Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Νομίζω πως είπα ότι πρόκειται για προσωπική μου άποψη. Επιπλέον, υπάρχουν περιπτώσεις όπου οι γιατροί τρομάζουν μια μαμά ότι το μωρό θα είναι άρρωστο και τελικά ήταν μια χαρά

Δεν προέτρεψα, και η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει σωστή και λάθος απάντηση σε αυτό

αν φάνηκε έτσι, ζητώ συγγνώμη. Είμαστε εδώ να εμψυχώνουμε και να βοηθάμε η μία την άλλη!

φυσικά και είναι σεβαστή η γνώμη σου και πραγματικά απολογούμαι αν φάνηκε πως προτρέπω κάποιον να κρατήσει το άρρωστο (αν είναι τελικά) αγέννητο παιδί της

Καλημέρα Μαρία, δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, ξέρω πως ότι είπες, το είπες για καλό. Απλά ίσως επειδή, είναι πάρα πολύ λεπτό το θέμα, νομιζω πως ακόμα και εκφράζοντας την άποψη μας, υπάρχει μια μικρή περίπτωση κάποιος να επηρεαστεί και δεν ξέρω, εγώ αυτό το βάρος δεν θα το άντεχα με τίποτα. 

Συγγνώμη, αν σε έκανα να νιώσεις άσχημα, δεν το ήθελα σε καμία περίπτωση. 

1 hour ago, Tintin είπε:

Κορίτσια θέλω ν ρωτησω τι κάνετε με το άγχος.. Εγώ έχασα το πρωτο στην 11 εβδομαδα κ το ανακαλύψαμε στον υπέρηχο.. Απο τοτε φοβάμαι τρομερά με αποτέλεσμα ν κλείνω υπέρηχο κάθε εβδομαδα.. Ο γιατρός με εμψυχώνει κάθε φορά κ μ λέει πως δεν χρειάζεται αλλά εγώ φοβάμαι..

Είναι φυσιολογικο  να αισθάνεσαι έτσι, εξαιτίας αυτού που σου συνέβη . Θυμάμαι στις αρχές, πριν από κάθε υπέρηχο, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ, ήμουν σίγουρη ότι κάτι θα έχει πάει στραβά πάλι. Μέχρι που κάποια στιγμή, μου πέρασε. Νομίζω με βοήθησε πολύ ο γιατρός μου σε αυτό. Μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη μπορεί να πάνε 1000 πράγματα στραβά, δεν γίνεται να είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος και στην στεναχώρια. Να χαίρομαι την κάθε στιγμή, γιατί εκτός του ότι θα έρθει η ώρα που θα γεννήσω και θα θυμάμαι την πιο όμορφη φαση της ζωής μου σαν κάτι άσχημο,   νιώθοντας έτσι σε όλη την εγκυμοσύνη δεν κάνω καλό και στο μωρό. 

Ελπιζω κάποια από αυτές τις σκέψεις να σε βοηθήσει, αλλιώς το ιδανικό αν δεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς μόνη σου, είναι να δεις κάποιον ειδικό όπως λέει και η @minnie26

Κακό είναι λίγο δύσκολο να σου κάνει, καθώς από τον 1η κιόλας φορά θα δεις αν σου ταιριάζει η όχι. Επίσης δεν σημαίνει ότι αν πας μια φορά, θα σε παρακολουθεί και συνέχεια. Μπορεί να σου δώσει απλώς κάποια τιπ για να σε βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Geogi είπε:

Καλημέρα Μαρία, δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, ξέρω πως ότι είπες, το είπες για καλό. Απλά ίσως επειδή, είναι πάρα πολύ λεπτό το θέμα, νομιζω πως ακόμα και εκφράζοντας την άποψη μας, υπάρχει μια μικρή περίπτωση κάποιος να επηρεαστεί και δεν ξέρω, εγώ αυτό το βάρος δεν θα το άντεχα με τίποτα. 

Συγγνώμη, αν σε έκανα να νιώσεις άσχημα, δεν το ήθελα σε καμία περίπτωση. 

Είναι φυσιολογικο  να αισθάνεσαι έτσι, εξαιτίας αυτού που σου συνέβη . Θυμάμαι στις αρχές, πριν από κάθε υπέρηχο, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ, ήμουν σίγουρη ότι κάτι θα έχει πάει στραβά πάλι. Μέχρι που κάποια στιγμή, μου πέρασε. Νομίζω με βοήθησε πολύ ο γιατρός μου σε αυτό. Μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη μπορεί να πάνε 1000 πράγματα στραβά, δεν γίνεται να είμαι συνέχεια μέσα στο άγχος και στην στεναχώρια. Να χαίρομαι την κάθε στιγμή, γιατί εκτός του ότι θα έρθει η ώρα που θα γεννήσω και θα θυμάμαι την πιο όμορφη φαση της ζωής μου σαν κάτι άσχημο,   νιώθοντας έτσι σε όλη την εγκυμοσύνη δεν κάνω καλό και στο μωρό. 

Ελπιζω κάποια από αυτές τις σκέψεις να σε βοηθήσει, αλλιώς το ιδανικό αν δεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς μόνη σου, είναι να δεις κάποιον ειδικό όπως λέει και η @minnie26

Κακό είναι λίγο δύσκολο να σου κάνει, καθώς από τον 1η κιόλας φορά θα δεις αν σου ταιριάζει η όχι. Επίσης δεν σημαίνει ότι αν πας μια φορά, θα σε παρακολουθεί και συνέχεια. Μπορεί να σου δώσει απλώς κάποια τιπ για να σε βοηθήσει. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Εχω μιλήσει με καρδιολόγο ειδικό για εγκυμοσύνη (πριν κάθε υπέρηχο ανεβαζα πίεση) μου είπε πως εχω το άγχος του γιατρου λόγω αυτου π έτυχε .. Σκέφτομαι και τον βελονισμό ή την συμβουλευτική με ειδικη μαία.. Αλλά νομιζω πως είμαι αθεράπευτη περιπτωση..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν, έχοντας σχετική εμπειρία και έχοντας, δυστυχώς, δώσει ο,τι είχα από τα πρώτα δυο παιδιά αφού πλέον έχουν μεγαλώσει, προσωπικά θα αγοράσω τα εξής: 

1.Καρότσι 3 σε 1 όχι ακριβό. 

2. Μαρσιπο σταθερό με πολλά κλιπς

3. Θήλαστρο ηλεκτρικό καλής ποιότητας 

4.Κούνια οικονομική 

Με αυτά τα 4 νομίζω είμαι καλυμμένη. Ενδεχομένως να αγοράσω και ένα ριλαξ που με είχε ανακουφίσει πολυ με τα πρώτα δυο παιδιά. Δεν χρειάζεται να δώσουμε μια περιουσία για πράγματα που θα χρησιμοποιηθούν για λίγους μήνες- γνώμη μου. 
 

Οσο για το αν θα έπρεπε κάποια μητέρα να συνεχίσει μια εγκυμοσύνη όπου το παιδί έχει κάποιο σύνδρομο, πρόκειται για ένα πολύ σύνθετο και ευαίσθητο θέμα που εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και πρέπει να αφήνεται στην προαίρεση του κάθε ζευγαριού μετά από πολλή περίσκεψη. 

 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Geogi είπε:

Καλημέρα Μαρία, δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, ξέρω πως ότι είπες, το είπες για καλό. Απλά ίσως επειδή, είναι πάρα πολύ λεπτό το θέμα, νομιζω πως ακόμα και εκφράζοντας την άποψη μας, υπάρχει μια μικρή περίπτωση κάποιος να επηρεαστεί και δεν ξέρω, εγώ αυτό το βάρος δεν θα το άντεχα με τίποτα. 

Συγγνώμη, αν σε έκανα να νιώσεις άσχημα, δεν το ήθελα σε καμία περίπτωση. 

Όλα καλα κορίτσι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια θέλω ν ρωτησω τι κάνετε με το άγχος.. Εγώ έχασα το πρωτο στην 11 εβδομαδα κ το ανακαλύψαμε στον υπέρηχο.. Απο τοτε φοβάμαι τρομερά με αποτέλεσμα ν κλείνω υπέρηχο κάθε εβδομαδα.. Ο γιατρός με εμψυχώνει κάθε φορά κ μ λέει πως δεν χρειάζεται αλλά εγώ φοβάμαι..

Κ εγώ νόμιζα πως σε αυτό είμαι μόνη κ η μόνη που το νιώθει....

Ίδιο συναίσθημα κάθε φορά..το βράδυ η κοιλίτσα πιο πρησμένη το πρωί πιο πλάκα...κ λέω ουφ λες να συμβαίνει κάτι κακό?για 1 εβδομάδα που κάνω υπερηχο είμαι καλά κ μετά πάλι το ίδιο...σκέψου εμένα με βλέπει 1 φορά το μήνα...

Ότι κ αν πούμε νομίζω ότι αυτό θα μας συντροφεύει μέχρι το τέλος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κ εγώ νόμιζα πως σε αυτό είμαι μόνη κ η μόνη που το νιώθει....

Ίδιο συναίσθημα κάθε φορά..το βράδυ η κοιλίτσα πιο πρησμένη το πρωί πιο πλάκα...κ λέω ουφ λες να συμβαίνει κάτι κακό?για 1 εβδομάδα που κάνω υπερηχο είμαι καλά κ μετά πάλι το ίδιο...σκέψου εμένα με βλέπει 1 φορά το μήνα...

Ότι κ αν πούμε νομίζω ότι αυτό θα μας συντροφεύει μέχρι το τέλος...

Εγώ ζητάω κάθε 10 μέρες υπέρηχο αλλιως δεν ηρεμω... Ευτυχώς εχω ακόμη εμετούς κ αναγουλες οποτε λέω για να τα νιώθω αυτά καλά θα είναι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Tintin είπε:

Εγώ ζητάω κάθε 10 μέρες υπέρηχο αλλιως δεν ηρεμω... Ευτυχώς εχω ακόμη εμετούς κ αναγουλες οποτε λέω για να τα νιώθω αυτά καλά θα είναι..

Κοριτσι καλησπέρα. Εγω εχω γενικό άγχος! Είμαι δηλαδή περίπτωση για κανονική φαρμακευτική αγωγή. Τωρα βεβαια δεν κανω τίποτα απο αυτά που με αγχωναν προ εγκυμοσύνης για να καταφερω λίγο να αντεπεξέλθω...Δεν εχω βεβαια το άγχος για το ιδιο θεμα που εχεις εσυ, σε αυτό εχω γίνει πολυ πιο κουλ. Το εχω ξεπεράσει μόνο με την σκέψη ότι οτι ειναι να γινει θα γίνει ειναι πανω απο εμενα και οτι ερθει θα το αντιμετωπίσω όπως μπορέσω! Κουραστηκα παρα πολυ κ με εξωσωματικες χειρουργείο κ πολυ άγχος, οπότε τώρα σκέφτομαι μόνο αυτό που σου ειπα παραπάνω. Βεβαια εχω να αντιμετωπισω και πιο δυσκολες σκέψεις. Ότι εχω σκλήρυνση, ότι εύχομαι να την βγαλω υγιής μεχρι το τέλος την κυηση μιας που δεν μπορω να παρω φάρμακα,ότι μετα να μπορω να αντεπεξελθω για όσο εχει ανάγκη το παιδι μου κ πολλα άλλα!Ξερω ότι για τον καθένα δυσκολία είναι κατι διαφορετικό προφανώς και εχουμε άλλα βιώματα και άλλα άγχη και και και. Δεν υποβαθμιζω καμία δυσκολία κ άγχος απλά ίσως διαβάζοντας "τα χειρότερα" καμία φορά λεμε καλα ειμαι εγω και δεν με πειράζει να σκέφτονται ετσι για μενα αν ειναι να δώσω κουραγιο... Δεν ξερω αν βοηθανε καθολου αυτα που λεω απλά είπα να προσπαθήσω 🥰

Επισης αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι αν γινεται μεσω κάποιας ΜΚΟ για εγκυους, γίνεται εξ αποστασεως να κανω συνεδρίες με ψυχολόγο! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Maria Ad είπε:

Κοριτσι καλησπέρα. Εγω εχω γενικό άγχος! Είμαι δηλαδή περίπτωση για κανονική φαρμακευτική αγωγή. Τωρα βεβαια δεν κανω τίποτα απο αυτά που με αγχωναν προ εγκυμοσύνης για να καταφερω λίγο να αντεπεξέλθω...Δεν εχω βεβαια το άγχος για το ιδιο θεμα που εχεις εσυ, σε αυτό εχω γίνει πολυ πιο κουλ. Το εχω ξεπεράσει μόνο με την σκέψη ότι οτι ειναι να γινει θα γίνει ειναι πανω απο εμενα και οτι ερθει θα το αντιμετωπίσω όπως μπορέσω! Κουραστηκα παρα πολυ κ με εξωσωματικες χειρουργείο κ πολυ άγχος, οπότε τώρα σκέφτομαι μόνο αυτό που σου ειπα παραπάνω. Βεβαια εχω να αντιμετωπισω και πιο δυσκολες σκέψεις. Ότι εχω σκλήρυνση, ότι εύχομαι να την βγαλω υγιής μεχρι το τέλος την κυηση μιας που δεν μπορω να παρω φάρμακα,ότι μετα να μπορω να αντεπεξελθω για όσο εχει ανάγκη το παιδι μου κ πολλα άλλα!Ξερω ότι για τον καθένα δυσκολία είναι κατι διαφορετικό προφανώς και εχουμε άλλα βιώματα και άλλα άγχη και και και. Δεν υποβαθμιζω καμία δυσκολία κ άγχος απλά ίσως διαβάζοντας "τα χειρότερα" καμία φορά λεμε καλα ειμαι εγω και δεν με πειράζει να σκέφτονται ετσι για μενα αν ειναι να δώσω κουραγιο... Δεν ξερω αν βοηθανε καθολου αυτα που λεω απλά είπα να προσπαθήσω 🥰

Επισης αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι αν γινεται μεσω κάποιας ΜΚΟ για εγκυους, γίνεται εξ αποστασεως να κανω συνεδρίες με ψυχολόγο! 

Μιλα με την ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ σιγουρα έχουν ψυχολογο κ μιλάς κ διαδικτυακά για οτι προκύψει σε σχέση με την εγκυμοσύνη κ το μωρο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , linaa είπε:

Μιλα με την ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ σιγουρα έχουν ψυχολογο κ μιλάς κ διαδικτυακά για οτι προκύψει σε σχέση με την εγκυμοσύνη κ το μωρο 

Σ ευχαριστώ για την πληροφορία κοπελα μου κ εγω αυτο ειχα στο μυαλο μου! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Να ξέρετε ότι δεν παρεξηγώ καμμία γνώμη και όλες είναι ευπρόσδεκτες! Αποφάσισα να κάνω αρχικά την αμνιοπαρακέντηση και βλέπουμε.. Θέλω να περάσω μια ήρεμη εγκυμοσύνη και να μην έχω το άγχος των πιθανοτήτων έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα. Μα περισσότερο απ όλα, αποφάσισα να είμαι αισιόδοξη και να σκέφτομαι ότι το μωράκι μου θα είναι υγιές και όλα αυτά θα είναι μια άσχημη ανάμνηση στο τέλος! Γιατί αυτές τις μέρες το συζητάω λες και είναι τελεσίδικο ότι έχει κάτι, πράγμα που είναι άδικο.. αυτά!

Και πάλι σας ευχαριστώ και εύχομαι όλες μας να έχουμε ένα όμορφο ταξίδι τους υπόλοιπους 5 μήνες χωρίς άγχη❤

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κοριτσι καλησπέρα. Εγω εχω γενικό άγχος! Είμαι δηλαδή περίπτωση για κανονική φαρμακευτική αγωγή. Τωρα βεβαια δεν κανω τίποτα απο αυτά που με αγχωναν προ εγκυμοσύνης για να καταφερω λίγο να αντεπεξέλθω...Δεν εχω βεβαια το άγχος για το ιδιο θεμα που εχεις εσυ, σε αυτό εχω γίνει πολυ πιο κουλ. Το εχω ξεπεράσει μόνο με την σκέψη ότι οτι ειναι να γινει θα γίνει ειναι πανω απο εμενα και οτι ερθει θα το αντιμετωπίσω όπως μπορέσω! Κουραστηκα παρα πολυ κ με εξωσωματικες χειρουργείο κ πολυ άγχος, οπότε τώρα σκέφτομαι μόνο αυτό που σου ειπα παραπάνω. Βεβαια εχω να αντιμετωπισω και πιο δυσκολες σκέψεις. Ότι εχω σκλήρυνση, ότι εύχομαι να την βγαλω υγιής μεχρι το τέλος την κυηση μιας που δεν μπορω να παρω φάρμακα,ότι μετα να μπορω να αντεπεξελθω για όσο εχει ανάγκη το παιδι μου κ πολλα άλλα!Ξερω ότι για τον καθένα δυσκολία είναι κατι διαφορετικό προφανώς και εχουμε άλλα βιώματα και άλλα άγχη και και και. Δεν υποβαθμιζω καμία δυσκολία κ άγχος απλά ίσως διαβάζοντας "τα χειρότερα" καμία φορά λεμε καλα ειμαι εγω και δεν με πειράζει να σκέφτονται ετσι για μενα αν ειναι να δώσω κουραγιο... Δεν ξερω αν βοηθανε καθολου αυτα που λεω απλά είπα να προσπαθήσω 🥰

Επισης αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι αν γινεται μεσω κάποιας ΜΚΟ για εγκυους, γίνεται εξ αποστασεως να κανω συνεδρίες με ψυχολόγο! 

Ακούγοντας την δική σου ιστορία οι σκέψεις μας μοιάζουν μικρές..αλλά δυστυχώς η καθεμία έχει να παλέψει με του δικούς τις "δαίμονες"μόνο κ μόνο που έφτασες εδω είναι μεγάλο κατόρθωμα κ δείχνει τα ψυχικά αποθέματα σου..μήπως τελικά είσαι πιο δυνατή από όσο νομίζεις???

Γενικά άρχισα κ εγώ μετά τις δυσκολίες μου να πιστεύω πως όντως γινόμαστε πιο δυνατές κ έτοιμες να αντιμετωπίσουμε τα πάντα ..

Θέλω όμως να σκέφτομαι πως αυτά για μας τελείωσαν κ ότι όλα θα αλλάξουν πιστεύω πως όπως σε κάποιες γυναίκες έρχονται όλα πολύ εύκολα έτσι κ σε εμάς τι στο καλό...μας χρωστάει η ζωή... Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσια μου όσο κ αν αγχωνόμαστε...κ τον Αύγουστο με το καλό θα γράφουμε όλες για τις γλυκές μας αϋπνίες..❤️❤️🍼🍼

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ninarelita είπε:

Ακούγοντας την δική σου ιστορία οι σκέψεις μας μοιάζουν μικρές..αλλά δυστυχώς η καθεμία έχει να παλέψει με του δικούς τις "δαίμονες"μόνο κ μόνο που έφτασες εδω είναι μεγάλο κατόρθωμα κ δείχνει τα ψυχικά αποθέματα σου..μήπως τελικά είσαι πιο δυνατή από όσο νομίζεις???

Γενικά άρχισα κ εγώ μετά τις δυσκολίες μου να πιστεύω πως όντως γινόμαστε πιο δυνατές κ έτοιμες να αντιμετωπίσουμε τα πάντα ..

Θέλω όμως να σκέφτομαι πως αυτά για μας τελείωσαν κ ότι όλα θα αλλάξουν πιστεύω πως όπως σε κάποιες γυναίκες έρχονται όλα πολύ εύκολα έτσι κ σε εμάς τι στο καλό...μας χρωστάει η ζωή... Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσια μου όσο κ αν αγχωνόμαστε...κ τον Αύγουστο με το καλό θα γράφουμε όλες για τις γλυκές μας αϋπνίες..❤️❤️🍼🍼

 

Οπως τα λες είναι και συμφωνώ σε ολα!! Σιγουρα γινόμαστε πολυ πιο δυνατοί μεσα απο δυσκολίες και εμπειρίες,απλα καποιες φορες νιωθουμε παλι λιγο ευάλωτοι ξερεις και μετα παλι πιο άτρωτοι και παει ετσι, γιατί άνθρωποι είμαστε και είναι οκ! Παρ όλα αυτά κοριτσια το καλύτερο που εχουμε να κάνουμε οταν μια συναισθηματική κατάσταση επιμένει, είναι να απευθυνομαστε άμεσα σε ειδικό! 

Αντε να αφήνουμε τα στενάχωρα και να αρχιζουμε λίγο να πιάνουμε τα θετικά! Έχεις δίκιο! Ας σκεφτομαστε οτι σε λιγο θα τρωμε τις κλωτσιτσες μας και δεν θα αναρωτιομαστε πια που είναι το μωροο 😂

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είστε όλες καλά;; 

Έχω μια απορία. Όσες νιώσατε ήδη τα μωράκια σας πως ήταν; είμαι στην 18η εβδομάδα, τις τελευταίες μέρες, μερικές φορές, νόμιζα όλο και κάτι ότι ένιωθα αλλά δεν ήμουν σίγουρη. 

Σήμερα, ήμουν ξαπλωμένη ανάσκελα και κάτω από τον αφαλό, ένιωθα σαν να με σκουντάει κάποιος από μέσα με το δαχτυλάκι. Το ένιωσα αρκετές φορές και μετά σταμάτησε.  Ολοι όμως μου λένε πως όταν τη νιωσω θα είναι σαν φτερουγισμα κάπως.. Λέτε να είναι απλώς η ιδέα μου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είστε όλες καλά;; 

Έχω μια απορία. Όσες νιώσατε ήδη τα μωράκια σας πως ήταν; είμαι στην 18η εβδομάδα, τις τελευταίες μέρες, μερικές φορές, νόμιζα όλο και κάτι ότι ένιωθα αλλά δεν ήμουν σίγουρη. 

Σήμερα, ήμουν ξαπλωμένη ανάσκελα και κάτω από τον αφαλό, ένιωθα σαν να με σκουντάει κάποιος από μέσα με το δαχτυλάκι. Το ένιωσα αρκετές φορές και μετά σταμάτησε.  Ολοι όμως μου λένε πως όταν τη νιωσω θα είναι σαν φτερουγισμα κάπως.. Λέτε να είναι απλώς η ιδέα μου; 

Καλημερα!! Και εγω αυτα ακουγα για φτερουγισματα αλλά ουτε καν.. Κατευθείαν με χτυπήματα αρχισαμε και εμεις, δεν ξέρω τι ακριβως ειναι αυτό το φτερουγισμα ποτέ δεν το κατάλαβα...Εγω απο τοτε που αρχισε το χτύπημα, το νιωθω συνεχεια καθε μερα, ειδικά μετα το φαγητό! Το μωρο σου ηταν σίγουρα, δεν νομιζω να σου κανει τακ τακ το έντερο θα το καταλάβαινες!Θα δεις οτι θα το ξανανιωσεις σίγουρα κ εγω τη 19η κλεινω μεθαυριο και η γιατρός μου είπε ειναι πολυ λογικο να την νιώθεις τη μπεμπα πλέον. Πήγαμε και 260 γραμμαρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...