Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΌ ΤΕΣΤ


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, gkougioumtzi είπε:

Δεν εχω μιλησει ακομη στον γιατρο μου γιατι μενω μακρια και θα παω για Χριστούγεννα οπότε πριν πάω θα κάνω την χοριακη μου γιατί αυτή η εξέταση μου φέρνει πολύ άγχος και φόβο 

Δηλαδή θα περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Δηλαδή θα περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα;;

Μετά από 3 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησα πλέον φοβάμαι να παω για χοριακη, αν και το θέλω πολύ, γιατί έδειξα σε 2 άτομα τα τεστ που βγήκαν αχνά θετικά και μου λένε να πάω άμεσα για χοριακη να το επιβεβαιώσουμε αλλά φοβάμαι δεν ξέρω τι να κάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλησπέρα.Σε καταλαβαίνω απόλυτα που φοβάσαι γιατί τα πέρασα κι εγώ.. δύο συνεχόμενες απώλειες.. Καταρχάς αν θέλεις βάλε μας φωτογραφία προφίλ το τεστ να το δούμε..Μη φοβάσαι την χοριακη γιατί αν είσαι εγκυουλα πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Αν βγει θετική πρέπει να δεις αν διπλασιάζεται για να ξέρεις αν όλα πάνε καλά.Εγω προσωπικά το θεωρώ επικίνδυνο να το αφήσεις μέχρι τα Χριστούγεννα χωρίς να θέλω να σε αγχωσω... Πήγαινε σε μία εκκλησία άναψε ένα κεράκι στην Παναγία και ένα στην Αγ.Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και πήγαινε να κάνεις την χοριακη σου. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Μετά από 3 εγκυμοσύνες που δεν προχώρησα πλέον φοβάμαι να παω για χοριακη, αν και το θέλω πολύ, γιατί έδειξα σε 2 άτομα τα τεστ που βγήκαν αχνά θετικά και μου λένε να πάω άμεσα για χοριακη να το επιβεβαιώσουμε αλλά φοβάμαι δεν ξέρω τι να κάνω 

Πρέπει οπωσδήποτε να ξέρεις αν είσαι έγκυος η όχι! Πρώτον για να σου φύγει η έννοια και το άγχος και δεύτερον για να γνωρίζει οπωσδήποτε και ο γιατρός σου και να σε κατευθύνει άμεσα. Εννοώ να σε συμβουλέψει τι να προσέχεις και τι όχι...θα είναι πολύ μεγάλη αφέλεια να περνάνε οι μέρες....αφού δε βλέπεις περίοδο και βλέπεις θετικά τεστ επιβεβαιώσε το με χοριακή. Είναι πάρα πολύ σημαντικό κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα.Σε καταλαβαίνω απόλυτα που φοβάσαι γιατί τα πέρασα κι εγώ.. δύο συνεχόμενες απώλειες.. Καταρχάς αν θέλεις βάλε μας φωτογραφία προφίλ το τεστ να το δούμε..Μη φοβάσαι την χοριακη γιατί αν είσαι εγκυουλα πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Αν βγει θετική πρέπει να δεις αν διπλασιάζεται για να ξέρεις αν όλα πάνε καλά.Εγω προσωπικά το θεωρώ επικίνδυνο να το αφήσεις μέχρι τα Χριστούγεννα χωρίς να θέλω να σε αγχωσω... Πήγαινε σε μία εκκλησία άναψε ένα κεράκι στην Παναγία και ένα στην Αγ.Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και πήγαινε να κάνεις την χοριακη σου. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Θα το βάλω φωτο προφίλ αλλά στης φωτογραφίες δεν φαίνεται και πολύ καλά,  θα το βάλω και ως εξώφυλλο όμως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Θα το βάλω φωτο προφίλ αλλά στης φωτογραφίες δεν φαίνεται και πολύ καλά,  θα το βάλω και ως εξώφυλλο όμως 

Καλησπέρα , θα σου πρότεινα να αγοράσεις καποιο αλλο τεστ με υψηλή ευαισθησία. Ειδικα πριν την καθυστέρηση σε αυτα τα τεστ πολυ δυσκολα διακρίνεις κατι και ισως τα αποτελέσματα σε μπερδεύουν χωρις να το θέλεις . Τα εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον ...

Ετσι στην περίπτωση που θέλεις να καθυστερήσεις λιγο ακομα την χοριακή(ισως μεχρι να εχεις καθυστέρηση) καλό θα ήταν να προμηθευτείς ενα πιο αξιοπιστο τεστ και να το κάνεις το πρωι...

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2022 at 4:46 ΜΜ, gkougioumtzi είπε:

Καθηστεριση περιόδου δεν έχω,  είμαι 10 ημέρες όμως μετά την οωρηξια και έχω πρησμένο στήθος, και κάποιες κράμπες στην δεξιά μεριά 

Είναι αυτός το άγχος της απώλειας που με τρώει πολύ άσχημα γιατί το πρώτο μας μωράκι το χάσαμε 6 εβδομάδων και έκτοτε φοβάμαι,  και τα τεστ τα έκανα επί παρότρυνση του γιατρού μου διαφορετικά δεν θα έμπαινα στον κόπο γιατί πλέον φοβάμαι πολύ,  αλλά μακάρι αυτή τη φορά το μωράκι μας να κάτσει και να ξεκινήσει το 9 μηνο ταξίδι μας 

φυλικο παιρνεις;

εφοσον ακομη δ εχεις καθυστερηση,εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 4-6μερες ακομη(αν δ αντεχεις 2)κ να κανεις τεστ η χοριακη ακομη καλυτερα(στις δυο μερες χοριακη)

κ μενα με αγχωνουν οι πολλες χοριακες,αλλα μια εστω για επιβεβαιωση χρειαζεται

μην περιμενεις ως τα χριστουγεννα,δ υπαρχει λογος.ισα ισα,ειναι σημαντικο να ξερεις αν εισαι εγκυος

καταλαβαινω τον φοβο σου.ειστε μικροι κ θα ερθει.λυπαμαι για τις απωλειες σου.εχε πιστη στο σπορακι σου κ κανε θετικες σκεψεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Laura♡ είπε:

Καλησπέρα , θα σου πρότεινα να αγοράσεις καποιο αλλο τεστ με υψηλή ευαισθησία. Ειδικα πριν την καθυστέρηση σε αυτα τα τεστ πολυ δυσκολα διακρίνεις κατι και ισως τα αποτελέσματα σε μπερδεύουν χωρις να το θέλεις . Τα εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον ...

Ετσι στην περίπτωση που θέλεις να καθυστερήσεις λιγο ακομα την χοριακή(ισως μεχρι να εχεις καθυστέρηση) καλό θα ήταν να προμηθευτείς ενα πιο αξιοπιστο τεστ και να το κάνεις το πρωι...

Πηρα και clearblue και θα το κάνω το πρωί.  Αλλά τα συγκεκριμένα τα εμπιστεύομαι πολύ γιατί με αυτά έμαθα και για της τρις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου , που κάποια άλλα τεστ έδειχναν αρνητικό αποτέλεσμα 

πρίν από 17 λεπτά , vikib είπε:

φυλικο παιρνεις;

εφοσον ακομη δ εχεις καθυστερηση,εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 4-6μερες ακομη(αν δ αντεχεις 2)κ να κανεις τεστ η χοριακη ακομη καλυτερα(στις δυο μερες χοριακη)

κ μενα με αγχωνουν οι πολλες χοριακες,αλλα μια εστω για επιβεβαιωση χρειαζεται

μην περιμενεις ως τα χριστουγεννα,δ υπαρχει λογος.ισα ισα,ειναι σημαντικο να ξερεις αν εισαι εγκυος

καταλαβαινω τον φοβο σου.ειστε μικροι κ θα ερθει.λυπαμαι για τις απωλειες σου.εχε πιστη στο σπορακι σου κ κανε θετικες σκεψεις!

Μίλησα με τον γιατρό μου τελικά και μου έδωσε φιλικό οξύ μια φορά την ημέρα.  Και μου είπε χοριακή μια αύριο και μια την Δευτέρα. 

Αχ θεε μου μακάρι να βγουν θετικές, δεν αντέχω άλλο ψυχολογικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Πηρα και clearblue και θα το κάνω το πρωί.  Αλλά τα συγκεκριμένα τα εμπιστεύομαι πολύ γιατί με αυτά έμαθα και για της τρις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου , που κάποια άλλα τεστ έδειχναν αρνητικό αποτέλεσμα 

Μίλησα με τον γιατρό μου τελικά και μου έδωσε φιλικό οξύ μια φορά την ημέρα.  Και μου είπε χοριακή μια αύριο και μια την Δευτέρα. 

Αχ θεε μου μακάρι να βγουν θετικές, δεν αντέχω άλλο ψυχολογικά!!

Το clear blue ούτε καν να το κάνεις δεν υπάρχει πιο αναξιόπιστο.. κάνε μια αναζήτηση εδώ και θα καταλάβεις.. πήγαινε κατευθείαν για χοριακη και περιμένουμε νέα σου!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Το clear blue ούτε καν να το κάνεις δεν υπάρχει πιο αναξιόπιστο.. κάνε μια αναζήτηση εδώ και θα καταλάβεις.. πήγαινε κατευθείαν για χοριακη και περιμένουμε νέα σου!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!

Να σου πω την αλήθεια είναι το μόνο τεστ που δεν εμπιστεύομαι καθόλου το clearblue. Ημουν 5 εβδομαδων έγκυος και είχα την περιέργεια και είχα και ένα τέτοιο τεστ ψηφιακό και το έκανα και νου έβγαλε No pregnant, ενώ τα τεστ που έχω και χρησιμοποιώ τωρα είχαν 2 γραμμές!! Τελείως αναξιοπιστο . Αλλά θα πάω αύριο για την 1η χοριακη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , gkougioumtzi είπε:

Να σου πω την αλήθεια είναι το μόνο τεστ που δεν εμπιστεύομαι καθόλου το clearblue. Ημουν 5 εβδομαδων έγκυος και είχα την περιέργεια και είχα και ένα τέτοιο τεστ ψηφιακό και το έκανα και νου έβγαλε No pregnant, ενώ τα τεστ που έχω και χρησιμοποιώ τωρα είχαν 2 γραμμές!! Τελείως αναξιοπιστο . Αλλά θα πάω αύριο για την 1η χοριακη!

Σ εμένα πάλι συνέβη το αντίθετο και όχι μία φορά.. Έβγαινε θετικότατο και δεν ήμουν..Και πάλι καλή επιτυχία εύχομαι μία θετική χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Σ εμένα πάλι συνέβη το αντίθετο και όχι μία φορά.. Έβγαινε θετικότατο και δεν ήμουν..Και πάλι καλή επιτυχία εύχομαι μία θετική χοριακη!!

Για εμένα αυτό το τεστ είναι αναξιόπιστο γτ θέλει 25 χοριακη ενώ αυτό ππυ χρησιμοποιώ θέλει 10.

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να βγει θετική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gkougioumtzi είπε:

Για εμένα αυτό το τεστ είναι αναξιόπιστο γτ θέλει 25 χοριακη ενώ αυτό ππυ χρησιμοποιώ θέλει 10.

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να βγει θετική 

Εχουν 10 ειναι η αλήθεια απλα μεχρι να παρει ευδιάκριτο κόκκινο χρώμα η γραμμή παίρνει παρα πολυ καιρο. Ειχα πολλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και εκανα ανα διαστήματα οταν πια το ειχα επιβεβαιώσει για να δω ποτε επιτέλους θα φανει η γραμμή ...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Laura♡ είπε:

Εχουν 10 ειναι η αλήθεια απλα μεχρι να παρει ευδιάκριτο κόκκινο χρώμα η γραμμή παίρνει παρα πολυ καιρο. Ειχα πολλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και εκανα ανα διαστήματα οταν πια το ειχα επιβεβαιώσει για να δω ποτε επιτέλους θα φανει η γραμμή ...

 

Με βολευψαν είναι η αλήθεια πολύ γιατί κάποιες άλλες μάρκες μου έβγαζαν αρνητικό,  έχω να κάνω τεστ από την Πέμπτη, θα κάνω αύριο ένα και Δευτέρα θα πάω για Β- χοριακη και ας ελπίζουμε να πάνε όλα καλά 

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

καλα αποτελεσματα να εχεις κοριτσι!!

εχεις τη θετικη μου σκεψη για μια θετικη χοριακη!

θα περιμενουμε νεα σου αυριο

ολα καλα να πανε!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , η χοριακη μετατέθηκε για Δευτέρα διότι το μικροβιολογικο στο χωριό μας θα είναι κλειστό.  

Απλα προσεύχομαι να μη ξανα δω αυτό το <1.2 αλήθεια δεν θα αντέξω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...