Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

3 hours ago, foza said:

Καλώς μας ήρθες!! Όλα καλά να σου πάνε !! 

 

Εγω κοριτσια έχασα πριν μείνω έγκυος 20 κιλά. Τώρα έχω πάρει ένα κιλό λόγω γιορτών γιατί το παράκανα λιγάκι τώρα θα προσπαθήσω να μην πάρω άλλο! Γιατί κάπου διάβασα ότι το τελευταίο τρίμηνο βάζεις πολλά κιλά 

Ασχετο εγω τώρα είμαι στη 13 εβδομάδα ποσό μηνών είμαι ;; Γιατί έχω μπερδευτεί με κάτι που διάβασα 

51dceaad0ba58082d3957d487677ae30.jpg

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Θα μαζευτουμε μωρε μετα, δεν μπορεί! Ολες επανέρχονται σιγα σιγα μετα τη γεννα, εμεις στο πηγάδι??! Εγω πάντως θελω να βλεπω λεκανη να ανοίγει, ειμαι μαζόχα...🤣 Αγχωνομαι ρε γ@μwτο για τη γεννα.. Ειμαι 1,60 κ μικροσωμη γενικα, για τα κυβικα μου βεβαια νορμαλ, οχι και μινιατουρα, αλλα εχω εναν φοβο θα χωραει να βγει αυτό το μωρο??? Μου λενε ειναι κληρονομικό το ότι η μανα μου κ η πεθερα μου βγαλανε μεγαλα τα μωρά, 4 κ πανω κιλα κ εχω φρικάρει. Λεω θα μπορεσω η θα μεινω στον τοπο???! 

Ορίστε κατι τετοια εννοουσα πριν στη mariaalexiou!!! Χωρις εμετους να μην βαζετε κ γραμμαριο???!Καλυτερα να μην απαντάτε σε αυτα, να μην μαθαινουμε οτι υπάρχουν κ αυτα! 😂😂😂 Εννοείται κανω πλακα μην παρεξηγηθώ! Φτου φτου μια χαρα τα πας τελεια!!

Χεχε ευχαριστω! Αν τα έχεις παραπανίσια είναι πιο εύκολο. Επίσης να πω ότι το νήπιο μου με εξοντώνει. Προσπαθώ όμως να τρώω και σωστά όσο με αφήνουν οι αναγούλες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Κι εγω αυτό έχω διαβάσει και δεν ρώτησα τον γιατρό μου. Αλλά με ρωτάνε κάθε πότε αλλάζω μήνα και δεν ξέρω τι να πω χάχα. 

Εμένα μου είπε κάθε 3 του μήνα. Στην αυχενική η εμβρυολογος το πε

8 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Θα μαζευτουμε μωρε μετα, δεν μπορεί! Ολες επανέρχονται σιγα σιγα μετα τη γεννα, εμεις στο πηγάδι??! Εγω πάντως θελω να βλεπω λεκανη να ανοίγει, ειμαι μαζόχα...🤣 Αγχωνομαι ρε γ@μwτο για τη γεννα.. Ειμαι 1,60 κ μικροσωμη γενικα, για τα κυβικα μου βεβαια νορμαλ, οχι και μινιατουρα, αλλα εχω εναν φοβο θα χωραει να βγει αυτό το μωρο??? Μου λενε ειναι κληρονομικό το ότι η μανα μου κ η πεθερα μου βγαλανε μεγαλα τα μωρά, 4 κ πανω κιλα κ εχω φρικάρει. Λεω θα μπορεσω η θα μεινω στον τοπο???! 

Ορίστε κατι τετοια εννοουσα πριν στη mariaalexiou!!! Χωρις εμετους να μην βαζετε κ γραμμαριο???!Καλυτερα να μην απαντάτε σε αυτα, να μην μαθαινουμε οτι υπάρχουν κ αυτα! 😂😂😂 Εννοείται κανω πλακα μην παρεξηγηθώ! Φτου φτου μια χαρα τα πας τελεια!!

1,64 κι εγώ! Πάντα αδύνατη, από εκείνες που τρώνε και δεν παχαινουν. Παλιά... Τώρα θέλω να δω τη στιγμή που η ζυγαριά θα δείξει 60, τρέμω. Θα πάθει εγκεφαλικό η μαμά που της έχω πάρει όλα τα ρούχα (63 κιλά η μανούλα)

Φταίω κι εγώ

52 κιλά στο γάμο, 55 τρεις μήνες μετά το γάμο, 58 τώρα. Συμπέρασμα, ο γάμος ΠΑΧΑΙΝΕΙ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Θα μαζευτουμε μωρε μετα, δεν μπορεί! Ολες επανέρχονται σιγα σιγα μετα τη γεννα, εμεις στο πηγάδι??! Εγω πάντως θελω να βλεπω λεκανη να ανοίγει, ειμαι μαζόχα...🤣 Αγχωνομαι ρε γ@μwτο για τη γεννα.. Ειμαι 1,60 κ μικροσωμη γενικα, για τα κυβικα μου βεβαια νορμαλ, οχι και μινιατουρα, αλλα εχω εναν φοβο θα χωραει να βγει αυτό το μωρο??? Μου λενε ειναι κληρονομικό το ότι η μανα μου κ η πεθερα μου βγαλανε μεγαλα τα μωρά, 4 κ πανω κιλα κ εχω φρικάρει. Λεω θα μπορεσω η θα μεινω στον τοπο???! 

Ορίστε κατι τετοια εννοουσα πριν στη mariaalexiou!!! Χωρις εμετους να μην βαζετε κ γραμμαριο???!Καλυτερα να μην απαντάτε σε αυτα, να μην μαθαινουμε οτι υπάρχουν κ αυτα! 😂😂😂 Εννοείται κανω πλακα μην παρεξηγηθώ! Φτου φτου μια χαρα τα πας τελεια!!

Τώρα διάβασα προσεκτικά το πρώτο κομμάτι. Κι εγώ είμαι 1.61 και ο γιος μου γεννήθηκε 3.640. Πίστεψε στο σώμα σου. Φτιάχνουμε παιδιά που μπορούμε να γεννήσουμε. :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Τώρα διάβασα προσεκτικά το πρώτο κομμάτι. Κι εγώ είμαι 1.61 και ο γιος μου γεννήθηκε 3.640. Πίστεψε στο σώμα σου. Φτιάχνουμε παιδιά που μπορούμε να γεννήσουμε. :)

Μακάρι να ειναι ετσι Ιωαννα μου..Αμα δω βεβαια να ξεπερναει κ τα 4 κιλα θα ειμαι πιο αγχωμενη, αλλα θα το προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετο αν δεν προκυψει τιποτα αλλο και βλεπουμε..Να πω την αληθεια τίποτα απ τα δύο δεν θελω, μακαρι να υπηρχε αλλος τροπος 🤣απλα δεν μπορω κ το χειρουργειο κ την ανάρρωση μετα... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες ! Ελπίζω να είστε καλά! Χάθηκα λίγο γιατί δεν ήμουν στα καλύτερα μου αλλά επανήλθα ! Εχθές είχα επίσκεψη στο γυναικολόγο και είδαμε τα μωράκια! Μεγάλωσαν πολύ! Μάλιστα το ένα είναι κατά τις 3 μέρες μεγαλύτερο και το άλλο κατά 1 μέρα ..η αποκόλληση η πάλι έχει κλείσει (ευτυχώς) αλλά η άλλη που ρηχέ δημιουργηθεί κ ήταν πολύ μικρή μεγάλωσε !! Μου είπε ότι μπορεί να δω αίμα..για αυτό θα μείνω ξαπλωμένη ακόμη 1 μήνα.. δε πειράζει αρκεί να είναι καλά ! Εγώ δε πρόσεχα ιδιαίτερα και στο κρεβάτι με τις κινήσεις αλλά θα πρέπει…Απ σήμερα μπορώ να κάνω την αυχενική και θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού ! Θα την κάνω στον Σωτηριαδη στη Θεσσαλονίκη.. δεν ξέρω αν τον γνωρίζει κάποια απ εσάς …. Αυτά ήταν τα νέα μου!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2023 at 7:00 ΜΜ, Life777 είπε:

51dceaad0ba58082d3957d487677ae30.jpg

Να ρωτησω και εγω κατι γιατι εχω καταμπερδευτει;;;;; Αλλαζω βδομαδα καθε παρασκευη και μηνα καθε 16(μιας και εχω πητ 16/6) αρα αυτη την παρασκευη θα ειμαι 18 εβδ που σημαινει οτι θα μπω στον 5ο.σωστα; Δεν εχει 16 ομως ο μηνας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Να ρωτησω και εγω κατι γιατι εχω καταμπερδευτει;;;;; Αλλαζω βδομαδα καθε παρασκευη και μηνα καθε 16(μιας και εχω πητ 16/6) αρα αυτη την παρασκευη θα ειμαι 18 εβδ που σημαινει οτι θα μπω στον 5ο.σωστα; Δεν εχει 16 ομως ο μηνας!

πιστεύω πως περισσότερο μετράνε οι εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , mariaalexiou είπε:

πιστεύω πως περισσότερο μετράνε οι εβδομάδες

Ναι ισως γιατι κ ο γιατρος παντα για βδ μου μιλαει αλλα το εχω απορια και δεν μπορω να το καταλαβω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Να ρωτησω και εγω κατι γιατι εχω καταμπερδευτει;;;;; Αλλαζω βδομαδα καθε παρασκευη και μηνα καθε 16(μιας και εχω πητ 16/6) αρα αυτη την παρασκευη θα ειμαι 18 εβδ που σημαινει οτι θα μπω στον 5ο.σωστα; Δεν εχει 16 ομως ο μηνας!

Αυτό με το μήνα είναι στο περίπου. Οι βδομάδες είναι πιο ακριβείς. Συνήθως έχουν λίγες μέρες διαφορά μεταξύ τους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Io_anna είπε:

Αυτό με το μήνα είναι στο περίπου. Οι βδομάδες είναι πιο ακριβείς. Συνήθως έχουν λίγες μέρες διαφορά μεταξύ τους. 

Ναι εμενα εχουν 3 μερες διαφορα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Χθες πηγα και εγω πρωτη επίσκεψη σε μία γιατρό που μαλλον θα με παρακολουθήσει απο δω κ πέρα. Ακομα ομως δεν εχω κ ολοκληρωμενη άποψη. Εσεις με μία φορα που γνωρίζετε εναν γιατρο θα μπορουσατε να πειτε οκ θα γεννησω μ αυτόν δεν αλλαζω???! Ρωταω γιατι οπως καταλαβαίνετε δεν ξέρω αν πρέπει να επισκεφθώ και αλλον στα καπακια η να περιμένω να αποκτησω καλύτερη εικονα...?

Επισης @mariaalexiou εχθες ημουν 14 και 4 ημερες κ μου είπε οτι το μπεμπέ ειναι 100 γραμμαρια.Εσενα σκέφτηκα που ειχες αγχωθει, δεν μου ειπε οτι ειναι μεγαλο πάντως... Μηκος δεν καταφεραμε να μετρήσουμε δεν κουνιοταν το παιδί με τίποτα κ καπως αγχωθηκα βεβαια,αλλα μου ειπε οτι φταιει κ που δεν ειχα φαει ουτε μεσημεριανο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria Ad είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Χθες πηγα και εγω πρωτη επίσκεψη σε μία γιατρό που μαλλον θα με παρακολουθήσει απο δω κ πέρα. Ακομα ομως δεν εχω κ ολοκληρωμενη άποψη. Εσεις με μία φορα που γνωρίζετε εναν γιατρο θα μπορουσατε να πειτε οκ θα γεννησω μ αυτόν δεν αλλαζω???! Ρωταω γιατι οπως καταλαβαίνετε δεν ξέρω αν πρέπει να επισκεφθώ και αλλον στα καπακια η να περιμένω να αποκτησω καλύτερη εικονα...?

Επισης @mariaalexiou εχθες ημουν 14 και 4 ημερες κ μου είπε οτι το μπεμπέ ειναι 100 γραμμαρια.Εσενα σκέφτηκα που ειχες αγχωθει, δεν μου ειπε οτι ειναι μεγαλο πάντως... Μηκος δεν καταφεραμε να μετρήσουμε δεν κουνιοταν το παιδί με τίποτα κ καπως αγχωθηκα βεβαια,αλλα μου ειπε οτι φταιει κ που δεν ειχα φαει ουτε μεσημεριανο...

Μεγάλο θέμα άνοιξες. Εγώ δεν εμπιστεύομαι εύκολα, άλλαξα 2-3 γιατρούς μέχρι να κατασταλάξω. Μπορείς να τον ρωτήσεις κάποια πράγματα και από τις απαντήσεις του να δεις αν σου ταιριάζει. Μη διστάσεις να τον ρωτήσεις και για τον τοκετό ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να σε ενδιαφέρει. Εμείς πχ ρωτήσαμε στο πρώτο ραντεβού την αμοιβή του για τον τοκετό. Είχα όμως και μια εικόνα για την φιλοσοφία του ως προς τον τοκετό από άλλες κοπέλες που γέννησαν μαζί του, που για εμένα ήταν σημαντικό. Αν για οποιοδήποτε λόγο νιώθεις ότι δε σου ταιριάζει αλλάζεις και στην πορεία.

Σε αλλά νέα, έχω αύριο αυχενική και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Τρομερό άγχος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Io_anna είπε:

Μεγάλο θέμα άνοιξες. Εγώ δεν εμπιστεύομαι εύκολα, άλλαξα 2-3 γιατρούς μέχρι να κατασταλάξω. Μπορείς να τον ρωτήσεις κάποια πράγματα και από τις απαντήσεις του να δεις αν σου ταιριάζει. Μη διστάσεις να τον ρωτήσεις και για τον τοκετό ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να σε ενδιαφέρει. Εμείς πχ ρωτήσαμε στο πρώτο ραντεβού την αμοιβή του για τον τοκετό. Είχα όμως και μια εικόνα για την φιλοσοφία του ως προς τον τοκετό από άλλες κοπέλες που γέννησαν μαζί του, που για εμένα ήταν σημαντικό. Αν για οποιοδήποτε λόγο νιώθεις ότι δε σου ταιριάζει αλλάζεις και στην πορεία.

Σε αλλά νέα, έχω αύριο αυχενική και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Τρομερό άγχος.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ρωτησα τίποτα εγω. Μονο απαντουσα γιατι ηταν κ πολλα για να μου ανοίξει φακελο...100 ερωτησεις καταλαβαινεις..Για καποιο λογο δεν εχω και απορίες..😕Το μονο που θα ρωτησω την επομενη φορα ειναι τα του τοκετου γιατι εχω σκλήρυνση κατα πλάκας και δεν ανεφερε τιποτα σχετικό. Αναισθησιες, καισαρικη ή οχι η οτιδηποτε.... Βεβαια θα τα πω με τον νευρολογο μου που ειναι τοπ και θα ηρεμησω..Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι που με ρωτησε φυσιολογικα ή καισαρική??? Δεν απαντησα ποτέ γιατί δεν εχω κ άποψη ακόμα..Οσο για την αμοιβη της ξερω απο αλλες γυναικες τα σχετικα, εξάλλου πηγα σε νοσοκομείο. Θα μου πεις κ αυτοι παιρνουν κ κανενα χιλιαρικο φακελακι στο τελος αλλα θα το μαθω στην πορεια εχεις δικιο! Αυτο που μου αρεσε ειναι οτι ηταν σαν να μιλαω με μια φιλη μου σχεδον. Δεν ειχε καθόλου αυστηρό ύφος και ηταν πολυ ομιλητικη και κουλ και αυτο το θέλω για να καταφερω να γεννησω με καποιον ανετα,γιατί γενικα ντρεπομαι κ λιγο....

Σορρυ για το κατεβατο αλλα μ εχει πιάσει ανασφάλεια... Καλη επιτυχία στην αυχενική σου κοπέλα μου!!! Θα περιμενουμε νεα σου! Με το που πας και αρχισει να σου τα δειχνει ολα κομπλε θα σου φυγει το πολυ αγχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...