Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, foza είπε:

Όλα καλά θα είναι να μην αγχώνεσαι!! 

Πως είσαι;; Με ροη και  πόνους πως και δεν σου είπε να πας να σε δει ;; Μήπως να πήγαινες έστω σε δημόσιο να κανείς έναν υπέρηχο; Εγω με το που ειχα λίγο αίμα η και καφέ μετά από μια μέρα πήγαινα να με δει 

Τουλάχιστον σου είπε να κανείς ενεση;

 

 

Καλησπέρα κ καλή χρόνια να έχουμε!!

Δεν μου είπε κάτι για ένεση,γιατί ακριβώς είναι αυτή;

πηγα στο νοσοκομείο την επόμενη μέρα από όταν μου ήρθε αίμα τη πρώτη φορά..έπειτα μου είπε να περιμένω να δούμε στο επόμενο ραντεβού αν τελικά μεγάλωσε ή έχουμε μια παλινδρομη κύηση.όσο για τον πόνο μου σύστησε ντεπόν ή παναντολ.Τετάρτη έχουμε ραντεβου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Avocatto είπε:

 

Καλησπέρα κ καλή χρόνια να έχουμε!!

Δεν μου είπε κάτι για ένεση,γιατί ακριβώς είναι αυτή;

πηγα στο νοσοκομείο την επόμενη μέρα από όταν μου ήρθε αίμα τη πρώτη φορά..έπειτα μου είπε να περιμένω να δούμε στο επόμενο ραντεβού αν τελικά μεγάλωσε ή έχουμε μια παλινδρομη κύηση.όσο για τον πόνο μου σύστησε ντεπόν ή παναντολ.Τετάρτη έχουμε ραντεβου..

@Avocattoκαλησπέρα και καλή χρονιά

(Καλή χρονιά και σε όλα τα κορίτσια)

Η @foza (αν δεν κάνω λάθος) έκανε ενέσεις lentogest αν τη γράφω σωστά κάθε φορά που είχε αίμα, οπότε λογικά αυτήν εννοεί.

και αν δεν κάνω λάθος είστε και οι δύο από εξωσωματική οπότε ρώτα το γιατρό οπωσδήποτε 

Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε 

On 31/12/2022 at 2:45 ΜΜ, Motherof3 είπε:

Το ΝΙΠΤ είναι υποχρεωτικό, ναι, και καλύπτεται πλήρως αν έχεις ασφάλεια. Αν δεν έχεις είναι γύρω στα 240 ευρώ, δηλαδή σημαντικά φθηνότερο από την Ελλάδα. Αυτό που μου είπε η γιατρός εδώ είναι ότι είναι εξαιρετικά ακριβές, αφού εξετάζει το ελεύθερο dna του εμβρύου που κυκλοφορεί στο αίμα της μητέρας, και σου λέει και το φύλο κατά 99,9%. Στις 17-1 θα το κάνω και τα αποτελέσματα θέλουν συνήθως 7 εργάσιμες. 

Καλή επιτυχία με την εξέταση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω όταν ειδα αιματακι και μετά με τα καφέ πάντα ενεση προγεστερονης λεντοτζεστ λέγεται 

ναι για αυτό λεω ειδικά που έχεις πόνο έπρεπε να σε δει νωρίτερα τέλος πάντων ο Γιατρος σου ξέρει καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Avocatto είπε:

Όχι κορίτσια δεν είμαι απο εξωσωματική..συγνώμη αν σας μπέρδεψα.

Είχες αναφέρει κάτι για μεγάλο κύκλο και κάτι με την ωορρηξία σου ίσως γι αυτό μπερδεύτηκα 

Πάντως εύχομαι αύριο να είναι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από εμένα κορίτσια! Καλή Χρονιά να έχουμε με υγιή μωράκια:wub:

Μπαίνω κι εγώ δειλά δειλά στην παρέα σας καθώς διανύω την 9η εβδομάδα. Έρχομαι από 2 παλλίνδρομες, οπότε είμαι ακόμα συγκρατημένη. Έχω ένα παιδάκι κι εγώ που με βοηθάει να περνούν οι μέρες χωρίς να σκέφτομαι! Επίσης λόγω 2ης καισαρικής, μου δίνει πητ τέλη Ιουλίου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες σας:D

 

@Io_anna μήπως ήσουν στις Μανούλες Αυγούστου 2021;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Γειά σας και από εμένα κορίτσια! Καλή Χρονιά να έχουμε με υγιή μωράκια:wub:

Μπαίνω κι εγώ δειλά δειλά στην παρέα σας καθώς διανύω την 9η εβδομάδα. Έρχομαι από 2 παλλίνδρομες, οπότε είμαι ακόμα συγκρατημένη. Έχω ένα παιδάκι κι εγώ που με βοηθάει να περνούν οι μέρες χωρίς να σκέφτομαι! Επίσης λόγω 2ης καισαρικής, μου δίνει πητ τέλη Ιουλίου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες σας:D

 

@Io_anna μήπως ήσουν στις Μανούλες Αυγούστου 2021;

Ναιιιι ήμουν! Τελικά γέννησα Σεπτέμβρη. Και τώρα πιστεύω ότι θα γεννήσω Αύγουστο. Έχω ΠΗΤ 30/7. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Io_anna είπε:

Ναιιιι ήμουν! Με το καλό!

Κάτι μου θύμιζε το όνομα όπως το είδα γραμμένο. Μαζί ήμασταν😊 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας πάλι καλοκαίρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγο γιατί όσο έχει καλές μέρες κι έχω άδεια κι εγώ κ τα παιδιά απ το σχολείο, πηγαίνουμε βολτουλες!! Τρέξιμο όλη μέρα κοινώς!!! Την επόμενη Τετάρτη έχω κι εγώ αυχενικη! Σμρ είμαι 12 εβδομάδων ακριβως! Εύχομαι να είναι όλα καλά! Έχω αρχίσει κι αγχώνομαι!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες τις εγκυουλες!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 5:54 ΜΜ, Io_anna είπε:

Εγω εκανα έναν υπέρηχο στις 7+3 και έκλεισα αυχενική για τις 13/1 που θα είμαι 11+5. Στο δεύτερο τρίμηνο μου είπε ανά 3 βδομάδες αλλά προτιμώ να πηγαίνω ανά μήνα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως πέρασε ο καιρός!  

Ιωάννα είμαστε ακριβώς στο ίδιο στάδιο! Ούτε μέρα διαφορά! Εμένα η αυχενική μου θα είναι στις 19-1.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Τι κάνετε; ; εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και τα μικρούλια σας! Σήμερα κάναμε την αυχενική μας, όλα καλά! Υπερηχογραφικα τουλάχιστον ήταν όλα εντάξει στο μωρουλι. 

Βέβαια μας ήταν λίγο ντροπαλό και φάγαμε πόσες ώρες γιατί δεν γυρνούσε! Στο τέλος φύγαμε και ξαναγυρισαμε για να το δούμε και τελικά μας έκανε την χαρη. Αύριο θα βγει και η Papp-A και έδωσα και αίμα για νιπτ. 

Α και φύλο δεν είδαμε γιατί καθόταν σταυροποδι χαχα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Τι κάνετε; ; εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και τα μικρούλια σας! Σήμερα κάναμε την αυχενική μας, όλα καλά! Υπερηχογραφικα τουλάχιστον ήταν όλα εντάξει στο μωρουλι. 

Βέβαια μας ήταν λίγο ντροπαλό και φάγαμε πόσες ώρες γιατί δεν γυρνούσε! Στο τέλος φύγαμε και ξαναγυρισαμε για να το δούμε και τελικά μας έκανε την χαρη. Αύριο θα βγει και η Papp-A και έδωσα και αίμα για νιπτ. 

Α και φύλο δεν είδαμε γιατί καθόταν σταυροποδι χαχα

Μπράβο βρε κορίτσι! Πάντως εμάς μας είπε 80% αγορι και ήταν σταυροπόδι όλη την ώρα

Καλά αποτελέσματα στο νιπτ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Πάντως εμάς μας είπε 80% αγορι και ήταν σταυροπόδι όλη την ώρα

Καλά αποτελέσματα στο νιπτ!

Ευχαριστω πολύ! Κι εγώ πιστεύω ότι ίσως το είδε αλλά γενικά δεν λέει εύκολα το φύλο και από άλλες φίλες μου που πάνε. Τέλος πάντων δεν πειράζει, έγινε και το χατίρι του άντρα μου που δεν θέλει με τίποτα να ξέρει ακόμα :grin:

Νομίζω το νιπτ λέει και φύλο οπότε θα μάθουμε σε λίγο όπως και να χει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 6:44 ΜΜ, Avocatto είπε:

 

Καλησπέρα κ καλή χρόνια να έχουμε!!

Δεν μου είπε κάτι για ένεση,γιατί ακριβώς είναι αυτή;

πηγα στο νοσοκομείο την επόμενη μέρα από όταν μου ήρθε αίμα τη πρώτη φορά..έπειτα μου είπε να περιμένω να δούμε στο επόμενο ραντεβού αν τελικά μεγάλωσε ή έχουμε μια παλινδρομη κύηση.όσο για τον πόνο μου σύστησε ντεπόν ή παναντολ.Τετάρτη έχουμε ραντεβου..

Κοριτσια καλη χρονιά να έχουμε με υγεία πανω απ όλα! Ειχα μερες να μπω να δω τα νεα σας, μ επιασαν τα ψυχολογικα μου... 

Κοπελα μου ειδα οτι εγραψες θα πήγαινες γιατρό. Πηγες τελικά?? Τι έγινε?? Ευχομαι να ειναι ολα καλα... 

On 2/1/2023 at 11:04 ΠΜ, minnie26 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά , καλή χρόνια με υγεία !!! Να έρθουν υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας !!! 
 

Εγω έχω μπει ήδη 10η εβδομάδα .. ειμαι ακόμη με εμετούς ! Συνεχίζω να ειμαι ξαπλωμένη γιατί δυστυχώς έχει δημιουργηθεί ακόμη μια αποκόλληση ..πολύ μικρή βέβαια αλλά ενώ ειμαι ξαπλωμένη κ δημιουργήθηκε είναι θέμα ! Η άλλη επουλώνεται είπε ο γιατρός σιγά σιγά … ραντεβού έχω πάλι στις 11 να δούμε τι γίνεται ! 
 

Εσυ πως είσαι; Έχεις δει φύλλο; 

Κοριτσι μου χρονια πολλα κ καλή χρονιά! Εισαι ήδη 10η βδομαδα, οπότε σιγα σιγα πιστεύω θα τα δεις αυτα να υποχωρούν. Μια χαρα θα τα πανε τα διδυμακια σου ειμαι σίγουρη! Υπομονή το ξερω δύσκολη η ξαπλα γιατί το μυαλό τρέχει κιολας, αλλα θα περασει κ αυτο το στάδιο! 

14 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά! Τι κάνετε; ; εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς και τα μικρούλια σας! Σήμερα κάναμε την αυχενική μας, όλα καλά! Υπερηχογραφικα τουλάχιστον ήταν όλα εντάξει στο μωρουλι. 

Βέβαια μας ήταν λίγο ντροπαλό και φάγαμε πόσες ώρες γιατί δεν γυρνούσε! Στο τέλος φύγαμε και ξαναγυρισαμε για να το δούμε και τελικά μας έκανε την χαρη. Αύριο θα βγει και η Papp-A και έδωσα και αίμα για νιπτ. 

Α και φύλο δεν είδαμε γιατί καθόταν σταυροποδι χαχα

Τελεια νεα! Ολα καλα με το μικρούλι σας! Κ το νιπτ μια χαρα θα βγει!

Εμενα μου εχει σπάσει λιγο τα νευρα ο δικος μου γιατί μ εχει κουρασει, σκέφτεται ολη την ωρα το φύλο, θελει αγορι γιατι νομιζει θα γίνει ο 2ος Μέσι της μπάλας. Του ειπα οτι μπορει να ειναι κοριτσι απο την αυχενικη. Του αρεσε φυσικά, αλλα γυρισε κ μου ειπε ε τοτε στα καπακια κ αλλο παιδι... 😕Κ τα ορμονικα μου δεν ειναι καλα! Ενω εμενα πραγματικα δεν με νοιαζει. Καμια ιδεα για να μην τον σκοτώσω???!! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Ιωάννα είμαστε ακριβώς στο ίδιο στάδιο! Ούτε μέρα διαφορά! Εμένα η αυχενική μου θα είναι στις 19-1.

Είναι το τέταρτο; Ελπίζω να έχουμε καλές αυχενικές! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...