Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Γράφω με μεγάλη δυσκολία γιατί η τενοντίτιδα στο δεξί χέρι με έχει τρελάνει. Μέχρι τις 5 το πρωί έκανα βόλτες μέσα στο σπίτι και μετά κατάφερα να ξαπλώσω για λίγο, αλλά άυπνη...

AGELIK, το βραχύ ξεκινάει την δευτερη μέρα του κυκλου με εξετάσεις και ρύθμιση της δόσης της ένεσης. Μετά θα κάνεις κάθε δεύτρη μέρα εξετασεις και θα σου ρυθμίζουν τις δόσεις και θα σου πούν πότε θα ξεκινήσεις και τις απογευματινές ενέσεις του ανταγωνιστή. Κρατάει περίπου 12 με 14 ημέρες...

Οι υπόλοιπες κοπέλες τι κάνετε? Πηγαίνετε για κανα μπανάκι? Εδώ ψήνεται ο τόπος!!!

Φιλιά πολλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ δεν κοιμήθηκα καλά Kopelia.Περαστικά για το χέρι σου.Έχω σκάσει απο την ζέστη και δεν έχουμε και air condition.Ούτε ανεμιστήρα μπορώ να βάλω γιατι μου έρχονται όλα πάνω μου με τον αέρα και τα μάτια μου θα γίνουν χειρότερα ακόμα.Ουφφφ!Μες την γκρίνια είμαι πάντως:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν κοιμήθηκα καλά Kopelia.Περαστικά για το χέρι σου.Έχω σκάσει απο την ζέστη και δεν έχουμε και air condition.Ούτε ανεμιστήρα μπορώ να βάλω γιατι μου έρχονται όλα πάνω μου με τον αέρα και τα μάτια μου θα γίνουν χειρότερα ακόμα.Ουφφφ!Μες την γκρίνια είμαι πάντως:)

συγνωμη αλλα με τετοια ζεστη,εγκυος κ χωρις ερκοντισιον:shock:,νομιζω οτι δικαιολογεισαι απολυτα!!!!

περαστικα κοπελια μου!!


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα με τετοια ζεστη,εγκυος κ χωρις ερκοντισιον:shock:,νομιζω οτι δικαιολογεισαι απολυτα!!!!

Είναι που θα μετακομίζαμε σύντομα και μιας και δεν είχαμε κλιματιστικο είπαμε να μην κάνουμε τέτοιες φασαρίες.Τώρα μπορώ να πω πως απλά ήταν βλακεία μας γιατί λιώνω.:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,δεν ξερω αν τα νεα μου ειναι και πολυ καλα....μου πηραν μονο 4 ωαριακια απο τα οποια τα2 ηταν καλα και το ενα γονιμοποιηθηκε.δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη γιατι φοβαμαι για το πωσ θα εξελιχθει αυτο το ενα αφου τα αλλα 3 δεν ηταν καλα.Τι να πω μακαρι να ειναι ενα και καλο!Δεν με πειραζει που ειναι ενα απλα εχω αγωνια για το ανθα ειναι καλο....

Μκαρι να μας λυπηθει ο θεος....

Λενη μου μαλλον παμε μαζι εμεις....αληθεια δεν εχω καταλαβει τι συνεβει ακριβως στην οικογενεια σας,αν θες στειλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν κοιμήθηκα καλά Kopelia.Περαστικά για το χέρι σου.Έχω σκάσει απο την ζέστη και δεν έχουμε και air condition.Ούτε ανεμιστήρα μπορώ να βάλω γιατι μου έρχονται όλα πάνω μου με τον αέρα και τα μάτια μου θα γίνουν χειρότερα ακόμα.Ουφφφ!Μες την γκρίνια είμαι πάντως:)

Δικαιολογείσαι απόλυτα Μελανία μου. Έγκυος στην αρχή, οι ορμόνες αλλάζουν και με τέτοια ζέστη, πάλι καλά που αντέχεις. Ευτυχώς που τους τελευταίους μήνες που θα έχεις το πολύ βάρος θα τους περάσεις με δροσιές!

συγνωμη αλλα με τετοια ζεστη,εγκυος κ χωρις ερκοντισιον:shock:,νομιζω οτι δικαιολογεισαι απολυτα!!!!

περαστικα κοπελια μου!!

Ευχαριστώ Νικόλ μου... Το μεσημέρι κοιμήθηκα λίγο, ευτυχώς. Ελπίζω να κοιμηθώ και το βράδυ γιατί θα βρυκολακιάσω στο τέλος.

Καλησπερα κοριτσια,δεν ξερω αν τα νεα μου ειναι και πολυ καλα....μου πηραν μονο 4 ωαριακια απο τα οποια τα2 ηταν καλα και το ενα γονιμοποιηθηκε.δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη γιατι φοβαμαι για το πωσ θα εξελιχθει αυτο το ενα αφου τα αλλα 3 δεν ηταν καλα.Τι να πω μακαρι να ειναι ενα και καλο!Δεν με πειραζει που ειναι ενα απλα εχω αγωνια για το ανθα ειναι καλο....

Μκαρι να μας λυπηθει ο θεος....

Λενη μου μαλλον παμε μαζι εμεις....αληθεια δεν εχω καταλαβει τι συνεβει ακριβως στην οικογενεια σας,αν θες στειλε μου πμ.

Ένα και καλό!!! Και μένα δύο μου είχαν βάλει απο τα οποία μου είχαν πει οτι το ένα είναι καλό. και έπιασε και φτάνουμε στο τέλος. Άμα θέλει ο Θεός, όλα γίνονται. Κάνε προσευχή, πρόσεχε κιόλας και θα έχεις καλά αποτελέσματα που στο εύχομαι ολόψυχα!!!

Όσο για τα μηνύματα, στείλε στον διαχειριστή του φόρουμ ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,δεν ξερω αν τα νεα μου ειναι και πολυ καλα....μου πηραν μονο 4 ωαριακια απο τα οποια τα2 ηταν καλα και το ενα γονιμοποιηθηκε.δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη γιατι φοβαμαι για το πωσ θα εξελιχθει αυτο το ενα αφου τα αλλα 3 δεν ηταν καλα.Τι να πω μακαρι να ειναι ενα και καλο!Δεν με πειραζει που ειναι ενα απλα εχω αγωνια για το ανθα ειναι καλο....

Μκαρι να μας λυπηθει ο θεος....

Ρε κοριτσια μονο εγ τα βλεπω αναποδα τα μνμ.Το πρωτο το βλεπω για τελευταιο και την πρωτη σελιδα για δευτερη...μπερδεμα.

Laloo μια χαρά είναι και το ένα κι εγώ που έκανα τροποποιημένο κανονικά με 1-2 θα πήγαινα άσχετα που τελικά ήταν περισσότερα.Να σκέφτεσαι με αισιοδοξία;)Όσο για τα μυνήματα αυτη η βλακεία αλλάζει απο τις ρυθμίσεις.Κάπου λέει πως να εμφανίζονται τα ποστς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Laloo θα σε μαλώσω! είπαμε δεν μετράει η ποσότητα!!!! Θετική σκέψη πρέπει να έχουμε κι όλα θα γίνουν. Ξάπλα να είσαι μόνο ή τελοσπάντων να μην κουράζεσαι...και θα σκαλώσει το εμβρυάκι;)

Melany τέλεια η χοριακή σου , φαντάζομαι και στον υπέρηχο θα ξετρελαθείς!:tongue:

Kopelia λες να ζεσταίνεται και η μπεμπούλα σου??

Όντως έχει πολύ ζέστη και μ έχει πιάσει μια ατονία φοβερή. Αφήστε που πήγα θάλασσα σήμερα και ήρθαν δίπλα μου όλες οι μαμάδες με τα μωρούλια τους....

Θέλω κι εγωωωωωωωωωω! Μου ρχόταν να τα ρουφηξω!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Όντως έχει πολύ ζέστη και μ έχει πιάσει μια ατονία φοβερή. Αφήστε που πήγα θάλασσα σήμερα και ήρθαν δίπλα μου όλες οι μαμάδες με τα μωρούλια τους....

Θέλω κι εγωωωωωωωωωω! Μου ρχόταν να τα ρουφηξω!

Gemini μπορεί τώρα να ακούγομαι κακιά αλλά όταν πάω θάλασσα και είναι όλα τα παιδάκια εκεί και μου στέλνουν τα κουβαδάκια και τα φτιαράκια στο κεφάλι μόνο να τα ρουφήξω δεν μου ερχεται.:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μελανια θα αρχίσω από σενα... μα χωρις air con... χαρά στο κουράγιο σου!!! ΑΛΛΑ!!! Τι υπεροχη χοριακή ειναι αυτή!!! Και την Πεμπτη θα δουμε και αν ειναι 1 ή 2!!! Εχω πάρα πολύ αγωνια!! Θα ήθελες διδυμάκια ή προτιμάς να είναι 1?

Λαλου, μην το σκέφτεσαι καν, ενα και καλό και τυχερό θελουμε. Η ποιότητα είναι πολύ πιο σημαντική! Εχτές ημουν στο γιατρό και μου έλεγε ακριβώς το ίδιο. Δεν θέλει να κάνω πολλά, θέλει να κάνω γερά και καλά αυγουλάκια!

Κοπελιά μου... πολύ στενοχωριέμαι που παιδευεσαι τώρα στα τελειώματα. Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς... Την ξέρω την ζεστη της Πάτρας, ειναι ανυπόφορη, πραγματικά.

Εγώ πήγα εχτες στο γιατρό. Το πλάνο είναι το εξής: Ξεκινάω αντισηλληπτικά στην επόμενη περίοδο, στις αρχές Αυγούστου και τα συνεχίζω μέρχι αρχές Σεπτέμβη. Αρχές Σεπτέμβρη ξεκινάω ενέσεις καταστολής, κόβω αντισηλλιπτικά, περιοδος, εξετάσεις... ξεκινάω gonal... και τα λοιπά και τα λοιπά. αν όλα πάνε καλα, τέλος Σεπτεμβρίου εμβρυομεταφορά... Οπότε έχω 1μιση μήνα να τα ξεχάσω όλα και να ηρεμήσω... να κάνω διακοπές και να ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά από Σεπτέμβριο... Για να δούμε...

Αυτά από μένα, πολλά φιλιά σε όλες σας!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Melany φανατστικη χοριακη μπραβο κοριτσι μου.Αντε να δουμε τωρα αν ειναι 1 ή 2.

laloo37 μην στεναχωριεσε καθολου και εγω που εβγαζα πολλα τι καταλαβα? Ο γιατρος τωρα μου λεει οτι πρεπει να εχουμε λιγα και καλα.Εμεις ενα χρειαζομαστε ετσι και αλλιος.Να εισαι αισιοδοξη και να πιστεψεις οτι θα γινει και θα γινει.

MissPiggy θα ακουσουμε και οι δυο μας το Βασιλοπουλο και ολα καλα θα πανε.


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια μονο εγ τα βλεπω αναποδα τα μνμ.Το πρωτο το βλεπω για τελευταιο και την πρωτη σελιδα για δευτερη...μπερδεμα.

Πηγαινε στο μενου "Βοηθηματα" --> Επεξεργασια επιλογων --> Τροπος προβολης θεματων --> Γραμμικα-παλαιοτερα πρωτα.

Κι εγω τα εβλεπα αναποδα αλλα το διορθωσα γιατι ηταν μπερδεμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...