Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να σας ρωτησω... Οποία είναι στην 6μιση με 7 εβδομάδα ποσο ήταν οι παλμοι του μωρου? Γιατί εμάς ήταν 6 εβδομάδα 100 και 6+5 127 κ φοβάμαι μήπως είναι χαμηλοί.... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Εγώ κάνω κάθε βράδυ ένεση προγενέστερονης και δεν έχω κανένα σύμπτωμα ! Έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι τα χάπια προγεστερονης έχουν αρκετά συμπτώματα γιαυτο τα δίνουν σε ένεση κάποιοι γιατροί  , που δεν έχει σχεδόν καθόλου . Τώρα τον γιατρό σου αν μπορείς να κανείς ενέσεις προγεστερονης 

Καλησπέρα κορίτσια!!! Με το καλό τα νινακια σας... Εγώ πήρα λίγες μέρες προγεστερόνη κολπικά...κ δεν είχα καμία παρενέργεια...η αδερφή μου που τα έπαιρνε από το στόμα και την χαλούσαν Μ εμετους... βέβαια δεν ξέρω τι διαφορά έχει κολπικά κ τι από το στόμα...ενώ είναι το ίδιο χάπι...δεν ρώτησα ποτέ τη γιατρό επειδή το πήρα λίγες μέρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγω των καφέ παίρνω ενδοκολπικα και θα παίρνω μέχρι και τον τρίτο μήνα ..  μου προκαλεί τρομερό φούσκωμα κάνοντας την κοιλιά μου να φαίνεται πολύ πρησμένη .. ενώ ναυτία ειχα τις δυο τελευταίες εβδομάδες από χτες έχω ξεκινήσει εμετούς … ελπίζω να είναι τυχαίο γεγονός και να μη συνεχίσω έτσι :’(

@Margarita21 εμάς 6+5 ήταν 170 οι παλμοί .. το ότι αυξήθηκαν δεν είναι καλό σημάδι ; Ότι δυναμώνει ; Τι σας είπε ο γιατρός ;   
 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Εγώ λόγω των καφέ παίρνω ενδοκολπικα και θα παίρνω μέχρι και τον τρίτο μήνα ..  μου προκαλεί τρομερό φούσκωμα κάνοντας την κοιλιά μου να φαίνεται πολύ πρησμένη .. ενώ ναυτία ειχα τις δυο τελευταίες εβδομάδες από χτες έχω ξεκινήσει εμετούς … ελπίζω να είναι τυχαίο γεγονός και να μη συνεχίσω έτσι :’(

@Margarita21 εμάς 6+5 ήταν 170 οι παλμοί .. το ότι αυξήθηκαν δεν είναι καλό σημάδι ; Ότι δυναμώνει ; Τι σας είπε ο γιατρός ;   
 

 

Ναι μας είπε ότι είναι μέσα στα πλαίσια απλά χαμηλά ακόμα. Σήμερα ξαναειχα επισόδειο αιμοραγιας εκεί που είχε σταματήσει τελείως. Μου είπε ο γιατρός να συνεχίσω να είμαι στο κρεβάτι με ουτρογκεσταν κ θα δουμε πως θα παει το αίμα. Είναι καλό ότι δεν έχω πονους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Margarita21 είχες πάλι αρκετό αίμα η μικρότερη ποσότητα ;  Κάτσε να ξεκουραστείς , όλα καλά θα πάνε !!

Θα πω και εγώ στη γιατρό να το παίρνω κολπικά το utrogestan και θα ρωτήσω και για τις ενέσεις !!

Απο συμπτώματα πως είστε ; Εγώ έχω τρομερή υπνηλία και κούραση και ώρες ώρες ζαλίζομαι αρκετά αλλά πιστεύω είναι από το χάπι όπως σας είπα :(

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

@Margarita21 είχες πάλι αρκετό αίμα η μικρότερη ποσότητα ;  Κάτσε να ξεκουραστείς , όλα καλά θα πάνε !!

Θα πω και εγώ στη γιατρό να το παίρνω κολπικά το utrogestan και θα ρωτήσω και για τις ενέσεις !!

Απο συμπτώματα πως είστε ; Εγώ έχω τρομερή υπνηλία και κούραση και ώρες ώρες ζαλίζομαι αρκετά αλλά πιστεύω είναι από το χάπι όπως σας είπα :(

 

Πάλι αρκετο αίμα που ως τώρα γεμισα δυο τρεις σερβιέτες... Τώρα αρχίζει σταματάει παλι. Όσον αφορά τα συμπτώματα, όλη μέρα υπνηλία κουραση κ εμετους συνέχεια! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια ! Πως είστε ;; Έχει φουσκώσει η κοιλιτσα σας; Εγώ το έχω ένα φόβο με τα κιλά να σας πω την αλήθεια :/

@Ίσιδα έκανες την επαναληπτική της χοριακης; 
 

@Margarita21 Ελπίζω να ξεκουράστηκες το 3μερο .. καταλαβαίνω και τίποτα να μην είναι το αίμα  και να μην επηρεάζει το μωράκι σου δε θες να το βλέπεις γιατί δημιουργείται μια ανησυχία και αναστάτωση ! Ελπίζω  να έχει σταματήσει τελείως ή έστω να έχει περιοριστεί σημαντικέ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fraoula<3 είπε:

Καλημερα κορίτσια ! Πως είστε ;; Έχει φουσκώσει η κοιλιτσα σας; Εγώ το έχω ένα φόβο με τα κιλά να σας πω την αλήθεια :/

@Ίσιδα έκανες την επαναληπτική της χοριακης; 
 

@Margarita21 Ελπίζω να ξεκουράστηκες το 3μερο .. καταλαβαίνω και τίποτα να μην είναι το αίμα  και να μην επηρεάζει το μωράκι σου δε θες να το βλέπεις γιατί δημιουργείται μια ανησυχία και αναστάτωση ! Ελπίζω  να έχει σταματήσει τελείως ή έστω να έχει περιοριστεί σημαντικέ 

Καλημέρα κορίτσια να έχουμε μια όμορφη εβδομάδα , και τα κορίτσια με αίμα γρήγορα να ηρεμήσουν εύχομαι ! Έκανα την Πέμπτη που μας περασε επαναληπτική χοριακη και ήταν 3050 , και τώρα μου έκλεισε ραντεβού την Παρασκευή να πάω από εκεί για τον πρώτο υπέρηχο ! Ανυπομονώ παρά πολύ , ατέλειωτες μου φαίνονται αυτές οι δυο εβδομάδες ! 
εγω από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα , μάλλον είναι πολύ νωρίς για εμένα ακόμη , μόνο μια ήπια υπνηλία. 
 

επίσης ζυγίστηκα σήμερα και έχω βάλει σχεδόν 2 κιλά !!! Έπαθα σοκ , ίσως φταίνε και τα γράμμα που παίρνω , παίρνω και κορτιζόνη , και προγεστερονης και σικλακουρ ! Θα ξεκινήσω να προσέχω από σήμερα μήπως χάσω κάνα κιλό τώρα που είναι αρχή γιατί αγχώθηκα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου !

Εγω είμαι χαλια με πολλές ενοχλήσεις στο στομάχι και εμετούς . Δεν μπορώ να φάω τίποτα και ζαλίζομαι φουλ  .. και πρέπει να πηγαίνω και κανονικά στη δουλειά …

@Fraoula<3Κι εγώ το έχω άγχος αυτό με τα κιλά ..Ελπίζω να τα καταφέρουμε και να μην πάρουμε πολλά !! Ήδη νιώθω πρησμένη :( 

πρίν από 30 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα κορίτσια να έχουμε μια όμορφη εβδομάδα , και τα κορίτσια με αίμα γρήγορα να ηρεμήσουν εύχομαι ! Έκανα την Πέμπτη που μας περασε επαναληπτική χοριακη και ήταν 3050 , και τώρα μου έκλεισε ραντεβού την Παρασκευή να πάω από εκεί για τον πρώτο υπέρηχο ! Ανυπομονώ παρά πολύ , ατέλειωτες μου φαίνονται αυτές οι δυο εβδομάδες ! 
εγω από συμπτώματα δεν έχω σχεδόν τίποτα , μάλλον είναι πολύ νωρίς για εμένα ακόμη , μόνο μια ήπια υπνηλία. 
 

επίσης ζυγίστηκα σήμερα και έχω βάλει σχεδόν 2 κιλά !!! Έπαθα σοκ , ίσως φταίνε και τα γράμμα που παίρνω , παίρνω και κορτιζόνη , και προγεστερονης και σικλακουρ ! Θα ξεκινήσω να προσέχω από σήμερα μήπως χάσω κάνα κιλό τώρα που είναι αρχή γιατί αγχώθηκα ! 

ζυγίστηκα μολις είμαι 1.5 κιλό πάνω και δεν έχω φάει και τίποτα σχεδόν …

Αχ ωραία όποτε Παρασκευή θα έχεις να μας πεις νέα !! Και εγώ Παρασκευή  έχω  , δεύτερο ραντεβού , για να ακούσουμε καρδούλα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ από την 6η εβδομάδα κύησης ειχα πάρει 3 κιλά πολύ ξαφνικά .. αλλά αυτά ήταν δεν πήρα άλλα ..μέχρι τώρα που διανύω τη 10η εβδομάδα δηλαδή δεν πήρα τίποτα … προσπαθώ να τρωω  λίγο γιατί δε χωνεύω καλά και μετά νιώθω χαλια από ναυτίες ..

Καλη επιτυχία με τους υπερήχους και να ακούσετε καρδούλες δυνατές ! Εγώ έχω ραντεβού 9/11 να δούμε ότι το εμβρυακι μας αναπτύσσεται σωστά .. το είδαμε πριν μια εβδομάδα και μου έχει λείψει να σας πω γιατί δεν το νιώθω καθόλου και κάθε φορά αναρωτιέμαι αν είναι ακόμα εκεί ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω βγει σε άδεια κι εγώ αναρρωτική γιατί με το ζόρι στέκομαι....δεν την παλεύω ακόμα με τις ναυτίές ουσιαστικά ζω στο σπίτι κι αν βγάλω τον μικρό μία μέρα στο πάρκο με πολύ κόπο θα είμαι χάλια τις επόμενες μέρες μετά...

Όμως έχω αρχίσει να προσπαθώ να γράφω από το σπίτι όταν τον έχει η νταντά να τελειώνω και να παραδίδω στην δουλειά μου κάποια κομμάτια που έχω αναλάβει και μπορούν να βγουν από το σπίτι. Με βοηθάει και να ξεχνάω την αδιαθεσία μου τώρα που αντέχω να κάτσω μπροστά στην οθόνη...

 

Δεν έχω κλείσει ακόμα αυχενική.....θα έπρεπε; έχω ραντεβού στις 4/11 για υπέρηχο στον γιατρό μου...θα πάρω να κλείσω τώρα βασικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2022 at 1:12 ΜΜ, Leica είπε:

Κορίτσια έχω βγει σε άδεια κι εγώ αναρρωτική γιατί με το ζόρι στέκομαι....δεν την παλεύω ακόμα με τις ναυτίές ουσιαστικά ζω στο σπίτι κι αν βγάλω τον μικρό μία μέρα στο πάρκο με πολύ κόπο θα είμαι χάλια τις επόμενες μέρες μετά...

Όμως έχω αρχίσει να προσπαθώ να γράφω από το σπίτι όταν τον έχει η νταντά να τελειώνω και να παραδίδω στην δουλειά μου κάποια κομμάτια που έχω αναλάβει και μπορούν να βγουν από το σπίτι. Με βοηθάει και να ξεχνάω την αδιαθεσία μου τώρα που αντέχω να κάτσω μπροστά στην οθόνη...

 

Δεν έχω κλείσει ακόμα αυχενική.....θα έπρεπε; έχω ραντεβού στις 4/11 για υπέρηχο στον γιατρό μου...θα πάρω να κλείσω τώρα βασικά.

Γεια σου και καλωσήρθες ! Είναι δύσκολο με τις ναυτίες το καταλαβαίνω και εγώ έτσι ειμαι ! Αλλά αν βγω μια βόλτα να περπατήσω έξω νιώθω καλύτερα .. αν μπουν τα κρύα δεν ξέρω τι θα κάνω .. σε κουράζει και ο μικρός σου μάλλον για αυτό είσαι χειρότερα μετά … γενικά θέλει ξεκούραση .. εκμεταλλεύσου την αναρρωτική σου και τις ελεύθερες ώρες σου δουλεύοντας .. ξεχνιέσαι και νιώθεις σίγουρα δημιουργική! 
Εγω αυχενική έκλεισα μετά τον υπέρηχο της 9ης εβδομάδας για 23/11 .. ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Βασικά το αίμα έχει ελλατωθει πολύ βλέπω μόνο καφέ εδώ κ 2/3 μέρες.. Υπέρηχο έχω την επόμενη εβδομάδα και εγώ απορώ αν όλα είναι καλά η όχι. Όσον αφορά τα κιλά εγώ έχω χάσει 3/4 διότι έχω όλη μέρα εμετους κ δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα κ μου φέρνει αναγούλα ακόμα κ το νερό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και εγώ περιμένω το τρίτο μου μωράκι! Έχω άλλους δύο γιους 6 και 3,5 χρονών! Πητ έχω 11/6, πριν μια βδομάδα ακριβώς ακούσαμε και καρδούλα! Σε αυτή την εγκυμοσύνη το μόνο που με χαλάει είναι οι αναγουλες και η ξαφνική ατονία που με πιάνει, τα οποία δεν τα είχα στις προηγούμενες! Επίσης έχω φουσκώσει παρά πολύ και μοιάζω ήδη με 4-5 μηνών. Με το καλό σε όλες! Εγώ κορίτσια βγήκα σε αναρρωτική, αρρώστησα πριν δύο εβδομάδες με πυρετό που δεν έπεφτε και εμετό και πήρα μια και καλή αναρρωτική! Έκλεισα και αυχενική για 29/11 και το επόμενο ραντεβού είναι σε μια εβδομάδα! Αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις αίματος!

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...