Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Γειά σας κοριτσια ! Εγώ είμαι τέλος 8 εβδομάδας και τοέχουμε πει σε συγγενείς κ κοντινούς φίλους,  και σιγά σιγά το λέω κ σε κάποιους συναδέλφους λόγω απουσιών μου. Γενικά από κιλα έβαλα δύο κιλά και εγώ αλλά δεν νομίζω ότι φαίνομαι ακόμη.  

Απλά κοριτσια εγώ έχω από χθες τρομερό θέμα δυσκοιλιοτητας  σε σημείο που έκλαιγα από τον πόνο! Ταυτόχρονα είχα κ ναυτίεσ , τάση για εμετό και είμαι χάλια ακόμη... πήγα σε γαστρεντερολογο μου είπε ότι είναι απλή δυσκοιλιοτητα ευτυχώς κ όχι κάτι άλλο, μου έδωσε υποθέτω γλυκερίνης έβαλα 2 αλλά χωρίς κάποιο τρομερό αποτέλεσμα,  θα ξεκινήσω και εφεξολ , ελπίζω από αύριο να είμαι καλύτερα γιατί οι τελευταίες δύο μέρες ήταν μαρτυτικες, καλά από σεξ που είχα ρωτήσει ούτε καν αυτές τις μέρες,  πονάω παντού!!

 

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός το dulcosoft για τη δυσκοιλιότητα .. το παίρνω κάθε δεύτερη μερα κι προσπαθώ να τρωω φυτικές ίνες και βρώμη που βοηθανε … στη χειροτερη πηγαίνω κάθε δεύτερη μερα .. 

1 hour ago, Superwoman29 είπε:

Εγώ έχω παρει 1,5 κιλό από την αρχή .. Τις τελευταίες μέρες έκανα απότομα λίγη κοιλιτσα και έχω φουλ πρησμένο στήθος .. 

Βαζετε κάποιο προϊόν για ραγάδες ή είναι νωρίς ακόμα ; Θέλω να παραγγείλω κάποιο , ίσως το bio oil.. Για πείτε μου γνώμες :)

Μετά από κάμποση έρευνα κατέληξα στο weleda για ραγάδες εγκυμοσυνης .. το βάζω εδώ κι 3 μερες περίπου .. αφήνει μια πολύ ελαφριά μυρωδιά ανθόνερου .. μου θυμίζει αμυγδαλωτό κάθε φορά 

βεβαια είναι η πρώτη φορά κι δεν ξέρω τα αποτελέσματα απλά κατέληξα σε αυτό από κριτικές κτλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα το τσεκάρω το welenda , σε ευχαριστώ πολύ !!  Κι εγώ κάτι με ήπια μυρωδιά θέλω ..

Απο διατροφή πως πάτε ; Εγώ έχω καταλήξει να τρωω μόνο τοστ , μακαρόνια και γενικα φουλ υδατανθρακα.. :sad:

Σιχαίνομαι  πράγματα που μου άρεσαν όπως σαλάτες , κρεατικά , αλλαντικά .. Επίσης ενώ έπινα καφέ σε τεράστια ποσότητα πριν μείνω έγκυος , τώρα με αηδιάζει μόνο η μυρωδιά του :-P

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Πρωτη φορα που γραφω! Ειμαι 10εβδ και 3ημερων! Ειμαι χαλια απο ναυτια και ανακατωσουρα και χθες εκανα τον πρωτο μου εμετο! Κατι που σας βοηθησε;δεν μπορω να πιω ουτε μια γουλια νερο ενω πρεπει και το ξερω! Φαγητο δεν θελω ουτε να σκεφτομαι ποσο μαλλον να φαω! Αλλα προσπαθω να τρωω κατι στο 2ωρο γιατι μετα ειμαι χειροτερα! Εχω και τρελη ατονια! Εσεις πως το περνατε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Καλημερα κοριτσια ! Πρωτη φορα που γραφω! Ειμαι 10εβδ και 3ημερων! Ειμαι χαλια απο ναυτια και ανακατωσουρα και χθες εκανα τον πρωτο μου εμετο! Κατι που σας βοηθησε;δεν μπορω να πιω ουτε μια γουλια νερο ενω πρεπει και το ξερω! Φαγητο δεν θελω ουτε να σκεφτομαι ποσο μαλλον να φαω! Αλλα προσπαθω να τρωω κατι στο 2ωρο γιατι μετα ειμαι χειροτερα! Εχω και τρελη ατονια! Εσεις πως το περνατε; 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ είμαι σε φάση που άρχισαν να αποχωρούν οι αναγουλες, αλλά και πάλι δεν μπορώ να μένω νηστική γιατί με πιάνουν μετά! Στην αρχή που ήταν πιο έντονες με βοήθησαν τα κράκερ, είχα και στο κομοδίνο πριν σηκωθώ να φάω ένα ή έστω μισό. Γενικά αυτή την εγκυμοσύνη βλέπω να την βγάζω με γάλα με δημητριακά, δροσερά γενικά με βοηθάνε, αλλά είναι και εκείνη την ώρα πώς θα μου έρθει το κάθε φαγητό.


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ είμαι σε φάση που άρχισαν να αποχωρούν οι αναγουλες, αλλά και πάλι δεν μπορώ να μένω νηστική γιατί με πιάνουν μετά! Στην αρχή που ήταν πιο έντονες με βοήθησαν τα κράκερ, είχα και στο κομοδίνο πριν σηκωθώ να φάω ένα ή έστω μισό. Γενικά αυτή την εγκυμοσύνη βλέπω να την βγάζω με γάλα με δημητριακά, δροσερά γενικά με βοηθάνε, αλλά είναι και εκείνη την ώρα πώς θα μου έρθει το κάθε φαγητό.

Σε ποια βδομαδα εισαι; Διαβαζω οτι δεν σταματανε παντα στο πρωτο τριμηνο και εχω τρομοκρατηθει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ενώ πριν λάτρευα τον καφέ, τώρα δεν θέλω ούτε να τον μυρίσω. Ανακατωσούρες δεν έχω πια γενικά, αλλά έχει αλλάξει η όρεξη μου τελείως. Σιχαίνομαι τις περισσότερες τροφές και θέλω να  τρώω μόνο λαχανικά βραστά...Κρέας, αλλαντικά, γάλα, αλλαντικά, τυριά, γλυκά ούτε να τα δω δεν θέλω. Καμία σχέση με την 1η εγκυμοσύνη που ήταν όλα πιο ήπια..Τεσπά, θα περάσει..

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από μένα! Βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα κύησης στην 2η εγκυμοσύνη μου κ ΠΗΤ έχω 6/6. Χθες έκανα την αυχενική κ τώρα περιμένω τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος. Από αναγουλες κ εμετούς κάθε μέρα......

Υπομονή σε όσες ταλαιπωρούνται από εμετούς κ με το καλό τα μωράκια μας! :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι; Διαβαζω οτι δεν σταματανε παντα στο πρωτο τριμηνο και εχω τρομοκρατηθει!

Γελάω γιατί είμαι 28 εβδομάδων και κάνω ακόμα εμετούς......σε κάποιες από εμάς συνεχίζονται κορίτσια μου,σχεδόν μέχρι τον τοκετό...καλή δύναμη 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ κορίτσια μη μου λέτε τέτοια ! Και εγώ περιμένω να περάσουν οι μερες να σταθώ σαν άνθρωπος .. με το που ξυπνάω τον κάνω τον εμετό μου και ναυτίες όλη μερα ..

Τρωω κρακερακια,κάτι ξέρες μπάρες βρώμης ,τοστ , μακαρόνια ,κριθαράκι τέτοια .. @Superwoman29 Φουλ υδατάνθρακα που λες και εσυ ! 
 

@Πεγκούλα! και εγώ 4/6 έχω με βάση ΤΕΡ .. αύριο έχω και εγώ αυχενική .. είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη βέβαια ! 
καλα αποτελέσματα με την εξέταση αίματος ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το πρωτο μου μωρακι ειναι!16/06 εχω πητ συμφωνα με μια εφαρμογη που εχω κατεβασει! Αυχενικη εχω κλεισει 05/12 , μακαρι να ειναι ολα τελεια , με εχει φαει το αγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι; Διαβαζω οτι δεν σταματανε παντα στο πρωτο τριμηνο και εχω τρομοκρατηθει!

Σήμερα είμαι 11κ2 και νομίζω από αυτή την εβδομάδα είμαι καλύτερα. Μη φαντάζεσαι ότι μπορώ να τρώω τα πάντα αλλά καμία σχέση με την 6η εβδομάδα ας πούμε! Σήμερα σηκώθηκα στις 6 να φάω γιατί ήμουν νηστική και άρχισε να με χαλάει πολύ! Εγώ κορίτσια αύριο έχω γιατρό και την άλλη Τρίτη αυχενική!!! Ανυπομονώ!!!! 

Κανένα κορίτσι έμαθε φύλο? Είχατε καμία πρόβλεψη από τον γιατρό?

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Και μενα το πρωτο μου μωρακι ειναι!16/06 εχω πητ συμφωνα με μια εφαρμογη που εχω κατεβασει! Αυχενικη εχω κλεισει 05/12 , μακαρι να ειναι ολα τελεια , με εχει φαει το αγχος! 

Αχ και εμένα ! Ειδικά που δεν το νιώθουμε δεν ξέρω αν είναι εκεί και αγχώνομαι ! 

πρίν από 17 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:
πρίν από 17 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Σήμερα είμαι 11κ2 και νομίζω από αυτή την εβδομάδα είμαι καλύτερα. Μη φαντάζεσαι ότι μπορώ να τρώω τα πάντα αλλά καμία σχέση με την 6η εβδομάδα ας πούμε! Σήμερα σηκώθηκα στις 6 να φάω γιατί ήμουν νηστική και άρχισε να με χαλάει πολύ! Εγώ κορίτσια αύριο έχω γιατρό και την άλλη Τρίτη αυχενική!!! Ανυπομονώ!!!! 

Κανένα κορίτσι έμαθε φύλο? Είχατε καμία πρόβλεψη από τον γιατρό?

Με το καλό και εσυ <3 

μένεις είπαμε να το μάθουμε κατευθείαν στη β επιπέδου που θα είναι σίγουρο ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Πώς είστε μανουλες και νινακια? Εμείς σήμερα πήγαμε για υπέρηχο και ευτυχώς όλα καλά! Το μωράκι μας αρκετά δραστήριο και το χάρηκα πολύ! Τεντωνε πόδια, γυρνούσε, έβαζε το χέρι στο πρόσωπο, βλέπαμε πατουσιτσα και είναι ακόμα τόσο μικροσκοπικό!!! Προσπαθήσαμε να δούμε και φύλο αλλά ο γιατρός μας είπε δεν φαίνεται κάτι ξεκάθαρα, είναι σε φάση που σε μπερδεύει ακόμα! Εγώ να σας πω την αλήθεια έχω προαίσθημα για κορίτσι, θα περιμένουμε να δούμε! Τώρα την Τρίτη ξανά αυχενική! Αύριο θα πάω να κάνω την εξέταση αίματος! Τρίτη εγκυμοσύνη αλλά το άγχος μεγαλύτερο και η χαρά πάντα είναι τόσο μεγάλη! Μπορώ να κάθομαι με τις ώρες να το χαζεύω στον υπέρηχο!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Πώς είστε μανουλες και νινακια? Εμείς σήμερα πήγαμε για υπέρηχο και ευτυχώς όλα καλά! Το μωράκι μας αρκετά δραστήριο και το χάρηκα πολύ! Τεντωνε πόδια, γυρνούσε, έβαζε το χέρι στο πρόσωπο, βλέπαμε πατουσιτσα και είναι ακόμα τόσο μικροσκοπικό!!! Προσπαθήσαμε να δούμε και φύλο αλλά ο γιατρός μας είπε δεν φαίνεται κάτι ξεκάθαρα, είναι σε φάση που σε μπερδεύει ακόμα! Εγώ να σας πω την αλήθεια έχω προαίσθημα για κορίτσι, θα περιμένουμε να δούμε! Τώρα την Τρίτη ξανά αυχενική! Αύριο θα πάω να κάνω την εξέταση αίματος! Τρίτη εγκυμοσύνη αλλά το άγχος μεγαλύτερο και η χαρά πάντα είναι τόσο μεγάλη! Μπορώ να κάθομαι με τις ώρες να το χαζεύω στον υπέρηχο!!!!

 

Αχ τι όμορφα νέα ! Ποσό εβδομάδα είσαι και φαίνονται χεράκια και ποδαράκια ;;; Μου φαίνεται πολύ περίεργο :) Μακάρι να είναι κοριτσάκι όπως το νιώθεις και εσυ . Με το κακό και η αυχενική σου ! Εγώ την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο με τον γιατρό και ανυπομονώ απίστευτα !! Ευτυχώς έχω ναυτίες και εμετούς και ηρεμώ ότι είμαι  έγκυος :) φαντάζομαι μετά από κάνα 10ημερο θα πάμε και εμείς για την περιβόητη αυχενική ( τώρα είμαι 8 και 6 ημερών )

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Αχ τι όμορφα νέα ! Ποσό εβδομάδα είσαι και φαίνονται χεράκια και ποδαράκια ;;; Μου φαίνεται πολύ περίεργο :) Μακάρι να είναι κοριτσάκι όπως το νιώθεις και εσυ . Με το κακό και η αυχενική σου ! Εγώ την Παρασκευή έχω τον δεύτερο υπέρηχο με τον γιατρό και ανυπομονώ απίστευτα !! Ευτυχώς έχω ναυτίες και εμετούς και ηρεμώ ότι είμαι  έγκυος :) φαντάζομαι μετά από κάνα 10ημερο θα πάμε και εμείς για την περιβόητη αυχενική ( τώρα είμαι 8 και 6 ημερών )

Σήμερα είμαι 11κ4, από εδώ και πέρα αρχίζουν και φαίνονται πιο καθαρά οι κινήσεις του! Πριν δύο βδομάδες ίσα που καταλάβαινες ότι έχει χέρια και πόδια.

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...