Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, foza είπε:

 

Κοριτσια σήμερα βγήκα με το που βγήκα πήγα δερματολόγο μετά αλλεργιολογο  ο αλλεργιολογος είπε ότι εφόσον μπήκα νοσοκομείο και με είχαν στον όρο και συνέχιζα να βγάζω σημαίνει ότι δεν ήταν από το φαγητό λέει συμβαίνει στο δεύτερο τρίμηνο με πολλή προγεστερονη το απέδωσε εκεί θα είμαστε σε επικοινωνία και θα δούμε πως θα πάει για να δούμε αν συνεχίσει μήπως πάρω ζιρτεκ η αν συνεχίζει κορτιζόνη να κάνουμε και εξετάσεις να δούμε είπε θα το πάμε σιγά σιγά.Μου είπε να μην αγχώνομαι συμβαίνει συχνά. Προς το παρών έκοψα προγεστερονη σε χάπια και ενεση, αφήσαμε μόνο την κολπική κρέμα.Σας ευχαριστώ όλες να είστε καλα 

Αντε ωραία γύρισες σπιτι σου! Αρα μπορεί να είναι και ορμονικο σου ειπε ο γιατρός. Θα το παρακολουθείς κ όλα καλα κοπελα μου τότε.. Καλη ξεκούραση! 

Μεγάλωσε το μπεμπέ σας βρε, τέλεια!🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/2/2023 at 8:47 ΜΜ, Dimitra94 είπε:

Κι εγώ με τις πιθανότητες δεν τα πάω καλά, αν λάβω υπόψιν μου τη δεύτερη αποβολή.. Δεν νομίζω ότι αντέχω όμως να περιμένω μέχρι τη β' επιπέδου γιατί είμαι ακόμα στη 15η εβδομάδα, οπότε είναι αρκετός καιρός.

Κορίτσι μου πως είσαι?τι έκανες τελικά με την αμνιο???εγώ Πέμπτη παω για υπέρηχο(17 εβδομάδων)κ έχω το άγχος ότι κάτι θα μου πει πάλι...ουφφ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι?τι έκανες τελικά με την αμνιο???εγώ Πέμπτη παω για υπέρηχο(17 εβδομάδων)κ έχω το άγχος ότι κάτι θα μου πει πάλι...ουφφ

Καλημέρα! Λίγο η δουλειά, λίγο ο μικρός, χάθηκα αυτές τις μέρες..

Έχω κλείσει ραντεβού για την άλλη Παρασκευή και ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μωράκι σου που θα έχει μεγαλώσει ακόμα περισσότερο😊 Να μας πεις νέα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα! Λίγο η δουλειά, λίγο ο μικρός, χάθηκα αυτές τις μέρες..

Έχω κλείσει ραντεβού για την άλλη Παρασκευή και ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μωράκι σου που θα έχει μεγαλώσει ακόμα περισσότερο😊 Να μας πεις νέα!

Αυτό προσπαθώ κορίτσι μου σε ευχαριστώ!

Όλα καλά να πάνε κ σε εσένα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Ήθελα να σε ρωτήσω θα την κάνεις σε νοσοκομείο η έξω?γνωρίζεις το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Που χαθήκατε όλες???χθες πήγαμε γιατρό ευτυχώς η αυχενική πτυχη ήταν μια χαρά γτ μου την ελεγξε ξανά ο γιατρός κ γενικά ήταν όλα τέλεια,!!!

Θα περιμένουμε βέβαια κ τη β επιπέδου σε 3 εβδομάδες για να σιγουρευτούμε. Έχουμε κοριτσάκι!!!η χαρά μου απερίγραπτη!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Που χαθήκατε όλες???χθες πήγαμε γιατρό ευτυχώς η αυχενική πτυχη ήταν μια χαρά γτ μου την ελεγξε ξανά ο γιατρός κ γενικά ήταν όλα τέλεια,!!!

Θα περιμένουμε βέβαια κ τη β επιπέδου σε 3 εβδομάδες για να σιγουρευτούμε. Έχουμε κοριτσάκι!!!η χαρά μου απερίγραπτη!!!

Μπράβο κορίτσι μου, με το καλό κ η κοριτσαρα σου.. Σε ποια εβδομαδα θα κανεις την β επιπέδου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tintin είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, με το καλό κ η κοριτσαρα σου.. Σε ποια εβδομαδα θα κανεις την β επιπέδου;

Με έβαλε 21 για να είναι νωρίς ώστε αν δούμε κάτι να κάνω αμνιοπαρακέντηση εσύ ποτέ την κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ απ μένα !!! Εγώ εχθές είχα ένα ατύχημα , σκονταψα σε ένα πεζούλι που έχει βάλει ο Δήμος πάνω σε πεζοδρόμια για να παρκάρουν αυτοκίνητα κ έφαγα τα μούτρα μου!!!! Είμαι λες και με έχει κακοποιήσει κάποιος στο πρόσωπο … ευτυχώς χτύπησα μόνο εκεί! Μίλησα κ με το γιατρό κ μ είπε ότι τα μωρά θα είναι καλά γιατί προστατεύονται απ 8 στρώσεις και δεν παθαίνουν κάτι απ τράνταγμα … αν με χτυπούσαν με μπουνιά στη κοιλιά θα είχαμε θέμα … για τις επόμενες 3-4 μέρες πρέπει να παραμείνω ξαπλωμένη στο κρεβάτι καλού κακού! Μέχρι στιγμής δεν έχω δει αίμα , δεν έχω πονάκια … τίποτα απολύτως ! 
 

@Ninarelita συγχαρητήρια κ να είσαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά κ στην β επιπέδου ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ απ μένα !!! Εγώ εχθές είχα ένα ατύχημα , σκονταψα σε ένα πεζούλι που έχει βάλει ο Δήμος πάνω σε πεζοδρόμια για να παρκάρουν αυτοκίνητα κ έφαγα τα μούτρα μου!!!! Είμαι λες και με έχει κακοποιήσει κάποιος στο πρόσωπο … ευτυχώς χτύπησα μόνο εκεί! Μίλησα κ με το γιατρό κ μ είπε ότι τα μωρά θα είναι καλά γιατί προστατεύονται απ 8 στρώσεις και δεν παθαίνουν κάτι απ τράνταγμα … αν με χτυπούσαν με μπουνιά στη κοιλιά θα είχαμε θέμα … για τις επόμενες 3-4 μέρες πρέπει να παραμείνω ξαπλωμένη στο κρεβάτι καλού κακού! Μέχρι στιγμής δεν έχω δει αίμα , δεν έχω πονάκια … τίποτα απολύτως ! 
 

@Ninarelita συγχαρητήρια κ να είσαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά κ στην β επιπέδου ! 

Αχ βρε κορίτσι μου περαστικά σου τι να πω από τη μια στιγμή στην άλλη...το μωράκι μια χαρά θα είναι δεν παθαίνουν κάτι εσύ κοίτα να αναρωσεις..❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Βλέπω καλά μας πάει όλες... Εγώ είμαι με κοβιντ.. την πάτησα τη μια και μοναδική φορά μετά από 5 μήνες που βγήκα για φαγητό σε κλειστό χώρο... Είναι σίγουρα από εκεί γιατί πραγματικά δεν πάω πουθενά! Χτες έφαγα όλη τη μέρα στο Αλεξάνδρα για να μου κάνουν δύο εξετάσεις.. ευτυχώς είναι όλα καλά με τα μικρά και εγώ ήδη νοιωθω καλύτερα, αλλά τι γκαντεμια είναι αυτή; Να προσέχετε όλες, θερίζει ακόμα ο κοβιντ!

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Ninarelita είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου περαστικά σου τι να πω από τη μια στιγμή στην άλλη...το μωράκι μια χαρά θα είναι δεν παθαίνουν κάτι εσύ κοίτα να αναρωσεις..❤️❤️

Δεν με νοιάζει καθόλου που έσπασα τ μούτρα μου! ( κυριολεκτικά ) Με νοιάζει απλά να είναι καλά τα μωράκια !!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως !! 💖

πρίν από 24 λεπτά , LeneL είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Βλέπω καλά μας πάει όλες... Εγώ είμαι με κοβιντ.. την πάτησα τη μια και μοναδική φορά μετά από 5 μήνες που βγήκα για φαγητό σε κλειστό χώρο... Είναι σίγουρα από εκεί γιατί πραγματικά δεν πάω πουθενά! Χτες έφαγα όλη τη μέρα στο Αλεξάνδρα για να μου κάνουν δύο εξετάσεις.. ευτυχώς είναι όλα καλά με τα μικρά και εγώ ήδη νοιωθω καλύτερα, αλλά τι γκαντεμια είναι αυτή; Να προσέχετε όλες, θερίζει ακόμα ο κοβιντ!

Θερίζει κ κοβιντ κ γρίπης γενικώς ! Πριν 1 μήνα κόλλησα κ εγώ , ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφρά ! Περαστικά εύχομαι ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninarelita είπε:

Με έβαλε 21 για να είναι νωρίς ώστε αν δούμε κάτι να κάνω αμνιοπαρακέντηση εσύ ποτέ την κάνεις?

Εγώ την Τριτη εχω ραντεβού για υπέρηχο, λογικά θα κανονισουμε κ για τον β επιπέδου... 

πρίν από 42 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ απ μένα !!! Εγώ εχθές είχα ένα ατύχημα , σκονταψα σε ένα πεζούλι που έχει βάλει ο Δήμος πάνω σε πεζοδρόμια για να παρκάρουν αυτοκίνητα κ έφαγα τα μούτρα μου!!!! Είμαι λες και με έχει κακοποιήσει κάποιος στο πρόσωπο … ευτυχώς χτύπησα μόνο εκεί! Μίλησα κ με το γιατρό κ μ είπε ότι τα μωρά θα είναι καλά γιατί προστατεύονται απ 8 στρώσεις και δεν παθαίνουν κάτι απ τράνταγμα … αν με χτυπούσαν με μπουνιά στη κοιλιά θα είχαμε θέμα … για τις επόμενες 3-4 μέρες πρέπει να παραμείνω ξαπλωμένη στο κρεβάτι καλού κακού! Μέχρι στιγμής δεν έχω δει αίμα , δεν έχω πονάκια … τίποτα απολύτως ! 
 

@Ninarelita συγχαρητήρια κ να είσαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά κ στην β επιπέδου ! 

Περαστικά κορίτσι μου.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Δεν με νοιάζει καθόλου που έσπασα τ μούτρα μου! ( κυριολεκτικά ) Με νοιάζει απλά να είναι καλά τα μωράκια !!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως !! 💖

Θερίζει κ κοβιντ κ γρίπης γενικώς ! Πριν 1 μήνα κόλλησα κ εγώ , ευτυχώς το πέρασα πολύ ελαφρά ! Περαστικά εύχομαι ! 

Ευτυχώς από ότι δείχνει κι εγώ ελαφριά το περνάω! Περαστικά μας να είναι και να είναι καλά τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2023 at 8:50 ΠΜ, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα! Λίγο η δουλειά, λίγο ο μικρός, χάθηκα αυτές τις μέρες..

Έχω κλείσει ραντεβού για την άλλη Παρασκευή και ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μωράκι σου που θα έχει μεγαλώσει ακόμα περισσότερο😊 Να μας πεις νέα!

Εύχομαι μεσα απ' την καρδιά μου να είναι όλα τέλεια !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Σήμερα έκλεισα αισίως 13 εβδομάδες, οπότε μπήκαμε στον 4ο μήνα. Την Δευτέρα με το καλό έχω αυχενική διαφάνεια. Έχω κάποιες ανησυχίες λόγω αιμορραγιών που είχα στην αρχή. Έχω βέβαια ένα μήνα να δω αίμα κόκκινο αλλά ο φόβος είναι φόβος. Ήθελα να δω εάν κάποια εχει παρόμοια συμπτώματα για να νιώσω πιο ήρεμη (ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα είναι φυσιολογικα).

Λοιπόν , νιώθω πίεση χαμηλά στην κοιλιά, σαν να πιέζεται και η ουροδόχο κύστη και εννοείται έχω συχνά πυκνά πρησμένο έντερο και ας μην έχω πρόβλημα με δυσκοιλιότητα. Κράμπες δεν έχω συχνά και κρατάνε πολύ λίγο.

Τα υγρά μου (με αγχωνουν) είναι διάφανα υγρά ή και ελαστικά, μοιάζουν αρκετά με της ωορρηξίας, κάποιες φορές είναι πάρα πολλά άλλες νορμάλ. Κάποιες φορές όμως έχουν απόχρωση του κίτρινου, τότε με αγχωνουν γιατί φοβάμαι ότι θα εξελιχθούν σε αίμα κάτι που εδώ και ένα μήνα δεν έχει συμβεί. Εννοείται έχω κάνει καλλιέργεια, δεν μυρίζουν και βγήκαν όλα καθαρά. 

Το στήθος μου δεν πονάει καθόλου, έχει μαλακώσει πολύ (είχε ξανά συμβεί πριν δύο εβδομάδες). Έχω ηρεμήσει από τους εμετούς αρκετά, έχω μόνο ελαφρύ πονοκέφαλο και ζαλάδες. Άλλες μέρες είμαι καλά άλλες χάλια. 

Είχατε κάτι από αυτά; 

Δεν νιώθω ακόμα το μωράκι μου και μάλλον ούτε κοιλίτσα έχω κάνει. Αυτό το λίγο που έχω θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα της εξωσωματικής. Είμαι και αδύνατη και πρωτάρα σε όλο αυτό ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...