Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Οργασμος εγκυμοσύνη


Vampi

Recommended Posts

Την εμπειρία σας παρακαλώ για οργασμό στην εγκυμοσύνη.Ειχατε κάποια επιπλοκή?Είχα μια μικρή αιμορραγία καφέ αίμα μετά από οργασμο στον 2ο μήνα και από τότε φοβάμαι.Ειναι εφικτό να αντέξεις όλους αυτούς τους μήνες χωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρέπει να ήταν τυχαίο. και εγω είχα καφέ υγρα στο δεύτερο μήνα σε άσχετη φαση όμως. μετά πήρα για λίγο προγεστερονη και όλα οκ. κατά τ άλλα κανένα θέμα με επαφές κλπ (αισίως είμαι 8 +) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Vampi είπε:

Την εμπειρία σας παρακαλώ για οργασμό στην εγκυμοσύνη.Ειχατε κάποια επιπλοκή?Είχα μια μικρή αιμορραγία καφέ αίμα μετά από οργασμο στον 2ο μήνα και από τότε φοβάμαι.Ειναι εφικτό να αντέξεις όλους αυτούς τους μήνες χωρίς.

Εγω ειχα μια φορα στο 2 μηνα σχεδον στον υπνο μου οταν ξυπνησα κ κυλισαν ολα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Στον ύπνο από ότι ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα.Γενικα όμως θέλω να μάθω αν κάποια άλλη κοπέλα είχε αιμορραγία μετά από οργασμό και πως το διαχειρίστηκε.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vampi είπε:

Στον ύπνο από ότι ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα.Γενικα όμως θέλω να μάθω αν κάποια άλλη κοπέλα είχε αιμορραγία μετά από οργασμό και πως το διαχειρίστηκε.

 

Εννοείς οργασμό με διείσδυση και είχες αιμορραγία; (Επίσης ελάχιστο καφέ αίμα ,δεν θεωρείται αιμορραγία). Είχα και στις δύο εγκυμοσύνες καφέ αίμα κ για αυτό απείχα από το σεξ το πρώτο τρίμηνο,αλλά όχι λόγω οργασμού. Ονειρώξεις με οργασμό ,έτυχε να έχω στον ύπνο μου αρκετές φορές,χωρίς κάποια επιπλοκή. Νομίζω αν μιλάς μόνο για οργασμό,είτε μόνη σου ,είτε στον ύπνο σου ας πούμε,δεν γίνεται να έχεις αιμορραγία. Αν τώρα η διείσδυση εγινε κάπως αγαρμπα,ίσως και να είχες από αυτό κάποια καφέ υπολείμματα. Μπορείς να ρωτήσεις και τον γιατρό σου. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Εννοείς οργασμό με διείσδυση και είχες αιμορραγία; (Επίσης ελάχιστο καφέ αίμα ,δεν θεωρείται αιμορραγία). Είχα και στις δύο εγκυμοσύνες καφέ αίμα κ για αυτό απείχα από το σεξ το πρώτο τρίμηνο,αλλά όχι λόγω οργασμού. Ονειρώξεις με οργασμό ,έτυχε να έχω στον ύπνο μου αρκετές φορές,χωρίς κάποια επιπλοκή. Νομίζω αν μιλάς μόνο για οργασμό,είτε μόνη σου ,είτε στον ύπνο σου ας πούμε,δεν γίνεται να έχεις αιμορραγία. Αν τώρα η διείσδυση εγινε κάπως αγαρμπα,ίσως και να είχες από αυτό κάποια καφέ υπολείμματα. Μπορείς να ρωτήσεις και τον γιατρό σου. Με το καλό!

Ευχαριστω!Εννοώ οργασμό χωρίς διείσδυση,είχα αιμορραγία καφέ όπου είχε κρατησεί 1 ημέρα.Ειχα περάσει από αρκετούς γιατρούς όπου μου είπαν δεν είναι κάτι και μου έδωσαν utrogestan κάνεις δεν μου είπε για αποκόλληση ούτε στην αυχενική φάνηκε κάτι για αποκόλληση  μόνο μια γιατρός μου είπε ότι βλέπει μια παλιά αποκόλληση.Μπερδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι! εγώ το πάθαινα αυτό συχνά  στον ύπνο μου στις αρχές...δεν ξέρω για ποιο λόγο...οι ορμόνες της εγκυμοσύνης? Αλλά δεν είχα καφέ ουτε αίμα...απλά φοβόμουν πολύ ότι κάτι έπαθα... Μιας κ είχα κ μια βιοχημική ακριβώς πριν κ εκεί το είχα πάθει στον ύπνο μου δύο φορές κ τοτε...προφανώς δεν έπαιξε κάποιο ρόλο ο οργασμός με τη βιοχημικη... Σ αυτήν που προχώρησε κ το πάθαινα συχνά δεν είχα κανένα θεμα ..ούτε αποκόλληση... νομίζω χωρίς διείσδυση δεν έχεις θέμα...τα καφέ που είχε  δεν πιστεύω ότι είναι από τον οργασμό...

Πάντως έχω ακούσει από  φίλες κλπ που ειχαν αίμα μετά από διείσδυση...η μία φίλη μου της βρήκαν αποκόλληση...και μια άλλη είχε δει λίγο αίμα κ η γιατρός της βρήκε ότι χαμήλωσε ο πλακούντας...κάτι τέτοιο...κ έπρεπε να απέχουν ένα διάστημα μέχρι να ανέβει ξανά...

Εγώ είμαι 20 εβδομάδων και ούτε που θυμάμαι πότε κάναμε τελευταία φορά...λογικά κάπου εκεί στη σύλληψη :-P

Φοβάμαι πολύ...κ μάλλον λόγω φόβου έχει σβήσει ο σεξοδιακοπτης μου.. ελπίζω μετά τη γέννα να ανάψει πάλι αυτός ο διακόπτης... Ο άντρας μου το πρώτο τρίμηνο ήθελε συνέχεια...ξαφνικά έκανα κ μεγάλο στήθος..κ δεν μπορούσε να το χαρει:-)

Παντως εγώ έλεγα ψέματα ότι δεν Μ αφήνει η γιατρός... Τώρα πλέον φοβάται κ αυτός...

Αν πάντως έχεις ανάγκη από σ€κς και στο επιτρέπει ο γιατρός σου...δεν είναι ανάγκη να πιεζεσαι κ να αγχώνεσαι ότι κάτι κακό θα συμβεί... Πολλές κάνουν στην εγκυμοσύνη...

Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια !!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...