Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Εγώ έχω β επιπέδου 1η Μαρτίου που θα είμαι 21 κ 5 ημερών. Σχετικά πάντως με το πότε το καταλαβαίνεις νομίζω έχει να κάνει με την θέση του πλακούντα μάλλον. Εγώ την πρώτη κόρη μου την κατάλαβα την 21η εβδομάδα, τη δεύτερη τη 16η (νομίζω όμως γιατί είχα μπει να κάνω ένα χειρουργείο και ήμουν 15 ώρες νηστική 😏) και το τρίτο δεν το έχω καταλάβει ακόμη και είμαι στη 18η 🤔

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

αργησα μάλλον να συμμετάσχω 😂. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά @Dimitra94 ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να δείτε το ρινικό οστό. Εγω θα σου πρότεινα (ξεκαθαρίζω όμως χωρίς να έχω καμία εμπειρία ή γνώση) αφού φοβάσαι, να πας πρώτα σε έναν υπερηχογραφιστη και αν και πάλι δεν δείτε, να κανεις την αμνιοπαρακέντηση. 
Εγω κορίτσια ήθελα να ρωτήσω ποτέ θεωρείτε ότι πρέπει να ξεκινήσουμε τα ψώνια. Και ήθελα να μου πείτε και γνώμες όσον αφορά τα καρότσια (νομίζω κλείνω προς inglesina)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Για nipt δεν σου είπε κάτι; είναι η εξέταση με το αίμα της εγκύου κ το DNA του εμβρύου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

εκανα τροφοβλαστη μετα απο καποια ευρηματα στην αυχενικη χωρις δευτερη σκεψη! Ναι υπηρχε κινδυνος αποβολης, ομως πηγα σε εμπειρο γιατρο ημουν απολυτα συνεργασιμη προσεχα για λιγες μερες μετα κ ολα πηγαν τελεια! Και θα το εκανα ξανα αν χρειαζοταν! Εμενα το χειροτερο μου ηταν η αναμονη των αποτελεσματων, οχι η εξεταση!παρε και μια δευτερη γνωμη αν δεν εμπιστευεσαι το μερος που εκανες κ σημερα τον ελεγχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Να την κάνεις την αμνιοπαρακεντηση μην αγχώνεσαι σε τέτοια ευρηματα επιβάλετε. Αν ο γιατρος ειναι έμπειρος το ποσοστό αποβολής ειναι ελάχιστο εκτός αν έχεις αποφασίσει πως οτι κ να συμβαίνει θα συνεχίσεις την εγκυμοσύνη. Το ρινικο οστό φαινετε εύκολα δεν ειναι κάτι που δεν θα το εβλεπαν στην αυχενική από λάθος. Αν ο γιατρος που σου εκανε τον έλεγχο ειναι πιστοποιημενος δεν υπάρχει νόημα να πας σε άλλον δεν ειναι δηλαδη ένα σημείο δύσκολο που κάποιος άλλος θα έχει άλλη άποψη. 

Η μόνη περίπτωση που να μην το βλεπει ειναι απλως να εχει καθυστερήσει να εμφανιστεί. Αλλα αν περίμενες κ άλλο κ δεν το είδαν τότε πρέπει να το ελέγξεις 

1 hour ago, Tintin είπε:

Για nipt δεν σου είπε κάτι; είναι η εξέταση με το αίμα της εγκύου κ το DNA του εμβρύου.. 

Το νιπτ το κάνουν όταν ειναι ολα τελεια απλως για περισσότερη επιβεβαίωση δεν είναι διαγνωστικό ειναι παλι πιθανοτητες σύμφωνα με ορισμένους δείκτες. Μονο με αμνιο γινετε διάγνωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Να την κάνεις την αμνιοπαρακεντηση μην αγχώνεσαι σε τέτοια ευρηματα επιβάλετε. Αν ο γιατρος ειναι έμπειρος το ποσοστό αποβολής ειναι ελάχιστο εκτός αν έχεις αποφασίσει πως οτι κ να συμβαίνει θα συνεχίσεις την εγκυμοσύνη. Το ρινικο οστό φαινετε εύκολα δεν ειναι κάτι που δεν θα το εβλεπαν στην αυχενική από λάθος. Αν ο γιατρος που σου εκανε τον έλεγχο ειναι πιστοποιημενος δεν υπάρχει νόημα να πας σε άλλον δεν ειναι δηλαδη ένα σημείο δύσκολο που κάποιος άλλος θα έχει άλλη άποψη. 

Η μόνη περίπτωση που να μην το βλεπει ειναι απλως να εχει καθυστερήσει να εμφανιστεί. Αλλα αν περίμενες κ άλλο κ δεν το είδαν τότε πρέπει να το ελέγξεις 

Το νιπτ το κάνουν όταν ειναι ολα τελεια απλως για περισσότερη επιβεβαίωση δεν είναι διαγνωστικό ειναι παλι πιθανοτητες σύμφωνα με ορισμένους δείκτες. Μονο με αμνιο γινετε διάγνωση

η αδερφή μ που στην αυχενική δεν είδε οστό της είπε ν κανει το nipt μέχρι ν γίνει η επανεξέταση.. Τελικά η ανηψιά βγήκε με γαλλική μυτουλα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Tintin είπε:

η αδερφή μ που στην αυχενική δεν είδε οστό της είπε ν κανει το nipt μέχρι ν γίνει η επανεξέταση.. Τελικά η ανηψιά βγήκε με γαλλική μυτουλα.. 

Σε επανεξέταση στις 16 εβδομάδες θα φαινόταν ετσι κ αλλιώς.    δηλαδη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα του νιπτ θα το ειχαν δει. Το νιπτ δεν είναι διαγνωστικό εχει αρκετά μεγάλο περιθωριο λάθους.   Η αμνιοπαρακεντηση γινετε περίπου στις 19 -20 εβδομάδες ετσι κ αλλιώς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Φυσικά κ έχει νόημα η δεύτερη γνωμηεγω που την έχω πατήσει με πολλούς στο λέω από πρώτο χέρι..νιπτ είχες κάνει?κ τι πιθανότητες σου έβγαζε με το αίμα στο τέλος?ψυχραιμία κ όλα θα λυθούν θα δεις..πόσα περιστατικά ίδια έχουμε ακούσει που γεννήθηκαν υγιέστατα κ απλά είχαν τοσοδουλικες μυτουλες..πήγαινε κ αλλού κ για μένα απλά περίμενε β επιπέδου δεν έχεις πολύ ακόμα κ μετά αποφασίζεις τι είναι το καλύτερο ..

πρίν από 9 λεπτά , Ninarelita είπε:

Φυσικά κ έχει νόημα η δεύτερη γνωμηεγω που την έχω πατήσει με πολλούς στο λέω από πρώτο χέρι..νιπτ είχες κάνει?κ τι πιθανότητες σου έβγαζε με το αίμα στο τέλος?ψυχραιμία κ όλα θα λυθούν θα δεις..πόσα περιστατικά ίδια έχουμε ακούσει που γεννήθηκαν υγιέστατα κ απλά είχαν τοσοδουλικες μυτουλες..πήγαινε κ αλλού κ για μένα απλά περίμενε β επιπέδου δεν έχεις πολύ ακόμα κ μετά αποφασίζεις τι είναι το καλύτερο ..

Εμένα ο γιατρός μου με την αυξημένη αυχενική δεν επέμενε για νιπτ γιατί είναι πάλι στατιστικά...μου είπε να περιμένω β επιπέδου να την κάνουμε νωρίς 21εβδομαδα έτσι ώστε αν μας ανησυχήσει κάτι να έχω περιθώριο για αμνιο..βέβαια η ψυχούλα μας το ξέρει για την αναμονή...αλλά αν έχεις ενδοιασμούς δες κ κάποιον άλλο γιατρό .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, φυσικά και έχει νόημα η δεύτερη γνώμη! 

κι εγώ στη θέση σου θα φοβόμουν την αμνιοπαρακέντηση, αλλά πραγματικά αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στο team των γιατρών που σε βλέπει, να αλλάξεις! Για το ρινικό οστό, να σκεφτείς υπάρχουν και κοπέλες που το ίδιο το μωρό έχει τα χέρια μπροστά και τους προτείνουν και δεύτερη και τρίτη γνώμη. Πιστεύω πως θα είναι μικρό, πάρε πρώτα γνώμη από δεύτερο υπερηχογραφιστή, γιατί, όσο και αν εμπιστευόμαστε τον γιατρό μας, μην ξεχνάς ότι για μερικούς είμαστε ένα "ζωντανό πορτοφόλι".

4 ώρες πρίν, Mariia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

αργησα μάλλον να συμμετάσχω 😂. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά @Dimitra94 ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να δείτε το ρινικό οστό. Εγω θα σου πρότεινα (ξεκαθαρίζω όμως χωρίς να έχω καμία εμπειρία ή γνώση) αφού φοβάσαι, να πας πρώτα σε έναν υπερηχογραφιστη και αν και πάλι δεν δείτε, να κανεις την αμνιοπαρακέντηση. 
Εγω κορίτσια ήθελα να ρωτήσω ποτέ θεωρείτε ότι πρέπει να ξεκινήσουμε τα ψώνια. Και ήθελα να μου πείτε και γνώμες όσον αφορά τα καρότσια (νομίζω κλείνω προς inglesina)

Το μόνο που έχω πάρει είναι φορμάκια και φανελάκια! για καρότσι δε θέλω ακόμα, δε ξέρω, έχουν και οι γονείς μου και η πεθερά μου κρατημένα και επειδή δεν έχουμε σταθερό σπίτι, δεν ξέρω τι θα κάνουμε από καρότσι. Προτεραιότητα από ψώνια για μένα έχει το καθισματάκι αυτοκινήτου. Τώρα αν βρω κάτι να συνδυάζεται με καρότσι, δε ξέρω. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια βέβαια, εγώ πρώτα θα περιμένω τη β' επιπέδου για να πάρω κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, φυσικά και έχει νόημα η δεύτερη γνώμη! 

κι εγώ στη θέση σου θα φοβόμουν την αμνιοπαρακέντηση, αλλά πραγματικά αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στο team των γιατρών που σε βλέπει, να αλλάξεις! Για το ρινικό οστό, να σκεφτείς υπάρχουν και κοπέλες που το ίδιο το μωρό έχει τα χέρια μπροστά και τους προτείνουν και δεύτερη και τρίτη γνώμη. Πιστεύω πως θα είναι μικρό, πάρε πρώτα γνώμη από δεύτερο υπερηχογραφιστή, γιατί, όσο και αν εμπιστευόμαστε τον γιατρό μας, μην ξεχνάς ότι για μερικούς είμαστε ένα "ζωντανό πορτοφόλι".

Το μόνο που έχω πάρει είναι φορμάκια και φανελάκια! για καρότσι δε θέλω ακόμα, δε ξέρω, έχουν και οι γονείς μου και η πεθερά μου κρατημένα και επειδή δεν έχουμε σταθερό σπίτι, δεν ξέρω τι θα κάνουμε από καρότσι. Προτεραιότητα από ψώνια για μένα έχει το καθισματάκι αυτοκινήτου. Τώρα αν βρω κάτι να συνδυάζεται με καρότσι, δε ξέρω. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια βέβαια, εγώ πρώτα θα περιμένω τη β' επιπέδου για να πάρω κάτι τέτοιο.

Αχ για φορμάκια περιμένω πως και πως να μάθω το φύλο για να τρέξω να πάρω. Εσυ ξέρεις ήδη φύλο?
Ναι άμα έχουν οι δικοί σου καρότσι τότε λογικό.

Όντως πολύ βασικό το καθισματάκι! Έχεις βρει κάποιο συγκεκριμένο? Εγώ σκέφτηκα να πάρω ανεξάρτητο καθισματάκι (όχι δηλαδή σε σετ με καρότσι) γιατί μου φαινονται πιο  στιβαρά.

Ναι και εμείς σκεφτηκαμε να περιμένουμε τη β, απλά λίγο αγχώθηκα γιατί διάβασα ότι για καρότσια και κούνιες μπορεί να υπάρχει και αναμονή για 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για τον επανέλεγχο και τελικά ούτε σήμερα φάνηκε το ρινικό οστό. Ο ιατρός φυσικά μας πρότεινε αμνιοπαρακέντηση για 100% σιγουριά. Εγώ όμως, ερχόμενη και από δύο αποβολές, την φοβάμαι. Ο άντρας μου λέει να πάμε για μια δεύτερη γνώμη σ έναν υπερηχογραφιστή. Εσείς τι πιστεύετε; Έχει νόημα η δεύτερη γνώμη; Υπάρχει περίπτωση να το δει, ενώ δεν φάνηκε και σήμερα; 

Είμαι προβληματισμένη.. 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις 2η γνώμη, μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα κιόλας. Και το επόμενο βήμα είναι η αμνιο. Είναι απόλυτα λογικό να φοβάσαι, αλλα δυστυχώς πρέπει να το κάνεις. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά και το μωρό σου να είναι υγιεστατο με γαλλική μυτούλα. 

8 ώρες πρίν, Mariia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

αργησα μάλλον να συμμετάσχω 😂. Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 31/07. Αρχικά @Dimitra94 ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να δείτε το ρινικό οστό. Εγω θα σου πρότεινα (ξεκαθαρίζω όμως χωρίς να έχω καμία εμπειρία ή γνώση) αφού φοβάσαι, να πας πρώτα σε έναν υπερηχογραφιστη και αν και πάλι δεν δείτε, να κανεις την αμνιοπαρακέντηση. 
Εγω κορίτσια ήθελα να ρωτήσω ποτέ θεωρείτε ότι πρέπει να ξεκινήσουμε τα ψώνια. Και ήθελα να μου πείτε και γνώμες όσον αφορά τα καρότσια (νομίζω κλείνω προς inglesina)

Καλώς ήρθες και με το καλό το μικρούλι σου! Κι εγώ σε αυτό το καρότσι είχα καταλήξει, αλλά οι περισσότερες φίλες μου διαφωνούσαν. Όχι στην μάρκα, αλλά στα χρήματα. Κάποιες από αυτές δώσανε και πολλά περισσότερα και το μετανιωσαν. Δεν ξέρω κι εγώ τι να κάνω έχω μπερδευτεί. Όλες επιμένουν να μην δώσουμε τοσα χρήματα για καρότσι. 

Σε 2 μέρες θα μπω στην 18η και δεν έχω ψωνίσει ακόμα τίποτα. Ψάχνω όμως εδώ και καιρό και ότι βρίσκω το αποθηκεύω. Λέω να περιμένουμε και την β και μετά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστούμε πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Μου δώσατε λίγο κουράγιο..

Αρχικά να σας πω ότι μου πρότεινε και το νιπτ σαν λύση, αλλά επειδή κι αυτό βασίζεται σε πιθανότητες, τείνει περισσότερο προς την αμνιο για 100% αποτέλεσμα.

Επίσης, ο υπερηχογραφιστης που πήρα για 2η γνώμη, τον οποίο τον εμπιστεύομαι αρκετά γιατί τον είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, δεν με δέχτηκε για υπέρηχο και μου είπε ότι η μόνη λύση είναι η αμνιο για να είμαστε σίγουροι.

Ευτυχώς έχω κάποιες μέρες για να το σκεφτώ λίγο καλύτερα. Απλά φοβάμαι αυτό το 1/100 της αμνιο και δεν περίμενα πως στα 28 θα χρειαστεί να μπω σ αυτή τη διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Κορίτσια ευχαριστούμε πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Μου δώσατε λίγο κουράγιο..

Αρχικά να σας πω ότι μου πρότεινε και το νιπτ σαν λύση, αλλά επειδή κι αυτό βασίζεται σε πιθανότητες, τείνει περισσότερο προς την αμνιο για 100% αποτέλεσμα.

Επίσης, ο υπερηχογραφιστης που πήρα για 2η γνώμη, τον οποίο τον εμπιστεύομαι αρκετά γιατί τον είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, δεν με δέχτηκε για υπέρηχο και μου είπε ότι η μόνη λύση είναι η αμνιο για να είμαστε σίγουροι.

Ευτυχώς έχω κάποιες μέρες για να το σκεφτώ λίγο καλύτερα. Απλά φοβάμαι αυτό το 1/100 της αμνιο και δεν περίμενα πως στα 28 θα χρειαστεί να μπω σ αυτή τη διαδικασία..

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε θα δεις κ εγώ αγχώνομαι πολύ αν μου πούνε για αμνιο αλλά αν δεν γίνεται αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο δυστυχώς..εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα αφού έχεις το χρόνο για έναν ακόμα υπέρηχο..να είσαι θετική κ όλα καλά θα μας πάνε θα δεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...