Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Σήμερα έμαθα ότι θα γίνω μαμά για 3η φορά τον Ιούλιο του 23! 

Καλησπερα..με το καλο να ερθει και το 3ο σας μωρακι..μεγαλη ευλογια εχετε :)

19 ώρες πρίν, Kaly είπε:

Κορίτσια πήγατε γιατρό;;εγώ πήγα είδαμε σάκο έμβρυο και καρδούλα,δεν την ακούσαμε μ είπε σε δυο εβδομάδες,μου βρήκε όμως μύκητες

Με το καλο να ακουσετε και την καρδουλα ..ολα να πανε κατ'ευχην :)

10 ώρες πρίν, foza είπε:

Καλημέρα σας ναι πήγα εχτές είδα σάκο σε 10 με 15 μέρες θα ξαναπάω για να ακούσουμε καρδια αν όλα πάνε καλά  !!

Με το καλο ν'ακουσετε και την καρδουλα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Με το καλο ν'ακουσετε και την καρδουλα :)

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω σε ολες να έχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Ολα να πάνε κατ’ευχην του Θεού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το παρεακι .. πηγαμε κι εμεις με τον αντρα μου στη γιατρο..ειδαμε τον σακο ,ακουσαμε και την καρδουλα..ειδαμε και το μπεμπε ..με το ζορι καταφερε να το μετρησει η γιατρος τοσο μικρο που ειναι..θεωρητικα βγηκε 6εβδομαδων και 4 ημερων.. θα παμε ξανα σε 15 μερες να δουμε την αναπτυξη του ,ωστε να βγει και η πιθανη ημερομηνια τοκετου για να μπορεσουμε να κλεισουμε ραντεβου και για την εξεταση της αυχενικης διαφανειας ,η οποια θα πρεπει να γινει απο 20/12/22 εως και 8/1/23.. ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να εχουμε μια ομορφη εγκυμοσυνη :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα μπει στο γκρουπ μανούλες Ιουνίου αλλά απ’ότι φαίνεται είχα πολύ καθυστερημένη σύλληψη κ ήρθα στις Μανούλες Ιουλίου 2023! Με το καλό όλες να έχετε καλές εγκυμοσύνες! Εμένα είναι η τρίτη φορά κ έχω φρικάρει λίγο γτ δεν το είχαμε στο πρόγραμμα :-|

Επίσης, σήμερα είμαι 6 και 6 κ πριν δυο εβδομάδες είχα κάνει μια χοριακή που βγήκε 5300 (ήμουν δηλαδή 4 και 6) αλλά είναι 1 μωράκι, οπότε μην αγχώνεστε κατευθείαν για δίδυμα :rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Life777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα μπει στο γκρουπ μανούλες Ιουνίου αλλά απ’ότι φαίνεται είχα πολύ καθυστερημένη σύλληψη κ ήρθα στις Μανούλες Ιουλίου 2023! Με το καλό όλες να έχετε καλές εγκυμοσύνες! Εμένα είναι η τρίτη φορά κ έχω φρικάρει λίγο γτ δεν το είχαμε στο πρόγραμμα :-|

Επίσης, σήμερα είμαι 6 και 6 κ πριν δυο εβδομάδες είχα κάνει μια χοριακή που βγήκε 5300 (ήμουν δηλαδή 4 και 6) αλλά είναι 1 μωράκι, οπότε μην αγχώνεστε κατευθείαν για δίδυμα :rolleyes:

Με το καλο να ερθει και το τριτο σας μωρακι .. να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη :) νομιζω πως ειμαστε ακριβως ιδιες ημερομηνιες γιατι κι εγω σημερα ειμαι 6εβδ και 6 ημερων .. αλλα θα φανει η συλληψη αν ηταν καθυστερημενη στις 5 Δεκεμβριου που θα ξαναπαω στην γιατρο και θα δουμε αν η αναπτυξη του εμβρυου συμβαδιζει με την τοτε ημερομηνια και θα μου πει τοτε πιθανη ημερομηνια τοκετου .. με βαση τα τωρινα δεδομενα ημερομηνια τοκετου φαινεται 10/7/23.. οπως και να χει ελπιζω να πανε ολα καλα για όλες μας :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μάλλον εδώ είμαι κι εγώ με βάση την εφαρμογή στο κινητό μου! Εγώ έκανα τη δεύτερη χοριακή την Τετάρτη και τώρα περιμένω μέχρι 30/11 για υπέρηχο... Άφησε και καμιά άλλη ο γιατρός της να περιμένει τόσο ή μόνο εμένα με θεωρεί τόσο ζεν;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μάλλον εδώ είμαι κι εγώ με βάση την εφαρμογή στο κινητό μου! Εγώ έκανα τη δεύτερη χοριακή την Τετάρτη και τώρα περιμένω μέχρι 30/11 για υπέρηχο... Άφησε και καμιά άλλη ο γιατρός της να περιμένει τόσο ή μόνο εμένα με θεωρεί τόσο ζεν;

 

Καλησπερα κ συγχαρητηρια ..ολα να πανε κατ' ευχην .. μαλλον ο γιατρος σου θελει να τα δει ολα μαζι ,δηλαδη σακο,καρδιακο παλμο και εμβρυο γι αυτο κι εβαλε τοτε το ραντεβου σας..38η μερα απο την τελευταια περιοδο εμφανιζεται ο σακος,42η μερα ο καρδιακος παλμος και 45η μερα εμφανιζεται το εμβρυο.. και στην περιπτωση μου ετσι καναμε ..βαλαμε το ραντεβου 46η μερα απο την τελευταια μου περιοδο και τα ειδαμε ολα μαζι ..υπομονουλα μεχρι τοτε ..:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα κ συγχαρητηρια ..ολα να πανε κατ' ευχην .. μαλλον ο γιατρος σου θελει να τα δει ολα μαζι ,δηλαδη σακο,καρδιακο παλμο και εμβρυο γι αυτο κι εβαλε τοτε το ραντεβου σας..38η μερα απο την τελευταια περιοδο εμφανιζεται ο σακος,42η μερα ο καρδιακος παλμος και 45η μερα εμφανιζεται το εμβρυο.. και στην περιπτωση μου ετσι καναμε ..βαλαμε το ραντεβου 46η μερα απο την τελευταια μου περιοδο και τα ειδαμε ολα μαζι ..υπομονουλα μεχρι τοτε ..:)

Αχ, πως τα ξέρεις όλα αυτά; Σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση.. ναι κι εγώ αυτό πιστεύω, απλά ελπίζω να μην αφήσει και για το δεύτερο υπέρηχο μετά τόσο μεγάλο κενό γιατί με βλέπω να αγοράζω οικιακό μηχάνημα υπερήχων, και δεν είμαστε για τέτοια έξοδα τώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Συγχαρητήρια για το 3ο σας! Ισχυει ότι δενει την οικογένεια! Εγώ περιμένω το  4 ..!  @LeneL  κ ο δικός  μου ζεν . Την άλλη Δευτέρα ραντεβου!  

Πως περνάν οι μέρες.. 

Εντομεταξυ Που θα γεννησετε και με ποιον; 

Εγω εχθες έμαθα πως ο δικός μου θα βγει σε σύνταξη οπότε είμαι λίγο στον αέρα  ..

 

 

Όσο αφορά τα κιλά. Κομπλέ ακόμα.. ξεκίνησα με διατροφολόγο  εδώ κ μια βδομάδα γτ δεν με περνει ..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Aressana είπε:

Καλημέρα!!! Συγχαρητήρια για το 3ο σας! Ισχυει ότι δενει την οικογένεια! Εγώ περιμένω το  4 ..!  @LeneL  κ ο δικός  μου ζεν . Την άλλη Δευτέρα ραντεβου!  

Πως περνάν οι μέρες.. 

Εντομεταξυ Που θα γεννησετε και με ποιον; 

Εγω εχθες έμαθα πως ο δικός μου θα βγει σε σύνταξη οπότε είμαι λίγο στον αέρα  ..

 

 

Όσο αφορά τα κιλά. Κομπλέ ακόμα.. ξεκίνησα με διατροφολόγο  εδώ κ μια βδομάδα γτ δεν με περνει ..! 

Α, μια χαρά.. κι εσένα ο πρώτος υπέρηχος θα είναι; Ξεκίνησα κι εγώ διατροφολόγο γιατί είχα τσιμπήσει κάτι κιλακια πριν την εγκυμοσύνη που δεν πρόλαβα να τα χάσω και φοβάμαι μην παραξεφυγω...στο Μητέρα είναι ο γιατρός μου. Δεν ξέρω, λέμε ονόματα κανονικά; Έχω μπερδευτεί λίγο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LeneL είπε:

Α, μια χαρά.. κι εσένα ο πρώτος υπέρηχος θα είναι; Ξεκίνησα κι εγώ διατροφολόγο γιατί είχα τσιμπήσει κάτι κιλακια πριν την εγκυμοσύνη που δεν πρόλαβα να τα χάσω και φοβάμαι μην παραξεφυγω...στο Μητέρα είναι ο γιατρός μου. Δεν ξέρω, λέμε ονόματα κανονικά; Έχω μπερδευτεί λίγο!

Αχ θα φας κ συνταγές απ τον Άκη!!

Ο πρώτος υπέρηχος ναι!! Αλλά σκέφτομαι να πάω σε κάποιον απ τη γειτονιά  τη Πέμπτη .. τι να κάνω.. !

Λέμε σιγουρα μαιευτήρια. Θεωρητικά λέμε και γιατρούς. Αφού γίνονται κ ποστ για μεμονωμένους γιατρούς !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Aressana είπε:

Αχ θα φας κ συνταγές απ τον Άκη!!

Ο πρώτος υπέρηχος ναι!! Αλλά σκέφτομαι να πάω σε κάποιον απ τη γειτονιά  τη Πέμπτη .. τι να κάνω.. !

Λέμε σιγουρα μαιευτήρια. Θεωρητικά λέμε και γιατρούς. Αφού γίνονται κ ποστ για μεμονωμένους γιατρούς !

Ναι, ναι, έκανα και ένα άσχετο χειρουργείο πριν λίγο καιρό στο Μητέρα και το φαγητό είναι όντως πολύ καλό. Το γιατρό μου τον λένε Ι. Ζερβομανωλακη. Το σκέφτηκα κι εγώ να πάω κάπου για υπέρηχο μόνο, αλλά ο φόβος φυλάει τα έρμα! Λέω κάτσε μη δω τίποτα κακό και πάω για μαλλί και βγω κουρεμένη! Θα περιμένω μια και καλή με το γιατρό... Θα περάσει που θα πάει 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Kaly είπε:

Ρε κορίτσια έχω αγχωθεί εγώ πήγα στον γιατρό 42 μέρα είδαμε έμβρυο κ καρδούλα αλλά μ είπε θα έρθεις σε δυο εβδομάδες να την ακούσουμε  είναι ακόμη νωρις γιατί;;

Είδατε να πάλλεται χωρίς χτυπο;  δεν καταλαβα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...