Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Fay_ είπε:

      Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

      οχι δεν εχω κάνει , εκανα μόνο στο ελενας στην οικονομ και μ είπε ότι κληρονομική θρόμβοφιλια δεν εχω ! όμως δεν μπορούμε να προβλέψουμε την επίκτητη θρόμβοφιλια η οποία μπορεί να συμβεί στην εγκυμοσυνη!(ελπιζω να θυμαμαι σωστά ότι μ το είπε έτσι)  έτσι κ αλλιώς ο γιατρός λόγο του προηγούμενου μωρού που είχε σύνδρομο αποφάσισε πτι θέλει να κάνω από την αρχή ως το τέλος ενέσεις αυτή τη φορα χδεν ξέρω αν συνδέεται βέβαια το σύνδρομο και οι ενέσεις με κάποιο τρόπο αλλά για να το θέλει κάποιο λόγο θα έχει!  

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 24/11/2022 at 11:05 ΜΜ, souz13 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για το χρόνο σου 

το πρόβλημα ειναι οτι μου εγραψε η γυναικολογος μου αδεια μεσω εφκα και σιγουρα μετα απο αυτο φαινεται μεσα η εγκυμοσυνη αρα δεν μπορω και να θελω να βρω καποιον να με προσλαβει κι να μου κανει απολυση

αυτο το λυνω αλλα δε γινεται τωρα πια απο οτι μου ειπαν :( 

δε μππρω να σκεφτω τιποτα αλλο δυστυχως

Μην υπογράψεις παραίτηση...πες δυστυχώς δεν μπορώ να παραιτηθώ γιατί προέκυψε εγκυμοσύνη και δεν μπορώ να εργαστώ αλλού ούτε να βγω ταμείο... αν θες κάνε μου απόλυση και θα σου επιστρέψω την αποζημίωση...και δεν θα του κάνεις καταγγελία σύμβασης ότι δηλαδή απέλυσε έγκυο... Η κουμπάρα μου πάντως όταν έμαθε ότι είναι έγκυος συνέχισε να δουλεύει για μην χάσει τα επιδόματα κλπ...κ όταν γέννησε παραιτηθηκε απ' τη δουλειά και την έκανε ο γαμπρός της πρόσληψη απόλυση για να βγει στο ταμείο.... Σκέψου ότι όσο δεν μπορεί ένας εργοδότης να απολύσει μια έγκυο το ίδιο δεν μπορεί να απολύσει μια λεχώνα.... Απλά αν υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ των δύο προσώπων μπορεί να γίνει απόλυση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/11/2022 at 3:06 ΜΜ, souz13 είπε:

Γεια σας κορίτσια 

εμενα τελευταια περίοδος ηταν 5 οκτωβριου και μου ειπε κθε 12 του μηνα αλλαζω μήνα

σημερα εκανα τις πολλες εξετασεις και την κυστικη ίνοση 

ακούσαμε καρδούλα και το ειδαμε αλλα κολπικά πάντα γιατι ακόμα ειναι πολύ μικρο :) :)

2059 ειχα χοριακή στις 7/11

Αααα μαζί είμαστε τελευταία περίοδος 06/10 κ εμένα μ είχε πει είναι μικρό θα πάω μια Δεκεμβρίου εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, WomensPower said:

Μην υπογράψεις παραίτηση...πες δυστυχώς δεν μπορώ να παραιτηθώ γιατί προέκυψε εγκυμοσύνη και δεν μπορώ να εργαστώ αλλού ούτε να βγω ταμείο... αν θες κάνε μου απόλυση και θα σου επιστρέψω την αποζημίωση...και δεν θα του κάνεις καταγγελία σύμβασης ότι δηλαδή απέλυσε έγκυο... Η κουμπάρα μου πάντως όταν έμαθε ότι είναι έγκυος συνέχισε να δουλεύει για μην χάσει τα επιδόματα κλπ...κ όταν γέννησε παραιτηθηκε απ' τη δουλειά και την έκανε ο γαμπρός της πρόσληψη απόλυση για να βγει στο ταμείο.... Σκέψου ότι όσο δεν μπορεί ένας εργοδότης να απολύσει μια έγκυο το ίδιο δεν μπορεί να απολύσει μια λεχώνα.... Απλά αν υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ των δύο προσώπων μπορεί να γίνει απόλυση...

Απλα σε μένα επειδη δυστυχώς δηλωθηκε η αδεια μου επειδη ειχα αιμοραγια στο εφκα εκανα βλακεια δλδ τωρα δε μπορει να με παρει καποιος και να με κανει απολυση γιατι θα φαινεται μεσα οτι ειμαι εγκυοςς

Και επισης του το εχω πει εδω και δυο μηνες οτι θα φυγω δε γουστάρω τωρα να του πω οτι θα μεινω ειναι σαν να καθομαι για βα με πληρωνει οποτε αστο !του ειχα πει κιολας οτι θα ασχοληθω με τονεπαγγελμα μου τα ιδιιαιτερα

αστο τωρα Τα εχασα! Ψαχνω καποια παρτ ταιμ εστω τωρα απο το σπίτι εστω για τα ενσημα και μηπως παρω τα επιδοματα 

9 hours ago, Kaly said:

Αααα μαζί είμαστε τελευταία περίοδος 06/10 κ εμένα μ είχε πει είναι μικρό θα πάω μια Δεκεμβρίου εσυ;;

Εμείς ακούσαμε καρδούλα και θα πάμε 5 δεκεμβρίου αλλα ειναι οντως πολυ μικρό ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δυστυχώς έπαθα βαριά γαστρεντεριτιδα  και νοσηλευομαι. Ευτυχώς όλα καλά.  Να προσέχετε πολύ. Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις.  Εγώ επειδή έχασα  μεγάλες ποσότητες υγρών  έπρεπε να με βάλουν  στους ορους. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , DORAV είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δυστυχώς έπαθα βαριά γαστρεντεριτιδα  και νοσηλευομαι. Ευτυχώς όλα καλά.  Να προσέχετε πολύ. Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις.  Εγώ επειδή έχασα  μεγάλες ποσότητες υγρών  έπρεπε να με βάλουν  στους ορους. 

Περαστικά σου κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε! Πώς είσαι τώρα; Συνήλθες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , LeneL είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε! Πώς είσαι τώρα; Συνήλθες;

Ναι πολύ καλύτερα.  Χθες δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Έπρεπε να μαγειρέψω και για το άλλο παιδί  και σερνομουν. Ευτυχώς  μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι Έπρεπε να νοσηλευτώ και πραγματικά ξεκουραστηκα. Απίστευτη ναυτία  και διάρροια που δεν είχα πάλι  τέτοια στη ζωή μου. Τρόμαξα όχι για μένα αλλά για το μπεμπε. Έκλαιγα όλο το πρωί χθες. Ευτυχώς  όλα καλά. Ήπια και το τσαγακι μου τώρα.....Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DORAV είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δυστυχώς έπαθα βαριά γαστρεντεριτιδα  και νοσηλευομαι. Ευτυχώς όλα καλά.  Να προσέχετε πολύ. Κυκλοφορούν πολλές ιώσεις.  Εγώ επειδή έχασα  μεγάλες ποσότητες υγρών  έπρεπε να με βάλουν  στους ορους. 

Περαστικα κοριτσι μου.. ευτυχως εισαι καλυτερα τωρα .. κι εμενα κολλησε η μικρη γαστρεντεριτιδα απο τον βρεφικο σταθμο και μετα κολλησε κι ο αντρας μου και τους ειχα και τους 2 "τεζα".. ευτυχως δεν κολλησα .. ευχομαι γρηγορη αναρρωση κ να καλυτερευεις μερα με τη μερα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Περαστικα κοριτσι μου.. ευτυχως εισαι καλυτερα τωρα .. κι εμενα κολλησε η μικρη γαστρεντεριτιδα απο τον βρεφικο σταθμο και μετα κολλησε κι ο αντρας μου και τους ειχα και τους 2 "τεζα".. ευτυχως δεν κολλησα .. ευχομαι γρηγορη αναρρωση κ να καλυτερευεις μερα με τη μερα :wub:

ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΚΟΛΛΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ. ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΆΕΙ.  ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΠΟ ΙΩΣΕΙΣ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Aressana είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γυρισαμε απ το γιατρό είδαμε το μικρό σπορακι κ το ακούσαμε τοσοοοο σιγά! Ότι ξεκίναγε η καρδούλα! Σε 3 βδομάδες πάλι! 

Tι ωραία... Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Aressana είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γυρισαμε απ το γιατρό είδαμε το μικρό σπορακι κ το ακούσαμε τοσοοοο σιγά! Ότι ξεκίναγε η καρδούλα! Σε 3 βδομάδες πάλι! 

Καλησπεραααα..τι ωραια νεα .. :)

Σου ειπε ο γιατρος ΠΗΤ ; 

πρίν από 32 λεπτά , Kaly είπε:

Αναγούλες καμία η είμαι μόνη;;

Εγω περα απο συχνοουρια δεν εχω κατι .. καλη δυναμη ευχομαι ..μακαρι να σου περασουν συντομα ή εστω  να σου κρατησουν μονο το πρωτο τριμηνο ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Tι ωραία... Σε ποια εβδομάδα είσαι;

6+2   μ είπε ίσως είναι 3 μέρες μεγαλύτερο!

Οχι πητ δεν μ έδωσε αλλά κάπου 21 Ιουλίου νομίζω.  Ελπίζω να πιάσω  έστω 21 Ιουνίου! 

Ουτε εγω αναγούλες.. πιο μετά με πιαναν θυμάμαι!

@DORAV    πως εισαι εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Καλησπεραααα..τι ωραια νεα .. :)

Σου ειπε ο γιατρος ΠΗΤ ; 

Εγω περα απο συχνοουρια δεν εχω κατι .. καλη δυναμη ευχομαι ..μακαρι να σου περασουν συντομα ή εστω  να σου κρατησουν μονο το πρωτο τριμηνο ..

Εμένα η συχνοουρία πέρασε μπορώ να πω λίγο το βράδυ ξυπνάω μια φορά…μακάρι να σταματήσει σύντομα..δυσκοιλιότητα και αναγούλες υποφέρω κ από τα δυο…ούτε τα effecol μπορώ να πιω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...