Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, ειμαι καινούργια εδώ, πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος και αύριο έχω τον πρώτο μου υπέρηχο και έχω αγωνία, σήμερα παρατήρησα ότι έχω λίγα δέκατα, το έχει παρουσιάσει και κάποια από εσάς; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/2/2023 at 1:26 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Ειδες που την νιωθεις τώρα συνέχεια!!! Τέλεια! Αντε ωραια ούτε 10 μερες δεν ειναι μεχρι τον υπέρηχο!! Θα το δεις το μπεμπε και θα σου φανει κ εσενα ολόκληρο παιδι πια, με μπουτακια πιο γεματα πρόσωπο πιο γεμάτο, κοιλιτσα φουσκωμένη. Καμία σχεση με την προηγούμενη φορά, περασε και ένας μηνας βεβαια εμενα. 

Αυχενική εχουμε 4 Μαρτίου θα κλείνουμε την 22 βδομαδα. Υπομονή μεχρι τότε τι να κάνουμε! Εγω τωρα που την καταλαβαίνω την μπέμπα μπορώ να πω οτι το παιρνω πιο χαλαρα το διάστημα μεχρι την επόμενη εξέταση... Προσπαθώ να αποδεχτώ κ ότι θα αργησουμε ακόμα να γεννησουμε!! Χαχαχα! 

Έτσι νιώθω κι εγώ. Είναι τόσο μεγάλη η ανακούφιση το να καταλαβαινεις το μωρό. Ξέρεις ότι είναι καλά μέχρι τον επόμενο υπέρηχο! Και περιμένω να δω πως θα είναι τώρα το σπορακι! 

7 ώρες πρίν, ΚατεριναΓ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ειμαι καινούργια εδώ, πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος και αύριο έχω τον πρώτο μου υπέρηχο και έχω αγωνία, σήμερα παρατήρησα ότι έχω λίγα δέκατα, το έχει παρουσιάσει και κάποια από εσάς; 

Καλώς ήλθες Κατερίνα! Τα δέκατα πολλές φορές είναι και σύμπτωμα της εγκυμοσύνης! Πόσων εβδομαδων είσαι; εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να έχεις αγκαλίτσα το μικρούλι σου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Πρέπει να είμαι περίπου 5-6 εβδομάδων, αύριο που έχω τον πρώτο υπέρηχο θα ξέρω σίγουρα και όσο να πεις έχω αγωνία, με καταλαβαίνεις!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια εγω την έπαθα σήμερα από εχθές το βράδυ με το έφαγα που έφαγα μετά από κάνα μισάωρο ξεκίνησαν κάτι σαν σπυριά με έντονη φαγούρα από το μάτι ξεκίνησαν μετά εξαπλώθηκαν παντού σε όλο το σώμα  σας γράφω από το νοσοκομείο με βάλανε στον όρο και μου έκαναν εξετάσεις μου είπαν μάλλον  κάτι που έφαγα με πείραξε( ρώτησα και για το σκύλο και μου είπαν ότι δεν είναι ) τι να πω εκανα σήμερα 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , foza είπε:

Καλησπέρα κοριτσια εγω την έπαθα σήμερα από εχθές το βράδυ με το έφαγα που έφαγα μετά από κάνα μισάωρο ξεκίνησαν κάτι σαν σπυριά με έντονη φαγούρα από το μάτι ξεκίνησαν μετά εξαπλώθηκαν παντού σε όλο το σώμα  σας γράφω από το νοσοκομείο με βάλανε στον όρο και μου έκαναν εξετάσεις μου είπαν μάλλον  κάτι που έφαγα με πείραξε( ρώτησα και για το σκύλο και μου είπαν ότι δεν είναι ) τι να πω εκανα σήμερα 

Περαστικά κορίτσι.. Σου είπανε τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , foza είπε:

Καλησπέρα κοριτσια εγω την έπαθα σήμερα από εχθές το βράδυ με το έφαγα που έφαγα μετά από κάνα μισάωρο ξεκίνησαν κάτι σαν σπυριά με έντονη φαγούρα από το μάτι ξεκίνησαν μετά εξαπλώθηκαν παντού σε όλο το σώμα  σας γράφω από το νοσοκομείο με βάλανε στον όρο και μου έκαναν εξετάσεις μου είπαν μάλλον  κάτι που έφαγα με πείραξε( ρώτησα και για το σκύλο και μου είπαν ότι δεν είναι ) τι να πω εκανα σήμερα 

Περαστικά σου κορίτσι μου εύχομαι όσο πιο σύντομα να γυρίσεις σπίτι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.. θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι.  Είμαι 28 εβδομαδων και 6 ημερών.  Χθες πήγα για τον καθιερωμένο υπέρηχο.. όλα καλά.  Ο γιατρο μου είπε πως από το βάρος του μωρού φαίνεται να είναι μεγαλύτερο κατά 5 ημέρες.  Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως τον ρώτησα ποσα εκατοστα περίπου φαίνεται να είναι.. μου είπε περίπου 35 και κάτι! Δεν μ το σχολίασε πάρα πάνω ούτε και εγώ  . Μετά που πήγα σπίτι έψαχνα διαφορά και βρήκα πως κατά μέσο όρο τα εκατοστα τ εμβρυου στη βδομάδα αυτή ( 29) είναι από 37-40 . Το ερώτημα μου είναι πως υστερεί σε εκατοστα ενώ σε βάρος είναι οκ και φαίνεται κ μεγαλύτερο κατά 5 ημέρες;; υπάρχει λόγος να αγχώνομαι λέτε;; έψαξα βέβαια κ είδα πως η ανάπτυξη του εμβρυου υπολογίζεται με βάση το βάρος και όχι τα εκατοστα τ εμβρύου! Έχει καμία κάποια γνώμη πάνω στο θέμα αυτο;; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου εύχομαι όσο πιο σύντομα να γυρίσεις σπίτι σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ 

 Καλημερα σας

Εχθές εκανα και υπέρηχο το μωράκι όλα καλά 239 γραμμάρια 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, Dimi1235 said:

Γειά σας.. θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι.  Είμαι 28 εβδομαδων και 6 ημερών.  Χθες πήγα για τον καθιερωμένο υπέρηχο.. όλα καλά.  Ο γιατρο μου είπε πως από το βάρος του μωρού φαίνεται να είναι μεγαλύτερο κατά 5 ημέρες.  Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως τον ρώτησα ποσα εκατοστα περίπου φαίνεται να είναι.. μου είπε περίπου 35 και κάτι! Δεν μ το σχολίασε πάρα πάνω ούτε και εγώ  . Μετά που πήγα σπίτι έψαχνα διαφορά και βρήκα πως κατά μέσο όρο τα εκατοστα τ εμβρυου στη βδομάδα αυτή ( 29) είναι από 37-40 . Το ερώτημα μου είναι πως υστερεί σε εκατοστα ενώ σε βάρος είναι οκ και φαίνεται κ μεγαλύτερο κατά 5 ημέρες;; υπάρχει λόγος να αγχώνομαι λέτε;; έψαξα βέβαια κ είδα πως η ανάπτυξη του εμβρυου υπολογίζεται με βάση το βάρος και όχι τα εκατοστα τ εμβρύου! Έχει καμία κάποια γνώμη πάνω στο θέμα αυτο;; 

Δεν μπορούν στα μωράκια μέσα στην κοιλιά να μετρήσουν μήκος, είναι σαν να προσπαθείς να μετρήσεις το ύψος σου ενώ είσαι σε εμβρυική στάση. Γι’ αυτό μετρούν μόνο τρία μέρη του σώματος στα έμβρυα (περίμετρος κεφαλιού, μήκος μηρού κ περίμετρος κοιλιάς νομίζω) και με υπολογισμούς βγαίνει στο περίπου ας πούμε το μήκος. Μετά από εμπειρία δύο παιδιών μπορώ να σας πω ότι δεν έχουν κ τόσο σημασία αυτές οι μετρήσεις καθώς είναι όλες στο περίπου. Σίγουρα αν υπάρχει κάπου μεγάλη απόκλιση θα σας το πει ο γιατρός αλλά όταν δεν αναφέρει κάτι όλα είναι καλά! Ούτε το βάρος μπορούν να υπολογίσουν καλά. Εμένα κ τις δυο φορές μου έλεγαν ότι θα γεννηθούν γύρω στα 3.200kg και γεννήθηκαν 2.700 και 2.900. Όλες αυτές οι μετρήσεις βγαίνουν με στατιστικά να ξέρετε 😏

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Life777 είπε:

Δεν μπορούν στα μωράκια μέσα στην κοιλιά να μετρήσουν μήκος, είναι σαν να προσπαθείς να μετρήσεις το ύψος σου ενώ είσαι σε εμβρυική στάση. Γι’ αυτό μετρούν μόνο τρία μέρη του σώματος στα έμβρυα (περίμετρος κεφαλιού, μήκος μηρού κ περίμετρος κοιλιάς νομίζω) και με υπολογισμούς βγαίνει στο περίπου ας πούμε το μήκος. Μετά από εμπειρία δύο παιδιών μπορώ να σας πω ότι δεν έχουν κ τόσο σημασία αυτές οι μετρήσεις καθώς είναι όλες στο περίπου. Σίγουρα αν υπάρχει κάπου μεγάλη απόκλιση θα σας το πει ο γιατρός αλλά όταν δεν αναφέρει κάτι όλα είναι καλά! Ούτε το βάρος μπορούν να υπολογίσουν καλά. Εμένα κ τις δυο φορές μου έλεγαν ότι θα γεννηθούν γύρω στα 3.200kg και γεννήθηκαν 2.700 και 2.900. Όλες αυτές οι μετρήσεις βγαίνουν με στατιστικά να ξέρετε 😏

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.  Με ξε άγχωσες πάρα πολύ!! Έχεις δίκιο δεν χρειάζεται να δίνω τόσο βάση!! Θα χαλαρώσω και θα μένω σε όσα μου λέει ο γιατρός! Και πάλι σε ευχαριστώ  ♡

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, foza είπε:

Καλησπέρα κοριτσια εγω την έπαθα σήμερα από εχθές το βράδυ με το έφαγα που έφαγα μετά από κάνα μισάωρο ξεκίνησαν κάτι σαν σπυριά με έντονη φαγούρα από το μάτι ξεκίνησαν μετά εξαπλώθηκαν παντού σε όλο το σώμα  σας γράφω από το νοσοκομείο με βάλανε στον όρο και μου έκαναν εξετάσεις μου είπαν μάλλον  κάτι που έφαγα με πείραξε( ρώτησα και για το σκύλο και μου είπαν ότι δεν είναι ) τι να πω εκανα σήμερα 

Περαστικά κορίτσι! Ευχομαι να περασει γρήγορα απ ότι και να ήταν..Παίζει δηλαδή να είναι καινούργια αλλεργία σε κάποια τροφή??

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, foza είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

 Καλημερα σας

Εχθές εκανα και υπέρηχο το μωράκι όλα καλά 239 γραμμάρια 

 

Περαστικά σου! Πως είσαι σήμερα, είσαι καλύτερα; βγήκες από το νοσοκομείο; θυμάσαι αν έφαγες κάτι περίεργο; για να ξέρεις σε τι μπορεί να έχεις αλλεργία.  Μια χαρά το μικρούλι, μεγαλώνει :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Περαστικά κορίτσι! Ευχομαι να περασει γρήγορα απ ότι και να ήταν..Παίζει δηλαδή να είναι καινούργια αλλεργία σε κάποια τροφή??

 

πρίν από 23 λεπτά , Geogi είπε:

Περαστικά σου! Πως είσαι σήμερα, είσαι καλύτερα; βγήκες από το νοσοκομείο; θυμάσαι αν έφαγες κάτι περίεργο; για να ξέρεις σε τι μπορεί να έχεις αλλεργία.  Μια χαρά το μικρούλι, μεγαλώνει :x

Κοριτσια σήμερα βγήκα με το που βγήκα πήγα δερματολόγο μετά αλλεργιολογο  ο αλλεργιολογος είπε ότι εφόσον μπήκα νοσοκομείο και με είχαν στον όρο και συνέχιζα να βγάζω σημαίνει ότι δεν ήταν από το φαγητό λέει συμβαίνει στο δεύτερο τρίμηνο με πολλή προγεστερονη το απέδωσε εκεί θα είμαστε σε επικοινωνία και θα δούμε πως θα πάει για να δούμε αν συνεχίσει μήπως πάρω ζιρτεκ η αν συνεχίζει κορτιζόνη να κάνουμε και εξετάσεις να δούμε είπε θα το πάμε σιγά σιγά.Μου είπε να μην αγχώνομαι συμβαίνει συχνά. Προς το παρών έκοψα προγεστερονη σε χάπια και ενεση, αφήσαμε μόνο την κολπική κρέμα.Σας ευχαριστώ όλες να είστε καλα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...