Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Αποβολές και λεπτό ενδομητριο


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα ..είμαι 31 ετών και έχω βιώσει στο παρελθόν 2 αποβολές και μια εκτρωση λόγω τοξοπλασματος..έχω σύνδρομο πολυκυστικων.πριν 2μηνες έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση και ο γιατρός  πήρε ιστο για βιοψία ..τελικά, είπε όλα καλά και πως  δεν βρέθηκε κάτι στην εξέταση και στη βιοψία .πριν ένα μήνα λοιπόν άλλαξα γιατρό. Τωρα βρίσκομαι σε θεραπεία με κλομιφαινη ,π ενώ έχω υψηλή οιστραδιόλη ,το ενδομήτριο είναι πολύ αδύναμο πριν την ωορρηξία 5.5χιλ κ μετά αφού εσπασαν , μέσα σε μια μέρα πήγε στο 7.3...ο φόβος μου είναι μήπως έχω τη νόσο ασερμαν κ τραυματίστηκα μετά την βιοψία στην υστεροσκοπηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Καλησπέρα και από εμένα ..είμαι 31 ετών και έχω βιώσει στο παρελθόν 2 αποβολές και μια εκτρωση λόγω τοξοπλασματος..έχω σύνδρομο πολυκυστικων.πριν 2μηνες έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση και ο γιατρός  πήρε ιστο για βιοψία ..τελικά, είπε όλα καλά και πως  δεν βρέθηκε κάτι στην εξέταση και στη βιοψία .πριν ένα μήνα λοιπόν άλλαξα γιατρό. Τωρα βρίσκομαι σε θεραπεία με κλομιφαινη ,π ενώ έχω υψηλή οιστραδιόλη ,το ενδομήτριο είναι πολύ αδύναμο πριν την ωορρηξία 5.5χιλ κ μετά αφού εσπασαν , μέσα σε μια μέρα πήγε στο 7.3...ο φόβος μου είναι μήπως έχω τη νόσο ασερμαν κ τραυματίστηκα μετά την βιοψία στην υστεροσκοπηση.

Η κλομιφαινει λεπταινει το ενδομητριο ειναι απτις παρενέργειες της . Πρέπει να μιλησεις με το γιατρό σου να μην την ξαναχρησιμοποιησεις. Το 7.3 παντως δεν είναι κακό κ αφού έχεις πετύχει φυσικές συλλήψεις μην αγχώνεσαι.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

Η κλομιφαινει λεπταινει το ενδομητριο ειναι απτις παρενέργειες της . Πρέπει να μιλησεις με το γιατρό σου να μην την ξαναχρησιμοποιησεις. Το 7.3 παντως δεν είναι κακό κ αφού έχεις πετύχει φυσικές συλλήψεις μην αγχώνεσαι.  

Ναι αλλά με προβλημάτισε πως είχα καλή τιμή οιστραδιόλης και δεν παχαινε...ότι είναι να γίνει θα γίνει ..σε ευχαριστώ πολύ ..ελπιζω τα καλύτερα κ σε εσένα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Lotos είπε:

Ναι αλλά με προβλημάτισε πως είχα καλή τιμή οιστραδιόλης και δεν παχαινε...ότι είναι να γίνει θα γίνει ..σε ευχαριστώ πολύ ..ελπιζω τα καλύτερα κ σε εσένα !

Η οιστραδιολη σου δεν εχει σχέση με το ενδομητριο η οιστραδιολη δείχνει τα ωαρια σου ποσο καλά θα πάνε κ ποσα θα έχεις. Αν εχει διαταραχτεί το ενδομητριο απτην κλομιφαινη δεν θα φανεί στην οιστραδιολη . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...