Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Θεωρώ πως το πιο σημαντικό είναι η επιλογή γιατρού και μαίας. Εγώ γέννησα κ τις δυο φορές φυσιολογικά, την πρώτη με πρόκληση και τη δεύτερη χωρίς τίποτα (ίσα που πρόλαβα να πάω στο μαιευτήριο 😌). Την πρώτη φορά που πήγα, κάναμε εισαγωγή για πρόκληση στις 12:00 το βράδυ κ γέννησα την επόμενη ημέρα στις 19:00 το απόγευμα. Η μαία ήταν όλες τις ώρες μαζί μου για να ελέγχει πως εξελίσσεται η κατάσταση. Μου είχε πει βέβαια από την αρχή να μην αγχώνομαι και μπορεί να γεννήσω και μετά από 24h. Τη δεύτερη φορά είχα πονάκια από το πρωί κ μέχρι τις 22:00 είχαν γίνει αρκετά συχνές οι συσπάσεις οπότε πήγα στο μαιευτήριο κ 00:30 γέννησα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμένα! Επιστρέφω από την αυχενική! Υγιέστατο και καλοσχηματισμένο φαίνεται. Κατά 70% κοριτσάκι! Περιμένω να βγει και το nipt για να σιγουρευτούμε!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Motherof3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Επιστρέφω από την αυχενική! Υγιέστατο και καλοσχηματισμένο φαίνεται. Κατά 70% κοριτσάκι! Περιμένω να βγει και το nipt για να σιγουρευτούμε!

Συγχαρητήρια!!!!! Με το καλό να έρθει στο κόσμο !!!💜

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Επιστρέφω από την αυχενική! Υγιέστατο και καλοσχηματισμένο φαίνεται. Κατά 70% κοριτσάκι! Περιμένω να βγει και το nipt για να σιγουρευτούμε!

Πολυ ωραια τα νεακια .. με το καλο να ερθει η μπεμπα .. τα αλλα δυο σου παιδακια ειναι κοριτσακια / αγορακια ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Πολυ ωραια τα νεακια .. με το καλο να ερθει η μπεμπα .. τα αλλα δυο σου παιδακια ειναι κοριτσακια / αγορακια ; 

Δύο κοριτσάκια και αυτό θα είναι το τρίτο. Γενικά, δεν χάρηκε και πολύ ο αντρας μου..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Επιστρέφω από την αυχενική! Υγιέστατο και καλοσχηματισμένο φαίνεται. Κατά 70% κοριτσάκι! Περιμένω να βγει και το nipt για να σιγουρευτούμε!

Συγχαρητήρια!!! Με το καλο να υποδεχτείτε και το τρίτο σας παιδάκι! Κ εμενα στην αυχενικη 70% κοριτσακι μου ειχαν πει. Δεν ειδαμε στον υπέρηχο με σιγουριά ακομα.... Για να δουμε αυτο το 70 τις εκατο ποσο έγκυρο ειναι... 😄

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτήσω τις κοπελες που γεννησαν σε δημόσιο νοσοκομείο...Καλεσατε να φανταστω τον/την γιατρο που σας παρακολουθουσε να ενημερωσετε οτι ηρθε η ωρα ή οτι σπασαν τα νερα...Ειναι αυτονόητο οτι οταν πας μόνο σε εναν συγκεκριμένο γιατρό στο νοσοκομείο ότι θα περιμενει να τον καλέσεις για την γεννα ή πας και μπορει να γεννησεις και με όποιον εφημερευει??? Οκ σίγουρα το συζητας απο πριν να ξερεις αλλά, θελω να πω κάθονται τοσες πολλες ωρες ενω δεν ειναι η βάρδια τους??? 

Θελω να καταληξω στο ότι αισθανομαι λιγο ασχημα ενω παω στο νοσοκομείο να απαιτήσω και συγκεκριμένο γιατρό να ειναι εκει εξτρά 24ωρο ας πουμε... Οσες το κανατε ετσι ρωτησατε απο μονες σας αν παιρνουν κάποιο ποσό για να βρίσκονται εξτρα ωρες μαζι σας??? (Προφανώς και δεν ζηταω να θίξετε ονόματα και νοσοκομεία) 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!γυρίζω λίγο φορτισμένη από την αυχενική ενώ όλα τα είδε μια χαρά ρινικό οστό τα πάντα καλά η αυχενική στην πρώτη μέτρηση ήταν 2.4 κ μετά στις άλλες 2 2.8 μου είπε 1/100 για down ενώ τα υπόλοιπα τα αποκλείουμε αύριο περιμένω pap_a κ χοριακη για να δούμε το τελικό ποσοστό κ αν θα χρειαστεί να κάνω κ άλλες εξετάσεις...έχω πεθάνει από το άγχος αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Maria Ad είπε:

Συγχαρητήρια!!! Με το καλο να υποδεχτείτε και το τρίτο σας παιδάκι! Κ εμενα στην αυχενικη 70% κοριτσακι μου ειχαν πει. Δεν ειδαμε στον υπέρηχο με σιγουριά ακομα.... Για να δουμε αυτο το 70 τις εκατο ποσο έγκυρο ειναι... 😄

Εμείς είδαμε τα πόδια ορθάνοιχτα, ήταν σε πολύ καλή θέση, οπότε δύσκολο να έχει γίνει λάθος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!γυρίζω λίγο φορτισμένη από την αυχενική ενώ όλα τα είδε μια χαρά ρινικό οστό τα πάντα καλά η αυχενική στην πρώτη μέτρηση ήταν 2.4 κ μετά στις άλλες 2 2.8 μου είπε 1/100 για down ενώ τα υπόλοιπα τα αποκλείουμε αύριο περιμένω pap_a κ χοριακη για να δούμε το τελικό ποσοστό κ αν θα χρειαστεί να κάνω κ άλλες εξετάσεις...έχω πεθάνει από το άγχος αλήθεια...

Όλα θα πάνε καλά! Είμαι βέβαιη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!γυρίζω λίγο φορτισμένη από την αυχενική ενώ όλα τα είδε μια χαρά ρινικό οστό τα πάντα καλά η αυχενική στην πρώτη μέτρηση ήταν 2.4 κ μετά στις άλλες 2 2.8 μου είπε 1/100 για down ενώ τα υπόλοιπα τα αποκλείουμε αύριο περιμένω pap_a κ χοριακη για να δούμε το τελικό ποσοστό κ αν θα χρειαστεί να κάνω κ άλλες εξετάσεις...έχω πεθάνει από το άγχος αλήθεια...

Σε νιωθω! Και εμενα η αυχενικη μου ηταν 2.7 με οριο 2.5! Εγω προσωπικα προχωρησα σε τροφοβλαστη! Φοβομασταν για συνδρομο, οχι για down για κατι αλλο! Πολυ αγχος, πολυ στεναχωρια, κλαμα! Το 2.8 να μην σε αγχωνει! Περιμενε και τα αυριανα και το συζητας με Το γιατρο σου! Δυστυχως το περασαμε πολλες! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Σε νιωθω! Και εμενα η αυχενικη μου ηταν 2.7 με οριο 2.5! Εγω προσωπικα προχωρησα σε τροφοβλαστη! Φοβομασταν για συνδρομο, οχι για down για κατι αλλο! Πολυ αγχος, πολυ στεναχωρια, κλαμα! Το 2.8 να μην σε αγχωνει! Περιμενε και τα αυριανα και το συζητας με Το γιατρο σου! Δυστυχως το περασαμε πολλες! 

Στέλλα μου δλδ με τις αίματος εσένα πόσο σου πήγε το ποσοστό?εγώ σκέφτομαι για τη nifty να σου πω την αλήθεια..αν δεν πάθω καρδιά μέχρι να πάρω αύριο τα αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ninarelita είπε:

Στέλλα μου δλδ με τις αίματος εσένα πόσο σου πήγε το ποσοστό?εγώ σκέφτομαι για τη nifty να σου πω την αλήθεια..αν δεν πάθω καρδιά μέχρι να πάρω αύριο τα αποτελέσματα..

Εμενα τα ποσοστα μου ηταν πολυ καλα βλεπαμε ομως μια αυξημενη αυχενικη και δεξι αορτικο τοξο που φυισιολογικα πρεπει να ειναι αριστερα! Ο γιατρος φοβηθηκε για συνδρομο digeorge(αγνωστη λεξη μεχρι τοτε αλλα την εμαθα για τα καλα, τα μωρα δεν ειναι βιωσιμα εχουνε πολλα προβληματα) χωρις δευτερη σκεψη εκανα τροφοβλαστη την επομενη μερα, περιμενα 10μερες για τα αποτελεσματα οι οποιες ηταν οι χειροτερες της ζωης μου! Ευτυχως πηγανε ολα καλα κ περιμενω ενα υγιεστατο κοριτσακι! Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να μην το τσεκαρω! Μου εδινε 10-15% το μωρο να εχει το συνδρομο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Εμενα τα ποσοστα μου ηταν πολυ καλα βλεπαμε ομως μια αυξημενη αυχενικη και δεξι αορτικο τοξο που φυισιολογικα πρεπει να ειναι αριστερα! Ο γιατρος φοβηθηκε για συνδρομο digeorge(αγνωστη λεξη μεχρι τοτε αλλα την εμαθα για τα καλα, τα μωρα δεν ειναι βιωσιμα εχουνε πολλα προβληματα) χωρις δευτερη σκεψη εκανα τροφοβλαστη την επομενη μερα, περιμενα 10μερες για τα αποτελεσματα οι οποιες ηταν οι χειροτερες της ζωης μου! Ευτυχως πηγανε ολα καλα κ περιμενω ενα υγιεστατο κοριτσακι! Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να μην το τσεκαρω! Μου εδινε 10-15% το μωρο να εχει το συνδρομο!

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω..πόσο χαίρομαι που όλα σου πήγανε καλά μακάρι να έχω κ εγώ καλά νέα!!τροφοβλάστη πως έκανες?έχει επιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ninarelita είπε:

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω..πόσο χαίρομαι που όλα σου πήγανε καλά μακάρι να έχω κ εγώ καλά νέα!!τροφοβλάστη πως έκανες?έχει επιπτώσεις?

Θα εχεις γιατι η αυχενικη ειναι στατιστικα, νουμερα! Καλα κανουν κ το ψαχνουν οταν βλεπουν κατι που δεν τους αρεσει γιατι πρεπει να ξερουμε Τι γινεται! Εγω προσωπικα ημουν τοσο ψυχραιμη που ουτε καν κουνηθηκα, ημουν πολυ συνεργασιμη! Ειναι η διαδικασια μου βαζει ο γιατρος μια μεγαλη βελονα στην κοιλια! Αν χρειαστει να το κανεις μη διστασεις, απλα να πας σε εμπειρο γιατρο( υπαρχει ενας μικρος κινδυνος αποβολης) εγω δεν ειδα ουτε σταγονα αιματος τις επομενες ημερες αλλα ο γιατρος ειπε οτι οφειλεται στο οτι η εξεταση πηγε αψογα απο θεμα εκτελεσης κ απο μεριας του κ απο μεριας μου! Δυο αρνητικα ειναι το κοστος, εγω πληρωσα 800, κ ο χρονος αναμονης μεχρι τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...