Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Ποπό ελπίζω κορίτσια να μην τραβήξει τόσο γιατί δεν θα την παλέψω καθόλου .. @Ίσιδα στην 7η εβδομάδα μου ξεκίνησαν και εμένα οι ναυτίες πρώτα και μετά από καμία μιάμιση εβδομάδα και οι εμετοί .. βέβαια τις δυο τελευταίες μερες έχω συνέλθει κάπως και ειμαι καλύτερα .. ποικίλει από γυναίκα σε γυναίκα η διάρκεια … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες!  9+1 σήμερα μα ο υπέρηχος με έβγαλε μια εβδομάδα μετά.... 10 και κάτι...  Η αιμορραγία που είχα και έχω οφείλετε σε μεγάλη αποκόλληση. Το μωρό είναι μια χαρά έχει μεγαλώσει έχει γίνει ολόκληρο μωράκι σε σχέση με την τελευταία φορά που ήταν ένα σποράκι μικρό! 180 χτύποι το λεπτό! Κλείσαμε για αυχενική στις 26 του μηνός.

Κατα τ' άλλα και εγώ με εμετούς απ το πρωί ώς το βράδυ και χάλια όλη την υπόλοιπη μέρα. Υπομονή.!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Margarita21 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!  9+1 σήμερα μα ο υπέρηχος με έβγαλε μια εβδομάδα μετά.... 10 και κάτι...  Η αιμορραγία που είχα και έχω οφείλετε σε μεγάλη αποκόλληση. Το μωρό είναι μια χαρά έχει μεγαλώσει έχει γίνει ολόκληρο μωράκι σε σχέση με την τελευταία φορά που ήταν ένα σποράκι μικρό! 180 χτύποι το λεπτό! Κλείσαμε για αυχενική στις 26 του μηνός.

Κατα τ' άλλα και εγώ με εμετούς απ το πρωί ώς το βράδυ και χάλια όλη την υπόλοιπη μέρα. Υπομονή.!!!!

Ααα τι ωραία μεγαλώνει το μωράκι σου ! Με τη καλό η αυχενική τώρα ! Λόγω αποκόλλησης τι σου είπε ο γιατρός ? Ξεκούραση κ ξάπλα για ποσό ?

πρίν από 21 λεπτά , Fraoula<3 είπε:

Ποπό ελπίζω κορίτσια να μην τραβήξει τόσο γιατί δεν θα την παλέψω καθόλου .. @Ίσιδα στην 7η εβδομάδα μου ξεκίνησαν και εμένα οι ναυτίες πρώτα και μετά από καμία μιάμιση εβδομάδα και οι εμετοί .. βέβαια τις δυο τελευταίες μερες έχω συνέλθει κάπως και ειμαι καλύτερα .. ποικίλει από γυναίκα σε γυναίκα η διάρκεια … 

Ωραία μακάρι να παραμείνεις έτσι χωρίς ναυτίες κ εμετούς !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ααα τι ωραία μεγαλώνει το μωράκι σου ! Με τη καλό η αυχενική τώρα ! Λόγω αποκόλλησης τι σου είπε ο γιατρός ? Ξεκούραση κ ξάπλα για ποσό ?

Ωραία μακάρι να παραμείνεις έτσι χωρίς ναυτίες κ εμετούς !

Μου είπε ξεκούραση. Στις 3 απο τις 4 εγκυμοσύνες είχα αποκόλληση στο πρώτο τρίμηνο. Παίρνω προγεστερόνη αλλά δεν είμαι ξάπλα. Έρχομαι στη δουλειά όμως κάθομαι όλη μέρα σε γραφείο. Μου έδωσε το οκ απλά με προσοχή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Margarita21 είπε:

Μου είπε ξεκούραση. Στις 3 απο τις 4 εγκυμοσύνες είχα αποκόλληση στο πρώτο τρίμηνο. Παίρνω προγεστερόνη αλλά δεν είμαι ξάπλα. Έρχομαι στη δουλειά όμως κάθομαι όλη μέρα σε γραφείο. Μου έδωσε το οκ απλά με προσοχή.

Μπραβο ! Πολύ ωραία νέα ! Και εγώ τόσο είμαι  ! Έχει σταματήσει όμως η αιμορραγία σωστά ;;  23/11 κλείσαμε εμείς αυχενική ! Άρα έκανες πιο νωρίς ωορρηξία με βάση την ηλικία του εμβρύου ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Fraoula<3 είπε:

Μπραβο ! Πολύ ωραία νέα ! Και εγώ τόσο είμαι  ! Έχει σταματήσει όμως η αιμορραγία σωστά ;;  23/11 κλείσαμε εμείς αυχενική ! Άρα έκανες πιο νωρίς ωορρηξία με βάση την ηλικία του εμβρύου ; 

έχει σταματήσει το κόκκινο αίμα....Αλλά έχω καφέ αρκετό ακόμα...και κάθε λίγο πάω στο μπάνιο απ το άγχος μου μην δω πάλι κόκκινο.... Μάλλον ναι έκανα νωρίτερα ωορρηξία , ποιος ξέρει.... Έτσι κ αλλιώς εμένα ο υπέρηχος πάντα μ έβγαζε κάποιες μέρες μετά σε σχέση με την περίοδο. 

εμείς έχουμε αυχενική 26/11. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου !  Πως είστε ;

Ακούσαμε και εμείς καρδούλα , ήταν τέλεια , συγκινήθηκα πολύ .. 

Αυχενική κλείσαμε για 2/12 .

Δυστυχως ταλαιπωρούμαι πολύ με ζαλάδες και εμετούς , είμαι τώρα στη δουλειά και νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα παράλληλο σύμπαν . Δεν ξέρω τι θα γίνει …

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες και να μεγαλώνουν τα μωράκια μας υγιέστατα  :) 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου !  Πως είστε ;

Ακούσαμε και εμείς καρδούλα , ήταν τέλεια , συγκινήθηκα πολύ .. 

Αυχενική κλείσαμε για 2/12 .

Δυστυχως ταλαιπωρούμαι πολύ με ζαλάδες και εμετούς , είμαι τώρα στη δουλειά και νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα παράλληλο σύμπαν . Δεν ξέρω τι θα γίνει …

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες και να μεγαλώνουν τα μωράκια μας υγιέστατα  :)

 

 

Υπέροχα νέα !!! Συγχαρητήρια !!! 
αντε αρχές χειμώνα θα έχουμε κάνει όλες τις αυχενικές μας και θα έχουμε περάσει μια μεγάλη εξέταση .. 

αχ κορίτσι μου αυτό με τους εμετούς και τις ναυτίες το καταλαβαίνω .. σε κάνει τελείως άρρωστη .. σε συνδυασμό και με τις ζαλάδες δε θέλω να το σκέφτομαι ! Είσαι καθιστή τουλάχιστον ;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fraoula<3 ναιιιι σε θέση γραφείου είμαι αλλά και πάλι δεν αντέχεται .. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα βέβαια !! 

Εσυ είσαι καλύτερα ;  Μπορεις να φας κανονικά ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε σήμερα??? Εγώ ακόμα έχω τις αναγουλες μου που μου χαλάνε τη διάθεση αλλά γενικά καλά! Παρασκευή Σάββατο πέρασα μια καλή ίωση στο κρεβάτι με πυρετό και πόνο στο σώμα, έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, τώρα έχω από την Κυριακή άρρωστο τον μικρό μου, όλο ανεβάζει πυρετό και κόλλησε και ο άντρας μου χτες βράδυ, χαμός! Μια ωραία ατμόσφαιρα!!!!

 

Τα ευχάριστα τώρα! Χτες πήγαμε για υπέρηχο! Το φασολάκι μας έβγαλε χεράκια ποδαράκια και λίγο λίγο τα κουνούσε, χτύποι 173-175 και όλα πολύ καλά! Οι εξετάσεις αίματος πολύ καλές, για σιγουριά θα επαναλάβω του μεγαλοκυτταροιου, έδειξαν ότι έχω αντισώματα αλλά η τιμή βγήκε 0,85 που είναι οριακό όχι καθαρά αρνητικό και για να είμαστε εντελως σίγουροι μου είπε να την κάνουμε ξανά μήπως και το κόλλησα τώρα, γιατί τα συμπτώματα είναι όπως μια ίωση! Ελπίζω να βγουν καλές οι εξετάσεις, θα τις επαναλάβω μαζί με την pap A. Αυχενική έκλεισα για 29/11 και μου είπαν από το κέντρο την papA να την κάνω την προηγούμενη εβδομάδα, εγώ θυμόμουν ότι την έκανα την ίδια ή την προηγούμενη μέρα. Εσάς τι σας έχουν πει?

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

@Fraoula<3 ναιιιι σε θέση γραφείου είμαι αλλά και πάλι δεν αντέχεται .. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα βέβαια !! 

Εσυ είσαι καλύτερα ;  Μπορεις να φας κανονικά ; 

Ναι δόξα το θεό τρωω από τις 11 το πρωί μέχρι το απόγευμα περίπου .. πριν κάνω τους πρωινούς μου εμετούς και αν φαω πιο αργά δεν χωνεύω ποτε .. σκέφτομαι ότι είναι για λίγο και θα περάσει .. 

8 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε σήμερα??? Εγώ ακόμα έχω τις αναγουλες μου που μου χαλάνε τη διάθεση αλλά γενικά καλά! Παρασκευή Σάββατο πέρασα μια καλή ίωση στο κρεβάτι με πυρετό και πόνο στο σώμα, έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, τώρα έχω από την Κυριακή άρρωστο τον μικρό μου, όλο ανεβάζει πυρετό και κόλλησε και ο άντρας μου χτες βράδυ, χαμός! Μια ωραία ατμόσφαιρα!!!!

 

Τα ευχάριστα τώρα! Χτες πήγαμε για υπέρηχο! Το φασολάκι μας έβγαλε χεράκια ποδαράκια και λίγο λίγο τα κουνούσε, χτύποι 173-175 και όλα πολύ καλά! Οι εξετάσεις αίματος πολύ καλές, για σιγουριά θα επαναλάβω του μεγαλοκυτταροιου, έδειξαν ότι έχω αντισώματα αλλά η τιμή βγήκε 0,85 που είναι οριακό όχι καθαρά αρνητικό και για να είμαστε εντελως σίγουροι μου είπε να την κάνουμε ξανά μήπως και το κόλλησα τώρα, γιατί τα συμπτώματα είναι όπως μια ίωση! Ελπίζω να βγουν καλές οι εξετάσεις, θα τις επαναλάβω μαζί με την pap A. Αυχενική έκλεισα για 29/11 και μου είπαν από το κέντρο την papA να την κάνω την προηγούμενη εβδομάδα, εγώ θυμόμουν ότι την έκανα την ίδια ή την προηγούμενη μέρα. Εσάς τι σας έχουν πει?

Καλά αποτελέσματα κορίτσι ! Εγώ θα την κάνω την ίδια μερα με την αυχενική δεν μου έχουν πει κάτι διαφορετικό ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ από ένα πρόγραμμα που έχω στο κινητό μου βγάζει ΠΗΤ 30/6… Σήμερα θα πάω για υπέρηχο να δω τι γίνεται :rolleyes: :rolleyes: Είναι το τρίτο παιδάκι αλλά κλασικά περνάω χάλια το πρώτο τετράμηνο από ναυτίες, εμετούς κ αναγούλες… Να σας ρωτήσω, εάν μένετε Αθήνα έχετε να προτείνετε καλό γυναικολόγο γιατί σκέφτομαι να αλλάξω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Life777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ από ένα πρόγραμμα που έχω στο κινητό μου βγάζει ΠΗΤ 30/6… Σήμερα θα πάω για υπέρηχο να δω τι γίνεται :rolleyes: :rolleyes: Είναι το τρίτο παιδάκι αλλά κλασικά περνάω χάλια το πρώτο τετράμηνο από ναυτίες, εμετούς κ αναγούλες… Να σας ρωτήσω, εάν μένετε Αθήνα έχετε να προτείνετε καλό γυναικολόγο γιατί σκέφτομαι να αλλάξω

Καλησπέρα και καλώς ήρθες ! Με το καλό το παιδάκι σου το τρίτο !!! Τουλάχιστον εσυ ξέρεις τι σε περιμένει εμάς που είναι πρώτο κάθε εβδομάδα και μια έκπληξη :) 

Γιατί θες να αλλάξεις γιατρό αν επιτρέπεται ; 

Link to comment
Share on other sites

@Μητσάκι91 περαστικά κορίτσι μου , είστε καλύτερα ; Ας επικεντρωθούμε στα ευχάριστε νέα με το μπεμπακι :) 

@Life777 Καλως ήρθες στην παρέα μας . Εγώ μένω Αθηνα , σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη από τη γυναικολόγο μου αλλά δεν μου αρέσει που με θεωρεί σε κάποια πράγματα υπερβολική , όποτε δεν θα την πρότεινα σε άλλον ! 
@Fraoula<3  ευτυχώς είσαι καλύτερα δεν αντεχονται τα τόσο έντονα συμπτώματα .. Κι εγώ καλύτερα είμαι , τουλάχιστον μπορώ να φάω λίγο το μεσημέρι .. 

 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια .. Νιώθετε καθόλου διάσπαρτα  πονάκια η πόνο περιόδου κατά διαστήματα ; Μου συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και ανησυχω μήπως πάλι κάτι δεν πάει καλά :mellow:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Superwoman29 είπε:

@Μητσάκι91 περαστικά κορίτσι μου , είστε καλύτερα ; Ας επικεντρωθούμε στα ευχάριστε νέα με το μπεμπακι :)

@Life777 Καλως ήρθες στην παρέα μας . Εγώ μένω Αθηνα , σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη από τη γυναικολόγο μου αλλά δεν μου αρέσει που με θεωρεί σε κάποια πράγματα υπερβολική , όποτε δεν θα την πρότεινα σε άλλον ! 
@Fraoula<3  ευτυχώς είσαι καλύτερα δεν αντεχονται τα τόσο έντονα συμπτώματα .. Κι εγώ καλύτερα είμαι , τουλάχιστον μπορώ να φάω λίγο το μεσημέρι .. 

 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια .. Νιώθετε καθόλου διάσπαρτα  πονάκια η πόνο περιόδου κατά διαστήματα ; Μου συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και ανησυχω μήπως πάλι κάτι δεν πάει καλά :mellow:

Πολύ στην αρχή τις πρώτες εβδομάδες ένιωθα πονάκια τώρα  δε νιώθω κάτι  …πιο πολύ κάτι σα σφίξιμο όταν κουράζομαι και ταυτόχρονα πρηζεται η κοιλιά μου ..μπορεί και να διπλασιάζεται μη σου πω όταν κουράζομαι ..

η ξεδερφη μου όμως ειχε από νωρίς πονάκια και οφείλονταν σε συσπάσεις της μήτρας από τους πρώτους μήνες .. δεν ήταν κάτι το ανησυχητικό και δεν έπαθε κάτι απλά τις έδωσε ο γιατρός περισς προγεστερόνη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...