Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Πόνος και χαμηλή χοριακη


Anastasia Brl

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί εχω αγχωθει πολύ. Μάθαμε ότι είμαι έγκυος πριν λίγες μέρες, με τελευταία περίοδο 14 Οκτώβρη. Λόγω πολυκυστικων δεν γνωρίζουμε πόσες μέρες καθυστέρησης έχω. Η χοριακη που κάναμε 17/11 ήταν 170. Πέρα από τη χαμηλή χοριακη, έχω συνεχόμενους πόνους χαμηλά στην κοιλιά, χωρίς αιμορραγία. Η γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά μέχρι την άλλη βδομάδα που έχουμε τον υπέρηχο εγώ δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ από την αγωνία μου. Πείτε μου σας παρακαλώ αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και πώς κατέληξε. Σας ευχαριστώ πολύ 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Anastasia Brl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί εχω αγχωθει πολύ. Μάθαμε ότι είμαι έγκυος πριν λίγες μέρες, με τελευταία περίοδο 14 Οκτώβρη. Λόγω πολυκυστικων δεν γνωρίζουμε πόσες μέρες καθυστέρησης έχω. Η χοριακη που κάναμε 17/11 ήταν 170. Πέρα από τη χαμηλή χοριακη, έχω συνεχόμενους πόνους χαμηλά στην κοιλιά, χωρίς αιμορραγία. Η γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά μέχρι την άλλη βδομάδα που έχουμε τον υπέρηχο εγώ δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ από την αγωνία μου. Πείτε μου σας παρακαλώ αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και πώς κατέληξε. Σας ευχαριστώ πολύ 

 

 

Στην χοριακη σημασία έχει ο διπλασιασμός στην επανάληψη. Οι πόνοι περιόδου ειναι φυσιολογικοί συμβαινουν στην αρχη μιας εγκυμοσύνης χρειαζετε πολυ ξεκούραση κ αν μπορει να σου δωσει utrogestan να χαλαρώσει η μήτρα για να μην πονας . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , linaa είπε:

Στην χοριακη σημασία έχει ο διπλασιασμός στην επανάληψη. Οι πόνοι περιόδου ειναι φυσιολογικοί συμβαινουν στην αρχη μιας εγκυμοσύνης χρειαζετε πολυ ξεκούραση κ αν μπορει να σου δωσει utrogestan να χαλαρώσει η μήτρα για να μην πονας 

1 hour ago, Anastasia Brl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί εχω αγχωθει πολύ. Μάθαμε ότι είμαι έγκυος πριν λίγες μέρες, με τελευταία περίοδο 14 Οκτώβρη. Λόγω πολυκυστικων δεν γνωρίζουμε πόσες μέρες καθυστέρησης έχω. Η χοριακη που κάναμε 17/11 ήταν 170. Πέρα από τη χαμηλή χοριακη, έχω συνεχόμενους πόνους χαμηλά στην κοιλιά, χωρίς αιμορραγία. Η γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά μέχρι την άλλη βδομάδα που έχουμε τον υπέρηχο εγώ δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ από την αγωνία μου. Πείτε μου σας παρακαλώ αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και πώς κατέληξε. Σας ευχαριστώ πολύ 

 

 

Καλημέρα γνώμη μου και αν θέλεις την ακούς. Πήγαινε κάνε μια χοριακη ακόμα να δεις αν έχει διπλασιαστεί. Πόνους χαμηλά έχει μια εγκυμοσύνη η από την μήτρα που κάνει προετοιμασία η από το έντερο. Εγώ απορώ γιατί δεν σου ζήτησε μια χοριακη ακόμα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Στην χοριακη σημασία έχει ο διπλασιασμός στην επανάληψη. Οι πόνοι περιόδου ειναι φυσιολογικοί συμβαινουν στην αρχη μιας εγκυμοσύνης χρειαζετε πολυ ξεκούραση κ αν μπορει να σου δωσει utrogestan να χαλαρώσει η μήτρα για να μην πονας . 

Ναι ναι μου έδωσε και νιώθω λίγο καλύτερα, ακόμα έχω πόνους βέβαια. Έκανα κι άλλη χοριακη σήμερα και περιμένω αποτελέσματα!

πρίν από 26 λεπτά , Xrisa26 είπε:

 

Μου ζήτησε και άλλη χοριακη και περιμένω σήμερα τα αποτελέσματα! Αλλά είμαι τόσο αγχωμενη που είπα να γράψω και εδώ να με βοηθήσει οποία ξέρει κάτι παραπάνω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia Brl είπε:

Ναι ναι μου έδωσε και νιώθω λίγο καλύτερα, ακόμα έχω πόνους βέβαια. Έκανα κι άλλη χοριακη σήμερα και περιμένω αποτελέσματα!

Μου ζήτησε και άλλη χοριακη και περιμένω σήμερα τα αποτελέσματα! Αλλά είμαι τόσο αγχωμενη που είπα να γράψω και εδώ να με βοηθήσει οποία ξέρει κάτι παραπάνω 

Να ηρεμήσεις είχες μια καλή χοριακη. Πόνους θα έχεις το σώμα σου αλλάζει εγώ είχα μέχρι να γεννήσω. Ξέρω πως νιώθεις στον παραμικρό πόνο σε πιάνει πανικός. Κοίτα όμως να χαλαρώσεις ξεκούρασου γιατί θα έχεις διάφορους πόνους από δω και πέρα. Στείλε να μας πεις τα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Xrisa26 είπε:

Να ηρεμήσεις είχες μια καλή χοριακη. Πόνους θα έχεις το σώμα σου αλλάζει εγώ είχα μέχρι να γεννήσω. Ξέρω πως νιώθεις στον παραμικρό πόνο σε πιάνει πανικός. Κοίτα όμως να χαλαρώσεις ξεκούρασου γιατί θα έχεις διάφορους πόνους από δω και πέρα. Στείλε να μας πεις τα αποτελέσματα. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλήθεια, θα ενημερώσω όταν έχω τα αποτελέσματα ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη εγκυμοσυνη λογω ασταθη κυκλου εκανα χοριακη  με πολλες μερες καθυστερηση,ηταν υψηλη,κ εκλεισα ραντεβου σε γιατρο

στο ενδιαμεσο ειχα δει κ δυο φορες καφε(η μια πρεπει να ηταν η εμφυτευση,προ χοριακης)

επειδη ειχα κ πονους περιοδου,κ ειδαμε στον υπερηχο οτι ηταν λιγο χαμηλα πιασμενος ο σακος μου εδωσε 4ουτρο

οι πονοι δ σταματησαν,ημουν ολο ξαπλα,5 λεπτακια ορθια να κανω κτ κ πονουσα,παιρνωντας μια δευτερη εγκυμοσυνη θεωρω οτι τα πρωτα δ ηταν απλα πονακια που εχεις επειδη μεγαλωνει η μητρα

αφου παιρνεις κ ουτρο χαλαρωσε.ξεκουραση οσο μπορεις,κ υπομονη μεχρι να σε δει με υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anastasia Brl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί εχω αγχωθει πολύ. Μάθαμε ότι είμαι έγκυος πριν λίγες μέρες, με τελευταία περίοδο 14 Οκτώβρη. Λόγω πολυκυστικων δεν γνωρίζουμε πόσες μέρες καθυστέρησης έχω. Η χοριακη που κάναμε 17/11 ήταν 170. Πέρα από τη χαμηλή χοριακη, έχω συνεχόμενους πόνους χαμηλά στην κοιλιά, χωρίς αιμορραγία. Η γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ αλλά μέχρι την άλλη βδομάδα που έχουμε τον υπέρηχο εγώ δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ από την αγωνία μου. Πείτε μου σας παρακαλώ αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και πώς κατέληξε. Σας ευχαριστώ πολύ 

 

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου!!!! Η χοριακή σου δεν είναι καθόλου χαμηλή. Είναι μια χαρά. Σημασία έχει ο διπλασιασμός της να ξέρεις. Εγώ με ούτε μια ημέρα καθυστέρηση είχα πρώτη χοριακή 52. Και είχα και χαζοπονάκια. Τώρα διανύω τον 7ο. Εύχομαι καλά αποτελέσματα. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά και σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Καλές γιορτές!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Anastasia Brl είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά που μου λέτε, με ηρεμειτε τόσο πολύ! Μόλις ήρθε η δεύτερη χοριακη μου 650!

Τέλεια!!!! άντε έγινε η αρχή υπερηχογράφημα τώρα .πολύ χάρηκα εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Anastasia Brl είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά που μου λέτε, με ηρεμειτε τόσο πολύ! Μόλις ήρθε η δεύτερη χοριακη μου 650!

συγχαρητηρια!ειναι πολυ καλες οι χοριακες σου!!

με το καλο,ολα να κυλησουν τελεια κ ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου!

τα πονακια ειναι εστω λιγο πιο ηπια;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia Brl είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά που μου λέτε, με ηρεμειτε τόσο πολύ! Μόλις ήρθε η δεύτερη χοριακη μου 650!

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Με το καλό να δείτε λεκιθικο σάκο και να ακούσετε καρδούλα. Όλα θα πάνε μία χαρά. Είναι το πρώτο σου μωράκι;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

συγχαρητηρια!ειναι πολυ καλες οι χοριακες σου!!

με το καλο,ολα να κυλησουν τελεια κ ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου!

τα πονακια ειναι εστω λιγο πιο ηπια;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι ήπια αλλά συνεχόμενα,μου είπε η γυναικολόγος να είμαι ξάπλα και θα περάσουν!

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Με το καλό να δείτε λεκιθικο σάκο και να ακούσετε καρδούλα. Όλα θα πάνε μία χαρά. Είναι το πρώτο σου μωράκι;;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι το πρώτο μου μωράκι ναι, για αυτό είμαι και τόσο αγχωμενη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia Brl είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι ήπια αλλά συνεχόμενα,μου είπε η γυναικολόγος να είμαι ξάπλα και θα περάσουν!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι το πρώτο μου μωράκι ναι, για αυτό είμαι και τόσο αγχωμενη 

Μην ανησυχείς καθόλου. Είναι φυσιολογικά τα πονακια, ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Εγώ είμαι στον 7ο και έχω ακόμη χαζοπονάκια.... αν έχεις πόνο πολύ και δεις αίμα να αγχώνεσαι μόνο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...