Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Κεφάλι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, έχω ένα μωράκι 2 μηνών και εχθές παρατήρησα ότι το κεφαλάκι του μπέμπη μου από την μία μεριά είναι παλκουτσοτο, γενικά όταν γεννήθηκε μου είχαν πει να τον βάζω στο πλάι για να φτιάξει το σχήμα του (φυσιολογικός τοκετός και βγήκε με βεντούζα) τον έβαζα αρκετά μπορώ να πω στην αριστερή μεριά και γενικά τον Έβλεπα ότι του αρέσει στα αριστερά, το πρόβλημα είναι ότι τώρα ο μικρός μου ζορίζεται να γυρίσει το κεφάλι του δεξιά γενικά δεν κοιτάει δεξιά τα πράγματα μόνο αριστερά, προσπάθησα εχθές να του το γυρίσω και ζοριζοταν να το κρατήσει, δεν δείχνει να τον πονάει, απλά το κρατούσε με βοήθεια το χέρι μου αλλά ήθελε να το γυρίσει πάλι αριστερά, διαβάζω κάτι άρθρα στο ίντερνετ και έχω αρχίσει και τρομάζω ακόμα και για κινιτικα  προβλήματα λέει,υπάρχει κάποια άλλη μανούλα που έχει αντιμετώπιση κάτι τέτοιο;;;; θα μιλήσω βέβαια σήμερα και με τον παιδίατρο μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Τόνια1993 καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου…και εμένα η μικρή με βεντούζα βγήκε κ ήταν κάπως το κεφαλάκι της 2 3 μέρες κ εγώ στο πλάι την έβαζα γιατί φοβόμουν μην μου πνιγεί δεν μου το είπε κάποιος..επίσης κ εμένα της μικρής της άρεσε πάντα να το έχει γυρισμένο στο πλάι όταν καθόταν ακόμα κ όταν την κάναμε μπάνιο δεν θυμάμαι από ποια πλευρά όσο κ να το γυρνούσα από την άλλη τίποτα αυτή εκεί νομίζω είναι φυσιολογικό κ εμείς τότε είχαμε απορήσει που καθόταν πάντα έτσι…νομίζω όμως έτσι κάθονται τα μωρά ρωτά κ την παιδίατρο σου … το σημείο που ήταν πλακουτσοτο επανήλθε; 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Τόνια1993 καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου…και εμένα η μικρή με βεντούζα βγήκε κ ήταν κάπως το κεφαλάκι της 2 3 μέρες κ εγώ στο πλάι την έβαζα γιατί φοβόμουν μην μου πνιγεί δεν μου το είπε κάποιος..επίσης κ εμένα της μικρής της άρεσε πάντα να το έχει γυρισμένο στο πλάι όταν καθόταν ακόμα κ όταν την κάναμε μπάνιο δεν θυμάμαι από ποια πλευρά όσο κ να το γυρνούσα από την άλλη τίποτα αυτή εκεί νομίζω είναι φυσιολογικό κ εμείς τότε είχαμε απορήσει που καθόταν πάντα έτσι…νομίζω όμως έτσι κάθονται τα μωρά ρωτά κ την παιδίατρο σου … το σημείο που ήταν πλακουτσοτο επανήλθε; 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το εκτιμώ! Δυστυχώς όχι δεν έχει επανέλθει καθόλου, θα ρωτήσω εννοείται και τον παιδίατρο σήμερα που έχουμε το πρώτο εμβόλιο, εσάς ποτέ επανήλθε;;;; ήταν πολύ παλκουτσοτο; σκέφτομαι μήπως εγώ φταίω που τον έβαζα στα αριστερά να κοιμάται (στο πλάι) και έμαθε μόνο από κει

Link to comment
Share on other sites

@Τόνια1993 ήταν κάπως πατημένο δεν ήταν στρογγυλό κ θυμάμαι όταν στο νοσοκομείο την θήλαζα από την πλευρά που ακουμπούσε στο χέρι μου έκανε βαθουλωμα και μου είχαν πάει εκεί πρι είναι φυσιολογικό γιατί είναι εύπλαστο το κεφαλάκι τους ..μεσα σε 2 3 μέρες επανήλθε κ σκλήρεινε το κέφαλακι κάπως…από την μεριά που είναι πλακουτσοτο εννοείς δεν επανήλθε; Μήπως είναι ιδέα σου γιατί θέλει χρόνο η παιδίατρος το έχει εξετάσει ; 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τόνια1993 είπε:

Καλησπέρα σας, έχω ένα μωράκι 2 μηνών και εχθές παρατήρησα ότι το κεφαλάκι του μπέμπη μου από την μία μεριά είναι παλκουτσοτο, γενικά όταν γεννήθηκε μου είχαν πει να τον βάζω στο πλάι για να φτιάξει το σχήμα του (φυσιολογικός τοκετός και βγήκε με βεντούζα) τον έβαζα αρκετά μπορώ να πω στην αριστερή μεριά και γενικά τον Έβλεπα ότι του αρέσει στα αριστερά, το πρόβλημα είναι ότι τώρα ο μικρός μου ζορίζεται να γυρίσει το κεφάλι του δεξιά γενικά δεν κοιτάει δεξιά τα πράγματα μόνο αριστερά, προσπάθησα εχθές να του το γυρίσω και ζοριζοταν να το κρατήσει, δεν δείχνει να τον πονάει, απλά το κρατούσε με βοήθεια το χέρι μου αλλά ήθελε να το γυρίσει πάλι αριστερά, διαβάζω κάτι άρθρα στο ίντερνετ και έχω αρχίσει και τρομάζω ακόμα και για κινιτικα  προβλήματα λέει,υπάρχει κάποια άλλη μανούλα που έχει αντιμετώπιση κάτι τέτοιο;;;; θα μιλήσω βέβαια σήμερα και με τον παιδίατρο μου 

Και στον γιο μου είχε συμβεί το ίδιο κ γέννησα κ χωρίς βεντούζα. Δεν το είχα καταλάβει,μας το είπε η παιδιατρος μετά τον πρώτο μήνα στην επίσκεψη.ουσιαστικα κοιμόταν πλάγια από την μια πλευρά κ αντίστοιχα κ στον θηλασμό,τον βόλευε περισσότερο η ίδια πλευρά. Οπότε αλλάζοντας αυτά τα δύο,την επόμενη φορά στους δύο μήνες που μας είδε η γιατρός,δεν υπήρχε αυτή η δισαναλογια. Ξέρω ότι είναι αρκετά συνηθισμένο,να μην ανησυχείς. Να το χαίρεσαι το μωράκι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Τόνια1993 ήταν κάπως πατημένο δεν ήταν στρογγυλό κ θυμάμαι όταν στο νοσοκομείο την θήλαζα από την πλευρά που ακουμπούσε στο χέρι μου έκανε βαθουλωμα και μου είχαν πάει εκεί πρι είναι φυσιολογικό γιατί είναι εύπλαστο το κεφαλάκι τους ..μεσα σε 2 3 μέρες επανήλθε κ σκλήρεινε το κέφαλακι κάπως…από την μεριά που είναι πλακουτσοτο εννοείς δεν επανήλθε; Μήπως είναι ιδέα σου γιατί θέλει χρόνο η παιδίατρος το έχει εξετάσει ; 

Πήγαμε τελικά παιδίατρο μου είπε να τον βάλω από την άλλη μεριά, είναι αρκετά πατημένο το κεφαλάκι του και να γλυτώσουμε τα χειρότερα να το προσέξουμε πολύ, κουβέρτα ρολό πίσω του και να κοιμάται στο πλάι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Τόνια1993 είπε:

Πήγαμε τελικά παιδίατρο μου είπε να τον βάλω από την άλλη μεριά, είναι αρκετά πατημένο το κεφαλάκι του και να γλυτώσουμε τα χειρότερα να το προσέξουμε πολύ, κουβέρτα ρολό πίσω του και να κοιμάται στο πλάι 

Ακριβώς αυτό είχαμε κάνει κ εμείς,κουβερτουλα ρολό πίσω στην πλατουλα του για να μην γυρίζει στον ύπνο κ σε ένα μήνα θα είναι μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Τόνια1993 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε ακούλουθησε τις οδηγίες της παιδιάτρου κ αν χρειαστεί πάρε και μια δεύτερη γνώμη …είναι πολυ μωράκι ακόμα δεν έχει σχηματιστεί ακόμα το κεφαλάκι του δεν νομίζω να αντιμετωπίσετε πρόβλημα .. 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2022 at 10:37 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@Τόνια1993 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε ακούλουθησε τις οδηγίες της παιδιάτρου κ αν χρειαστεί πάρε και μια δεύτερη γνώμη …είναι πολυ μωράκι ακόμα δεν έχει σχηματιστεί ακόμα το κεφαλάκι του δεν νομίζω να αντιμετωπίσετε πρόβλημα .. 

Θα ήθελα την γνώμη σας και σε κάτι άλλο, ο μικρός μου έχει δύο βράδια τρομερή υπερένταση, και δεν κοιμάται καθόλου την μέρα, δεν φαίνεται να πονάει η να τον ενοχλεί κάτι βέβαια έχουμε και κόσμο αυτές τις μέρες παππούδες γιαγιάδες, με αποτέλεσμα να παίρνει πολύ ενέργεια κοιμάται λίγο στην αγκαλιά μου όταν τον νανουριζω αλλά με τον που τον βάζω στην κούνια πεταγετε ξανά, τον ταΐζω και τον αλλάζω αλλά τίποτα, με αποτέλεσμα να πλησιάζει η ώρα του να φάει και τότε τον παίρνει ο ύπνος σερί μέχρι το πρωί 6 η 7 να ξυπνήσει, τι να κάνω ;να τον ξυπνάω για να φάει το γεύμα του, η να τον αφήνω να ξεκουραστεί όσο θέλει και όποτε ξυπνήσει, το βρίσκετε νορμάλ όλο αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Τόνια1993 είπε:

Θα ήθελα την γνώμη σας και σε κάτι άλλο, ο μικρός μου έχει δύο βράδια τρομερή υπερένταση, και δεν κοιμάται καθόλου την μέρα, δεν φαίνεται να πονάει η να τον ενοχλεί κάτι βέβαια έχουμε και κόσμο αυτές τις μέρες παππούδες γιαγιάδες, με αποτέλεσμα να παίρνει πολύ ενέργεια κοιμάται λίγο στην αγκαλιά μου όταν τον νανουριζω αλλά με τον που τον βάζω στην κούνια πεταγετε ξανά, τον ταΐζω και τον αλλάζω αλλά τίποτα, με αποτέλεσμα να πλησιάζει η ώρα του να φάει και τότε τον παίρνει ο ύπνος σερί μέχρι το πρωί 6 η 7 να ξυπνήσει, τι να κάνω ;να τον ξυπνάω για να φάει το γεύμα του, η να τον αφήνω να ξεκουραστεί όσο θέλει και όποτε ξυπνήσει, το βρίσκετε νορμάλ όλο αυτό; 

Ο παιδίατρος δεν σας εχει πει να τον ξυπνάτε καθε 3-4 ωρες την νύχτα για να φάει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Καντι είπε:

Ο παιδίατρος δεν σας εχει πει να τον ξυπνάτε καθε 3-4 ωρες την νύχτα για να φάει;

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο, και γενικά που έχω μιλήσει και με άλλες μαμάδες μου έχουν πει ποτέ να μην το ξυπνάω τα μωράκια ξυπνούν μόνα τους, βέβαια δεν θα πω ψέματα δεν το έχω κουβεντιασει με τον παιδίατρο γιατί έτυχε όλο αυτό μέσα στο σκ, και θέλω να δω εάν θα μου το ξανακάνει όπως αυτές τις δύο μέρες, και λίγο που το έψαξα λέει πως τα μωρά έχουν διαφορετικό τρόπο ανάπτυξης, το καθένα λειτουργεί διαφορετικά από την στιγμή που θέλει να κοιμηθεί όλο το βράδυ να τον αφήνουνε, εξερω τις 2 μέρες που κοιμήθηκε αργά και είχε υπερένταση και δεν ήξερα τι να κάνω, πάντως τρώμε πάρα πολύ καλά και από βάρος είμαστε τέλεια, η δικιά σας γνώμη ποια είναι; θα το εκτιμούσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Τόνια1993 εγώ ξέρω ότι μετά από 40 ημερών από την στιγμή που το μωρό είναι καλά σε κιλά κ ανάπτυξη δεν τα ξυπνάμε με τίποτα εγώ παρόλο που θήλαζα δεν την ξύπνησα ποτέ ούτε κ πριν σαραντίσει την ξυπνούσα (ξυπνούσε μόνη της στο 4ωρο) μετά το σαραντισμα κοιμόταν έτσι κ εμένα σερί…γενικά το θέμα ύπνος στα μωρά είναι κάτι που κατακτιέται σιγά σιγά κ με πολυ κόπο κ υπομονή  αύτα που περιγράφεις είναι φυσιολογικά όλα τα μωράκια έτσι κάνουν γενικά θα περνάει φάσεις μια θα σου κοιμάται μια όχι κ εννοείται όταν δεν μπορούν να κοιμηθούν τα πιάνει υπερένταση..εμένα όταν δεν κοιμόταν την μέρα εύκολα την έβγαζα βόλτα με μαρσιπο κ βοηθούσε αρκετά κοιμόταν αμέσως (επένδυσε σε έναν καλό) …επίσης όταν έχει πολλά ερεθίσματα γύρω όπως κόσμο πάλι υπερένταση τα πιάνει κ δεν μπορούν να χαλαρώσουν έμενα το έκανε αυτό όποτε βγαίναμε έξω με κόσμο  η ερχόταν κάποιος σπίτι δεινοπαθούσα να την βάλω για ύπνο…μετά το 4 μηνός 5μηνο όλα αυτά θα είναι πια παρελθόν θα στρώσει αρκετά! 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@Τόνια1993 εγώ ξέρω ότι μετά από 40 ημερών από την στιγμή που το μωρό είναι καλά σε κιλά κ ανάπτυξη δεν τα ξυπνάμε με τίποτα εγώ παρόλο που θήλαζα δεν την ξύπνησα ποτέ ούτε κ πριν σαραντίσει την ξυπνούσα (ξυπνούσε μόνη της στο 4ωρο) μετά το σαραντισμα κοιμόταν έτσι κ εμένα σερί…γενικά το θέμα ύπνος στα μωρά είναι κάτι που κατακτιέται σιγά σιγά κ με πολυ κόπο κ υπομονή  αύτα που περιγράφεις είναι φυσιολογικά όλα τα μωράκια έτσι κάνουν γενικά θα περνάει φάσεις μια θα σου κοιμάται μια όχι κ εννοείται όταν δεν μπορούν να κοιμηθούν τα πιάνει υπερένταση..εμένα όταν δεν κοιμόταν την μέρα εύκολα την έβγαζα βόλτα με μαρσιπο κ βοηθούσε αρκετά κοιμόταν αμέσως (επένδυσε σε έναν καλό) …επίσης όταν έχει πολλά ερεθίσματα γύρω όπως κόσμο πάλι υπερένταση τα πιάνει κ δεν μπορούν να χαλαρώσουν έμενα το έκανε αυτό όποτε βγαίναμε έξω με κόσμο  η ερχόταν κάποιος σπίτι δεινοπαθούσα να την βάλω για ύπνο…μετά το 4 μηνός 5μηνο όλα αυτά θα είναι πια παρελθόν θα στρώσει αρκετά! 

Χίλια ευχαριστώ πραγματικά με βοηθάτε πάρα πολύ!! Να στε καλά να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να έχουν πάντα υγεία 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Τόνια1993 είπε:

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο, και γενικά που έχω μιλήσει και με άλλες μαμάδες μου έχουν πει ποτέ να μην το ξυπνάω τα μωράκια ξυπνούν μόνα τους, βέβαια δεν θα πω ψέματα δεν το έχω κουβεντιασει με τον παιδίατρο γιατί έτυχε όλο αυτό μέσα στο σκ, και θέλω να δω εάν θα μου το ξανακάνει όπως αυτές τις δύο μέρες, και λίγο που το έψαξα λέει πως τα μωρά έχουν διαφορετικό τρόπο ανάπτυξης, το καθένα λειτουργεί διαφορετικά από την στιγμή που θέλει να κοιμηθεί όλο το βράδυ να τον αφήνουνε, εξερω τις 2 μέρες που κοιμήθηκε αργά και είχε υπερένταση και δεν ήξερα τι να κάνω, πάντως τρώμε πάρα πολύ καλά και από βάρος είμαστε τέλεια, η δικιά σας γνώμη ποια είναι; θα το εκτιμούσα 

Εμένα βγήκε απο μαιευτήριο 2.480 οποτε ισως να έπαιξε ρόλο στην τοποθέτηση του παιδιάτρου οτι πρεπει να τον ξυπνάμε καθε 3-4 ωρες για να τρώει απαραιτήτως . Δεν ξερω αν ισχύει για ολα τα μωράκια. Αλλα δεν νομιζω οτι μας το ζήτησε λόγω βάρους  πιο πολυ φαντάζομαι οτι εχει να κανει με την πτώση σακχάρου στον οργανισμό του γιατι το γάλα του το έπινε όλο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Τόνια1993 είπε:

Όχι δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο, και γενικά που έχω μιλήσει και με άλλες μαμάδες μου έχουν πει ποτέ να μην το ξυπνάω τα μωράκια ξυπνούν μόνα τους, βέβαια δεν θα πω ψέματα δεν το έχω κουβεντιασει με τον παιδίατρο γιατί έτυχε όλο αυτό μέσα στο σκ, και θέλω να δω εάν θα μου το ξανακάνει όπως αυτές τις δύο μέρες, και λίγο που το έψαξα λέει πως τα μωρά έχουν διαφορετικό τρόπο ανάπτυξης, το καθένα λειτουργεί διαφορετικά από την στιγμή που θέλει να κοιμηθεί όλο το βράδυ να τον αφήνουνε, εξερω τις 2 μέρες που κοιμήθηκε αργά και είχε υπερένταση και δεν ήξερα τι να κάνω, πάντως τρώμε πάρα πολύ καλά και από βάρος είμαστε τέλεια, η δικιά σας γνώμη ποια είναι; θα το εκτιμούσα 

Καλησπέρα,οποτε ειμασταν διακοπές,σε σπίτι γονιών πεθερικών ή είχαμε κόσμο στο σπίτι μας,είχαν υπερένταση και δεν κοιμόντουσαν ούτε ο γιος ούτε η κόρη. Βέβαια να σου πω ότι ο γιος μου ήταν εύκολος στον ύπνο,η κόρη μου το πρωτο 6μηνο κοιμόταν μέσα στην μέρα αλλά κ το βράδυ μόνο πάνω μου,είτε με μάρσιπο είτε συγκοιμιση ,οριακά αγκαλίτσα το βράδυ. Σιγά σιγά έστρωσε αυτό. Οπότε το θεωρώ φυσιολογικό να συνέβη και σε εσάς.

Τώρα για τον βραδινό ύπνο να σου πω ότι ο γιος μου από την πρώτη στιγμή δεν ξυπνούσε ποτέ για φαγητό,αλλά κάθε δύο μέσα στην μέρα και κάθε τρεις το βράδυ τον ξυπνούσα να θηλάσει,αν και μεγάλο μωρό(4 κιλά) έχασε πολύ και επίσης δεν έβαζε εύκολα,ήταν σχετικά αφαγος κ του ύπνου.αρα πήγαμε έτσι μέχρι το 3μηνο(στους 3μηνες ειμασταν το βράδυ κάθε 4 ώρες). Η κόρη μου που δεν είχε φοβερή απώλεια γραμμαριων κ μας είχε πει μετά τον σαραντισμο να την αφήνουμε,ξυπνούσε ρολόι στις 3ωρες για γάλα. Αν έχει ανακτήσει τα κιλά που είχε στην γέννηση κ βάζει επαρκώς όσο πρέπει ,μπορείς να τον αφήνεις ή έστω να ανοίγεις παραπάνω το διάστημα 3/4ωροτυ πιστεύω. Αλλά ρωτα και την παιδίατρο σου όπως και να χει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...