζήτησαν κανένα Χαρτί. Το ΙΚΑ Είναι το προβληματικό!! :P

Καλα όσο για αυτό δεν είχα καμια αμφιβολία...


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τί κάνετε?

Μισπίγκυ μου το ΙΚΑ είναι ένα απο τα χειρότερα ταμεία. Αλλά στην ίδια θέση θα έρθουν όλα γιατί πάνε να τα διαλύσουν. Εγώ είμαι στον ΟΠΑΔ και έχουν απολύσει τους γιατρούς που θεωρούν τις εξετάσεις και τα φάρμακα και οι ουρες είνια ατελείωτες... Με την εγκυμοσύνη βεβαίως σε περνούν μπροστά, αλλά οι υπόλοιποι ταλαιπωρούνται... Υπομονή λοιπόν και μη τους χαρίζεσαι. Να απαιτήσεις τα δικαιώματά σου και βάλε και καμιά φωνή.

Κατά τα άλλω πώς είστε?

Το χέρι μου απόψε μου έκανε κόλπα. Εκεί που με άφηνε και με έπαιρνε ο ύπνος, το ξαναθυμόταν και πεταγόμουν στον ύπνο.

Εσείς???

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθώ! Για να σου γράψουν τα φάρμακα της εξωσωματικής στο ΙΚΑ χρειάζονται ληξιαρχική πράξη γάμου????!!!!????

Δηλαδη ανήπαντρες γυναίκες δεν δικαιούνται να κάνουν εξωσωματική????

Που ζούμε στο μεσαίωνα?

Μην με ρωτήσετε, παντρεμενη είμαι με παπα και με κουμπάρο (-ους, 2 συγκεκριμένα) αλλά και πάλι φρικάρω!!! Είναι δυνατον????? Φασισμός κανονικά!!!

Οτι να ναι!!Γενικά σου ζητάνε τα κέρατα τους....Η αδερφή μου αν τελικά κάνει διέγερση με φάρμακα για αποθήκευση ωαρίων παίζει να πάει εξωτερικο.Έχει ασφάλιση εκεί γιατί δούλευε μέχρι τελευταία εξωτερικό.Αν το κάνει εδώ θα πληρώσει κανονικότατα όλα τα φάρμακα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Έκανα σήμερα οιστραδιόλη και είναι 73. Ο γιατρος μου είπε να ξεκινήσω gonal σάββατο ή κυριακή...Δεν έπρεπε να είναι κάτω από 50 για να ξεκινήσω?? Ή λέτε να προλάβει και να πέσει κι άλλο σε 1-2 μέρες ακόμα???

Miss Piggy κι εγω στο δημόσιο εντάξει με τα φάρμακα (25% συμμετοχή) αλλά αυτό που είπε και η κοπελιά με τους ελεγκτές γιατρούς είναι πραγματικά απαράδεκτο... Άρα όλα μπάχαλο είναι τελικά!

Κοπελιά στην πάτρα είχα τον Βασιλόπουλο αλλά τώρα που κάνω την εξωσωματική στον Αρκουλή συνεργάζεται με τον Μαρκαντέ, άρα πάω εκει...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Έκανα σήμερα οιστραδιόλη και είναι 73. Ο γιατρος μου είπε να ξεκινήσω gonal σάββατο ή κυριακή...Δεν έπρεπε να είναι κάτω από 50 για να ξεκινήσω?? Ή λέτε να προλάβει και να πέσει κι άλλο σε 1-2 μέρες ακόμα???

Μπραβο μπραβο.... Αντε να παιρνουμε σειρα! Οσο για την οιστραδιόλη, δεν εχω ιδέα... από Σεπτεμβρη θα τα μάθω και εγω... Θα με βοηθήσετε και εσεις :tongue:. Αλλα θα σε διαφωτήσουν οι υπόλοιπες φαντάζομαι...


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...