Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι σε όσες ήδη το έχετε κάνει.. αύριο έχω την αυχενική διαφάνεια! Τα αποτελέσματα τα παίρνεις αυθημερόν ή έχουν αναμονή; 

Καλημέρα ! Εγώ δεν την έχω κάνει ακόμη, αλλά με τη κοπέλα που μίλησα στο ιατρείο για να κλείσω ραντεβού μου είπε ότι κανένα 3ωρο-4ωρο πριν γίνει η εξέταση να δώσω αίμα σε ένα συγκεκριμένο μικροβιολογικό ώστε να έχω τα αποτελέσματα όλα την ίδια μέρα και να τα αξιολογήσει ο γιατρός ! Μιλάω για Θεσσαλονίκη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα ! Εγώ δεν την έχω κάνει ακόμη, αλλά με τη κοπέλα που μίλησα στο ιατρείο για να κλείσω ραντεβού μου είπε ότι κανένα 3ωρο-4ωρο πριν γίνει η εξέταση να δώσω αίμα σε ένα συγκεκριμένο μικροβιολογικό ώστε να έχω τα αποτελέσματα όλα την ίδια μέρα και να τα αξιολογήσει ο γιατρός ! Μιλάω για Θεσσαλονίκη..

Άρα αυθημερόν θα βγαίνει και η αιματολογική.. εγώ την κάνω στο Μητέρα την αυχενική και αίμα θα δώσω μόλις πάω εκεί και μετά θα γίνει ο υπέρηχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Εγω μια ωρα πριν τον υπερηχο εδωσα αιμα , εκανα τον υπερηχο και μεχρι να τελειωσουμε ειχαν βγει και τα αιματολογικα! Κ εγω θεσσαλονικη!

Σε ποιον έκανες την αυχενική; Και σε πιο μικροβιολογικό είχες δώσει αίμα; Είχες κάνει και για προεκλαμψία ;

Σήμερα το πρωί ξύπνησα κ είχα κάτι πονάκια χαμηλά … διάσπαρτα βέβαια τα οποία κράτησαν 5-10 λεπτά το πολύ! 
 

Διαβασα στο Ίντερνετ , είμαι 11.εβδ κ 3ημ πως επειδή τ μωρά μεγαλώνουν κουνιόνται στο σάκο κ έτσι υπάρχουν αυτά τα πονάκια ! 
 

Εχει τύχει σε κάποια άλλη ; Να ανησυχήσω η είναι όντως έτσι ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , minnie26 είπε:

Σε ποιον έκανες την αυχενική; Και σε πιο μικροβιολογικό είχες δώσει αίμα; Είχες κάνει και για προεκλαμψία ;

Σήμερα το πρωί ξύπνησα κ είχα κάτι πονάκια χαμηλά … διάσπαρτα βέβαια τα οποία κράτησαν 5-10 λεπτά το πολύ! 
 

Διαβασα στο Ίντερνετ , είμαι 11.εβδ κ 3ημ πως επειδή τ μωρά μεγαλώνουν κουνιόνται στο σάκο κ έτσι υπάρχουν αυτά τα πονάκια ! 
 

Εχει τύχει σε κάποια άλλη ; Να ανησυχήσω η είναι όντως έτσι ;;;

Έχω κι εγώ αυτά τα πονακια που λες. Σαν τραβήγματα θα τα έλεγα.. άσε μια φορά ήμουν ξαπλωμένη οριζόντια και κάτι είδα και με έπιασαν τα γέλια και πέθανα στον πόνο (αριστερά και δεξιά περίπου εκεί που είναι οι ωοθήκες). Αφού από τον πόνο με έπιασαν κλάματα αλλά παράλληλα γελαγα κι όλας με αυτό που είχα δει! Υπάρχουν όμως πονακια ανά διαστήματα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , LeneL είπε:

Έχω κι εγώ αυτά τα πονακια που λες. Σαν τραβήγματα θα τα έλεγα.. άσε μια φορά ήμουν ξαπλωμένη οριζόντια και κάτι είδα και με έπιασαν τα γέλια και πέθανα στον πόνο (αριστερά και δεξιά περίπου εκεί που είναι οι ωοθήκες). Αφού από τον πόνο με έπιασαν κλάματα αλλά παράλληλα γελαγα κι όλας με αυτό που είχα δει! Υπάρχουν όμως πονακια ανά διαστήματα..

Μπράβο , εκεί που είπες ! Σαν τσιμπήματα ρε παιδί μου ένα πράγμα ! Τσακ Τσακ εδώ κ κει κ μετά έφυγαν ξαφνικά! Εγώ φοβήθηκα βέβαια μην είναι τίποτα συσπάσεις της μήτρας κ δω αίμα … δεν ξέρω! 
 

Τι είδες ; Σαν κίνηση; Χαχα! Νομίζω είναι νωρίς ακόμη! 

πρίν από 4 λεπτά , minnie26 είπε:

Μπράβο , εκεί που είπες ! Σαν τσιμπήματα ρε παιδί μου ένα πράγμα ! Τσακ Τσακ εδώ κ κει κ μετά έφυγαν ξαφνικά! Εγώ φοβήθηκα βέβαια μην είναι τίποτα συσπάσεις της μήτρας κ δω αίμα … δεν ξέρω! 
 

Τι είδες ; Σαν κίνηση; Χαχα! Νομίζω είναι νωρίς ακόμη! 

Εμάς πάντως επειδή είναι κ δυο θα παίζουν μπάλα εκεί μέσα ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

εγώ εχτές έκανα μία βλακεία... Έχω πολύ αυξημένη λίμπιντο τις τελευταίες μέρες και επιδόθηκα στην αυτοϊκανοποίηση (ο σύζυγος είναι μακριά). Σήμερα μετά την ούρηση άρχισα να έχω αίμα στο σκούπισμα, αλλά τίποτα άλλο παρά μερικές σταγόνες στο χαρτί. Από δω και πέρα θα κάτσω ήσυχη! Να σημειωθεί πως για σεξ είχαμε πάρει το οκ γιατί ο τράχηλος είναι μια χαρά. Ξέρω ότι το αίμα είναι από αυτό που έκανα γιατί νιώθω και κάπως "τραυματισμένη" στην περιοχή. Δεν πονάω πουθενά

Μη με κράξετε! Θα επικοινωνήσω και με τη γυναικολόγο αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι θα με βρίσει και θα μου πει να κάτσω στα αυγά μου

Τα πονάκια που έχετε, είναι ακριβώς αυτό που λέτε, μεγαλώνουν τα μωρά μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

εγώ εχτές έκανα μία βλακεία... Έχω πολύ αυξημένη λίμπιντο τις τελευταίες μέρες και επιδόθηκα στην αυτοϊκανοποίηση (ο σύζυγος είναι μακριά). Σήμερα μετά την ούρηση άρχισα να έχω αίμα στο σκούπισμα, αλλά τίποτα άλλο παρά μερικές σταγόνες στο χαρτί. Από δω και πέρα θα κάτσω ήσυχη! Να σημειωθεί πως για σεξ είχαμε πάρει το οκ γιατί ο τράχηλος είναι μια χαρά. Ξέρω ότι το αίμα είναι από αυτό που έκανα γιατί νιώθω και κάπως "τραυματισμένη" στην περιοχή. Δεν πονάω πουθενά

Μη με κράξετε! Θα επικοινωνήσω και με τη γυναικολόγο αλλά είμαι 100% σίγουρη ότι θα με βρίσει και θα μου πει να κάτσω στα αυγά μου

Τα πονάκια που έχετε, είναι ακριβώς αυτό που λέτε, μεγαλώνουν τα μωρά μας

Δε νομίζω πως είναι κάτι ανησυχητικό! Όπως είπες ίσως είναι κ απ τον αυτοτραυματισμό! Απλά κάτσε φρόνιμη τώρα ! Χαχα! Εμένα έλειπε ο άντρας μου 3 μήνες , ήρθε κ δεν έκανα τίποτα!!!! Κρατιέμαι , έτσι πρέπει! Χαχα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , minnie26 είπε:

Δε νομίζω πως είναι κάτι ανησυχητικό! Όπως είπες ίσως είναι κ απ τον αυτοτραυματισμό! Απλά κάτσε φρόνιμη τώρα ! Χαχα! Εμένα έλειπε ο άντρας μου 3 μήνες , ήρθε κ δεν έκανα τίποτα!!!! Κρατιέμαι , έτσι πρέπει! Χαχα! 

το ξέρω, γι' αυτό το έγραψα εδώ, μένω με τη μανα μου, πως να το συζητήσω, τον άντρα μου δεν τον λέω γιατί θα νευριάσει και θα ανησυχήσει και δεν έχω και το θάρρος να το πω αλλού! 😁

πρίν από 33 λεπτά , LeneL είπε:

Έχω κι εγώ αυτά τα πονακια που λες. Σαν τραβήγματα θα τα έλεγα.. άσε μια φορά ήμουν ξαπλωμένη οριζόντια και κάτι είδα και με έπιασαν τα γέλια και πέθανα στον πόνο (αριστερά και δεξιά περίπου εκεί που είναι οι ωοθήκες). Αφού από τον πόνο με έπιασαν κλάματα αλλά παράλληλα γελαγα κι όλας με αυτό που είχα δει! Υπάρχουν όμως πονακια ανά διαστήματα..

εγώ όταν γυρίζω πλευρό έχω καμια φορά αυτά τα πονάκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Μπράβο , εκεί που είπες ! Σαν τσιμπήματα ρε παιδί μου ένα πράγμα ! Τσακ Τσακ εδώ κ κει κ μετά έφυγαν ξαφνικά! Εγώ φοβήθηκα βέβαια μην είναι τίποτα συσπάσεις της μήτρας κ δω αίμα … δεν ξέρω! 
 

Τι είδες ; Σαν κίνηση; Χαχα! Νομίζω είναι νωρίς ακόμη! 

Εμάς πάντως επειδή είναι κ δυο θα παίζουν μπάλα εκεί μέσα ! 

Αυτό που έβλεπα ήταν στην τηλεόραση, αλλά μετά σκέφτηκα και αυτό που λες, ότι θα μαλώνουν και καλά τα μικρά μέσα στην κοιλιά και με έπιασε και νευρικό γέλιο που θα φαντάστηκα να τσακώνονται και δεν μπορούσα να συνέλθω!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Ωραιο ειναι που εχεις δουλειά που σου επιτρέπει να εργάζεσαι απ το σπιτι. Εκτος αν εννοουσες οτι επεσες κ εσυ ψυχολογικά απο τις νεες σου συνθήκες, οπως εγω και σου λεω βλακειες τωρα! Πάντως όντως εχει την ανεση του σπιτιου σου ειδικα αν πρέπει να κανεις κ τους εμετους σου 😜 

Εμενα δεν μου επιτραπηκε η γυμναστικη στην αρχη, εξάλλου σχεδον ολο το 1ο τρίμηνο ξάπλα την έβγαλα με τα θεματακια που ειχα....Τωρα θελω να ξεκινησω αλλα οχι την γυμναστικη που εκανα πριν, πρεπει να βρω κατι πιο λάιτ. Επισης αν νιωθεις το σωμα σου να θελει ξεκουραση μην ζοριζεσαι δεν πειραζει, θα ξανακανεις οταν νιωθεις καλύτερα...

Είναι βολική πολύ η δουλειά απ το σπίτι, απλά μιλάω με μόνο έναν συνάδελφο όλη μέρα. Μαζί με την εξάντληση και τις αναγούλες, με έχει ρίξει ψυχολογικά.

Εννοείται ότι δεν έχω αντοχές γι αυτά που έκανα πριν. Κάνω στο επίπεδο που μπορώ. Επίσης περπατάω καθημερινά γιατί βγαίνω με το παιδί βόλτα. Αν δεν κάνω κι αυτά δεν θα την παλέψω.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Αυτό θέλει και ο σύζυγός μου, προσχολικής στον Βόλο αλλά που θα είμαστε του χρόνου χαχαχα

Είμαι σε μια καινούρια σχολή, είχα δώσει πανελλήνιες το 2019, λέγεται γλωσσικών και διαπολιτισμικών σπουδών

Σε ευχαριστώ πολύ!

Πανελληνιες??? Δεν αντεχω να τα ξανακανω αυτο +την παπαγαλία πολλής ύλης. Χαρα στο κουραγιο σου! Εγω δεν μενω Βολο δεν ξερω καν τι θα εκανα με τα υποχρεωτικά μαθήματα, καλα ας περάσω εγω πρωτα θεος κ βλέπουμε...Γενικα καλα να ειμαστε, δουλειά να έχουμε και βλεπουμε και με το δημόσιο... Εχουμε μελλον 🤣

11 ώρες πρίν, ΜomOf4 είπε:

Ω βρε κορίτσια, ένα αέναο κυνήγι γνώσεων.. ευτυχώς εγω πρόλαβα διορισμο το 2021 .  Σας εύχομαι υπομονή κ  δυναμη!  

Να σαι καλα! Ευχαριστούμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...