Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ τι ωραία ! Ακούσατε καρδούλα ; Ποσό εβδομάδων είσαι ; Εμένα το κινητό μου δείχνει 4 εβδομάδων και 5 ημερών , την Πέμπτη έχω επαναληπτική χοριακη και φαντάζομαι από εβδομάδα θα μου πουν να πάω στο γιατρό ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως τα τα κορίτσια !!

Ελπίζω να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη !! 
Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ εδώ και ένα χρόνο με αποβολή , βιοχημικές κλπ όποτε ελπίζω αυτή τη φορα να πάνε όλα τέλεια !! 
Είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία προς το παρόν ! Θα ξαναπάω την άλλη Παρασκευή που τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα !!

Το app του κινητού με βγάζει 6 εβδομάδων , η γιατρός μου είπε 5 εβδομάδων και 3 ημερών ..

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

 

 

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Καλως τα τα κορίτσια !!

Ελπίζω να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη !! 
Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ εδώ και ένα χρόνο με αποβολή , βιοχημικές κλπ όποτε ελπίζω αυτή τη φορα να πάνε όλα τέλεια !! 
Είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία προς το παρόν ! Θα ξαναπάω την άλλη Παρασκευή που τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα !!

Το app του κινητού με βγάζει 6 εβδομάδων , η γιατρός μου είπε 5 εβδομάδων και 3 ημερών ..

 

 

Παράθεση

 

Όλα θα πανε καλα! Κ εγώ εδώ κ μια εβδομαδα είμαι με πολυ αιμορραγία πηγα νομίζοντας ότι έχουν όλα τελειώσει αλλά τέλικα όλα καλά ήταν κ το μωρό κ σάκος καρδούλα... Ουτε αποκόλληση φάνηκε ουτε τπτ , δεν ξέρω από που βγήκε το αίμα. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Margarita21 είπε:

 

Όλα θα πανε καλα! Κ εγώ εδώ κ μια εβδομαδα είμαι με πολυ αιμορραγία πηγα νομίζοντας ότι έχουν όλα τελειώσει αλλά τέλικα όλα καλά ήταν κ το μωρό κ σάκος καρδούλα... Ουτε αποκόλληση φάνηκε ουτε τπτ , δεν ξέρω από που βγήκε το αίμα. 

Nα κάτσεις να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε τέλεια !! Παίρνεις προγεστερονη ; 
Τα παιδάκια σου τι ηλικίες έχουν ;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Superwoman29 είπε:

Nα κάτσεις να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε τέλεια !! Παίρνεις προγεστερονη ; 
Τα παιδάκια σου τι ηλικίες έχουν ;

 

Ναι 3  utrogestan την ημέρα. Τα αλλά είναι 6 η κόρη μου, 4μιση ο γιος μου κ 1 ακριβώς η μικρή μου κόρη. Το τέταρτο ήρθε χωρίς να το περιμένουμε, να πω καταλαθος!? Κάπως έτσι... Μόλις έχει κλείσει χρόνο η μικρή. Στην αρχή πάθαμε σοκ κ τωρα το περιμενουμε πως κ πως ! Εσυ έχεις αλλά παιδακια ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω αλλά παιδάκια ! Προσπαθώ  να σκέφτομαι θετικά ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά και τον Ιούνιο θα έχουμε το μωράκι μας !

Τι ωραία , να σου ζήσουν !! Ηταν μια ευχάριστη έκπληξη λοιπόν το τέταρτο μπεμπακι ::wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !!! Είμαι και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και λόγω καθυστερημένης σύλληψης ενώ είχα τελευταία περίοδο 16/8 έχω ΠΗΤ  4/6 .. Σήμερα ειμαι 8+3 και έχουμε ακούσει καρδούλα από την 6η εβδομάδα .. Σήμερα που έκανα υπέρηχο κουνιόταν κιόλας μέσα στο σάκο γελούσαμε τόσο πολύ με το σύζυγο μου .. ένα πλασματάκι 2εκ μας έκανε παιχνίδια και πάλευε ο γιατρός να  κεντραρει το ποντίκι πανω στην καρδούλα να καταγράψει τον παλμό ! Εύχομαι σε όλες μας  μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

6 ώρες πρίν, Margarita21 είπε:

 

Όλα θα πανε καλα! Κ εγώ εδώ κ μια εβδομαδα είμαι με πολυ αιμορραγία πηγα νομίζοντας ότι έχουν όλα τελειώσει αλλά τέλικα όλα καλά ήταν κ το μωρό κ σάκος καρδούλα... Ουτε αποκόλληση φάνηκε ουτε τπτ , δεν ξέρω από που βγήκε το αίμα. 

Και εγώ ειχα καφέ  αίμα μεταξύ 5 και 6 εβδομάδας και μου έδωσε ο γιατρός utrogestan ενδοκολπικα .. στον υπέρηχο  είδαμε ότι έχει το ενδομήτριο μια αιμορραγία από την απέναντι πλευρά που έχει κάτσει το έμβρυο και δεν το επηρεάζει πουθενά.. εβδομάδα με την εβδομάδα όμως μειώνεται και μετά  τον 3ο μήνα δεν θα χρειάζεται καν το utrogestan μου είπε .. Η ξεκούραση χρειάζεται αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις 100% με άλλα 3 παιδάκια στο σπίτι ! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 4ο εύχομαι ! 

22 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Αχ τι ωραία ! Ακούσατε καρδούλα ; Ποσό εβδομάδων είσαι ; Εμένα το κινητό μου δείχνει 4 εβδομάδων και 5 ημερών , την Πέμπτη έχω επαναληπτική χοριακη και φαντάζομαι από εβδομάδα θα μου πουν να πάω στο γιατρό ! 

Συγχαρητήρια !! Όταν δεις με το καλό εμβρυακι και το μετρήσει ο γιατρός θα σου πει ακριβώς ποσο είσαι γιατί και οι εφαρμογές το βρίσκουν με δεδομένο την ωορρηξία ακριβώς τη 14η μερα ενώ κάθε κύκλος μας είναι μοναδικός κι η ωορρηξία να παίζει συνήθως μεταξύ 2-3 ημερών στη μεση του κύκλου .. καλό διπλασιασμό στη χοριακη σου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Καλως τα τα κορίτσια !!

Ελπίζω να έχουμε όλες μια καλή εγκυμοσύνη !! 
Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ εδώ και ένα χρόνο με αποβολή , βιοχημικές κλπ όποτε ελπίζω αυτή τη φορα να πάνε όλα τέλεια !! 
Είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία προς το παρόν ! Θα ξαναπάω την άλλη Παρασκευή που τότε ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα !!

Το app του κινητού με βγάζει 6 εβδομάδων , η γιατρός μου είπε 5 εβδομάδων και 3 ημερών ..

 

 

Τέλεια ! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά ! 

πρίν από 43 λεπτά , Fraoula<3 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !!! Είμαι και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και λόγω καθυστερημένης σύλληψης ενώ είχα τελευταία περίοδο 16/8 έχω ΠΗΤ  4/6 .. Σήμερα ειμαι 8+3 και έχουμε ακούσει καρδούλα από την 6η εβδομάδα .. Σήμερα που έκανα υπέρηχο κουνιόταν κιόλας μέσα στο σάκο γελούσαμε τόσο πολύ με το σύζυγο μου .. ένα πλασματάκι 2εκ μας έκανε παιχνίδια και πάλευε ο γιατρός να  κεντραρει το ποντίκι πανω στην καρδούλα να καταγράψει τον παλμό ! Εύχομαι σε όλες μας  μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Και εγώ ειχα καφέ  αίμα μεταξύ 5 και 6 εβδομάδας και μου έδωσε ο γιατρός utrogestan ενδοκολπικα .. στον υπέρηχο  είδαμε ότι έχει το ενδομήτριο μια αιμορραγία από την απέναντι πλευρά που έχει κάτσει το έμβρυο και δεν το επηρεάζει πουθενά.. εβδομάδα με την εβδομάδα όμως μειώνεται και μετά  τον 3ο μήνα δεν θα χρειάζεται καν το utrogestan μου είπε .. Η ξεκούραση χρειάζεται αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις 100% με άλλα 3 παιδάκια στο σπίτι ! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 4ο εύχομαι ! 

Συγχαρητήρια !! Όταν δεις με το καλό εμβρυακι και το μετρήσει ο γιατρός θα σου πει ακριβώς ποσο είσαι γιατί και οι εφαρμογές το βρίσκουν με δεδομένο την ωορρηξία ακριβώς τη 14η μερα ενώ κάθε κύκλος μας είναι μοναδικός κι η ωορρηξία να παίζει συνήθως μεταξύ 2-3 ημερών στη μεση του κύκλου .. καλό διπλασιασμό στη χοριακη σου ! 

Ευχαριστώ ναι ανυπόμονω να πάμε στο γιατρό να ακούσουμε το μωράκι ! Εγώ έρχομαι από εξωσωματικη με βλαστοκυστες , όποτε και αυτό επηρεάζει στο ποσό εβδομάδων είμαι πιθανών 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό σε όλες κορίτσια!!!! Να πάνε όλα καλά γιατί λίγο μετά την αιμορραγία με έχει πιασει το άγχος... Είμαι με τον φόβο μην κανω κανενα βήμα παραπάνω κ πάω τουαλέτα κ δω αίμα.! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Margarita21 είπε:

Με το καλό σε όλες κορίτσια!!!! Να πάνε όλα καλά γιατί λίγο μετά την αιμορραγία με έχει πιασει το άγχος... Είμαι με τον φόβο μην κανω κανενα βήμα παραπάνω κ πάω τουαλέτα κ δω αίμα.! 

Με την προγεστερόνη δεν έχει σταματήσει ; Λογικό να φοβάσαι … σε καταλαβαίνω .. γιατί ακριβώς πριν ειχα μια βιοχημική με βαριά αιμορραγία και όταν σε αυτό είδα παλι καφέ μου κόπηκαν τα πόδια … εύχομαι το καλύτερο 

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Τέλεια ! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά ! 

Ευχαριστώ ναι ανυπόμονω να πάμε στο γιατρό να ακούσουμε το μωράκι ! Εγώ έρχομαι από εξωσωματικη με βλαστοκυστες , όποτε και αυτό επηρεάζει στο ποσό εβδομάδων είμαι πιθανών 

Σίγουρα ναι επηρεάζει ! Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να είναι γερό και να γαντζωθεί :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Με την προγεστερόνη δεν έχει σταματήσει ; Λογικό να φοβάσαι … σε καταλαβαίνω .. γιατί ακριβώς πριν ειχα μια βιοχημική με βαριά αιμορραγία και όταν σε αυτό είδα παλι καφέ μου κόπηκαν τα πόδια … εύχομαι το καλύτερο 

Σίγουρα ναι επηρεάζει ! Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να είναι γερό και να γαντζωθεί :)

Ναι έχει σταματήσει. Απλά ξέρεις ο φόβος μένει. Του καφέ υποθέτω ότι δεν είναι κάτι, καφέ είχα κ στις άλλες εγκυμοσύνες. Τώρα όμως είχα αιμοραγια κανονική μου κόπηκαν τα πόδια. Ευτυχώς βέβαια όλα πηγαν καλά κ ετσι πιστευω θα πάνε ως το τέλος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !!! Είμαι και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και λόγω καθυστερημένης σύλληψης ενώ είχα τελευταία περίοδο 16/8 έχω ΠΗΤ  4/6 .. Σήμερα ειμαι 8+3 και έχουμε ακούσει καρδούλα από την 6η εβδομάδα .. Σήμερα που έκανα υπέρηχο κουνιόταν κιόλας μέσα στο σάκο γελούσαμε τόσο πολύ με το σύζυγο μου .. ένα πλασματάκι 2εκ μας έκανε παιχνίδια και πάλευε ο γιατρός να  κεντραρει το ποντίκι πανω στην καρδούλα να καταγράψει τον παλμό ! Εύχομαι σε όλες μας  μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Και εγώ ειχα καφέ  αίμα μεταξύ 5 και 6 εβδομάδας και μου έδωσε ο γιατρός utrogestan ενδοκολπικα .. στον υπέρηχο  είδαμε ότι έχει το ενδομήτριο μια αιμορραγία από την απέναντι πλευρά που έχει κάτσει το έμβρυο και δεν το επηρεάζει πουθενά.. εβδομάδα με την εβδομάδα όμως μειώνεται και μετά  τον 3ο μήνα δεν θα χρειάζεται καν το utrogestan μου είπε .. Η ξεκούραση χρειάζεται αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις 100% με άλλα 3 παιδάκια στο σπίτι ! Να σου ζήσουν και με το καλό και το 4ο εύχομαι ! 

Συγχαρητήρια !! Όταν δεις με το καλό εμβρυακι και το μετρήσει ο γιατρός θα σου πει ακριβώς ποσο είσαι γιατί και οι εφαρμογές το βρίσκουν με δεδομένο την ωορρηξία ακριβώς τη 14η μερα ενώ κάθε κύκλος μας είναι μοναδικός κι η ωορρηξία να παίζει συνήθως μεταξύ 2-3 ημερών στη μεση του κύκλου .. καλό διπλασιασμό στη χοριακη σου ! 

@Fraoula<3 πρέπει να είχε πολύ πλάκα το μωράκι !! Ένιωσες τέλεια φαντάζομαι !!

@´Ισιδα τι ωραία  που τα καταφέρατε , άξιζε τον κόπο η διαδικασία !! Πρέπει να είσαι ενθουσιασμένη ! Όταν πας στο γιατρό να μας γράψεις τα νέα σου !!

 

@Margarita21 Όλα θα πάνε καλά !! Θετική διάθεση να έχουμε όλες :) 
 

Εγώ κορίτσια παίρνω προληπτικά προγεστερονη λόγω ιστορικού . Μου προκαλούν τρομερή ζαλάδα τα συγκεκριμένα χάπια , δεν ξέρω πως θα τα αντέξω !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

@Fraoula<3 πρέπει να είχε πολύ πλάκα το μωράκι !! Ένιωσες τέλεια φαντάζομαι !!

@´Ισιδα τι ωραία  που τα καταφέρατε , άξιζε τον κόπο η διαδικασία !! Πρέπει να είσαι ενθουσιασμένη ! Όταν πας στο γιατρό να μας γράψεις τα νέα σου !!

 

@Margarita21 Όλα θα πάνε καλά !! Θετική διάθεση να έχουμε όλες :) 
 

Εγώ κορίτσια παίρνω προληπτικά προγεστερονη λόγω ιστορικού . Μου προκαλούν τρομερή ζαλάδα τα συγκεκριμένα χάπια , δεν ξέρω πως θα τα αντέξω !!

Εγώ κάνω κάθε βράδυ ένεση προγενέστερονης και δεν έχω κανένα σύμπτωμα ! Έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι τα χάπια προγεστερονης έχουν αρκετά συμπτώματα γιαυτο τα δίνουν σε ένεση κάποιοι γιατροί  , που δεν έχει σχεδόν καθόλου . Τώρα τον γιατρό σου αν μπορείς να κανείς ενέσεις προγεστερονης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...