Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Ελαααααααααα ρεεεεεε μπράβο μπράβο οοοοοοο τα καλύτερα εύχομαι γρήγορα με τα παιδάκια μασ αγκαλιά και εμείς Πητ 6 με 8 Ιανουαρίου 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Fofi! είπε:

Αααα θα τρελαθω...τι τελεια νεα...μπραβο...καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤ εύχομαι και σε σένα σύντομα εγκυουλα ❤ ξέρω πόσο σημαντικό είναι για την κάθε μία. 

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Μπράβο σου!!! Συγχαρητήρια !!! Με το καλό Κατερινακι !!! Ευχαριστούμε πολύ ! Μακάρι σύντομα για όλες μας ευχάριστα !!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι και σε σένα σύντομα ❤❤👶🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια είμαι τόσο χαρούμενη, έκανα ψηφιακό τεστ clear blue και βγήκε θετικό 2-3 εβδομάδων 🥰🥰 έκλαιγα από τη χαρά μου. Είστε πολύ υποστηρικτικό φόρουμ. 

Ευχαριστώ πολύ για όλα. Φυσικά και θα τα λέμε. Εύχομαι μέσα από τη χαρά μου να είστε όλες εγκυουλες ❤❤👶👶 δεν ξέρω ποια είναι τα επόμενα βήματα βέβαια. Έστειλα μήνυμα στη γυναικολόγο μου για να δω τι θα μου πει να κάνω. 

Τι υπέροχα νέα!!! Σου εύχομαι να έχεις μια ονειρεμένη εγκυμοσύνη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sarni είπε:

Τι υπέροχα νέα!!! Σου εύχομαι να έχεις μια ονειρεμένη εγκυμοσύνη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό εύχομαι και σε σένα σύντομα εγκυουλα 🥰👶❤ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2024 at 10:46 ΠΜ, Katerina P. είπε:

Κορίτσια είμαι τόσο χαρούμενη, έκανα ψηφιακό τεστ clear blue και βγήκε θετικό 2-3 εβδομάδων 🥰🥰 έκλαιγα από τη χαρά μου. Είστε πολύ υποστηρικτικό φόρουμ. 

Ευχαριστώ πολύ για όλα. Φυσικά και θα τα λέμε. Εύχομαι μέσα από τη χαρά μου να είστε όλες εγκυουλες ❤❤👶👶 δεν ξέρω ποια είναι τα επόμενα βήματα βέβαια. Έστειλα μήνυμα στη γυναικολόγο μου για να δω τι θα μου πει να κάνω. 

Κοριτσακι μου μπραβοοοο... Θα κάνεις χοριακη και προγεστερονη και μετά θα κλεισεις ραντεβου με τν γιατρό σου για τν πρωτο υπέρηχο.. Εγώ ακόμα περιμενω για το πρωτο ραντεβου γιατί μου έκλεισε 7η εβδομάδα να ακουσουμε και καρδια.. Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ πια πολυυυ! Θα είμαστε μαζί 💗💗💙💙  εγώ τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα! 

Just now, Anii είπε:

 

Εγώ φαντάσου το έκανα το τεστ 4η μέρα πριν την περιοδο για πλακα και ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αρνητικό κ όταν είδα άχνη γραμμή έλεγα πλακα μου κάνεις ; αποκλείεται συνελθε επειδή το θέλεις το βλεπεις.. Και πηγα γρήγορα και ξυπνησα τν άντρα μου να το δει κ εκείνος κ δε το πιστευαμε στ μάτια μας.. Είμαι 27 στα 28.. Προσπάθειες υποτίθεται από το Πάσχα χωρίς όμως να το κηνυγαμε..καναμε όποτε το θυμηθουμε και ακυρες μέρες. Ουσιαστική προσπαθεια Σεπτέμβριο, Νοέμβριο και Δεκέμβριο πια τελευταία περιοδος όπου εμειναααααα γιατί είπα να σταματήσω να αγχώνομαι πια.. Αχ τι τέλεια νέα είναι αυτά... Σε νιώθω απίστευτα! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anii είπε:

Κοριτσακι μου μπραβοοοο... Θα κάνεις χοριακη και προγεστερονη και μετά θα κλεισεις ραντεβου με τν γιατρό σου για τν πρωτο υπέρηχο.. Εγώ ακόμα περιμενω για το πρωτο ραντεβου γιατί μου έκλεισε 7η εβδομάδα να ακουσουμε και καρδια.. Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ πια πολυυυ! Θα είμαστε μαζί 💗💗💙💙  εγώ τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα! 

Εγώ φαντάσου το έκανα το τεστ 4η μέρα πριν την περιοδο για πλακα και ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αρνητικό κ όταν είδα άχνη γραμμή έλεγα πλακα μου κάνεις ; αποκλείεται συνελθε επειδή το θέλεις το βλεπεις.. Και πηγα γρήγορα και ξυπνησα τν άντρα μου να το δει κ εκείνος κ δε το πιστευαμε στ μάτια μας.. Είμαι 27 στα 28.. Προσπάθειες υποτίθεται από το Πάσχα χωρίς όμως να το κηνυγαμε..καναμε όποτε το θυμηθουμε και ακυρες μέρες. Ουσιαστική προσπαθεια Σεπτέμβριο, Νοέμβριο και Δεκέμβριο πια τελευταία περιοδος όπου εμειναααααα γιατί είπα να σταματήσω να αγχώνομαι πια.. Αχ τι τέλεια νέα είναι αυτά... Σε νιώθω απίστευτα! 

Τι ωραία άρα είμαστε μαζί εγώ λογικά είμαι  4-5 εβδομάδων σύμφωνα με το ψηφιακό. τώρα δεν ξέρω σίγουρα. Ανυπομονώ να πάω γιατρό να δω τι θα μου πει. Ανησυχώ να δω ότι όλα είναι καλά 🥰 όλη την ώρα χαϊδεύω την κοιλιά μου και ξέρω ότι έχω ένα μικρό σπορακι στην κοιλίτσα μου ❤❤

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Katerina P. είπε:

Τι ωραία άρα είμαστε μαζί εγώ λογικά είμαι  4-5 εβδομάδων σύμφωνα με το ψηφιακό. τώρα δεν ξέρω σίγουρα. Ανυπομονώ να πάω γιατρό να δω τι θα μου πει. Ανησυχώ να δω ότι όλα είναι καλά 🥰 όλη την ώρα χαϊδεύω την κοιλιά μου και ξέρω ότι έχω ένα μικρό σπορακι στην κοιλίτσα μου ❤❤

Χαχαχα στην ίδια φάση είμαστε.. 

Απλα εμένα έχει πρηστει το ουλο ακριβώς πισω απο τν φρονιμιτη μου, μάλλον έχω παθει περιστεφανιτιδα και 3 μέρες τώρα δε μπορω να φάω, μόνο σουπες και μου είπε η οδοντίατρος να παρω από το φαρμακείο ένα στοματικό διάλυμα για αρχή μήπως και αποφυγουμε την αντιβίωση.. Ελπίζω να την αποφυγω, σήμερα είμαι ένα τσακ καλυτερα.. 

θα σκάσω μέχρι να παω και στν γιατρο

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Anii είπε:

Χαχαχα στην ίδια φάση είμαστε.. 

Απλα εμένα έχει πρηστει το ουλο ακριβώς πισω απο τν φρονιμιτη μου, μάλλον έχω παθει περιστεφανιτιδα και 3 μέρες τώρα δε μπορω να φάω, μόνο σουπες και μου είπε η οδοντίατρος να παρω από το φαρμακείο ένα στοματικό διάλυμα για αρχή μήπως και αποφυγουμε την αντιβίωση.. Ελπίζω να την αποφυγω, σήμερα είμαι ένα τσακ καλυτερα.. 

θα σκάσω μέχρι να παω και στν γιατρο

Αααα περαστικά σου κορίτσι μου δεν είναι άσχημες και οι σούπες. Πρέπει να τρώμε σωστά από εδώ και πέρα..  🙂

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Katerina P. είπε:

Αααα περαστικά σου κορίτσι μου δεν είναι άσχημες και οι σούπες. Πρέπει να τρώμε σωστά από εδώ και πέρα..  🙂

Σε ευχαριστώ πολυ !! Ναι ναι.. Αλλά το θέλω και το γλυκακι μου🤣 μάλλον από την εγκυμοσύνη πάντως το έπαθα. Έτσι είπε η οδοντίατρος. Επειδή τα ουλα γίνονται πιο ευαίσθητα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Anii είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ !! Ναι ναι.. Αλλά το θέλω και το γλυκακι μου🤣 μάλλον από την εγκυμοσύνη πάντως το έπαθα. Έτσι είπε η οδοντίατρος. Επειδή τα ουλα γίνονται πιο ευαίσθητα! 

Όντως από την εγκυμοσύνη;;Δεν το ήξερα αυτό για  τα δόντια και την εγκυμοσύνη. Σοκαρίστηκα λίγο..  😐 άρα πρέπει να πηγαίνουμε και οδοντιατρο για τυπικό έλεγχο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Όντως από την εγκυμοσύνη;;Δεν το ήξερα αυτό για  τα δόντια και την εγκυμοσύνη. Σοκαρίστηκα λίγο..  😐 άρα πρέπει να πηγαίνουμε και οδοντιατρο για τυπικό έλεγχο. 

Ναι και σήμερα π με είδε μ είπε ότι θέλει εξαγωγή.. Και κακως δεν ειχα βγάλει τν φρονιμιτη. Και έκλεισα και για καθαρισμο. 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Anii είπε:

Ναι και σήμερα π με είδε μ είπε ότι θέλει εξαγωγή.. Και κακως δεν ειχα βγάλει τν φρονιμιτη. Και έκλεισα και για καθαρισμο. 

Καλησπέρα, δε συμμετέχω στο φόρουμ αυτό γενικά, απλά είδα τυχαία το ποστ σου..ρωτα το γυναικολόγο σου για καλό και για κακό πριν κάνεις καθαρισμό γιατί γενικά οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν αφήνουν καθαρισμους στην εγκυμοσύνη! Και γενικά δουλειές στα δόντια που μπορεί να ανοίξουν πληγές αν δεν είναι πολύ απαραίτητες..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα, δε συμμετέχω στο φόρουμ αυτό γενικά, απλά είδα τυχαία το ποστ σου..ρωτα το γυναικολόγο σου για καλό και για κακό πριν κάνεις καθαρισμό γιατί γενικά οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν αφήνουν καθαρισμους στην εγκυμοσύνη! Και γενικά δουλειές στα δόντια που μπορεί να ανοίξουν πληγές αν δεν είναι πολύ απαραίτητες..

Μήπως δεν αφήνουν στο πρώτο τρίμηνο? Γιατί εγώ και καθαρισμό έκανα και απονευρωση. Απλά ήμουν κοντά στο τρίτο τρίμηνο.  Κ δεν είχε αδρεναλίνη στην αναισθησία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Neverstop είπε:

Μήπως δεν αφήνουν στο πρώτο τρίμηνο? Γιατί εγώ και καθαρισμό έκανα και απονευρωση. Απλά ήμουν κοντά στο τρίτο τρίμηνο.  Κ δεν είχε αδρεναλίνη στην αναισθησία. 

Δεν αποκλείεται να ισχύει κι αυτό, γιατί κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, που ατυχησε αλλά για άλλους λόγους προφανώς, είχα πάρει μόλις το είχα μάθει ότι είμαι έγκυος,στον οδοντίατρο για καθαρισμό και μου το είχε πει ο οδοντίατρος ότι δεν επιτρέπεται και το επιβεβαίωσε ο γυναικολόγος.. στην επόμενη εγκυμοσύνη που ήταν με εξωσωματική, είχα κάνει καθαρισμό λίγο πριν την έμβρυομεταφορά, οπότε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν ασχολήθηκα με αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα έχω έντονους πόνους περιόδου και σήμερα έχω πολλά ωχρά υγρά. Περιμένω κανονικά περίοδο την Πέμπτη, 1η Φλεβάρη. Θα μπορούσαν να ήταν συμπτώματα τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sarni said:

Καλησπέρα κορίτσια! Την τελευταία εβδομάδα έχω έντονους πόνους περιόδου και σήμερα έχω πολλά ωχρά υγρά. Περιμένω κανονικά περίοδο την Πέμπτη, 1η Φλεβάρη. Θα μπορούσαν να ήταν συμπτώματα τα παραπάνω;

Θα μπορούσε ναι ! Στο εύχομαι ολόψυχα !!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...