Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Δυσκοιλιοτητα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, το μωράκι μου είναι 2 μηνών και 6 ημερών έχουμε δυσκοιλιοτητα, έχουμε αλλάξει γάλατα και τώρα πίνει fresolac comford 1 εκεί που ήταν όλα καλά πάλι τα ίδια δεν μπορεί να κάνει κακά του και δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου, μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε να του δώσω χαμομήλι το mulupa, εχθές που το δοκίμασα το παιδί έκανε κακά του μια μπαλίτσα όχι σφηχτει βέβαια, και μετά ξανά έκανε κρεμωδης κακά, το θέμα είναι πως έχω την υπόνοια ότι θέλει να κάνει και άλλο κακά αλλά δεν μπορεί, δεν κλαίει αλλά συνεχώς έχει νευρική και τιναζετε εκεί που πάει να κοιμηθεί, έχει αντιπετοπισει άλλη μαμά κάτι παρόμοιο;;; ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Τόνια1993 είπε:

Καλησπέρα σας, το μωράκι μου είναι 2 μηνών και 6 ημερών έχουμε δυσκοιλιοτητα, έχουμε αλλάξει γάλατα και τώρα πίνει fresolac comford 1 εκεί που ήταν όλα καλά πάλι τα ίδια δεν μπορεί να κάνει κακά του και δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου, μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε να του δώσω χαμομήλι το mulupa, εχθές που το δοκίμασα το παιδί έκανε κακά του μια μπαλίτσα όχι σφηχτει βέβαια, και μετά ξανά έκανε κρεμωδης κακά, το θέμα είναι πως έχω την υπόνοια ότι θέλει να κάνει και άλλο κακά αλλά δεν μπορεί, δεν κλαίει αλλά συνεχώς έχει νευρική και τιναζετε εκεί που πάει να κοιμηθεί, έχει αντιπετοπισει άλλη μαμά κάτι παρόμοιο;;; ευχαριστώ πολύ 

Μασαζακι την κοιλιά δεξιόστροφα στα εντερακια, ζεστό μπανακι, ασκήσεις με τα ποδαράκια στυλ ποδήλατο, πάνω κάτω τα ποδαράκια, λυγισμένα, 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τόνια1993 είπε:

Καλησπέρα σας, το μωράκι μου είναι 2 μηνών και 6 ημερών έχουμε δυσκοιλιοτητα, έχουμε αλλάξει γάλατα και τώρα πίνει fresolac comford 1 εκεί που ήταν όλα καλά πάλι τα ίδια δεν μπορεί να κάνει κακά του και δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου, μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε να του δώσω χαμομήλι το mulupa, εχθές που το δοκίμασα το παιδί έκανε κακά του μια μπαλίτσα όχι σφηχτει βέβαια, και μετά ξανά έκανε κρεμωδης κακά, το θέμα είναι πως έχω την υπόνοια ότι θέλει να κάνει και άλλο κακά αλλά δεν μπορεί, δεν κλαίει αλλά συνεχώς έχει νευρική και τιναζετε εκεί που πάει να κοιμηθεί, έχει αντιπετοπισει άλλη μαμά κάτι παρόμοιο;;; ευχαριστώ πολύ 

Θα μπορούσες για δύο τρεις μέρες να το κάνεις λίγο πιο αραιό το γάλα.δηλαδη να βάζεις την ποσότητα νερού που έβαζες κ ακόμα πιο κοφτές κουταλιές γάλα.επισης ξέρω ότι και η συχνή αλλαγή με τα γάλατα,προκαλεί δυσκοιλιότητα, οπότε ίσως θέλει τον χρόνο του το μωράκι να το συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Θα μπορούσες για δύο τρεις μέρες να το κάνεις λίγο πιο αραιό το γάλα.δηλαδη να βάζεις την ποσότητα νερού που έβαζες κ ακόμα πιο κοφτές κουταλιές γάλα.επισης ξέρω ότι και η συχνή αλλαγή με τα γάλατα,προκαλεί δυσκοιλιότητα, οπότε ίσως θέλει τον χρόνο του το μωράκι να το συνηθίσει.

Το συγκεκριμένο γάλα το πίνουμε πάνω από μήνα, δεν ξέρω εκεί που πήγαινε καλά πάλι τα ίδια ο μικρός μου, θα ρωτήσω και τον παιδίατρο για αυτό που μου είπατε για σιγουριά, βέβαια μου είπε και η μαμά μου να του βάλω λίγο το θερμόμετρο στο ποπό για να τον βοηθήσω αλλά είμαι επιφυλακτική με αυτό δεν ξέρω εάν πρέπει, η γνώμη σας ποια είναι; ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση το εκτιμώ!! 

12 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Μασαζακι την κοιλιά δεξιόστροφα στα εντερακια, ζεστό μπανακι, ασκήσεις με τα ποδαράκια στυλ ποδήλατο, πάνω κάτω τα ποδαράκια, λυγισμένα, 

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση να στε καλά! Του τα κάνω αλλά δυστυχώς δεν βοηθάει! 

Link to comment
Share on other sites

αν κ πρακτικα δ εχω να σου πω κτ να σε βοηθησει,θα πω μονο για το θερμομετρο που λες

εγω θηλαζα,κ για τα μωρα που θηλαζουν μεχρι κ 10μερες χωρις κακα,μπορεις να περιμενεις.δ ξερω τι ισχυει για γαλα σκονη

απλα γενικοτερα ειχα διαβασει οτι τα χαμομηλια τα βρεφικα δ ειναι κ οτι καλυτερο

επισης δυσκοιλιοτητα,τουλ οταν θηλαζουν,εννοουμε κακα σαν της κατσικας.μικρες μπαλιτσες

αν δ βλεπεις να ποναει πολυ για να κανει,κ δ εχουν περασει οι μερες που πρεπει για να πουμε υπαρχει θεμα,εγω προσωπικα δ θα δοκιμαζα με θερμομετρο,μπατονετα με λαδι η αλλο τροπο.γτ μετα "μαθαινει" ο οργανισμος στην εξωτερικη βοηθεια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

αν κ πρακτικα δ εχω να σου πω κτ να σε βοηθησει,θα πω μονο για το θερμομετρο που λες

εγω θηλαζα,κ για τα μωρα που θηλαζουν μεχρι κ 10μερες χωρις κακα,μπορεις να περιμενεις.δ ξερω τι ισχυει για γαλα σκονη

απλα γενικοτερα ειχα διαβασει οτι τα χαμομηλια τα βρεφικα δ ειναι κ οτι καλυτερο

επισης δυσκοιλιοτητα,τουλ οταν θηλαζουν,εννοουμε κακα σαν της κατσικας.μικρες μπαλιτσες

αν δ βλεπεις να ποναει πολυ για να κανει,κ δ εχουν περασει οι μερες που πρεπει για να πουμε υπαρχει θεμα,εγω προσωπικα δ θα δοκιμαζα με θερμομετρο,μπατονετα με λαδι η αλλο τροπο.γτ μετα "μαθαινει" ο οργανισμος στην εξωτερικη βοηθεια

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το εκτιμώ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου καλησπέρα χρόνια πολλα καλά Χριστούγεννα!!!εκπέμπω sos εδώ να μ πείτε αν έχετε κάποιο παρόμοιο θέμα εσείς !!! Εγώ θήλαζα τον μικρουλη μου μέχρι το μήνα και αυτό με συμπλήρωμα από την πρώτη του μέρα μόλις τελείωσε ο θηλασμός είχε κάτι σπυριά στο πρόσωπο κ μ είπε ο γιατρός να πάρει γάλα υπό αλλεργικό εγώ η χαζή έχοντας ήδη ένα παιδάκι ήξερα ότι η ακμή αυτή είναι βρεφική και φεύγει με ενηδατωση κ έτσι και έγινε αλλά πηρα και το γάλα που μου είπε λέω καλού κακού μη παθει τπτ. Το παιδί μετά από δέκα μέρες που το έπινε μου έκανε την πρώτη δυσκοιλιότητα αλλάζω κ παίρνω comfort που είναι για δυσκοιλιότητα και μ κάνει διάρροια κ το βρίσκω διαλύοντας το κανονικό με το comfort 50:50 και ισιώναμε για καμία εικοσαριά μέρες ώσπου πριν δυο τρεις μέρες μ κάνει παρά πολύ δυσκοιλιότητα με πόνους να σφίγγεται η ψυχή μ και να πονάει κ να κάνει με το ζόρι και κλισμα κακά πολύ σκληρά κ του δίνω το comfort σκέτο που του έκανε διάρροιες για να τον πιάσει να τα μαλακώσει αλλά τπτ !!!! Έχω αγχωθεί γιατί πονάει και στεναχωριέμαι και δε κάνει να του κάνω κλισμα συνέχεια σήμερα έκανε κακά με μασάζ κοιλιτσα και σηκωμένα πόδια σα λουκάνικο πολύ σκληρό κ με πολύ σφίξιμο έχω κλείσει ραντεβού σε μια πολύ καλή παιδίατρο την άλλη βδομάδα όμως κ δε ξέρω μέχρι τότε τι να κάνω έχει καμία το ίδιο θέμα τι παίζει με χαμομήλι αυτά που βρήκα είμαι για 4 μηνών και πάνω κ εμένα είναι δυο μισή πονάει ο καημένος και ουρλιάζει έχει και πολλά αέρια !!!! Πείτε μου αν έχει καμία παρόμοια εμπειρία και τι έκανε !!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!  

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...