Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Θα εχεις γιατι η αυχενικη ειναι στατιστικα, νουμερα! Καλα κανουν κ το ψαχνουν οταν βλεπουν κατι που δεν τους αρεσει γιατι πρεπει να ξερουμε Τι γινεται! Εγω προσωπικα ημουν τοσο ψυχραιμη που ουτε καν κουνηθηκα, ημουν πολυ συνεργασιμη! Ειναι η διαδικασια μου βαζει ο γιατρος μια μεγαλη βελονα στην κοιλια! Αν χρειαστει να το κανεις μη διστασεις, απλα να πας σε εμπειρο γιατρο( υπαρχει ενας μικρος κινδυνος αποβολης) εγω δεν ειδα ουτε σταγονα αιματος τις επομενες ημερες αλλα ο γιατρος ειπε οτι οφειλεται στο οτι η εξεταση πηγε αψογα απο θεμα εκτελεσης κ απο μεριας του κ απο μεριας μου! Δυο αρνητικα ειναι το κοστος, εγω πληρωσα 800, κ ο χρονος αναμονης μεχρι τα αποτελεσματα

Ο χρονος αναμονής είναι το χειρότερο εδώ η μία μέρα μου φαίνεται αιώνας...πόσο μάλλον όσο περίμενες..σε ευχαριστώ πολύ Στέλλα μου για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ο χρονος αναμονής είναι το χειρότερο εδώ η μία μέρα μου φαίνεται αιώνας...πόσο μάλλον όσο περίμενες..σε ευχαριστώ πολύ Στέλλα μου για τις πληροφορίες!

Να σκεφτεσαι θετικα, μην φορτωνεις το μωρακι με στεναχωρια! Δεν ειναι τιποτα σιγουρο! Κανε υπομονη και ολα θα πανε τελεια! Θα περιμενω αυριο τα νεα σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Δύο κοριτσάκια και αυτό θα είναι το τρίτο. Γενικά, δεν χάρηκε και πολύ ο αντρας μου..

Ευλογημενα να ειναι ολα κοριτσι μου κ γερα .. εγω παντως πολυ θα θελα 3 κορίτσια .. εχω τη μικρη μου τη σουρλουλου κ ειναι τοσο χαδιαρα,ναζιαρα και γενικως υπεροχη ,που θα το θελα εις τριπλουν 🙂.. απλα οι περισσοτεροι αντρες σκεφτονται οτι θα θελαν και καποιον να συνεχισει τ ονομα .. 

2 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!γυρίζω λίγο φορτισμένη από την αυχενική ενώ όλα τα είδε μια χαρά ρινικό οστό τα πάντα καλά η αυχενική στην πρώτη μέτρηση ήταν 2.4 κ μετά στις άλλες 2 2.8 μου είπε 1/100 για down ενώ τα υπόλοιπα τα αποκλείουμε αύριο περιμένω pap_a κ χοριακη για να δούμε το τελικό ποσοστό κ αν θα χρειαστεί να κάνω κ άλλες εξετάσεις...έχω πεθάνει από το άγχος αλήθεια...

Κοριτσι μου καλησπερα .. ολα θα πανε μια χαρα και το τελικο ποσοστο θα διαφοροποιηθει κατα πολυ .. το 1/100 που σου ειπε ο γιατρος ,υποθετω οτι ειναι το ποσοστο που ξεκινας λογω ηλικιας .. που σημαινει οτι εισαι 39 χρονων .. αν ειναι το ποσοστο που ξεκινας λογω ηλικιας γιατι κι εγω με 1/94 ξεκινησα λογω ηλικιας ..θα διαφοροποιηθει πολυ με τις τιμες της χοριακης κ της Papp-a.. θα δεις οτι θα εχεις καλα αποτελεσματα και στο ευχομαι ολοψυχα 🙂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Ευλογημενα να ειναι ολα κοριτσι μου κ γερα .. εγω παντως πολυ θα θελα 3 κορίτσια .. εχω τη μικρη μου τη σουρλουλου κ ειναι τοσο χαδιαρα,ναζιαρα και γενικως υπεροχη ,που θα το θελα εις τριπλουν 🙂.. απλα οι περισσοτεροι αντρες σκεφτονται οτι θα θελαν και καποιον να συνεχισει τ ονομα .. 

Κοριτσι μου καλησπερα .. ολα θα πανε μια χαρα και το τελικο ποσοστο θα διαφοροποιηθει κατα πολυ .. το 1/100 που σου ειπε ο γιατρος ,υποθετω οτι ειναι το ποσοστο που ξεκινας λογω ηλικιας .. που σημαινει οτι εισαι 39 χρονων .. αν ειναι το ποσοστο που ξεκινας λογω ηλικιας γιατι κι εγω με 1/94 ξεκινησα λογω ηλικιας ..θα διαφοροποιηθει πολυ με τις τιμες της χοριακης κ της Papp-a.. θα δεις οτι θα εχεις καλα αποτελεσματα και στο ευχομαι ολοψυχα 🙂

Είμαι 34 στα 35 ακόμα χειρότερα ε??τι να πω Χρύσα μου από το στόμα σου κ στου Θεού το αφτί...δεν έχω σταματήσει να διαβάζω...τι κακό κ αυτό όσο κ αν λέω ηρέμησε μην αγχώνεσαι πάλι το μυαλό κάνει σενάρια...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Είμαι 34 στα 35 ακόμα χειρότερα ε??τι να πω Χρύσα μου από το στόμα σου κ στου Θεού το αφτί...δεν έχω σταματήσει να διαβάζω...τι κακό κ αυτό όσο κ αν λέω ηρέμησε μην αγχώνεσαι πάλι το μυαλό κάνει σενάρια...

Καλημερα κοριτσι μου..στην εξεταση της αυχενικης διαφανειας βαζουν την ηλικια που θα εχεις οταν γεννησεις ,οχι οταν μενεις εγκυος .. ετσι στην περιπτωση σου ξεκινας με 1/300..σ αυτο το αρχικο ποσοστο μπαινει σε μια εξισωση στον υπολογιστη του υπερηχογραφιστα-στριας,η τιμη της χοριακης ,η τιμη της Papp-A ,η τιμη της αυχενικης διαφανειας και το αν το ρινικο οστο ειναι ορατο η μη ..και η ηλικια οπως ειπαμε ..αυτες οι 5 παραμετροι..εσενα για να σου ειπε αυτο το ποσοστο προς το παρον, ισως εβαλε στην εξισωση την τιμη της αυχενικης διαφανειας και εριξε καπως το ποσοστο ..αλλα να ξερεις με τα υπολοιπα θ ανεβει παρα πολυ.. μην αγχωνεσαι κοριτσι μου..ολα θα πανε καλα.. μπορει μια παραμετρος να μην ειναι καλη κ να ριξει πολυ το ποσοστο ..αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχει υγιες μωρο..να σου φερω ενα παραδειγμα ..η κολλητη μου ειναι 3 αδερφες ..κι ολες εχουν αυτο που λεμε "γαλλικη " μυτη .. η μια εκανε 1 παιδι ,η αλλη 2 και η αλλη 3 .. ολες εκτος της μιας με το 1 παιδι ..ειχαν ποσοστο κατω του 1/300 σε ολες τους τις εγκυμοσυνες, λογω του οτι το ρινικο οστο δεν ηταν ορατο..κανανε αμνιοπαρακεντησεις σε ολες τις εγκυμοσυνες κ το μωρακια ηταν υγιεστατα..γι αυτο μην αγχωνεσαι ..ολα θα πανε καλα πιστευω .. ποτε θα βγουν οι τιμες της χοριακης κ της papp-A ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Καλημερα κοριτσι μου..στην εξεταση της αυχενικης διαφανειας βαζουν την ηλικια που θα εχεις οταν γεννησεις ,οχι οταν μενεις εγκυος .. ετσι στην περιπτωση σου ξεκινας με 1/300..σ αυτο το αρχικο ποσοστο μπαινει σε μια εξισωση στον υπολογιστη του υπερηχογραφιστα-στριας,η τιμη της χοριακης ,η τιμη της Papp-A ,η τιμη της αυχενικης διαφανειας και το αν το ρινικο οστο ειναι ορατο η μη ..και η ηλικια οπως ειπαμε ..αυτες οι 5 παραμετροι..εσενα για να σου ειπε αυτο το ποσοστο προς το παρον, ισως εβαλες στην εξισωση την τιμη της αυχενικης διαφανειας και εριξε καπως το ποσοστο ..αλλα να ξερεις με τα υπολοιπα θ ανεβει παρα πολυ.. μην αγχωνεσαι κοριτσι μου..ολα θα πανε καλα.. μπορει μια παραμετρος να μην ειναι καλη κ να ριξει πολυ το ποσοστο ..αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχει υγιες μωρο..να σου φερω ενα παραδειγμα ..η κολλητη μου ειναι 3 αδερφες ..κι ολες εχουν αυτο που λεμε "γαλλικη " μυτη .. η μια εκανε 1 παιδι ,η αλλη 2 και η αλλη 3 .. ολες εκτος της μιας με το 1 παιδι ..ειχαν ποσοστο κατω του 1/300 σε ολες τους τις εγκυμοσυνες, λογω του οτι το ρινικο οστο δεν ηταν ορατο..κανανε αμνιοπαρακεντησεις σε ολες τις εγκυμοσυνες κ το μωρακια ηταν υγιεστατα..γι αυτο μην αγχωνεσαι ..ολα θα πανε καλα πιστευω .. ποτε θα βγουν οι τιμες της χοριακης κ της papp-A ; 

Αχ κάπως με ξεαγχωσες τώρα πόσο σε ευχαριστώ!!!μου είπε ότι μάλλον θα με καλέσει σήμερα το βράδυ για να μου πει το τελικό αποτέλεσμα εύχομαι όλα να είναι καλά.. αναμένω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninarelita είπε:

Αχ κάπως με ξεαγχωσες τώρα πόσο σε ευχαριστώ!!!μου είπε ότι μάλλον θα με καλέσει σήμερα το βράδυ για να μου πει το τελικό αποτέλεσμα εύχομαι όλα να είναι καλά.. αναμένω...

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου .. ολα να πανε κατ' ευχην .. ευχομαι να σε παρει σημερα για να τελειωσει αυτη η αγχωτικη αναμονη .. μια μεγαλη αγκαλια σου στελνω 🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Εμείς είδαμε τα πόδια ορθάνοιχτα, ήταν σε πολύ καλή θέση, οπότε δύσκολο να έχει γίνει λάθος. 

Με ανοιχτα πόδια???! Μια χαρα!!Εμενα εβαλε και τα 2 χέρια στο επίμαχο σημείο κ δεν τα επαιρνε μετά...Οταν θα ξαναπαω στη γιατρό θα ειμαι στη 19η βδομαδα, αμα δεν μαθω παλι θα ειναι τραγικό! 

21 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!γυρίζω λίγο φορτισμένη από την αυχενική ενώ όλα τα είδε μια χαρά ρινικό οστό τα πάντα καλά η αυχενική στην πρώτη μέτρηση ήταν 2.4 κ μετά στις άλλες 2 2.8 μου είπε 1/100 για down ενώ τα υπόλοιπα τα αποκλείουμε αύριο περιμένω pap_a κ χοριακη για να δούμε το τελικό ποσοστό κ αν θα χρειαστεί να κάνω κ άλλες εξετάσεις...έχω πεθάνει από το άγχος αλήθεια...

Εύχομαι να διαφοροποιηθουν τα ποσοστα μετα τις εξετάσεις που ειμαι σιγουρη, να ηρεμησεις λιγο...Θα συζητήσεις κ με το γιατρό που κανει τον υπερηχο αυτό μετά και θα σου προτείνει τις καταλληλες εξετάσεις για να σιγουρευτείς και να ηρεμησεις. Σιγουρα θα χρειαστεί πολυ υπομονή, προσπαθησε όσο μπορείς να αποβάλλεις το άγχος.. Μην ψαχνεις τίποτα στο ιντερνετ επισης, τσαμπα αναστατωνεσαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria Ad είπε:

Με ανοιχτα πόδια???! Μια χαρα!!Εμενα εβαλε και τα 2 χέρια στο επίμαχο σημείο κ δεν τα επαιρνε μετά...Οταν θα ξαναπαω στη γιατρό θα ειμαι στη 19η βδομαδα, αμα δεν μαθω παλι θα ειναι τραγικό! 

 

Μακάρι να συμμεριζόταν τη χαρά μου για αυτό το παιδί και ο άντρας μου, ο οποίος πίστευε ότι πάει για τον γιο και έπεσε σε βαθιά κατάθλιψη... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Με ανοιχτα πόδια???! Μια χαρα!!Εμενα εβαλε και τα 2 χέρια στο επίμαχο σημείο κ δεν τα επαιρνε μετά...Οταν θα ξαναπαω στη γιατρό θα ειμαι στη 19η βδομαδα, αμα δεν μαθω παλι θα ειναι τραγικό! 

Εύχομαι να διαφοροποιηθουν τα ποσοστα μετα τις εξετάσεις που ειμαι σιγουρη, να ηρεμησεις λιγο...Θα συζητήσεις κ με το γιατρό που κανει τον υπερηχο αυτό μετά και θα σου προτείνει τις καταλληλες εξετάσεις για να σιγουρευτείς και να ηρεμησεις. Σιγουρα θα χρειαστεί πολυ υπομονή, προσπαθησε όσο μπορείς να αποβάλλεις το άγχος.. Μην ψαχνεις τίποτα στο ιντερνετ επισης, τσαμπα αναστατωνεσαι! 

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου μακάρι!!!

2 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

@Ninarelita καταρχάς καλώς όρισες και με το καλό

δεύτερον, μην αγχώνεσαι καθόλου, γενικά το πάνε και με την ηλικία για τις πιθανότητες για σύνδρομα!

Ευχαριστώ Μαρία μου τελικά δεν με ειδοποίησαν σήμερα οπότε ένα ΣΚ μέσα στην αναμονή...☹️☹️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου μακάρι!!!

Ευχαριστώ Μαρία μου τελικά δεν με ειδοποίησαν σήμερα οπότε ένα ΣΚ μέσα στην αναμονή...☹️☹️

προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι, να αποσπάς την προσοχή σου συνέχεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου μακάρι!!!

Ευχαριστώ Μαρία μου τελικά δεν με ειδοποίησαν σήμερα οπότε ένα ΣΚ μέσα στην αναμονή...☹️☹️

Κάνε μόνο πράγματα που σε ευχαριστούν μέσα στο ΣΚ και ο χρόνος θα περάσει πιο γρήγορα. Δες μία ολόκληρη σειρά, διάβασε ένα βιβλίο, γενικά κάνε ό,τι θα σε κάνει να ξεχαστείς. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Μακάρι να συμμεριζόταν τη χαρά μου για αυτό το παιδί και ο άντρας μου, ο οποίος πίστευε ότι πάει για τον γιο και έπεσε σε βαθιά κατάθλιψη... 

Ελα ρε τοσο πολυ πια....??Πες του οτι σε επηρεαζει κ μονο που το καταλαβαίνεις αυτό, πόσο μαλλον να τον βλεπεις ετσι. Κ οτι χρειάζεσαι συμπαράσταση ψυχολογική στην κυηση, το ξερει φανταζομαι βεβαια...Αν κ πιστεύω θα του περάσει αλλά πες του οτι σε στεναχωρεί τετοια στάση... Στο τελος γεμίζουμε κ με τύψεις εμεις γυναίκες για πράγματα που δεν φταιμε εννοείται... Οπότε προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι, κανε τα ονειρα σου για αυτο το παιδακι μόνο με χαρά.. Και συγνώμη που λεω την άποψη μου ή αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλά είναι κρίμα να χαλιομαστε για τετοια πράγματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Maria Ad είπε:

Ελα ρε τοσο πολυ πια....??Πες του οτι σε επηρεαζει κ μονο που το καταλαβαίνεις αυτό, πόσο μαλλον να τον βλεπεις ετσι. Κ οτι χρειάζεσαι συμπαράσταση ψυχολογική στην κυηση, το ξερει φανταζομαι βεβαια...Αν κ πιστεύω θα του περάσει αλλά πες του οτι σε στεναχωρεί τετοια στάση... Στο τελος γεμίζουμε κ με τύψεις εμεις γυναίκες για πράγματα που δεν φταιμε εννοείται... Οπότε προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι, κανε τα ονειρα σου για αυτο το παιδακι μόνο με χαρά.. Και συγνώμη που λεω την άποψη μου ή αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλά είναι κρίμα να χαλιομαστε για τετοια πράγματα!! 

Όχι έχεις δίκιο. Με πείραξε πολύ αυτή η στάση του. Ήταν απίστευτη ψυχρολουσία. Είπε ανεπίτρεπτα πράγματα για το παιδί αυτό λες και δεν θα είναι άνθρωπος, λες και δεν έχει σημασία που μας είπαν ότι φαίνεται υγιέστατο μέχρι στιγμής. Μετά από λίγες ώρες μετάνιωσε, ηρέμησε και τα πηρε όλα πίσω, αλλά τι να το κάνω; Εμένα η πικρία μου έμεινε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...