Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αντιπηκτικές και ασπιρίνη


Pozi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Pozi είπε:

Κορίτσια απευθύνομαι σε όλες όσες  παίρνουν ασπιρίνη και κάνουν αντιπηκτική στην εγκυμοσύνη. 
Σας βλέπει κάποιος αιμοτολόγος; 

Καλησπέρα! Ναι, με παρακολουθεί αιματολογος. Innohep κάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Salospir 160 ξεκίνησα μετά την αυχενική, λόγω υψηλής πιθανότητας προεκλαμψιας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Arden said:

Καλησπέρα! Ναι, με παρακολουθεί αιματολογος. Innohep κάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Salospir 160 ξεκίνησα μετά την αυχενική, λόγω υψηλής πιθανότητας προεκλαμψιας.

Καλησπέρα! Εγώ λόγο κεντρικής αποκόλλησης στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κάνω τώρα προληπτικά αντιπηκτική και παίρνω μια ασπιρίνη. Τα κάνω από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος αλλά δεν μου είπε ο γιατρός μου να με βλέπει και αιματολόγος. 
Ενώ διαβάζοντας κάποια φόρουμ είδα πως όλες όσες τα παίρνουν τους βλέπει κάθε μήνα αιματολόγος. Κάθε ποτέ σε βλέπει και τι αναλύσεις σε βάζει να κανείς;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Pozi είπε:

Καλησπέρα! Εγώ λόγο κεντρικής αποκόλλησης στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κάνω τώρα προληπτικά αντιπηκτική και παίρνω μια ασπιρίνη. Τα κάνω από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος αλλά δεν μου είπε ο γιατρός μου να με βλέπει και αιματολόγος. 
Ενώ διαβάζοντας κάποια φόρουμ είδα πως όλες όσες τα παίρνουν τους βλέπει κάθε μήνα αιματολόγος. Κάθε ποτέ σε βλέπει και τι αναλύσεις σε βάζει να κανείς;

Μέχρι τώρα με έχει δεί μια φορά, είμαι 20 εβδ. Του είχα δείξει έλεγχο θρομβοφιλιας που είχα κάνει λόγω αποβολής β-τριμηνου και πρόσφατες εξετάσεις αίματος. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μιλήσω και με αιματολογο. Ρώτα τον κ εσύ αν το θεωρεί απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arden said:

Μέχρι τώρα με έχει δεί μια φορά, είμαι 20 εβδ. Του είχα δείξει έλεγχο θρομβοφιλιας που είχα κάνει λόγω αποβολής β-τριμηνου και πρόσφατες εξετάσεις αίματος. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να μιλήσω και με αιματολογο. Ρώτα τον κ εσύ αν το θεωρεί απαραίτητο.

Ευχαριστώ πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αδερφη μου επαιρνε ασπιρινη λογω πιθανοτητων προεκλαμψιας μετα την αυχενικη.σε αιματολογο δ πηγε

εμενα μου εδωσαν αντιπηκτικες στο τριτο τριμηνο στην πρωτη για ασχετο απο τα αιματολογικα λογο,κ δ πηγα ποτε σε αιματολογο

δ ελεγχαμε κτ στις εξετασεις τις μηνιαιες.αλλα δ ηταν αγωγη που ηθελε κ προσαρμογη

καλο ειναι ομως να ρωτησεις κ τον γυναικολογο σου κ να πας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vikib said:

η αδερφη μου επαιρνε ασπιρινη λογω πιθανοτητων προεκλαμψιας μετα την αυχενικη.σε αιματολογο δ πηγε

εμενα μου εδωσαν αντιπηκτικες στο τριτο τριμηνο στην πρωτη για ασχετο απο τα αιματολογικα λογο,κ δ πηγα ποτε σε αιματολογο

δ ελεγχαμε κτ στις εξετασεις τις μηνιαιες.αλλα δ ηταν αγωγη που ηθελε κ προσαρμογη

καλο ειναι ομως να ρωτησεις κ τον γυναικολογο σου κ να πας

Ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...