Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Aressana είπε:

Είδατε να πάλλεται χωρίς χτυπο;  δεν καταλαβα

Είδαμε να πάλλεται κανονικά αλλά μ είπε δεν βάζω ήχο ακόμη την επόμενη φορά δηλαδή σε δυο εβδομάδες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Kaly είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες και μου απάντησες κοροτσι μου,θα κάνω υπομονή 

Παρτον/ην αύριο τηλ να σου λύσει κάθε απορία αν σε προβληματίζει και κάτι άλλο! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aressana είπε:

Καλώς ήρθες! Με το καλό! Οπότε αύριο πας για χοριακη ε ;

Βασικά είμαι ταξίδι στο εξωτερικό, αλλά δεν είχα κάνει χοριακή στην πρώτη εγκυμοσύνη, όποτε έλεγα να μην κάνω ούτε σ αυτή. Το είχα συζητήσει με το γιατρό μου και μου είχε πει ότι είναι εντελώς προαιρετική. Μάλλον θα πάρω όμως να κλείσω έναν υπέρηχο σε 3 βδομάδες που θα είμαι 7 βδομάδων. :) 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν κομμάτια απ την κούραση και είχα συχνοουρία πριν καν κάνω τεστ. Τώρα δεν νιώθω τπτ και δε μπορώ να το πιστέψω ακόμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν είναι μικρούλια κ μπορεί να μην ακουστεί καλά η καρδιά δεν το βάζουν. Κ εμάς ήταν ακριβώς έτσι (πολύ μικρό) αλλά φαινόταν κάτι να κουνιέται κ του ζήτησα του γυναικολόγου να το ακούσουμε κ το έβαλε κ ακουγόταν μια χαρά!. Εγω θα πάω σε 3 εβδομάδες από το προηγούμενο ραντεβού.
Και τώρα πάντως, όπως και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες περνουσα το πρώτο τετράμηνο χάλια από ναυτίες κ εμετούς :???: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Βασικά είμαι ταξίδι στο εξωτερικό, αλλά δεν είχα κάνει χοριακή στην πρώτη εγκυμοσύνη, όποτε έλεγα να μην κάνω ούτε σ αυτή. Το είχα συζητήσει με το γιατρό μου και μου είχε πει ότι είναι εντελώς προαιρετική. Μάλλον θα πάρω όμως να κλείσω έναν υπέρηχο σε 3 βδομάδες που θα είμαι 7 βδομάδων. :) 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν κομμάτια απ την κούραση και είχα συχνοουρία πριν καν κάνω τεστ. Τώρα δεν νιώθω τπτ και δε μπορώ να το πιστέψω ακόμα.

Πώς φαίνονται οι παλιές όμως! Εγώ με δύο χοριακες με καλές τιμές, την Παρασκευή με έπιασε το άγχος ότι μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά γιατί δεν έχω συμπτώματα και έκανα ΚΑΙ τέστ. Ο άντρας μου με έκανε ανέκδοτο στον φαρμακοποιό....με το καλό,όλα να σου πάνε τέλεια!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Πώς φαίνονται οι παλιές όμως! Εγώ με δύο χοριακες με καλές τιμές, την Παρασκευή με έπιασε το άγχος ότι μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά γιατί δεν έχω συμπτώματα και έκανα ΚΑΙ τέστ. Ο άντρας μου με έκανε ανέκδοτο στον φαρμακοποιό....με το καλό,όλα να σου πάνε τέλεια!

Περιμενε να καταλάβω.. είχες χοριακες και μετά έκανες  τεστ φαρμακείου.;!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Aressana είπε:

Περιμενε να καταλάβω.. είχες χοριακες και μετά έκανες  τεστ φαρμακείου.;!!

Ω ναι... Ειχα δύο χοριακες, και με έπιασε Παρασκευή βράδυ άγχος ότι θα έπρεπε να έχω συμπτώματα και δεν είχα και πήραμε και ενα τεστ από το φαρμακείο για να βεβαιωθώ ότι είναι στη θέση του το σποράκι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!!!Και εγώ Ιούλιο μάλλον!!!Θα χαρώ να τα λέμε απο εδώ. Έκανα μια χοριακη δύο εβδομάδες πριν (242) και την Πέμπτη έχω το πρώτο μου υπέρηχο.  Έχω άλλο ένα παιδάκι 14 μηνών.  Ειμαι λίγο αγχωμένη  γιατί τον σηκώνω ( τώρα πια όχι τόσο  πολύ) αλλά και πάλι λίγο βάρος σηκώνω.  Από συμπτωματα πώς πάτε? Έχετε πονάκια  καθόλου?  Εγώ  ναι. Το στομάχι δε έχει πειράξει  ακόμη. Στην πρώτη εγκυμοσυνη με πειραξε αρκετά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 7:41 ΠΜ, LeneL είπε:

Αχ, πως τα ξέρεις όλα αυτά; Σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση.. ναι κι εγώ αυτό πιστεύω, απλά ελπίζω να μην αφήσει και για το δεύτερο υπέρηχο μετά τόσο μεγάλο κενό γιατί με βλέπω να αγοράζω οικιακό μηχάνημα υπερήχων, και δεν είμαστε για τέτοια έξοδα τώρα...

times_xoriakis.png

On 21/11/2022 at 7:41 ΠΜ, LeneL είπε:

Αχ, πως τα ξέρεις όλα αυτά; Σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση.. ναι κι εγώ αυτό πιστεύω, απλά ελπίζω να μην αφήσει και για το δεύτερο υπέρηχο μετά τόσο μεγάλο κενό γιατί με βλέπω να αγοράζω οικιακό μηχάνημα υπερήχων, και δεν είμαστε για τέτοια έξοδα τώρα...

Καλησπερααα..εμενα σε 15 μερες μου ειπε θα παω για τον 2ο υπερηχο .. καθε γιατρος εχει το δικο του μπουσουλα ..αλλα νομιζω πανω -κατω ολοι στα ιδια ειναι .. 

On 21/11/2022 at 1:35 ΜΜ, Aressana είπε:

Καλημέρα!!! Συγχαρητήρια για το 3ο σας! Ισχυει ότι δενει την οικογένεια! Εγώ περιμένω το  4 ..!  @LeneL  κ ο δικός  μου ζεν . Την άλλη Δευτέρα ραντεβου!  

Πως περνάν οι μέρες.. 

Εντομεταξυ Που θα γεννησετε και με ποιον; 

Εγω εχθες έμαθα πως ο δικός μου θα βγει σε σύνταξη οπότε είμαι λίγο στον αέρα  ..

 

 

Όσο αφορά τα κιλά. Κομπλέ ακόμα.. ξεκίνησα με διατροφολόγο  εδώ κ μια βδομάδα γτ δεν με περνει ..! 

Καλησπεραααα.. με το καλο να ερθει κ το 4ο μπεμπε στο σπιτικο σας:) εγω αν ολα πανε καλα ,θα γεννησω στην Ξανθη στο δημοσιο νοσοκομειο.. αν υπαρξει καποιο θεμα με την καμπυλη ζαχαρου ή οτιδηποτε στην εξεταση doppler κτλ θα παω στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης ,που ειναι 5 λεπτα απο το πατρικο μου κι εχει την καλυτερη εντατικη νεογνων στη Β.Ελλαδα  κι ο λογος ειναι οτι το νοσοκομειο της Ξανθης δεν εχει εντατικη νεογνων και δεν αναλαμβανει τετοιες περιπτωσεις ..σε στελνουν ή Αλεξανδρουπολη ή Θεσσαλονικη.

22 ώρες πρίν, Kaly είπε:

Είδαμε να πάλλεται κανονικά αλλά μ είπε δεν βάζω ήχο ακόμη την επόμενη φορά δηλαδή σε δυο εβδομάδες 

Προληπτικα το εκανε πιστευω .. το 2019 ειχα μια εγκυμοσυνη που κατεληξε σε αποβολη στις 7 εβδομαδες κ 5 μερες.. 2 εβδομαδες πριν αποβαλλω ειχα αιμα ..μια σταματουσε ..μια ξεκινουσε ..πολυ ξαπλα κ πολυ utrogestan .. ειχα φτασει να πηγαινω στη γιατρο καθε δυο μερες να βλεπουμε αμα χτυπαει η καρδια ..και μου ειχε πει οτι οσο ο υπερηχος γινεται κατω απο τη μητρα καλο ειναι να αποφευγουμε συνεχεια να ακουω τον ηχο γιατι "ενοχλειται"  το εμβρυο.. ισως γι αυτο το προτεινε ..αλλα να μην ανησυχεις καθολου εφοσον παλλονταν η καρδουλα :)

17 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Γεια σας κορίτσια! Να μπω κι εγώ στην παρέα; Εγώ έκανα τεστ σήμερα με μερικές μέρες καθυστέρησης ήδη και βγήκε θετικό. Θεωρητικά έχω ΠΗΤ 30/7. Δεύτερο μωράκι :) 

Καλησπεραααα..με το καλο να ερθει το μωρακι σου και να εχεις μια ομορφη κ ξέγνοιαστη εγκυμοσύνη :) 

3 ώρες πρίν, Life777 είπε:

Συνήθως όταν είναι μικρούλια κ μπορεί να μην ακουστεί καλά η καρδιά δεν το βάζουν. Κ εμάς ήταν ακριβώς έτσι (πολύ μικρό) αλλά φαινόταν κάτι να κουνιέται κ του ζήτησα του γυναικολόγου να το ακούσουμε κ το έβαλε κ ακουγόταν μια χαρά!. Εγω θα πάω σε 3 εβδομάδες από το προηγούμενο ραντεβού.
Και τώρα πάντως, όπως και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες περνουσα το πρώτο τετράμηνο χάλια από ναυτίες κ εμετούς :???: 

Καλο κουραγιο με τους εμετους και τις ναυτιες .. εγω περα απο συχνοουρια και κοπωση δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα ..ετσι ημουν ομως και στην 1η μου εγκυμοσυνη ,με εξαιρεση κατι πονακια το πρωτο διμηνο.

πρίν από 49 λεπτά , DORAV είπε:

Κορίτσια γειά σας!!!Και εγώ Ιούλιο μάλλον!!!Θα χαρώ να τα λέμε απο εδώ. Έκανα μια χοριακη δύο εβδομάδες πριν (242) και την Πέμπτη έχω το πρώτο μου υπέρηχο.  Έχω άλλο ένα παιδάκι 14 μηνών.  Ειμαι λίγο αγχωμένη  γιατί τον σηκώνω ( τώρα πια όχι τόσο  πολύ) αλλά και πάλι λίγο βάρος σηκώνω.  Από συμπτωματα πώς πάτε? Έχετε πονάκια  καθόλου?  Εγώ  ναι. Το στομάχι δε έχει πειράξει  ακόμη. Στην πρώτη εγκυμοσυνη με πειραξε αρκετά. 

Με το καλο να ερθει και το 2ο μωρακι σου ..κι εγω εχω μια νεραϊδουλα 25 μηνων που ειναι 12600 και μου ειπε η γιατρος οσο μπορω να αποφευγω να την σηκωνω ..το θεμα ειναι οτι θηλαζει ακομη και θελω να σταματησω τον θηλασμο αλλα ειναι πολυ επωδυνο για το παιδι καθε φορα που προσπαθω να αρνηθω καποιο θηλασμο κλαιει απαρηγορητη .. περαν του οτι πονανε οι θηλες μου εχω κουραστει και ψυχολογικα πλεον ..απο συμπτωματα εχω μονο κουραση και συχνοουρια προς το παρον..πονακια ειχα αρκετα στην πρωτη εγκυμοσυνη ..σωαυτην τιποτα :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...