Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Είναι βολική πολύ η δουλειά απ το σπίτι, απλά μιλάω με μόνο έναν συνάδελφο όλη μέρα. Μαζί με την εξάντληση και τις αναγούλες, με έχει ρίξει ψυχολογικά.

Εννοείται ότι δεν έχω αντοχές γι αυτά που έκανα πριν. Κάνω στο επίπεδο που μπορώ. Επίσης περπατάω καθημερινά γιατί βγαίνω με το παιδί βόλτα. Αν δεν κάνω κι αυτά δεν θα την παλέψω.

Καλα εχεις ηδη ενα παιδακι κ μονο αυτο αρκει πιστευω να βγεις νοκ άουτ πιο ευκολα αλλά και απο την άλλη  ξεχνιέσαι κ εισαι χαρουμενη με διάφορα μες τη μερα φανταζομαι...

Τις τελευταίες βδομαδες τωρα που περασαν κ οι κινδυνοι κ το αιμα που ειχα συνεχως, αρχισα κ εγω να βγαινω περισσοτερη ώρα για περπάτημα αν κ εχει ξεπαγιασμο τωρα τελευταια, με βοηθησε λιγο ψυχολογικα..Απλα δεν ειχα συνηθισει χωρις δουλεια δεν ηταν κ ακριβως επιλογη μου να σταματησω, οχι οτι ηταν κατι που με ενδιέφερε κ πολυ σαν επαγγελμα αλλά δεν το εβλεπα ετσι, κ τωρα μαλλον τα ριχνω εκει τα νευρα κ την σπαριλα μου, ενω μαλλον ετσι θα ημουν κ να δούλευα 🤣

Υπομονη κοριτσι κ να κανουμε οτι μας κανει χαρουμενες κ να ξεχνιομαστε. Και τα συμπτωματα ευχομαι σε ολες μας να υποχωρησουν επιτελους!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Σε ποιον έκανες την αυχενική; Και σε πιο μικροβιολογικό είχες δώσει αίμα; Είχες κάνει και για προεκλαμψία ;

Σήμερα το πρωί ξύπνησα κ είχα κάτι πονάκια χαμηλά … διάσπαρτα βέβαια τα οποία κράτησαν 5-10 λεπτά το πολύ! 
 

Διαβασα στο Ίντερνετ , είμαι 11.εβδ κ 3ημ πως επειδή τ μωρά μεγαλώνουν κουνιόνται στο σάκο κ έτσι υπάρχουν αυτά τα πονάκια ! 
 

Εχει τύχει σε κάποια άλλη ; Να ανησυχήσω η είναι όντως έτσι ;;;

Στον κο Αρναουτογλου στην καλαμαρια την εκανα! Και πιο πριν πηγα στην ευρωδιαγνωση για αιμα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Πανελληνιες??? Δεν αντεχω να τα ξανακανω αυτο +την παπαγαλία πολλής ύλης. Χαρα στο κουραγιο σου! Εγω δεν μενω Βολο δεν ξερω καν τι θα εκανα με τα υποχρεωτικά μαθήματα, καλα ας περάσω εγω πρωτα θεος κ βλέπουμε...Γενικα καλα να ειμαστε, δουλειά να έχουμε και βλεπουμε και με το δημόσιο... Εχουμε μελλον 🤣

Να σαι καλα! Ευχαριστούμε! 

Ούτε τώρα είμαστε Βόλο αλλά μας βόλεψε πέρσι

Έχουμε βάση τα Τρίκαλα! Δεν είναι και κάτι άλλο πιο κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ; Μια απορία έχω .. μπορεί και να μη στέκει αυτό που θ πω… 

Παρατηρω ότι όταν κάθομαι ξαπλωμένη ανάσκελα κ χαζεύω στη τηλεόραση ( εννοώ αρκετά χαμηλά να ξαπλώνω ) με πιάνουν χαμηλά πονάκια ένα τραβήγματα! Μήπως αυτή η στάση σώματος δεν πρέπει; 

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 8:27 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Καλα εχεις ηδη ενα παιδακι κ μονο αυτο αρκει πιστευω να βγεις νοκ άουτ πιο ευκολα αλλά και απο την άλλη  ξεχνιέσαι κ εισαι χαρουμενη με διάφορα μες τη μερα φανταζομαι...

Τις τελευταίες βδομαδες τωρα που περασαν κ οι κινδυνοι κ το αιμα που ειχα συνεχως, αρχισα κ εγω να βγαινω περισσοτερη ώρα για περπάτημα αν κ εχει ξεπαγιασμο τωρα τελευταια, με βοηθησε λιγο ψυχολογικα..Απλα δεν ειχα συνηθισει χωρις δουλεια δεν ηταν κ ακριβως επιλογη μου να σταματησω, οχι οτι ηταν κατι που με ενδιέφερε κ πολυ σαν επαγγελμα αλλά δεν το εβλεπα ετσι, κ τωρα μαλλον τα ριχνω εκει τα νευρα κ την σπαριλα μου, ενω μαλλον ετσι θα ημουν κ να δούλευα 🤣

Υπομονη κοριτσι κ να κανουμε οτι μας κανει χαρουμενες κ να ξεχνιομαστε. Και τα συμπτωματα ευχομαι σε ολες μας να υποχωρησουν επιτελους!!! 

Ναι ισχύει το παιδί δε με αφήνει να σκεφτώ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχαν καταπιεί οι σκέψεις τι μπορεί να πάει στραβά. Τώρα απλά δεν προλαβαίνω να τα σκεφτώ. Συν ότι γελάμε αρκετά και περνάμε ωραία.

Λογικό να σε επηρεάσει η αλλαγή στα επαγγελματικά. Μαζί με τα συμπτώματα σε ρίχνει αρκετά. Νομιζω θα ισιώσεις κάπως στο δεύτερο τρίμηνο. Να πω την αλήθεια εμένα με έπιασε και κάποια θλίψη για μερικές βδομάδες, μάλλον ορμονικό, δεν ξέρω.

πρίν από 18 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ; Μια απορία έχω .. μπορεί και να μη στέκει αυτό που θ πω… 

Παρατηρω ότι όταν κάθομαι ξαπλωμένη ανάσκελα κ χαζεύω στη τηλεόραση ( εννοώ αρκετά χαμηλά να ξαπλώνω ) με πιάνουν χαμηλά πονάκια ένα τραβήγματα! Μήπως αυτή η στάση σώματος δεν πρέπει; 

Κι εμένα μ ενοχλεί αυτή η στάση, ειδικά αν γελάσω ή με πιάσει βήχας. Μπορείς να δοκιμάσεις να είσαι στο πλάι με λυγισμένα τα πόδια. Επίσης με ενοχλεί όταν αλλάζω πλευρό. Λένε ότι καλύτερο είναι όταν αλλάζεις πλευρό να έχεις ενωμένα τα γόνατα. Το ίδιο όταν βγαίνεις απ το αυτοκίνητο. Αυτά τα πονάκια δε μπορούν να κάνουν κακό στα μωράκια αν αυτό σκέφτεσαι, αλλά είναι σίγουρα ενοχλητικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Io_anna είπε:

Κι εμένα μ ενοχλεί αυτή η στάση, ειδικά αν γελάσω ή με πιάσει βήχας. Μπορείς να δοκιμάσεις να είσαι στο πλάι με λυγισμένα τα πόδια. Επίσης με ενοχλεί όταν αλλάζω πλευρό. Λένε ότι καλύτερο είναι όταν αλλάζεις πλευρό να έχεις ενωμένα τα γόνατα. Το ίδιο όταν βγαίνεις απ το αυτοκίνητο. Αυτά τα πονάκια δε μπορούν να κάνουν κακό στα μωράκια αν αυτό σκέφτεσαι, αλλά είναι σίγουρα ενοχλητικά. 

Μπράβο , όπως το είπες! Κ εγώ αν γελάσω η θα βήχω με πιάνει σαν σφαχτής για δευτερόλεπτα εκεί! Ενώ αν κάθομαι αλλιώς δεν έχω θέμα! Απ το αυτοκίνητο πως να βγω με ενωμένα τ γόνατα ; Χαχα! Δε γίνεται! Βέβαια εγώ σκέφτηκα μήπως έχω αυτά τ πονάκια επειδή έκοψα μια ένεση προγεστερονης κ λέω θα κάνει συσπάσεις η μήτρα… τώρα είμαι 12η εβδομάδα .. έχει δημιουργηθεί ο πλακούντας κ παράγει μόνος του προγεστερονη.. σωστά ; Δεν νομίζω να είναι αυτό … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε ; Μια απορία έχω .. μπορεί και να μη στέκει αυτό που θ πω… 

Παρατηρω ότι όταν κάθομαι ξαπλωμένη ανάσκελα κ χαζεύω στη τηλεόραση ( εννοώ αρκετά χαμηλά να ξαπλώνω ) με πιάνουν χαμηλά πονάκια ένα τραβήγματα! Μήπως αυτή η στάση σώματος δεν πρέπει; 

Όχι δεν έχουν καμία σχέση με την προγεστερονη. Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Απόλυτα φυσιολογικά. Νομίζω ο πλακούντας λειτουργεί πλήρως μέχρι τώρα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ χθες πήρα κ τα αποτελέσματα της ΝΙΠΤ! Όλα είναι πολύ καλά κ περιμένουμε αγοράκι! Μετά τα δύο κορίτσια με αγχώνει λίγο μπορώ να πω αλλά σίγουρα είναι κάτι καινούριο!! 😏

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Life777 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ χθες πήρα κ τα αποτελέσματα της ΝΙΠΤ! Όλα είναι πολύ καλά κ περιμένουμε αγοράκι! Μετά τα δύο κορίτσια με αγχώνει λίγο μπορώ να πω αλλά σίγουρα είναι κάτι καινούριο!! 😏

Συγχαρητηρια για τα καλα νεακια!Με το καλο να ερθει κι ο γιος λοιπον .. κι εμεις μαλλον γιο περιμενουμε και με αγχωνει και μενα καπως ,γιατι η πρωτη ειναι κοριτσι ..γερα να ειναι μονο ...και θα τα καταφερουμε..🙃

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια !!! 
Τι κάνετε ; Έχω καιρό να μπω να διαβάσω νέα σας. 

Καλησπερα ... εγω επαθα ρινιτιδα και ασθμα μαζι .. και θα κανω δυο μηνες θεραπεια .. κατα τ αλλα .. ολα καλα .. ειμαι 15 + και την Πεμπτη εχω ραντεβου στη γιατρο μου..εσυ πως εισαι ; Θυμισε μου ..εχεις κανει αυχενικη ; Γνωριζετε φυλο ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, xrysaxrysoula είπε:

Συγχαρητηρια για τα καλα νεακια!Με το καλο να ερθει κι ο γιος λοιπον .. κι εμεις μαλλον γιο περιμενουμε και με αγχωνει και μενα καπως ,γιατι η πρωτη ειναι κοριτσι ..γερα να ειναι μονο ...και θα τα καταφερουμε..🙃

Καλησπερα ... εγω επαθα ρινιτιδα και ασθμα μαζι .. και θα κανω δυο μηνες θεραπεια .. κατα τ αλλα .. ολα καλα .. ειμαι 15 + και την Πεμπτη εχω ραντεβου στη γιατρο μου..εσυ πως εισαι ; Θυμισε μου ..εχεις κανει αυχενικη ; Γνωριζετε φυλο ; 

Ωχχχ ταλαιπώρησε μωρέ ! Περαστικά !!! 
και εγώ κόλλησα μια ίωση πέρασε σχετικά γρήγορα αλλά μου έχει μείνει ένας χαζό βήχας που ανάλογα τη θέση με πεθαίνει και η κοιλιά μου. 
Δεν έχω κάνει αυχενική ακόμη λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα κάνω. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Aria konsta είπε:

Ωχχχ ταλαιπώρησε μωρέ ! Περαστικά !!! 
και εγώ κόλλησα μια ίωση πέρασε σχετικά γρήγορα αλλά μου έχει μείνει ένας χαζό βήχας που ανάλογα τη θέση με πεθαίνει και η κοιλιά μου. 
Δεν έχω κάνει αυχενική ακόμη λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα κάνω. 

Με το καλο να γινει και η αυχενικη ..και ολα να πανε καλα .. λογικα ,εχεις ΠΗΤ τελη Ιουλιου.. φανταζομαι .. περαστικα σου κι εσενα  ..ευχομαι να περασει γρηγορα κι ο βηχας !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Με το καλο να γινει και η αυχενικη ..και ολα να πανε καλα .. λογικα ,εχεις ΠΗΤ τελη Ιουλιου.. φανταζομαι .. περαστικα σου κι εσενα  ..ευχομαι να περασει γρηγορα κι ο βηχας !

Ευχαριστώ πολύ ! 
ΠΗΤ είχα με τις τελευταίες μετρήσεις 4/8 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Aria konsta είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! 
ΠΗΤ είχα με τις τελευταίες μετρήσεις 4/8 

Και εγώ 4/8 είχα αλλά άλλαξε τελικά γιατί τα μωρά είναι μεγαλύτερα ! Ποσών εβδομάδων είσαι ακριβώς ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Και εγώ 4/8 είχα αλλά άλλαξε τελικά γιατί τα μωρά είναι μεγαλύτερα ! Ποσών εβδομάδων είσαι ακριβώς ;

11w4d ..εμένα θα με βάλει 24-25/7 μου το είπε κι ολας πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά λογο 3ης καισαρικής


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...