Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

@ana_lelπήρα από το mother το be αυτά της one step είχε δέκα τεστ ωορρηξίας και 5 εγκυμοσύνης διάβασα εδώ μέσα από κορίτσια που τα έχουν δοκιμάσει και είναι αποτελεσματικά αλλά πρώτη φορά Μ βγάζει έτσι το τεστ δεν Μ έχει βγει ακόμη θετικό σύμφωνα με τις οδηγίες είμαι στη δέκατη μέρα του κύκλου μου με συνολικό κύκλο 26 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@ana_lelπήρα από το mother το be αυτά της one step είχε δέκα τεστ ωορρηξίας και 5 εγκυμοσύνης διάβασα εδώ μέσα από κορίτσια που τα έχουν δοκιμάσει και είναι αποτελεσματικά αλλά πρώτη φορά Μ βγάζει έτσι το τεστ δεν Μ έχει βγει ακόμη θετικό σύμφωνα με τις οδηγίες είμαι στη δέκατη μέρα του κύκλου μου με συνολικό κύκλο 26 μέρες 

Καλό είναι τεστ ωορηξιας να περνεις περισσότερα Κ να χρησιμοποιεις 2 την ημέρα ένα το μεσημέρι Κ ένα αργά το απόγευμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaaαπό ποια μέρα να ξεκινήσω τα τεστ μήπως τα ξεκίνησα νωρίς 

Αργά τα ξεκίνησες. Αφού τα χρησιμοποιείς πρώτη φορά κανονικά έπρεπε από 7η μέρα . Να δεις πως λειτουργούν Κ να είσαι σίγουρη. 

Γενικά τα τεστ ωορηξιας θέλουν μελέτη αρκετή για να σε βοηθήσουν. Αν τα κάνεις πρώτη φορά δεν είναι εύκολο να βρεις την ωορηξια αν δεν κάνεις από νωρίς Κ 2 την μέρα . Μπερδεύουν αρκετά πρέπει να είσαι εξοικειωμένη Κ να είσαι σίγουρη ότι λειτούργησαν. Γι'αυτό θέλει 2 φορές την μέρα Κ από νωρίς σχεδόν μόλις τελειώσει η περίοδος τις πρώτες φορές που τα χρησιμοποιείς . 

πρίν από 15 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaaαπό ποια μέρα να ξεκινήσω τα τεστ μήπως τα ξεκίνησα νωρίς 

Σκέψου εγώ έμεινα έγκυος με θετικό τεστ ωορηξιας 8η μέρα σε 25αρι κύκλο 

Δηλαδή 3 μέρες αφού τελείωσε η περίοδος . Αν δεν έκανα τεστ δεν θα είχα τόσες πολλές επαφές τόσο νωρίς μετά την περίοδο .

Δεν το φανταζομουν ότι θα πέσει η ωορρηξία τόσο νωρίς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και καλα αποτελεσματα να εχουμε ολες και οι εγκυουλες μας και εμεις....εγω εχω τα clear blue και με βοηθησαν γιατι στα αλλα θα μπερδευομουν νομιζω...με 31 ημερες κυκλο και 10 μερες περιοδο στην 19η εχω ωορρηξια...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@linaaσυγνωμη για την ερώτηση ρε κορίτσια σας έχει τύχει ποτε μετά την επαφή να είχατε λιγο πολύ λίγο αίμα μαζί με τα υγρά μου είπε ο γιατρος μου ότι ίσως είναι από κάποιο τραύμα ίσως την ώρα της επαφής εσείς παρόμοια εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@linaaσυγνωμη για την ερώτηση ρε κορίτσια σας έχει τύχει ποτε μετά την επαφή να είχατε λιγο πολύ λίγο αίμα μαζί με τα υγρά μου είπε ο γιατρος μου ότι ίσως είναι από κάποιο τραύμα ίσως την ώρα της επαφής εσείς παρόμοια εμπειρία

Συμβαίνει ναι δεν είναι κάτι μην ανχωνεσε . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaπόσο σε ευχαριστώ που μου απαντάς....το εκτιμώ ...σήμερα έκανα και άλλο τεστ ωορρηξίας βγήκε λίγο πιο έντονη η γραμμουλα...πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή τώρα κάθε μέρα η μέρα παρά μέρα ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaaπόσο σε ευχαριστώ που μου απαντάς....το εκτιμώ ...σήμερα έκανα και άλλο τεστ ωορρηξίας βγήκε λίγο πιο έντονη η γραμμουλα...πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή τώρα κάθε μέρα η μέρα παρά μέρα ?

Καλό είναι κάθε μέρα . Επίσης μετά την επαφή μην σηκώνεσε αμέσως Κ μην πλένεσε απευθείας. Τα τεστ ωορηξιας να τα κάνεις μεσημέρι όχι πρωί . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaάκουσα από κάποιες κοπέλες εδώ μέσα πως καλύτερο είναι να γίνεται μέρα παρά μέρα λόγω ανανέωσης σπέρματος αλλά θα σε ακούσω χχαχα😁😁😁θα γίνουμε ρομπότ αυτές τις μέρες για να δουμε..εσύ έχεις παιδάκια εγω είχα μια παλινδρόμηση πέρσι το Μάρτιο και αρχίσαμε προσπάθειες πάλι από Οκτώβριο εντατικές εύχομαι να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε έχω αγχωθει πολύ 😏 λόγω της παλινδρόμησης...δεν ξέρω είναι δύσκολο πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaaάκουσα από κάποιες κοπέλες εδώ μέσα πως καλύτερο είναι να γίνεται μέρα παρά μέρα λόγω ανανέωσης σπέρματος αλλά θα σε ακούσω χχαχα😁😁😁θα γίνουμε ρομπότ αυτές τις μέρες για να δουμε..εσύ έχεις παιδάκια εγω είχα μια παλινδρόμηση πέρσι το Μάρτιο και αρχίσαμε προσπάθειες πάλι από Οκτώβριο εντατικές εύχομαι να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε έχω αγχωθει πολύ 😏 λόγω της παλινδρόμησης...δεν ξέρω είναι δύσκολο πολύ 

Μέρα παρά μέρα όταν δεν έχεις θετικό τεστ ωορηξιας. Όταν δεις θετικό τεστ ωορηξιας κάθε μέρα . Απλώς μια φορά την μέρα. Κ φυσικά να υπάρχει ξεκούραση πολύ νερό Κ καλό φαγητό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaa καθε μέρα από σήμερα χχαχαχα που είχα θετικό ....κάθε μέρα για μια βδομαδα η για τρεις μερες μονο

Εγω θα σου ελεγα αρχικα να μην το πηγαινεις τοσο πολυ μηχανικα....κανε τα τεστ σου αν θες για ποιο στοχευμενες επαφες και οπως και οσες φορες σας βγει...στο πρωτο μου παιδι χωρις τεστ ειχαμε επαφες οποτε θελαμε και μας πηγαν ολα καλα και αμεσως...απο την στιγμη που ειπαμε για δευτερο παιδι με τεστ ωορρηξιας και απο το καλοκαιρι μονο μια φορα τα καταφεραμε και δυστυχως απεβαλα...και απο τοτε μια ο ενας δεν μπορει μια ο αλλος δεν εχει ορεξη...ευχομαι να χαρειται το σεξ και να σας ερθει οσο ποιο γρηγορα γινεται!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaa καθε μέρα από σήμερα χχαχαχα που είχα θετικό ....κάθε μέρα για μια βδομαδα η για τρεις μερες μονο

Καλό είναι να κάνεις τεστ Κ τις επόμενες μέρες να δεις ποτέ γίνετε αρνητικό το τεστ. Λογικά σε 2 μέρες θα γίνει αρνητικό το τεστ αλλά εσύ θα συνεχίσεις επαφές για ακόμα δύο μέρες . 4 μέρες συνολικά δηλαδή αλλά θα πρέπει να τσεκαρεις με τεστ αν γίνετε αρνητικό δηλαδή αν είσαι σωστή στο θετικό τεστ Κ δεν έχεις κάνει λάθος. Κ μόλις γίνει αρνητικό θα έχεις άλλες δύο μέρες επαφές . 

Οπότε τσεκαροντας με τα τεστ πηγαίνεις. Κ μόλις το δεις αρνητικό πάλι δεν σταματάς έχεις πάλι επαφές 2 μέρες 

πρίν από 43 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaa καθε μέρα από σήμερα χχαχαχα που είχα θετικό ....κάθε μέρα για μια βδομαδα η για τρεις μερες μονο

Αν τα χρησιμοποιήσεις ξανά τα τεστ ωορηξιας θα είναι πιο απλά τα πράγματα γιατί θα έχεις τσεκαρει ότι τα χρησιμοποιείς σωστα αν δεν μείνεις έγκυος αυτή την φορά βέβαια . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Fofi! @linaaπροαπαθουμε ήδη από τον Οκτώβριο αλλά επειδη τον τελευταίο καιρό που είχα πάει για τεστ Παπ κ καλλιέργειες ο γυναικολόγος μου μου είπε πως είχα αργά ο ωορρηξία λογικά το είδε στον υπέρηχο πήγα την 17 μέρα του κύκλου μου σκεφτείτε και Μ είπε αυτό που εκείνες τις μέρες ήρθαμε μόνο μια φορά σε επαφή κ μου ήρθε κ νωρίτερα η περίοδοσπο της 27 που έχω κύκλο περίεργο πράγμα τι να πω γι'αυτό κ πήρα τα τεστ και από την μέρα που Μ ήρθαν σήμερα έκανα οωηξξα σύμφωνα με αυτά ...η αλήθεια είναι οτι δεν είναι εύκολο να είσαι όλη μέρα με ένα τεστ και άντε βουρ για επαφή ...σαν είμαστε ρομπότ αλλά μιας και προσπαθούμε για το πρώτο μωράκι μας θέλουμε πολύ ...υπάρχουν μέρες που είμαστε τόσο κουρασμένοι αλλά παρόλαυτα στον στόχο μας...δηλαδή ξεκινάω σήμερα τις καθημερινές για μια βδομάδα και βλέπουμε ....αφήστε το ξέρω είναι μερικές φορές που σου ρχετε από κει που δεν περιμένεις το γνωρίζω με το άγχος δεν δουλεύει τίποτα αλλά όταν ήδη έχασες ένα με παλινδρόμηση τότε πώς να μη. Εχεις αγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...